Topiknyitó: pampa 2007. 06. 28. 12:58

Mi lesz veled világ?  

Legyen egy topikja a külföldi híreknek is.

Mint mindennek ezeknek is van hatásuk a Magyar tőzsdére.

Ezt most találtam nagyon érdekes,demokrácia értelmezés.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 02. 13. 12:17
Előzmény: #1039  Törölt felhasználó
#1040
"Raleb Majadale, az izraeli kormány egyetlen arab minisztere üdvözölte a határozatot, azt mondta, a legfelsőbb bíróság nem hódolt be a szélsőségeknek és a rasszizmusnak, szerinte egy demokráciára épülő társadalomban minden kisebbségnek képviselve kell lennie az ország irányításában."
Törölt felhasználó 2009. 02. 13. 12:15
Előzmény: #1037  pampa
#1039
Ha kell tényleg kölcsönadom Golda önéletrajzát!
sanka 2009. 02. 13. 12:06
#1038
mondom én!!
pampa 2009. 02. 13. 12:04
Előzmény: #1036  Törölt felhasználó
#1037
Negev

Ebbe tényleg ne menjünk bele,hogy egy szuverén állam mit tehet vagy mit nem tehet...
Jugoszlávia? Észak-korea?
Irak? Irán? Líbia? Grúzia?

Inkább úgy javítanálak,hogy abba nehogy beleszóljon a világ,hogy Izrael mit csinál.
Mert abba tényleg nem lehet....

És had ne ismételjem Golda Mayer mondását....
Törölt felhasználó 2009. 02. 13. 11:46
Előzmény: #1035  pampa
#1036
Hagyjuk Pampa ... Ez teljesen meddő... Most hirtelen a minapi kormányszóvivői nyilatkozat jut eszembe, mikor azt kérte a szóvivőn keresztül Feri, hogy akkor a Fidesz írja elő,hogy akkor most mit tehet és mit nem!

Szerintem nektek is ezt kéne tenni! Írjátok elő, hogy egy szuverén állam mit tehet, mikor és hogyan? És azt is hogy mikor tehet és mit? Hátha valakit ez érdekelni fog!
pampa 2009. 02. 13. 11:38
Előzmény: #1033  Törölt felhasználó
#1035
Negev

Én nem akarom elvitatni tőletek ezen jogokat.
Csak akkor vállaljátok ti is azt a jelzőt amivel az ugyanazon magatartást folytató Hamaszt illetitek.
Álljon ki a Miniszterelnökötök és jelentese be,hogy addig még a Palesztin probléma nem oldódik meg addig Izrael nem tartja be a nemzetközi törvényeket jogszabályokat és ugyanolyan terrorista módszereket alkalmaz mint az ellensége. természetesen ennek minden nemzetközi jogi következményével.

Ennyi.
És nem lenne közöttünk vita.
De addig még a demokrácia látszata mögé bújva terrorista módszereket alkalmazva gyilkolnak addig én nem megyek el mellette szó nélkül.
Sajnos csak "konkrét"esetekről tudunk vitatkozni.
Az én megitélésem szerint több száz ártatlan civil meggyilkolása ugyanolyan népirtás mint annó kb.6 millió civil meggyilkolása volt.
Nálam nem a halottak száma minősíti az eseményt.
Törölt felhasználó 2009. 02. 13. 11:34
Előzmény: #1033  Törölt felhasználó
#1034
Hogy rövidre zárjam neked az állandó vitám leírom, hogy én hogy látom!

Avigdor Liebermann= Csurka Pista vagy Vona (tetszés szerint)

A rabbi aki gáza teljes elpusztítására buzdított= Ifj. Hegedűs Lóri

Te, és még a hozzád hasonlók = Ultranacionalista telepesek, ultracionisták

Ezek itt tükörképek ! Többször nem ismétlem, hogy minden ország kitermeli a maga szélsőségeit, akik olyan szemellenzősek mint a szódás ló!
Törölt felhasználó 2009. 02. 13. 11:19
Előzmény: #1030  pampa
#1033
"Te nem látod a fától az erdőt.A gyilkosság az gyilkosság.Te és mindenki más aki elfogult vagy érintett ebben az ügyben akárhogy is próbáljátok "kimosdatni" a bűnösöket attól még azok maradnak. "

Én még sosem hallottam, hogy ugyanilyen szavakkal, vehemenciával hangoztatta volna bármelyikőtök , vagy bármelyik politikus azt, hogy a magyaroknak köszönhetően mi történt anno a magyar zsidósággal!

Hiába forgatod meg a nációkat a hírekben ! A hamasz terrorizálja, uralkodik az egyszerű arabokon. Provokatív és gyilkos szándékokkal éveken keresztül rakétáztak! Ha én lennék izrael miniszterelnöke , még mindig gázában hajkurásztatnám a hamaszosokat ! Ne feledd! Mi nem nyujtuk oda az orcánk másik felét.... Nálunk a szemet szemért működik !
sanka 2009. 02. 13. 11:14
#1032
pampa olyan, mint a végtelenített szalag, bocs pampa.
sanka 2009. 02. 13. 11:12
#1031
he he Negev, ebből már nem keveredsz ki, pampa elindul a kaptafától, és aztán a cipő után ismét a kaptafához tér vissza.
pampa 2009. 02. 13. 11:09
Előzmény: #1028  Törölt felhasználó
#1030
Negev

Te nem látod a fától az erdőt.A gyilkosság az gyilkosság. Amit az olinpián követtek el az terrorizmus.
És ha egy ország nem törvények mentén,hanem a saját maga által meghatározott módon küzd ellene akkor ő is ugyanolyan terroristává válik mint az ellensége.
Te és mindenki más aki elfogult vagy érintett ebben az ügyben akárhogy is próbáljátok "kimosdatni" a bűnösöket attól még azok maradnak.

A palesztin orvos lányainak megölése baleset....de egy kilőtt palesztin rakéta által megölt civil halála már terrorizmus...
Semmi vizsgálat,hogy esetleg nem e katonai célpontra lőtték ki és csak "eltévedt" és így okozta a tragédiát...

Próbáld végiggondolni kívülállóként. Vagy esetleg cseréld ki a hírekben a nemzetiségi meghatározásokat a palesztint izraelire az izraelit arabra. És akkor olvasd újra és ha ugyanazon véleményed lesz akkor mégis te látod jól a dolgokat.

"A területre behatoló megszálló arab hadsereg,hogy védje katonái testi épségét az izraeliek által sűrűn lakott településen fehér foszfor tartalmú gránátokat vetett be és ez súlyos égési sérüléseket okozott az ott élő civil lakosságnak... Az egyki arab szakasz parancsnoka azt nyilatkozta,hogy gyanús mozgást észlelt egy tömb ház felől ezért tűzparancsot adott ki a harckocsinak. A támadás során életét vesztette a házban lakó,amúgy arab területen dolgozó orvos 3 lánya....
"A biztonsági fal előtt kialakított biztonsági zónát túlzottan megközelítette (???) 2 izraeli gyerek és az ott szolgálatot teljesítő arab katona ezt gyanúsnak minősítette és rálőtt a "játékot imitáló" terorista gyanús elemekre. A célpontok a helyszínen életüket vesztették...

???

Törölt felhasználó 2009. 02. 13. 10:55
Előzmény: #1027  pampa
#1029
Ha Golda Meir-nek csak ezt az egy mondását ismered, el kellene olvasni az önéletrajzát, és nem egy szövegkörnyezetéből kiragadott mondatfoszlánnyal kéne operálni! Ha M.o.-on fele olyan kaliberű politikusok lennének, nem itt tartanánk! Egyébbként még miniszterelnökként sem volt hajlandó kiköltözni a kétszobás lakásából! Elmondhatta magáról, hogy valóban saját kezével építette azt az országot, ezért lszi keress magadnak más célpontot, vagy olvass rendesen utána!
Törölt felhasználó 2009. 02. 13. 10:48
Előzmény: #1027  pampa
#1028
Pampa !

Megint kiragadsz valami apró szart ! Tedd már elé légyszi, hogy a előtte mi is történt az olimpia alatt. Tudom az zsidókkal történt tehát rendbe van a dolog, csak azért legyünk már kicsikét tényszerűek!
pampa 2009. 02. 13. 10:43
Előzmény: #1026  Törölt felhasználó
#1027
Negev

Arról nem beszélve, hogy előtte semminemű figyelmeztetés nincs, hogy hé civilek vigyázzatok! "

Gondolom Párizsban azért hívták fel telefonon a "célpontot" ,hogy közöljék vele a telefonasztal felrobbanását....
Mind két fél ugyanolyan eszközökkel harcol...

Csak az egyik terrorista a másik pedig nem..

Ne feledd Golda Mayer nagy becsű mondását:

" A törvények csak a szegényekre vonatkoznak.."
Törölt felhasználó 2009. 02. 13. 10:34
Előzmény: #1024  Törölt felhasználó
#1026
"Tény az zavar engem, ha egy teherautoról ki lőnnek egy 3 kiló robbanószerel megtöltöt "rakétát" csővet , kocsi el hajt,"

Felhívnám a figyelmed, hogy ezek a rakéták szándékosan a civil lakosságot célozzák, elvileg olyan időintervallumban amikor "béke", nyugalom van, tehát szándékosan provokatív is. Arról nem beszélve, hogy előtte semminemű figyelmeztetés nincs, hogy hé civilek vigyázzatok!
Törölt felhasználó 2009. 02. 13. 10:29
Előzmény: #1024  Törölt felhasználó
#1025
Nem tudom mennyire vagy tisztába vele, hogy ez a visszalövés hogyan működik? Nemrégiben olyan fegyverzet lett hadrendbe állítva, amely 90%-os automatizmussal küldi vissza a válaszrakétát oda, ahonnan a rendszer bemérte az indítási pontot! Sokszor még le sem esik a rakéta , amikor a válasz már szintén a levegőben van ! A hamasz, ezt taktikailag tökéletesen a saját oldalára fordítja. Kilövöm a rakétát a suli, vagy korház tetejéről és huss, már ott sem vagyok. Utólag meg magyarázkodjanak a zsidók! A foszforral kapcsolatosan is más a véleményem. Ha nézted a tudósításokat láthattad, hogy golyóálló mellénytől elkezdve , minden ketyerével védjük a katonáink. A városi harc szerintem az egyik legöldöklőbb formája a háborúnak, adódóan abból, hogy sokszor a lövésre lövéssel válaszolsz úgy , hogy a fejed sem tudod kidugni a sarok mögül. Ezért, és a sok civil jelenléte miatt van az, hogy ilyenkor megborulnak egy normál ütközethez képest a civil- katona találati arányok. Nincs kétségem, hogy a foszfort kizárólag a saját embereik védelmére, álcának használták az orvlövészek miatt! Ha belegondolsz, nincs az az ország aki szereti felvállalni egy magas civil áldozatokkal járó háború következményét. Még Izrael sem!!
Törölt felhasználó 2009. 02. 13. 10:11
Előzmény: #1023  Törölt felhasználó
#1024
Amit Conqui írt , annak utolsó szöveg részével nem értek egyet. Tény az zavar engem, ha egy teherautoról ki lőnnek egy 3 kiló robbanószerel megtöltöt "rakétát" csővet , kocsi el hajt, rá egy percre válaszolnak rá egy 3 tonnás bombával, vagy foszforral. Viszont az nem zavar , ha ténylegas lödöző arabokat lőnek, kínoznak, vagy csínálnak velük bármit is. Ha ez egyoldalúság akkor legyen az, nem gond.
Törölt felhasználó 2009. 02. 13. 10:01
Előzmény: #1020  Törölt felhasználó
#1023
Naaaaa.... Azért van abban valami amit leírt! Ha megkérdőjelezünk valamit, akkor azt ne egyoldalúan tegyük, hanem nézzük meg a másik oldalon is az érmét !
Törölt felhasználó 2009. 02. 13. 09:58
Előzmény: #1019  mondoka
#1022
Jóreggelt kívánok!
Törölt felhasználó 2009. 02. 13. 09:51
Előzmény: #1010  Törölt felhasználó
#1021
Oh köszönöm.

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek