Topiknyitó: upgrayeddAKS 2013. 08. 27. 11:42

Miért NE szavazzunk Bajnaira?  

igyekszem majd tömören fogalmazni, de nem mindig fog sikerülni :)



én a magam részéről elsősorban racionális érveket szeretnék felsorakoztatni, és arra kérek minden fórumozót, hogy hasonlóképp cselekedjen... előre is köszönöm.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Phylaxa 2013. 09. 03. 16:58
Előzmény: #617  bigyula
#620
Na akkor tisztázzunk valamit.

1.Az fog tanulni, akinek lesz sok-sok pénze rá és emelni fogják.

2.Az fog egészségügyi ellátásban részesülni, akinek lesz sok-sok pénze rá és emelni fogják.

Ez a fizetős rendszer és ezt akarják páran megvalósítani. Ez még ma nincs. Remélem, hogy nem is lesz.
Törölt felhasználó 2013. 09. 03. 16:49
Előzmény: #616  Phylaxa
#619
Én a fizetős felsőoktatásról és egészségügyről beszéltem.

Hogy mit akar?

1. 2010-ben feltetted ugyanezt a kérdést Orbánékkal kapcsolatban? Nem. Mégis rájuk szavaztál.
2. Még háromnegyed év van a választásokig.
myrath 2013. 09. 03. 16:44
Előzmény: #614  Phylaxa
#618
link

Itt van sok infó
bigyula 2013. 09. 03. 16:43
Előzmény: #612  Phylaxa
#617
"Tehát a fizetős felsőoktatásról és egészségügyről tudok."

A felsőoktatás már jelentős mértékben fizetős. Igaz, nem tandíjnak hívják, de tulajdonképpen az. Az egészségügy meg amióta az eszemet tudom, fizetős! Csak "hálapénznek", "paraszolvenciának" hívják! Az adócsalás meglegágya! Tehát, mi olyat akar Bajnai, ami most nem létezik, nincs bevezetve?
Phylaxa 2013. 09. 03. 16:43
Előzmény: #615  Törölt felhasználó
#616
Ezt kifejtenéd? Nem egészen értem. Szóval amit egyébként akar azt azért nem mondod el, mert 80-as IQ-val már pontosan kitalálható? :)
Törölt felhasználó 2013. 09. 03. 16:41
Előzmény: #612  Phylaxa
#615
Jé, nincs semmi ingyen. Micsoda meglepetés.

Ez max. 80-as IQ alatt vagy neokádári Orbán-hazugságokat vakhittel beszopva új infó. Értelmes, gondolkodó embr számára nem az.
Phylaxa 2013. 09. 03. 16:40
Előzmény: #581  Törölt felhasználó
#614
A felsőoktatást és az egészségügyet. Érdekes most seki sem hallott róla. Pedig ettől korrekt a pasas. Elmondta korábban többször is. Gyurcsány is ezt csinálta volna és az szdsz is.

Engem nem is ez érdekel, hanem, hogy egyébként mit szeretne? Mert erről nem tudok semmit.
Törölt felhasználó 2013. 09. 03. 16:38
Előzmény: #608  szivacs
#613
Az ingatlanokat nem a Wallis lopta ki, hanem a hitelező bank vitte...

"A legnagyobb hitelezõ pénzintézet a 2002-ben megkötött hitelszerzõdésben biztosított egyoldalú vételi opciós jogát érvényesítette, a Hajdú-Bét Rt. nagy értékû ingatlanjaira vételi jogát bejelentette, és az ingatlanokat a Hajdú-Bét Rt. vagyonából egyoldalú jognyilatkozatával kivonta."

A felszámolást meg az APEH inkasszó miatt indították meg a cég saját maga ellen:

"Az elvonási értékkel a hitelállományt csökkentette. 2004. január 12-én az APEH is inkasszót nyújtott be a cég bankszámlái ellen, ezt követõen a Hajdú-Bét Rt. már a bankszámlára érkezõ árbevétellel sem rendelkezhetett. A januári munkabéreket még a debreceni gyár elõre kifizetett bérleti díjából rendezték, azonban a február 10-én esedékes munkabérek kifizetésére már semmilyen fedezet nem állt rendelkezésre, ezért a január 22-én megtartott közgyûlés határozott arról, hogy a társaság bejelenti fizetésképtelenségét, és azonnali felszámolást kért önmaga ellen, tekintettel arra, hogy a bankszámlák zárolása csak a felszámolás jogerõs megindulásával oldható fel"
Phylaxa 2013. 09. 03. 16:36
Előzmény: #580  bigyula
#612
Ezt onnan tudom, hogy Bajnai mondta és láttam, hallottam. Mondtam is, hogy korrektül elmondja, mit is akar. Ezért tisztelem. Másról viszont még nem hallottam és ezért érdekel, hátha valaki tudja, hogy egyébként mit szeretne megvalósítani.

Tehát a fizetős felsőoktatásról és egészségügyről tudok. Van még valami? :)
watson
watson 2013. 09. 03. 16:33
Előzmény: #595  szivacs
#611
olvass! "kormányzati formáció" tartja hatalmon a takonygerincű embereit
szivacs
szivacs 2013. 09. 03. 16:32
Előzmény: #608  szivacs
#610
bigyula és a többiek, ezzel egyetértetek?
Törölt felhasználó 2013. 09. 03. 16:32
Előzmény: #603  myrath
#609
Spongyát rá!! :)
szivacs
szivacs 2013. 09. 03. 16:28
Előzmény: #598  bigyula
#608
"..mások érdekében fogja használni a feltételek és érdemi kontroll lehetősége nélkül neki átadott hatalmat."
- ennek szvsz minden politikusra vonatkoznia kell, aki hatalmat kap - így Orbánra is.
SENKI ne kaphasson hatalmat olyan feltételek és biztosíték-rendszer nélkül, ami a hatalmat átadók megítélése szerint megfelel nekik!
szivacs
szivacs 2013. 09. 03. 16:21
Előzmény: #602  myrath
#607
"2004 januárjában a cég saját maga ellen indított új felszámolási eljárást, amelyet a Bács-Kiskun Megyei Bíróság jogerőre emelt. Ugyanebben a hónapban a Hajdú-Bétben lévő ingatlanokat fürgén kimentették, méghozzá a bíróság szerint valós értékük harmadáért. Sok mindent elárul a Hajdú-Bét közgyűléseiről a résztvevők listája. A 2003. december 29-i ülésen például három ciprusi (Vitonas Investments Ltd., Rába Holding Ltd., Westbay Holdings Ltd.), egy egyesült arab emírségekbeli (Abu Dhabi Investment A.), egy luxemburgi és két amerikai cég is részt vett. A szavazatok többsége a Wallis érdekeltségébe tartozó ciprusi cégeké volt."

"a Wallis vezetőjeként nem tehet mást, mint a tulajdonosi kör érdekeit képviseli." myrath - tehát "nem tehetett mást" mint kimenteni a vagyon minél nagyobb részét offshore cégeken át és "Nagyon-nagyon sajnálni azokat, akik buktak mint beszállítók".
Bízz meg egy ilyen emberben!
szivacs
szivacs 2013. 09. 03. 16:11
Előzmény: #604  signal2
#606
ezt az állításodat is elítélte már a bíróság vagy még nem?
"Szakértők szerint a maradék ingó és ingatlan vagyon kimentése állhatott a tranzakciók hátterében. Ugyancsak a vagyonátmentést szolgálhatta az a 2004. január 8-án kötött szerződés, amely alapján a Hajdú-Bét egy közel 119 millió forintos követelését átjátszották a Wallisnak – derül ki egy másik, szintén a napilap birtokába került okiratból, amelyet a Wallis részéről Bajnai Gordon vezérigazgató is aláírt."
Törölt felhasználó 2013. 09. 03. 16:04
Előzmény: #602  myrath
#605
"A HB illetve a Wallis vezetőjeként nem tehet mást, mint a tulajdonosi kör érdekeit képviseli. Ezt meg is tette."

Szivacs és kampányoló társai képtelenek megérteni ezt. Vagy érti, de ők meg a megbízójuk érdekeit képviselik, tehát le kell járassák Bajnait.
signal2
signal2 2013. 09. 03. 16:02
Előzmény: #596  szivacs
#604
link

Mindenesetre a link tökéletes volt a célra: a korábbi állításaid közül sokat cáfol.
myrath 2013. 09. 03. 16:00
Előzmény: #589  Törölt felhasználó
#603
Bocs! Valóban félreértettem!
myrath 2013. 09. 03. 15:58
Előzmény: #597  szivacs
#602
Ha van egy Rt. az nem tartozik senki másnak elszámolással mint a részvényesei. Nagyon-nagyon sajnálom azokat, akik buktak mint beszállítók vagy a Hbétben vagy akár melyik másik cégnél, de nem mindegy, h kit képvisel az adott vezető.
A HB illetve a Wallis vezetőjeként nem tehet mást, mint a tulajdonosi kör érdekeit képviseli. Ezt meg is tette.
Miniszterelnökként egy éven át a döntései a magyar gazdaság helyreállításáról szóltak. Azon persze lehet vitázni, h jól vagy rosszul cselekedett-e, de én azt gondolom, a számok alapján nem ténykedett rosszul.
Törölt felhasználó 2013. 09. 03. 15:57
Előzmény: #597  szivacs
#601
Megjegyzés: vakhiten alapuló módon messiásként tisztelt vezetője a jobboldalnak van, Orbánnak hívják. Értelmes gondolkodó emberek nem messiásra várnak, hanem egy az országot felelősen irányítani tudó miniszterelnököt szeretnének.

Topik gazda

upgrayeddAKS
upgrayeddAKS
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek