Topiknyitó: upgrayeddAKS 2013. 08. 27. 11:42

Miért NE szavazzunk Bajnaira?  

igyekszem majd tömören fogalmazni, de nem mindig fog sikerülni :)



én a magam részéről elsősorban racionális érveket szeretnék felsorakoztatni, és arra kérek minden fórumozót, hogy hasonlóképp cselekedjen... előre is köszönöm.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ts3 2013. 09. 04. 15:31
Előzmény: #637  Phylaxa
#640
Egyetértesz-e azzal, hogy az államilag támogatott felsőfokú tanulmányokat folytató hallgatóknak ne kelljen képzési hozzájárulást fizetni?
Törölt felhasználó 2013. 09. 04. 15:25
Előzmény: #637  Phylaxa
#639
Ok... bár, a te definíciód szerint sem tandíjmentes, pontosabban definiálva, a hallgatók egy része tandíj mentesen vághat bele.

Más dolog viszont a tandíj, és más, amit mondtál, hogy "fizetőssé" válik valami. Erre mondtam, hpgy ma is "fizetős" még az általános iskola is, az eü-ről nem is beszélve. Mindenesetre se ingyenes oktatás, se ingyenes betegellátás nem létezik most sem ... csak bizonyos esetekben.

Tehát, visszatérve arra, amit mondtál, hogy Bajnai mindent fizetőssé akar tenni .... ez nemigen lehet nyomós érv ellene, míg nem lehet pontosan tudni, hogy hogy is képzeli.

Viszont, kérdés, hogy érdemes-e neki kiteregetni részletesen minden elképzelését, hogy utána aztán a nap 40 órájában azt kelljen magyaráznia, amit urunk, s parancsolónk ügyes emberkéi félremagyaráznak benne.

Persze elvárható lenne, hogy ismertesse pontosan az elképzeléseit, de kis magyar hazánk sajnos alkalmatlan erre. Így aztán marad a hit.
loliense 2013. 09. 04. 14:15
Előzmény: #637  Phylaxa
#638
És mi van abban az esetben,ha mondjuk egy olyan szakra-karra jelentkezik valaki,ahová 10 államilag támogatott hely van és 20-an teljesítik 499 pontos felvételi számot?
Ki dönti el,hogy kinek jut a 10 hely és a másik miért 10 fizet ha teljesítette,amit kellett stb

Mi lesz a döntés alapja:abc sorrend, vallás,vagy cidesz szimpátia?

Phylaxa 2013. 09. 04. 12:52
Előzmény: #636  Phylaxa
#637
2. A tandíj definíciója. :)

Ha valaki felvételt nyer egy magas ponthatár felett, akkor lehetősége legyen ingyen végigcsinálni.

Ma megteheti ezt? Igen. Akkor az én definícióm szerint ma még tandíjmentes a felsőoktatás. :)
Phylaxa 2013. 09. 04. 12:49
Előzmény: #635  Törölt felhasználó
#636
Akkor kicsit részletesebben valóban:

1. Felvétel: érdekes módon már a Hiller is áldását adja újabban arra ami régen volt. Vagyis magas felvételi ponthatár. Legyen alapjuk a gyerekeknek a tanulásra. Ez egyébként a keretszámokra is hatással van. Tehát aki így bejut, az tandíj mentesen végezhesse el, ha terminenként összeszedi a (kötelezően előírt) kreditek mondjuk 90%-át.

A piaccal nem bonyolult az értekezés, csak beszélgetni kellene egyébként. Tehát minden felsőoktatási intézményben kellene lennie piaci kapcsolattartónak. Ez lenne a feladata. :)

Törölt felhasználó 2013. 09. 04. 11:17
Előzmény: #620  Phylaxa
#635
Ezt ebben a formában, ahogy leírtad, senki nem akarja. Viszont ki kell ábrándítsalak: az oktatás és az eü. most is sokba kerül. A jelenlegi keretszámos felsőoktatási rendszerrel nekem nem az a bajom, hogy tandíj van (annak ellenére, hogy azt hazudják, nincs). Hanem leginkább az, hogy ideológia mentén alakította ki a kormány a keretszámokat, nem a piaci igényekhez igazodva. Én az utóbbit tudnám elképzelni egy megfizethető, általános tandíjjal együtt, ami egyfajta hozzájárulás lenne minden felsőoktatásban résztvevő diák részéről (és ösztönző a tanulmányok időbeni elvégzésére). Az eü. nehezebb ügy, azon topicokon át ment itt vita, ki hogyan képzelné el.
aliben 2013. 09. 04. 09:13
Előzmény: #620  Phylaxa
#634
EZ MÉG MA NINCS?! Hol élsz te pontosan?
Törölt felhasználó 2013. 09. 03. 22:59
Előzmény: #612  Phylaxa
#633
Háááát, valamit mindkettővel tenni kell, mert hamarosan elsorvad.

Amúgy az oktatás most sem ingyenes, ezt tudjuk. (Még az általános képzés sem.)

Az egészségügy meg pláne nem ingyenes.
Tehát ideje lenne tiszta vizet önteni mindkét pohárba.
szivacs
szivacs 2013. 09. 03. 22:43
Előzmény: #629  Törölt felhasználó
#632
"Tehát nem." - mit nem?
szivacs
szivacs 2013. 09. 03. 22:42
Előzmény: #630  signal2
#631
Természetesen a hatalmat átadók érdekinek érvényesülést kell garantálni:
"SENKI ne kaphasson hatalmat olyan feltételek és biztosíték-rendszer nélkül, ami a hatalmat átadók megítélése szerint megfelel a választóknak!"

Így érted?
signal2
signal2 2013. 09. 03. 20:53
Előzmény: #608  szivacs
#630
"SENKI ne kaphasson hatalmat olyan feltételek és biztosíték-rendszer nélkül, ami a hatalmat átadók megítélése szerint megfelel nekik!"
A "nekik" az a hatalmat kapóra vonatkozik? Akkor egyetértek.
Törölt felhasználó 2013. 09. 03. 20:27
Előzmény: #627  szivacs
#629
Tehát nem.
Ebben az esetben (mivel ez egy gazdasági portál fórumja, ahol ugyan a politika is belekerülhet a képbe, de leginkább gazdasági témákhoz szólok hozzá) nem szeretném megírni a véleményem tisztán politikai vitatémákban.
De köszönöm, hogy válaszoltál.
Eredményes kereskedést...vagy valami ilyesmi. Peace.
Törölt felhasználó 2013. 09. 03. 19:44
Előzmény: #627  szivacs
#628
Kereskedtél-e valaha tőzsdén?

Mert az előző szövegednek már a stílusából süt, hogy szerintem nem.
szivacs
szivacs 2013. 09. 03. 19:40
Előzmény: #626  Törölt felhasználó
#627
Persze, érdekel, hiszen a gazdaság hatásai alól senki nem vonhatja ki magát.
A tőzsde is, de meg tudom érteni azokat, akik a BUX-ot már hanyagolják. Inkább a forex -az állítólag sokkal kevésbé manipulálható :-), bár mint pár napja is hallhattuk, a brokik azért sokmindent megpróbálnak.
Más kérdés esetleg?
Ha nincs, akkor megtisztelnél vele, ha te is megírnád a véleményedet a #608-ban írtakkal kapcsolatban. Köszi előre is!
Törölt felhasználó 2013. 09. 03. 19:29
Előzmény: #625  szivacs
#626
hogy érdekel pl a tőzsde vagy a gazdaság?
engem ez érdekel. köszi.
szivacs
szivacs 2013. 09. 03. 18:43
Előzmény: #624  bigyula
#625
Bocs, nem állt szándékomban a konstruktív kérdéseidre nem válaszolni, írd, melyikekre gondolsz!
bigyula 2013. 09. 03. 17:59
Előzmény: #623  szivacs
#624
Szivacs!

Nem felejtettem el, csak nem válaszoltam. Te eddig egy feltett kérdésemre sem válaszoltál az elmúlt 2 napban! Én válaszoltam a kérdéseidre tegnap is... Tudod, az úgy nem megy, hogy Te csak kérdezel...
szivacs
szivacs 2013. 09. 03. 17:56
Előzmény: #622  bigyula
#623
bigyula (és a többiek), a #610-re elfelejtettél választ adni
bigyula 2013. 09. 03. 17:22
Előzmény: #619  Törölt felhasználó
#622
"Én a fizetős felsőoktatásról és egészségügyről beszéltem."

Én is. Most is fizetős mindkettő! Akinek nincs pénze, az rosszabb egészségügyi ellátásban részesül, mint akinek van rá pénze. Igaz, vagy nem igaz? A felsőoktatásban pedig az elmúlt 2 évben vezettek be igen komoly tandíjakat, mert az államilag finanszírozott létszámot jelentősen csökkentették. így, aki tanulni szeretne, de nem jutott be a csökkentett létszám miatt, annak ma is fizetnie kell!
Phylaxa 2013. 09. 03. 17:00
Előzmény: #619  Törölt felhasználó
#621
A kérdés továbbra is áll. A topic címe ugyanis feltételezi, hogy a hozzászólók tudják, hogy mit is akar. Nemde? :)

Topik gazda

upgrayeddAKS
upgrayeddAKS
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek