Topiknyitó: upgrayeddAKS 2013. 08. 27. 11:42

Miért NE szavazzunk Bajnaira?  

igyekszem majd tömören fogalmazni, de nem mindig fog sikerülni :)



én a magam részéről elsősorban racionális érveket szeretnék felsorakoztatni, és arra kérek minden fórumozót, hogy hasonlóképp cselekedjen... előre is köszönöm.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kispangit 2013. 09. 14. 18:31
#700
LiBajnai körül túl sok a megválaszolatlan botrány: Hajdú-Bét, meg az a bajai Agrifood vagy mi. És nekem hiába nyerik a pereket (szvsz azért, mert eltüntették a nyomokat), nem zörög a haraszt...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 09. 14. 15:37
#699
na, léptem, mindenkinek kellemes hétvégét!

(az eddigiekhez kis pontosítás: "csak" kb. 2,2 mio. nyugellátásban részesülő van, de plusz 600e ilyen-olyan ellátást kap, ami szintén nyugdíj-jellegű, tehát nem szoc. tám., stb., vagyis potenciálisan 2,8 mio. szavazatot tud megvásárolni a fityisz lényegében ingyen, no persze az infla valamelyest növekedne a böskétől... ebből lejön azok száma, akik eddig is fideszesek voltak ill. azoké, akiket a böskével sem lehet megvenni... na ennyi a lehetséges növekmény, ami nem kevés, pláne, ha a közmunkásoknak, közalkalmazottaknak, stb. is dobnak egy nominálisan szép nagy összeget, akár szintén böskéből :) ...és még a rezsi-úthenger épp csak "hengerezni kezdett"...)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 09. 14. 15:22
Előzmény: #695  Törölt felhasználó
#698
"a cuculista/ább közmunkaprogramot fenn kell tartani,"

egyébként pont a közmunkaprogram megy túlnyomórészt EU-s pénzekből (pont ezért gondolom, hogy az egyik olyan -általam csak váratlan eseményként említett- lehetőség pont az EU a kurmány megbuktatására: sokféleképp tudna az EU úgy beavatkozni, hogy bukjon a kurmány, és ha komolyan gondolják a támogatások megvonását, akkor az elég jó kiindulási alap lehetne egy ellenzéknek, de önmagban nem elég, ehhez még hozz is kell tenni igen sokat... a szintén már említett böske-utalvány példának okáért szinte egy "ellenzéki Hiroshima" lehetne, ami után nem sokkal jönne a "kapituláció" az ellenzéki oldalról... persze figyelembe vettem, hogy a nyugdíjasok igen nagy része túl buta ahhoz, hogy átlásson a szitán... ha ebben tévedek, akkor nem olyan jó "atombomba" a böske-utalvány...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 09. 14. 15:14
Előzmény: #695  Törölt felhasználó
#697
írtam egy példát, talán azt kellene értelmezni a prekoncepciók helyett :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 09. 14. 15:12
Előzmény: #680  upgrayeddAKS
#696
tehát: amíg ezt el nem törlik, addig érdemes a kicsiket támogatni (én a kretén fideszesek helyében már rég eltöröltem volna, de kb. 2014-ben megtehetik még), hogy "erősödjenek" a nagy zombipártok ellenében... tömegmédia nélkül reménytelen megverni ezeket, ahhoz meg pénz kell (fontos: a több milliárdos marketingbüdzsé nem 100-szor hatékonyabb, mint a pár 10 milliós... a politika nem a hadtudományok "előzménye", utóbbinál a 100 tank, bombázó, stb. valóban kb. 100-szor annyit ér, mint az 1 db, de a politikában ez messze nincs így)
Törölt felhasználó 2013. 09. 14. 15:11
Előzmény: #693  upgrayeddAKS
#695
Már hogy tudnának?

Manyup már nincs, az IMF-hez nem fordulhatnak, újabb adók kivetése csak a multikon/stb-n át lehetséges, az eü-bó, oktatásból nem sokat vehetnek el, tandíjat, vagy egyéb dolgot bevezetni választások előtt öngyilkosság, az ország túlköltekezése növekszik, a cuculista/ább közmunkaprogramot fenn kell tartani, miközben csak a letelepedési offshore cégektől várhatnak pénzt... hacsak nem szigorítanak a gazd.-politikán (ami a lételéemük ellentéte), vagy nem égetik el a bónuszokat a fizetésekkel együtt.
Ez utóbbi azért is jó, mert fokozza a versenyképességet, ráadásul úgy adnak+vesznek el, hogy úgy tűnik, hogy csak adnak, mivel nem kell a reálértékeket reklámozni.
Törölt felhasználó 2013. 09. 14. 15:05
Előzmény: #691  Törölt felhasználó
#694
A 2/3-ad közeli végeredmény a "legjobb".

Belepusztulnának a saját 2/3-os törvényikbe, akkor is, ha az ő emberük ülnének ott. Gondolj csak bele, ha nem tudják módosítani a többségében átgondolatlan törvényeiket és, mint most a saját maguk állította hangzatos, példamutató szigorú költségvetési politikát nem tudják betartani és megváltoztatni sem.

Ha az ellenzék nyer, akkor rombolni fognak és azonnal kell az előrehozott választás, amin már tuti 2/3-uk lesz, amivel továbbra is azt csinálják, amit akarnak.

Úgyhogy az ország szempontjából - imho - a <2/3 fidesz győzelem a legjobb. (Mert 2/3-ad ellenzék nem lesz.)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 09. 14. 15:05
Előzmény: #690  Törölt felhasználó
#693
sztem ez egyik sem gond, mert hitelből és egyéb trükkökből simán tudnak osztogatni majd... csak 1 példa: böske-utalványt adnak a nyuggereknek (én a helyükben ezt tartanám meg mint jolly jokert egészen a "véghajráig", de 2014-ben elő is rukkolnék vele: akár 100e-nél is többet lehetne adni egy nyugdíjasnak ebben a kvázi-pénzben... Keynes-szel meg abban (is) egyetértek, hogy a zemberek rabjai a pénzillúziónak)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 09. 14. 15:01
Előzmény: #691  Törölt felhasználó
#692
"Szerintem is simán nyernek, 2/3 közeli lesz a végeredmény."

nem jó már most feladni, addig még kb. fél év van hátra... lényegében 2-3 hónap is elég lenne "meglepni" a FIDESZ-t (egy ilyen buta dinoszaurusz nehezen tudna reagálni ennyi idő alatt)
de ha senki nem tesz semmit, akkor szinte biztos a nyerőjük
Törölt felhasználó 2013. 09. 14. 14:48
Előzmény: #687  upgrayeddAKS
#691
"amúgy a FIDESZ pont azért "veszélyes", mert még be sem indult a kampányuk "úthengere"... ha az beindult, szvsz simán nyernek, hacsak nem lesz vmi váratlan esemény"

Szerintem is simán nyernek, 2/3 közeli lesz a végeredmény. (Jobikkal együtt tuti a 2/3 is).
Törölt felhasználó 2013. 09. 14. 14:35
Előzmény: #687  upgrayeddAKS
#690
Beindult az... Akkor van gond, ha nem tudják tartani az osztogatást és megszorítani kell választások előtt.
A választásokig, mind a 3%-os hiányt, mind az osztogatást fenn kell tartani.
Ezt vélelmezem már csak úgy lehet tartani, ha elinflálják a juttatásokat, rontják a forintot. Ezáltal a versenyképesség növekedésével nőni fog az exportra való termelés. Ezt emlegetni fogják, az inlációt, árfolyamot elfelejtik.
(Szerintem a jelenlegi monetáris politika, valamint a devizahitelesek ügye ebbe az irányba mutat... persze lehet, hogy csak én magyarázom bele és nem lesz feltűnő további adókat kivetni a "multikra", meg le lehet vonni még innen onnan.)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 09. 14. 14:30
Előzmény: #688  Törölt felhasználó
#689
goto 682
Törölt felhasználó 2013. 09. 14. 14:28
Előzmény: #686  upgrayeddAKS
#688
Persze, nem jelenti, de, ha egy ilyen populista pártnak, mint a jobbik nem megy és, ha a kormányváltóknak sem megy (pedig állítólag 60% felett a "kormányváltó hangulat"), akkor kik lennének azok a mások?
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 09. 14. 14:14
Előzmény: #685  Törölt felhasználó
#687
amúgy a FIDESZ pont azért "veszélyes", mert még be sem indult a kampányuk "úthengere"... ha az beindult, szvsz simán nyernek, hacsak nem lesz vmi váratlan esemény

elég pl. a nyuggereknek egy szép nagy summát juttatni (hitelből persze), és máris van kb. 3 mio. biztos szavazójuk (kisarkítva)

ezért is érdemes volna minden épkézláb lehetőséget megragadni, amíg van még mit :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 09. 14. 14:10
Előzmény: #679  Törölt felhasználó
#686
"Egyébként a fidesz gyengítésére elég lenne a jobbik is, de a fidesz egyes szélsőséges megnyilvánulásaival pont fordítva történnek meg a dolgok."

ebben egyetértünk akkor min. 3-an is (Pénznyelővel együtt), de ugyebár a Jobbik pont ezért nem gyengíti a fideszt... viszont bőven akadnak, akik gyengíteni tudnák (csak, mert a Jobbiknak nem megy, nem jelenti azt, hogy másoknak sem fog menni)
Törölt felhasználó 2013. 09. 14. 14:10
Előzmény: #679  Törölt felhasználó
#685
"Egyébként a fidesz gyengítésére elég lenne a jobbik is, de a fidesz egyes szélsőséges megnyilvánulásaival pont fordítva történnek meg a dolgok."

Ez pont így van. Sokszor írtam már, de Orbánék úgy fogták ki a Jobbik vitorlájából a szelet, hogy megvalósítják a programukat. Nézd csak meg: MNYP államosítás, EU-, bank-, multiellenesség, takarékszövetkezetek, banki különadók, devizahitelek Ft-osítása, stb. Egyedül a lineáris adó a saját lépés (azzal meg nyilvánvalóan a jobbmódú/értelmiségi szavazóréteg megvásárlása volt a cél).
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 09. 14. 14:08
Előzmény: #681  Törölt felhasználó
#684
stimmel, de ezt nem sokan tudják, mondhatni úgy kb. 99,99% nem tudja :)

többek közt ezt kellene "népszerűsíteni", mert sokan azt hiszik, hogy elvész a szavazatuk a küszöb alatt, stb.
Törölt felhasználó 2013. 09. 14. 14:06
Előzmény: #679  Törölt felhasználó
#683
"Egyébként a fidesz gyengítésére elég lenne a jobbik is, de a fidesz egyes szélsőséges megnyilvánulásaival pont fordítva történnek meg a dolgok."

Ez pont így van. Sokszor írtam már, de Orbánék úgy f
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 09. 14. 14:05
Előzmény: #679  Törölt felhasználó
#682
konkrét pártokat amúgy már említettem is: CM, 4K!, de az eddig nem említett 2farkú kutya párt :) is jobb lenne, mint a fidesz, ráadásul a fiatalokat ezek mind meg tudnák szólítani totál olcsó büdzséből is...
Törölt felhasználó 2013. 09. 14. 14:05
Előzmény: #680  upgrayeddAKS
#681
Ez eddig is így volt, 1% feletti listás támogatottságtól járt az állami pénz.

Topik gazda

upgrayeddAKS
upgrayeddAKS
3 5 4

aktív fórumozók