Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
togyozo 2008. 07. 26. 17:50
Előzmény: #11506  Phylaxa
#11520
Budfox, Phylaxa!

Nagymamám kisnyugdíjasként egy rádai utcai 90nm-es lakásban lakott. abban a házban a lakók 80-90%-a nyugdíjas volt. szerinted mennyit érnek ezek a lakások?
De egy csomó ismerősöm akik belvárosi bérházakban laktak egyetemi éveik meg munkába állásuk első pár évében hasonlóakat tapasztaltak.
Egyébként meg ne legyen 20-30 millás lakás. De egy nyugdíjasnak még egy 10 millás lakásból kapott életjáradék kiegészítés is elég sokat jelent.
Törölt felhasználó 2008. 07. 26. 17:21
Előzmény: #11517  pampa
#11519
Minden baj gyökere az alacsony munkabér. A munka és a megélhetés elkerüli igy egymást. Azokat a cégeket amellyek arra álltak rá, hogy az olcsó magyar a haszon kulcsuk, azt hagyni kell eltünni. Ne feletsük el, hogy az apehtől bujkálhatsz, de a mindenhatótól nem... Legyen a minbér 800eurò elsőkörben.
pampa 2008. 07. 26. 17:20
Előzmény: #11505  Törölt felhasználó
#11518
csendes

Te tényleg ennyire nem látod a jelenlegi folyamatokat? Vagy csak provokálod az embereket?

Ez nem vezet sehová.
pampa 2008. 07. 26. 17:09
Előzmény: #11516  Phylaxa
#11517
A kormányfő szerint a parlament nagyobbik részének és az országnak egyaránt az az érdeke, hogy folytatódjon a kormányzás. Ezt a Népszavának adott interjújában mondja a kormányfő. Az SZDSZ-ről azt mondja Gyurcsány Ferenc, hogy a pártnak ma az az érdeke, hogy megmutassa az önállóságát. "Ám ősszel olyan javaslatokat tesz le a kormány az ország asztalára, amelyeket össze lehet majd hasonlítani azzal, amit a Fidesz kínál. Pontosabban azzal, hogy a Fidesznek nincsenek javaslatai. És akkor a liberálisok bizonyára az ország számára hasznos javaslatok mellé álnak majd" - fogalmazott a kormányfő.

Gyurcsány Ferenc szerint a kormányzati ciklus második felében a kormány esélyei már lényegesen jobbak, mint amilyenek az elsőben voltak. Az idei évet már úgy értékeli, hogy kezdenek nőni a jövedelmek, a fogyasztás, emelkednek a nyugdíjak, javulnak a gazdasági növekedés adatai, csökken az infláció, tovább épülnek az autópályák. A megoldandó nagy ügyeknek nevezi a szociális rendszer átgondolását, az adórendszer egyes elemeinek kiigazítását valamint a szélsőjobbal való küzdelmet.
Phylaxa 2008. 07. 26. 16:46
Előzmény: #11515  Törölt felhasználó
#11516
A szociális segélyt szintén a minimálbértől tenném függővé. Nevetséges, hogy szarért-húgyért dolgoznak az emberek. Elnézést a kifejezésért de talán még túl finoman is fejeztem ki magam.
Törölt felhasználó 2008. 07. 26. 16:24
#11515
-----------------------
Phylaxa 2008. 07. 26. 16:22
Előzmény: #11513  Phylaxa
#11514
Elnézést a munkaadó 25%-os terhelést fizetne a bruttó bérekre. Semmi többet.
Phylaxa 2008. 07. 26. 16:17
Előzmény: #11512  Törölt felhasználó
#11513
Mindenféle jövedelmet megadóztatnék. Egységesen 20% -ra. A kivételeket eltörölném. Az szja-t évi 6 millió felett 30%-ban állapítanám meg. A TB-t pedig az éves jövedelem 5%-ban. Minden közpénzből élő ember jövedelmét a minimálbértől tenném függővé. Véget vetnék az ollóknak. Az állami kiadásokat a valós piaci árak 120%-ban maximálnám. Nevetséges amit művelnek. 20% tolvajlás legyen elég nekik.
Törölt felhasználó 2008. 07. 26. 16:01
Előzmény: #11510  Törölt felhasználó
#11512
Nem támogatom a szolidaritási adó eltörlését. A minimálbért drasztikusan fel kell emelni. A céges ingatlanokra dézsmát szükségeltetne kivetni. A segélyeket munkához kötném és fogyasztási javakban Clétkosár) folyosítanám. A bűnözőket üldözném.
Törölt felhasználó 2008. 07. 26. 15:39
Előzmény: #11503  togyozo
#11511
"A skandináv országokban a társadalom nagyon szolidáris ebből kifolyólag több feladatot hagynak az állam kezében."

Te togyozo. Hát esküszöm hanyattdobom magam. Majd este talán leszek megint ép előtt... addig ha van kedved meséld már el nekem tudatlannak, hány skandináv országban éltél ANNYI IDŐT, hogy ezt megállapítottad?

Az a gáz, hogy gyerekek vagytok még. És f....átok az olvasott hülyeségeket. Egy norvég semmivel sem szolidárisabb mint egy olasz. Mindkét országban hoszzú időt éltem. Hát te?

Az a baj, hogy a fajsúlya annyi annak amit mondasz, mint a levegőé. Köze nincs a valósághoz.
Törölt felhasználó 2008. 07. 26. 15:35
Előzmény: #11507  BudFox
#11510
Arra megy ki a játék, hogy leverje a tőke a munkabéreket (lassítva az uniós bérolló zárodását) ezért magasak a kamatok. 30-40 évre röghöz kötik a "szerencsés" hitelből ingatlanvásárlót. Aki fizet a lakásáért havonta az nem lázad, zajong, hanem csendben melózik.
Phylaxa 2008. 07. 26. 15:31
Előzmény: #11507  BudFox
#11509
Korrekt. Nyugodtan lehet ezt az ország egészére venni. A nagyvárosokban a panelek pedig 50 m2-es átlagot véve 10 milla. Így már könnyebb beszélgetni róluk......1 millióan közülük 55 K-s nyugdíjjal rendelkeznek.
Törölt felhasználó 2008. 07. 26. 15:31
Előzmény: #11503  togyozo
#11508
"liberósbértollnokglobálkapitalista hülye " :)
ez tetszik...
figyeld itt alattam...aki a földre visszatérésről írt....mert azt üzenem én is

meg még valamit togyozo
ahhoz, hogy komolyan vegyelek, az ilyen dolgokat hogy 1+1=2, talán meg kéne értened.

már írtam , most megint csak potyára dobom ki az időmet :
ADÓ vs GONDOSKODÁS
hagyjuk már ezt a nebáncsvirág dolgot
ez is dög unalmas
én az életben ugyanígy beszélek egy olyannal aki ennyire demagóg és szerinte egy nyugdíjas dögöljön meg, ha az államtól vár bármit

leszel még te is öreg (remélem)

majd akkor te is le leszel szarva
váljék egészségedre

én fizetek azért adót, ha kell dupla annyit mint most, HA MINDEN NYUGDÍJAS HOLNAPTÓL ANNYI PÉNZT KAP, AMIBŐL MEG IS TUD ÉLNI

azért nagybetű, hogy fogd már fel miről beszélek itt neked

az egészségügyet szóba se hozom, dühromhamot kap minden jóérzésű ember attól, ami az országban ekörül megy...ez már népirtás kategória
BudFox
BudFox 2008. 07. 26. 15:25
Előzmény: #11506  Phylaxa
#11507
Hát nem tudom pesten milyenek a lakás árak...de nálunk a faluban sok nyugdíjas ember él családi házban...

az átlag szerintem a sima "kétablakos" típusházak...egykét régebbi kétablakos ház..
Ha ehhez van nagyobb telek, általában van..akkor az növeli az értéket..
de ezek a házak nagyrészt leamortizálódtak már.

Szerintem az áltag nyugdíjas aki családi házban él az kb... 7 - 10 millió Ft -ot ér.

Ha valaki ilyenbe költözik be akkor előtte teljesen fel kell újítani. új közművek, villany, vízvezetékek, tető felújítás, új ablakok, ajtók, festés, parkettázás, járólapozás, csempézés. esetleg..udvar rendbetétele... egy ilyen felújítás 5-10 millióba is kerülhet..ha szűken számolom.

tehát ezzel érdemes kalkuláni, nem ilyen 25 milliókkal.
Phylaxa 2008. 07. 26. 15:08
Előzmény: #11504  togyozo
#11506
Mennyi nyugdíjas él itthon? Mennyi él ebből 25 millás lakásban? Maradjunk a Földön......szerintem a nyugdíjasaink 80%-a nagyon messze áll ettől. Ha ezt elfogadjátok akkor lehet értelmesen beszélgetni. Addíg nehéz lesz.
Törölt felhasználó 2008. 07. 26. 15:03
Előzmény: #11502  pampa
#11505
Szia Pampa!

Miről beszélsz?
Nem az állam adja a hiteleket, akkor kit és hogyan tart a markában (hitelekkel!)?
Mi a fenét kezdene a sok földönfútóval?
A lakás ára és a rezsi: mi köze ennek a bértartáshoz? Nem bérlik a lakást, hanem a tulajdonuk! Te ne vegyél lovat, ha nem akarod -tudod- etetni!
togyozo 2008. 07. 26. 14:37
Előzmény: #11502  pampa
#11504
Pampa!

egy kérdés:

Ha annak a nyugdíjasnak nem egy 20-30 millás lakása lenne, hanem egy 10-15 milliós a többi pénze meg a tőzsdén lenne, akkor is sajnálnád, hogy milyen szegény?
Egyébként meg ezt az életjáradékos rendszert nem itt kis hazánkban találták ki, nyugaton már jó ideje működik. miért van az, hogy minden olyan dolgot ami a nálunk fejletebb országban működik mindig lehurrogják?
Egyébként meg egy nyugdíjas minek csücsüljön X millió forinton? Azért hogy a gyerekek többet örökölhessenek? Ha örökölni akarnak akkor meg vállalják, hogy a nyugdíjas szülőt segítik, mert ha az életjáradékot adó pénzintézetnek megéri ez a biznisz valszeg nekik is megérné.
togyozo 2008. 07. 26. 14:30
Előzmény: #11498  Törölt felhasználó
#11503
DLPH!

1) tudod az embernek feltűnik, hogyha nincsen olyan ember a fórumon, aki minden hsz-e után leírná, hogy liberósbértollnokglobálkapitalista hülye lennék
2) emlékeim szerint régebben nagybetűkkel írtad a neved...
3)Épületes hsz-ed ismét csak sértegető és személyeskedő volt, amiből megtudhattam ismét, hogy itt mindenki aki másképp látja a dolgokat az hülye csak te vagy helikopter...volt már néhány vitánk egyszer sem tudtál a személyeskedésen kívül meg azon kívül, hogy "ez így van, hidd el"-en kívül érveket leírni.
4)
"egy állam igenis GONDOSKODÓ legyen, (szciális hálónak hívják ezt)"
1) Tévedésben vagy. A szociális háló nem arról szól, hogy az állambácsi majd mindenedről gondoskodik helyetted
2) Tudod az, hogy az államra milyen feladatokat raksz az nagyban értékrendtől függ. A skandináv országokban a társadalom nagyon szolidáris ebből kifolyólag több feladatot hagynak az állam kezében. De egy amerikai torkán aligha tudnád lenyomni azt, hogy fizessen 2X annyi adót, hogy az állam több jóléti feladatot lásson el. erre ő azt mondaná, hogy mindenki gondoskodjon magáról. Csak a magyar társadalom rohadtul nem szolidáris, mégis mindent az államtól várunk. Ez a gond. Amikor meg valaki erre felhívja a figyelmet, máris le van hurrogva.
pampa 2008. 07. 26. 13:05
Előzmény: #11501  Törölt felhasználó
#11502
Tehát....

Ha már nem tud az állam több bőrt lehúzni az emberekről,akkor olyan környezetet teremt,hogy éljék fel a megtakarításaikat,befektetéseiket. Pl. a lakásukat,házukat.

Ezután földönfutók lesznek akikkel már tényleg azt csinál amit akar...

A társadalom egy részét mág így is a markában tartja a hiteleiken keresztül,most azok következnek akik még nem adósodtak el.

Ez az az eset mint amikor a bértartáson levő ló megeszi saját magát....

Egy pár év alatt rezsibe kifizettetik az emberekkel a lakásuk árát...
Törölt felhasználó 2008. 07. 26. 11:04
Előzmény: #11500  exley
#11501
Rinyálni sem kell. Egy szóval nem mondtam. A tettek mezejére lépni. Az kell. 2010. Az első lépés. Rendszerváltás. Aztán jön a többi.

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek