Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 05. 19. 19:46
Előzmény: #15499  Törölt felhasználó
#15500
en dolgoztam minimultinal! ugy terjeszkedtek, hogy a regiok lelegyenek fedve es a reklam orszagos volt!
valahol ezt vittek, valahol azt, es igy lett minden termek kellendö.

Törölt felhasználó 2009. 05. 19. 19:41
Előzmény: #15498  Phylaxa
#15499
figyu:
elmész dolgozni egy multihoz ( fadessa) beépited az eszkozoket amelyeket nem fizetnek ki neked. utana oda mesz es vissza veszed a ki nem fizetett eszkozoket, erre a rendorseg rabosit!

szabalyzas!!!!!!!! ez itt a lényeg!

kellenek a multik, nagyon fontosak, de szabalyzas kell!
Phylaxa 2009. 05. 19. 18:01
Előzmény: #15497  Törölt felhasználó
#15498
Ne mondd már, hogy nem tudod, hogyan működik a piac. A multik bemennek olyan helyekre is, ahol nincs vásárlóerő. Amennyi van annyi van alapon, de ha jobb lesz később akkor már az övék. Kevés a terület. Olyan ez mint, hogy melyik a legjobb befektetés a Földgolyón. Valmikori matek tanáromtól hallottam ezt és sosem felejtem el. Ha meg tudod válaszolni akkor érted a dolgokat. Nem az arany és nem is a természeti kincsek. De a szemed előtt van nap mint nap. Az amiből nem lehet több se kevesebb sosem.
Törölt felhasználó 2009. 05. 19. 17:06
Előzmény: #15496  Törölt felhasználó
#15497
Vagy másképpen: kit érdekelne egy vásárlóerő nélküli piac?
Törölt felhasználó 2009. 05. 19. 16:57
Előzmény: #15494  Phylaxa
#15496
"Nem tudom, hogy miért állítod be ellentmondásnak ezeket a véleményeimet. Sajnos vásárlóerő nincs nálunk és ahogy nézem nem is lesz még jó ideig. Az, hogy az emberek hónapról hónapra élnek, az nekem nem vásárlóerő. A multik azért jönnek hozzánk, mint ahogy máshova is, mert piacot akarnak. Semmi másért."
Milyen piacot akarnak, ha szerinted nincs vásárlóerő?
Phylaxa 2009. 05. 19. 16:37
Előzmény: #15494  Phylaxa
#15495
A témához visszakanyarodva. " Ha nem adunk nekik kedvezményeket akkor el fognak menni." Igen? Ha valamelyik tényleg elmenne, jönne helyette vagy 10. Neked nem mindegy, hogy melyiktől nem kapsz fizetést csak a havi kiadásaidra? A félreértések további elkerülése érdekében az általánosan elterjedt marhaságra reagáltam semmi másra.
Phylaxa 2009. 05. 19. 16:29
Előzmény: #15493  Törölt felhasználó
#15494
Nem tudom, hogy miért állítod be ellentmondásnak ezeket a véleményeimet. Sajnos vásárlóerő nincs nálunk és ahogy nézem nem is lesz még jó ideig. Az, hogy az emberek hónapról hónapra élnek, az nekem nem vásárlóerő. A multik azért jönnek hozzánk, mint ahogy máshova is, mert piacot akarnak. Semmi másért. Tehát még ezt a "csak kötelező havi kiadásra fussa" lakosságot is akarják. Szerintem ők csodálkoznak a legjobban, hogy még különböző kedvezményeket is kapnak. Nos remélem kielégítő választ adtam a kérdésedre.
Törölt felhasználó 2009. 05. 19. 16:17
Előzmény: #15492  Phylaxa
#15493
Alig pár hónapja írtad ezt ugyanebben a topicban:

"Nincs vásárló erő.
...
A vásárlóerő az nem a plázákban nézelődő emberekből áll. A vásárlóerő a hónapról hónapra felmerülő kiadások után fennmaradó jövedelem elköltéséből áll. Az embereknek arra sincs pénzük, hogy a havi szükséges kiadásaikat fedezzék, nemhogy még vásároljanak is olyan dolgokat amik munkát és jövedelmet adhatnak másoknak. Ezt hívják máshol vásárlóerőnek"
ill.
"Miért nem sikerül vásárlóerőt létrehozni az országban és miért nem is tervezik?"

Ezt a nézetedet azóta sokszor leírtad. Most ezzel szemben azt állítod, hogy a multik adókedvezmények nélkül is jönnének/maradnának, mégpedig a piac miatt. Tekintve, hogy a piachoz kereslet, ahhoz pedi vásárlóerő szükségeltetik, a két szöveged igencsak ellentmond egymásnak.

Persze nem te vagy az egyedüli itt a topicban (pláne az országban), aki ellentmondó nézeteket képvisel, azért most mégis tőled kérdezem a konkrét esettel kapcsolatban, hogy akkor melyiket is állítod és miért?
Phylaxa 2009. 05. 19. 14:52
Előzmény: #15490  Törölt felhasználó
#15492
Szerintem pedig mindenféle adókedvezményt megvonni mindefajta cégtől....nem érdekel, hogy multi vagy nem. Megdöbenne mindenki, hogy hogy a fenébe nem mennek el, hanem továbbra is itt működnének. Ja, hogy mert nem is azért vannak itt, hanem a piac miatt? Elszomorító, hogy még mindig ez a marhaság megy és csak szórják kifele a pénzt az ablakon. De szinte mindenben ez van...kivételhegyek mindenben. Persze homályos ideológiával megindokolva. Még jó, hogy a fizikával nem próbálkoznak. Nehéz dolog lenne bemagyarázni, hogy felfelé esnek a dolgok.
Törölt felhasználó 2009. 05. 19. 14:08
#15491
Törölt felhasználó 2009. 05. 18. 13:43
Előzmény: #15487  spade
#15490
Sapde
"és igen akár nagyobb adókedvezményekkel is a szlovákok helyett az odament multikat ide kellett volna hozni bárki bármit is mond, kis gondolkozással belátható miért.... "
Én ezzel abszolút egyetértek, ezt meg is beszéltük párszor itt, TF-en, priviben. Én lejjebb nem erről írtam. Hanem arról, hogy egyszer ezt, egyszer meg ennek ellenkezőjét kérik számon a szoci kormányon.
Törölt felhasználó 2009. 05. 18. 13:39
Előzmény: #15488  Törölt felhasználó
#15489
"Ami pedig az adóprést illeti: ha a szlovákok is olyan mértékben őrizték volna meg a szocializmus "vivmányait", mint mi, bizton nagy bajban lennének és nem 19, hanem 29% lenne az általános adókulcs."
Ezzel abszolút egyet is értek, nem is értem miért maradt le a hozzászólásom végéről, amit oda szántam, hogy sajnos mi ezt ilyen egyszerűen nem tudtuk volna, tudjuk megoldani.
Törölt felhasználó 2009. 05. 18. 13:03
Előzmény: #15487  spade
#15488
Pénznyelő csodálkozik, én pedig azon, hogy ő még mindig csodálkozik azon, hogy egyszer azért szidják a kormányt, mert van sapka, egyszer meg azért mert nincs...
Ce'la zsizny - mondja a művelt orosz.

Egyébként meg:
A multi attól lett multi, hogy mindig megtalálta a legmagasabb megtérülést adó helyet a tevékenysége folytatásához, meg attól, hogy ehhez a piacot is.
Szemét vagy nem szemét, ez őt nem érdekli. Nem jótékonysági intézmény, mert abból nem termel profitot.

Ami pedig az adóprést illeti: ha a szlovákok is olyan mértékben őrizték volna meg a szocializmus "vivmányait", mint mi, bizton nagy bajban lennének és nem 19, hanem 29% lenne az általános adókulcs.
spade 2009. 05. 18. 12:28
Előzmény: #15482  Törölt felhasználó
#15487
_kanyisz

Első gondolatra valakinek tényleg az ugrik be amit irsz, aztán ha mélyebben elgondolkodik akkor látja
1. hugyé-x@ré mentek el az áramszolgáltatók pl. de most volt egy felmérés a bank bankkonszolidáció és a privatizációs bevétel viszonyáról na azt és érdemes nézegetni ezeken nem is lehet vitatkozni...

2.igazán akkor verné a multi-audi a Te farkaddal a csalánt ha nem lenne itt merr kb annyival magasabb lenne a munkanélküluiség amit a Te adódból fizetnének....ahelett h ő fizeti be az ilyen-olyan f@szom bujtatott adókat....amit persze te is de mégis...

Az meg h elmennek/leépítenek, hát ilyen a gazdasági ciklus....
mindamellett a legnagyobb probléma a szlovákhoz képesti brutális nagy adó prés. Ilyet a szomszédjával szemben csak hülye kormány tart fenn, aki nem tud háromig számolni....kb. olyan mintha a piacon az egyik stand dupla áron árulná a banánt mint a többiek..

Penznyelő,
kanyisz kiegészítése tök nem helytálló, és igen akár nagyobb adókedvezményekkel is a szlovákok helyett az odament multikat ide kellett volna hozni bárki bármit is mond, kis gondolkozással belátható miért....
tokos. 2009. 05. 18. 12:12
Előzmény: #15482  Törölt felhasználó
#15486
"Az EON és más bevásárlók nem kaptak ilyeneket. "

Az E.On most éppen valami több tízmilliárdról nyújtott be számlát...
tokos. 2009. 05. 18. 12:11
Előzmény: #15484  Törölt felhasználó
#15485
"2001-2003 közötti közszolgálati bérugrasztásoknak köszönhetően szintén igen gyorsan nagy hátrányunk keletkezett (a minimálbér közvetlenül, ez előbbi közvetve és fokozatosan nyomta feljebb a versenyszféra béreit is). "

Mondjuk ez azért érdekes, jó lenne, ha hoznál némi statisztikát róla, mindig van egy-kettő a tarsolyodban, mert emlékeim szerint ez nem igazán történt meg, olyannyira nem, hogy a közszféra jó ideig, (talán még most is) magasabb jövedelmekkel rendelkezett, mint a versenyszféra, ami azért kb. mutatja, hogy a versenyszféra jókora része homályban van.

A multikat viszont ez a dolog nem nagyon érinti, illetve én azt mondom, hogy amelyik multi azért ment el, vagy azért nem jött, mert megelégelte, hogy a minimálbérc20 eFt-ról 50 eFt-ra emelkedet, az jobb, ha ott marad, ahol volt.

Emlékszem, mikor az IBM kivonult, a szellemi nyomorultak akkor is a minimálbér emelésére fogták a dolgot. Aztán, ahogy az ember egy kicsit utánaszámolt a befizetett adókból, járulékokból, kiderült, hogy az átlagbér volt vagy 300 eFt bruttóban. Mi volt ahhoz a minimálbér emelése? Ugyan már.
Törölt felhasználó 2009. 05. 18. 11:55
Előzmény: #15482  Törölt felhasználó
#15484
Kanyisz kiegészítése nagyon helyén van.
Egyébként el tudom képzelni, milyen szövegek lettek volna itt, ha a adókedvezményben a szlovákokra ígérve végül néhány "jó" multit hozzánk csábítunk pár éve. Ugyanezek a nickek fröcsögtek volna itt, akik most "béna" szociznak, hogy nem hívták őket ide minden áron.
Arról se feledkezzünk meg, hogy az adókedvezmények mellett az egyik legfontosabb versenytényező a bér, amiben ugye a 2001-2003 közötti közszolgálati bérugrasztásoknak köszönhetően szintén igen gyorsan nagy hátrányunk keletkezett (a minimálbér közvetlenül, ez előbbi közvetve és fokozatosan nyomta feljebb a versenyszféra béreit is). Természetesen az adórendszer is fontos versenytényező. E tekintetben a szlovákok jókor léptek nagyon jót.
Törölt felhasználó 2009. 05. 18. 11:46
Előzmény: #15478  spade
#15483
Spade, én nem vagyok hülye, persze, hogy van különbség multi és multi között is. Én arra az ordító ellentmondásra hívtam fel a figyelmet, miszerint ezekben a topicban ugyanazok szájából elhangzik, hogy az összes, nem egy-egy, hanem általánosan a multik károsak (nem fizetnak adót, kizsigerelik a munkavállalókat, stb. stb.), máskor meg bezzeg szlovákoznak és még azt ia hozzáteszik (lásd azt, amire reagáltam), hogy mi milyen bénák voltunk, hogy a szlovákok elhalásztak előlünk (nyilván pl. adókedvezményben is ránk ígérve) egy csomó multit. Ez a két duma ilyen formában ellentmond egymásnak. Én pedig ezt észrevételeztem.
Törölt felhasználó 2009. 05. 18. 11:45
Előzmény: #15478  spade
#15482
"pedig ez qrva egyszerü, még diploma se kell h valaki belássa legfeljebb kis agytorna :), Vannak ugye azok a multik akik felvásárolják a magyar qvázi monopol easzközöket ocsóérr, pl. eon, aztán vannak olyanok akik meg munkát hoznak ide pl. audi. Az első kategória az aki a mi farkunkkal veri a csalánt, a második meg az aki a saját farkával veri a csalánt illyen egyszerü.."
Na ja, túlegyszerűsítve az ember olyan csodálatos világképet tud teremteni, hogy azonnal el tud jutni a paradicsomba.
Most azon nem vitatkoznék mi az olcsó és mi nem. Néhány apróságra felhívnám azonban a figyelmed.
- A győri audi és más termelő csodamultik akkora kedvezményeket kaptak, hogy az én farkamat biztos, hogy a csalánba verték. Az EON és más bevásárlók nem kaptak ilyeneket.
- A mostani válság szépsége, hogy legjobban a betelepült iparágakat érinti, nem az eladott kvázi monopol-piacokat. Ezért az embereket manapság elsősorban az audi félék teszik utcára, nem az eonok.
Törölt felhasználó 2009. 05. 18. 09:54
Előzmény: #15480  Törölt felhasználó
#15481
lendvai (mszp) megszavazta
a 13. havi nyugdij eltörlését.

most az ingatlanado a figyelemelterelés

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek