Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 05. 15. 14:35
Előzmény: #15457  Törölt felhasználó
#15460
2005 körül szakadt el. És, mit akartál ezzel mondani? Egyébként érdekes lenne egy ilyen grafikon mondjuk '90-től. Pártpolitikától függetlenül. Sőt egy kumulált mégjobb lenne.
Ha lesz kedvem és időm, csinálok egy ilyet.
Törölt felhasználó 2009. 05. 15. 14:32
Előzmény: #15457  Törölt felhasználó
#15459
Ha jól látom (bár nagyon apró a grafikon), 2006 év elejétől szakadtunk el a régiótól.

Érdekes lenne egy olyan grafikon is amely 1989-től hasonlítja össze a régió adatait.
Törölt felhasználó 2009. 05. 15. 14:29
Előzmény: #15457  Törölt felhasználó
#15458
és a rögtön a grafikon alatti 3 sort is olvastad??
és miért mi lennénk a fekete bárányok? izland majdnem becsődölt, Észteknél mi folyik... és az Írek?? sokkal nagyobb a visszaesés mint nálunk....
Törölt felhasználó 2009. 05. 15. 14:20
Előzmény: #15456  Törölt felhasználó
#15457
a mai portfolio hirekben kb. 10h kor volt egy grafikon ami a régio GDP adatait hasonlitja ossze. Vissza menoleg kb. 7 evet.
nagyon beszedes a grafikon, kesobb belinkelem!

tokeletesen latszik, mennyivel elobb es mekkora mertekben szakadtunk el a regiotol!
nem csoda, hogy mi vagyunk a fekete baranyok!

jo lenne egy penzevo komment a grafikonra ami nem csak mult hanem jovo kutato is lenne....

sajnos erre nincs esely.
Törölt felhasználó 2009. 05. 15. 13:50
Előzmény: #15455  Törölt felhasználó
#15456
Egy "az" bent maradt.

Törölt felhasználó 2009. 05. 15. 13:49
Előzmény: #15454  Törölt felhasználó
#15455
Ne tessék a szavaimat kiforgatni kérem!
"egy ilyen ügynél, meg minden másnál is a részletek tekintetében utánajárni a dolgoknak nem kell."
Igenis kell!
Csak tudja a ház építése az alapoknál kezdődik.
Izgalmas dolog a tető ácsolása is nem mondom, de alapok nélkül ritkán fognak hozzá.
A tolvaj banda kijelentéssel én sem értek egyet.
De nem túl korai még a beruházás gazdasági, társadalmi, környezeti hatásait vizsgálni?
A cikkből számomra lejött, (Önnek továbbra sem értem, hogy miért nem?) hogy egy néhány dolgot vizsgálni kell még a projekt megkezdése előtt.
Mivel azonban látom, hogy ezen eszmecsere holt mederbe futott (természetesen az Önnek még lehetőséget biztosítva a reagálásra), a magam részéről a diskurzust be is fejezném.

Törölt felhasználó 2009. 05. 15. 13:27
Előzmény: #15452  Törölt felhasználó
#15454
"NEM : Mert jó érzésű állampolgárt nem akad le a lényegtelen dolgoknál mint Ön. Egy jó érzésű állampolgár elhatárolódik, és nem kérdezősködik olyan beruházásról amely büdös."
Értem, tehát szerinted egy ilyen ügynél, meg minden másnál is a részletek tekintetében utánajárni a dolgoknak nem kell. Kérdezni, gondolkodni, vizsgálódni, mérlegelni nem szabad. Egy "jó érzésű ember" helyes megoldása, hogy gondolkodás nélkül odaböfögi, hogy "tolvaj banda". Erre írtam, hogy egy külvárosi kocsmában valóban ez a szint. Nálam nem.
Törölt felhasználó 2009. 05. 15. 13:09
Előzmény: #15452  Törölt felhasználó
#15453
És végül:

Az értelmezési hibát Ön követte el, amikor nem sikerült átlátnia, hogy reagálásom egyetlen célja és oka, azon megdöbbenésem volt, miszerint Önnek nem tűntek fel az említett visszásságok.

Mert álláspontom szerint, ha ez így lett volna akkor Ön mint jó érzésű állampolgár ezt nem hagyhatta volna szó nélkül.
Törölt felhasználó 2009. 05. 15. 12:58
Előzmény: #15450  Törölt felhasználó
#15452
Igazat kell adnom Önnek!
IGEN :A súlyos értelmezési hiba valóban nagy gond.
IGEN : Ön nem állított semmit sem.
IGEN : Ön kérdezett csak.

Nem tudom az Ön válaszát elfogadni!
NEM : Mert az Ön hozzászólása csak a projekt részleteire tért ki.
NEM : Mert nem értelmeztem (fenti okán mégsem) félre, semmit sem.
NEM : Mert jó érzésű állampolgárt nem akad le a lényegtelen dolgoknál mint Ön. Egy jó érzésű állampolgár elhatárolódik, és nem kérdezősködik olyan beruházásról amely büdös.

Törölt felhasználó 2009. 05. 15. 12:48
Előzmény: #15448  Törölt felhasználó
#15451
Volt egy félreérthető rész a szövegemben. Helyesen: Ezek közül soha egyikről sem írtad azt meg, hogy bértopicoló. Még véletlenül sem azok. Én, aki még a Fidesz kormányzása alatt kezdtem fórumozni, én meg igen... Nyilván így van.
Törölt felhasználó 2009. 05. 15. 12:43
Előzmény: #15447  Törölt felhasználó
#15450
Ha még csak helyesírási hibát vétettél volna... A súlyos értelmezési hiba sokkal nagyobb gond. Pedig világosan ott van a hozzászólásomban. Én ugyanis NEM ÁLLÍTOTTAM SEMMIT. Mint ahogy nem is tudok az ügyről semmit. Feltételezem, saru és te sem. Én KÉRDEZTEM.
Gondolom, az már nem szorul magyarázatra, mi a különbség a kérdés és az állítás között. És feltételezem, hogy a kérdések végén található írásjelből az is világosan észrevehető (ha tartalmilag nem jönnél rá), hogy azok valóban kérdések.
Törölt felhasználó 2009. 05. 15. 12:43
Előzmény: #15448  Törölt felhasználó
#15449
az msz az pénznyelő
Törölt felhasználó 2009. 05. 15. 12:39
Előzmény: #15445  matgab
#15448
Fura, hogy nagypalznak, aki tényleg botrányosan ír magyarul, sose tetted ezt szóvá. Persze tudom, kettős mérce.

Ahogy kettős mérce az is, hogy te (és társaid) állandóan bértopicolóznak. Mindenkire azonnal, aki nem ugyanazt fújja, mint ti. Miközben a jobb oldalon volt itt egy bevallottam Fidesz aktivista (FideL, korábban LET, aztán anarch), egy saját "átverése" miatt önszorgalomból propagáló (pampa, aki megírta, hogy ez a célja a szövegeivel), egy rendszeresen tüntetésre és polgári ellenállásra mozgósító (nagypalz) és egy tucatnyi olyan nick, akik rendszeresen terjesztik a szélsőjobbos portálok (Kurucinfo, Bombagyár, Gondola) cikkeit.
Ezek közül soha egyiknek nem írtad ezt meg. Én, aki még a Fidesz kormányzása alatt kezdtem fórumozni, én meg igen... Nyilván így van.

A helyedben elsősorban a saját egészségemmel foglalkoznék mindenek előtt:
"válság ellen legjobb befektetés ha iszol!"
Hosszú és elmélyülő válság esetében egyre nagyobb bajba jutsz matgab, aggódom érted...
Törölt felhasználó 2009. 05. 15. 12:33
Előzmény: #15446  Törölt felhasználó
#15447
Huh most látom csak, hogy vétettem egy néhány helyesírási hibát is.
Törölt felhasználó 2009. 05. 15. 12:30
Előzmény: #15436  Törölt felhasználó
#15446
Az Ön figyelmét nyilván elkerülték az alábbiak, ezért nem sikerült még felháborodnia:

"Mindenkinek szét lesz verve a pofája!" – ezt üvöltötte a telefonba az a névtelen fenyegető, aki a Sukoró külterületére tervezett grandiózus beruházás elleni tiltakozást szervező Szigeth Gábort, a helyi Angelika Egyesület vezetőjét hívta fel, hogy "lebeszélje" a további aktivitásról.

ogy mekkora haszna van egyelőre hazánknak a Yoav Blum izraeli-magyar befektető nevével fémjelzett beruházásból, azt árnyalja az a körülmény, hogy a Központi Nyomozó Főügyészség közokirat-hamisítás és különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés gyanúja miatt nyomoz az ügyben.

De gondolom a fenti "figyelemre sem méltó dolgokkal" nem kell foglalkozunk.
Ettől ez még lehet egy szuper projekt.
Meg aztán a cél szentesíti az eszközt nem de bár?
Spongyát rá elvtársak
matgab 2009. 05. 15. 12:10
Előzmény: #15444  Törölt felhasználó
#15445
hé, szóljatok a többieknek is, mert egy két beírónak lassul a reakcióideje...!
Vagy más portálokon kalandoznak?

Az a lényeg, hogy balogzs és pénznyelő látja a mátrixon kívüli színtitszta valóságot...

Mozes50-nek:
utálja az rövid u a magyar helyesírás szabályai szerint...
Semmi baj, gondolom te csak tanultad a magyart, ahhoz képest egész jól megy...!
Törölt felhasználó 2009. 05. 15. 11:46
Előzmény: #15440  matgab
#15444
... és a jobbikbérenc agitproposok is intenzíven készülnek a EU parlamenti választásra?
Nehogy kimaradjon már ez a pártocska a parlamentből, mert ellenkező esetben nem tudná előadni a plenáris ülésen, mennyire útálja az EU-t.
Törölt felhasználó 2009. 05. 15. 11:40
Előzmény: #15442  Törölt felhasználó
#15443
én már egészen megszoktam :D nem zavar, ha "ők" így gondolják. a lényeg, hogy én, te tudod mi a valóság
Törölt felhasználó 2009. 05. 15. 11:36
Előzmény: #15440  matgab
#15442
Ezt miért kell matgab, komolyan?
Törölt felhasználó 2009. 05. 15. 11:34
Előzmény: #15435  saru
#15441
oszt valyon miből gondolják, hogy valami szocibérenc fenyegette meg a tüntetők vezetőjét??

lehet hogy egy helybéli vegyeskereskedés, vagy élelmiszer nagykereskedés vezetője volt, aki a beruházástól a forgalmának 100-200%-os megugrását várta... a helybéli üzleti életnek orbitális lehetőség lett volna

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek