Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 07. 07. 01:42
Előzmény: #11314  Törölt felhasználó
#11320
"Amióta ez a 20-30 felbújtó és 500-1000 garázda rájött arra, hogy cselekedetük társadalmi megítélése ebben a túlpolitizált társadalomban - sajnos - nem lesz egyhangúlag negatív a legnagyobb ellenzék néha enyhe de jól álcázott verbális támogatása, néha lehúnyt szeme és elfordított feje mellett."

penznyelo, sajnos nem ilyen egyszerű, szerintem.

Egy garázda ne garázdálkodjon, akkor sem, ha esetleg minden párt kiáll mellette. A rendőr állítsa elő, az ügyész emeljen vádat az érvényben lévő törvények alapján, a bíró pedig ítélje el.

Egyik sem teszi a dolgát megfelelően.

A garázda ugyanis azóta garázda, amióta rájött, hogy megteheti. Csak nagy tömegben kell ezt tennie. A zsidózás is a stadionokban kezdődött, és a heppeningszerű bunyó is. Most csak egyre többen veszik át a példát - mert ők is látják, hogy meg lehet tenni.
Az, hogy a Fidesz esetleg erre épített, csak annyit jelentett, hogy a stadion helyett az utcán csinálják, mert ott pillanatnyilag nagyobb figyelmet kapnak.

Egyébként is tök mindegy, ki támogatja és ki nem - teljesen egyértelmű a jogi helyzet.
Mégis milyen ország az, ahol egy rendőrautóban ülő politikust lehet ütni?
Olyan ország, ahol erőtlen, erélytelen és alkalmatlan a rendőrség, ügyészség, bíróság.

A rendőrségnek a föld alól is elő kellene kerítenie azokat a bűnözőket, akik rendőrre támadnak. (Különben hogy hihetem, hogy engem megvéd, ha magát sem tudja?)

Az ügyészségnek minden létező jogcímen vádat kellene emelnie, az intézkedő rendőr elleni támadásoknál.
(Különben szertefoszlik a rendőrség tekintélye, hiszen ezzel azt üzenik, hogy rendőrt verni szabad, mert még testi sértés, vagy hatóság elleni erőszak miatt sem ítéltek el senkit)

A bírónak pedig (az ügyész vádjai alapján) el kellene ítélnie, súlyosbító tényezőkkel együtt, példát statuálva. Nagyon gyorsan, rövid határidővel, gyorsított eljárásban.

Így azt látjuk, hogy lassan minden hónapban, szarrá alázzák a rendőröket (szerintem igen súlyos és durva bűncselekmények sorozatával ráadásul) és sem megvédeni nem képes őket az állam, sem a helyzetet megelőzni, sem pedig büntetni és elrettenteni a folytatástól.
Ráadásul, több esetben is úgy, hogy előre borítékolható a balhé.

Ez nagyon rossz üzenet, és minél tovább hagyják, minél később szedi magát össze a rendőr, ügyész, bíró, annál rosszabb lesz később.
(Nem az utcán lévő rendőrre gondolok, hanem a rendőri vezetésre, belügyminisztériumra, OIT-re stb...)

Ehhez jön a politika felelőssége is, de hát könyörgöm, nem a Fidesz tehet arról, hogy nem lehet ezt a 100 embert hűvösre tenni.
A Fidesz a magabiztos fellépésével elérheti, hogy a kordonbontásnak sincs következménye, de ez nem az ő hibájuk, mert nem ők ülnek a bírói székben. Ez az adott bíró hibája, aki alkalmatlan afeladatára, és a főbírók hibája, akik nem hoznak határozatot, nem adnak ki közleményt, amivel egyértelművé teszik, hogy ez a továbbiakban elfogadhatatlan, és olyan indoklás, hogy kicsi a társadalmi veszélyessége, az nem szempont egy bűncselekménynél. Bűncselekmény, az bűncselekmény, kész.
A járdán szabálytalanul parkolás sem nagy veszély a társadalomra, mégis büntetendő. Mert a szabály az szabály.
Szar a rendőrség, ügyészség, bíróság. Ezért tarthat ott ez a 100 fős csőcselék, ahol.
Törölt felhasználó 2008. 07. 07. 01:32
Előzmény: #11316  Törölt felhasználó
#11319
:D

Karlo, felhivnám a figyelmed arra, hogy már igy is több hektóliternyi khmm ' g#ci' van felhalmozva génbankokban, valamint hogy a 'buzik' is folyamatosan 'termelik'...
A szaporodásnak nem alapfeltétele semmilyen magánéleti viselkedésforma!

(A te gondolatmenetedet követve a hetente 6 nőt megerőszakoló férfi lenne a leghasznosabb tagja a társadalomnak?! Vagy a legalkalmasabb arra, hogy a génjeit továbbadja /fenntartsa etc...)
:)
Törölt felhasználó 2008. 07. 07. 01:32
Előzmény: #11315  Törölt felhasználó
#11318
Igen Pénznyelő!

A két esemény céljai között azért van némi különbség. Vagy nem?
Te inkább ezekkel szimpatizálsz ... ? Ez a te dolgod ....
Érdekes, hogy most a rendőrök nem ütötték, lőtték gumilövedékkel, nem könnygázazták, vízágyúzták a "meleg" felvonulókat. Akkor meg akit csak értek, akinek köze sem volt semmihez, csak éppen arra sétált, annak is adtak, ami belefért.
Törölt felhasználó 2008. 07. 07. 01:31
Előzmény: #11308  Törölt felhasználó
#11317
Mr_apricot sügérségeket beszélsz
Mit sajnálok én kitől? :DD Te...túlfiatal...

Van 1-2 homokos haverom (ffi) meg annak is vannak haverjai, ők már annyira nem haverjaim.. mindegy, Csak nem képzeled, hogy nem kérdeztem meg már akkor tőlük ezt, amikor még te csak kósza gondolat voltál? Hogy ehhez mégis mit szólnak? No miféle válasz kaptam? Deviánsok. Betegek. Nem a homoszexualitásuk a gond. A baj nagyon nagy. Az agyuk helyén komoly vákum keletkezett, emiatt aztán ciklikusan kijárnak provokálni a környezetüket.

Te barátom, úgy beszélsz szegényekről, mint holmi zsidó üldözöttekről 1940 -ben.. Ne lovalld bele magad szélsőségekbe.

A szexuális szokásaink nem tartoznak a külvilágra. Mi közöm hozzá? Ugyanolyan ember mint bárki más. Egész addig barátom, amíg nem kezd el úgy vislkedni, ahogy az egy NEM homoszexuális embertől SEM lenne elfogadható.Remélem világos ez.

Viselkedjen úgy, mint bármely normális ember. És akkor majd ugyanazt visszakapja a külvilágtól. Ne kezdjétek el ezt a gagyi ostoba szadeszes buziüldözős szöveget.
Ezen az alapon az értelmes emberek naponta kimehetnének az utcára tüntetni. Ők vannak kevesebben, és elnyomva. A testi fogyatékossággal is jössz. Van olyan tolókocsis, aki egész álló nap egy kocsma előtt irritálja a környezetét, iszik, koldul, beszól, üvöltözik köpköd meg ilyesmi. Van olyan testi fogyatékos tolókocsis, aki olimpián indul, olyanon, amit a számukra szerveznek.

Nagy eséllyel senki nem köp le senkit fiatalember, ha az értelmes, intelligens és tud viselkedni.Elég ciki , hogy az értelmes homokosok sz...ba se veszik ezt a magamutogató deviáns tele komplexusokkal hordát.

Embernek kell lenni, és maradni. Tökéletesen indifferens, hogy épp buzi vagy sem. Az állatok (sem) viselkednek így.

No erről ennyit kedves "védjük meg a szegény elnyomott buzikat" fórumtársam. Alias : mr_apricot
Törölt felhasználó 2008. 07. 07. 01:18
Előzmény: #11313  Törölt felhasználó
#11316
ez a gondolatmenet is érdemelne egy Nobel-díjat:

"Egyébként pedig mi lenne az emberiséggel, ha elfogadnánk őket, és gyorsan terjedne ez az "ideál"?! Mindenki csak a saját nemével ...
Néhány évtized múlva kihalna a föld ... "

ezek alapján logikusan legfeljebb néhány évtizeddel ezelőtt jelenhetett meg ez a viselkedési forma, különben már kihaltunk volna...

esetleg lehet még finomítani az elméleten az "elfogadás" és a "mindenki csak a saját nemével" közötti árnyalatnyi különbség figyelembevételével...
Törölt felhasználó 2008. 07. 07. 01:06
Előzmény: #11313  Törölt felhasználó
#11315
Megint jó magyar relativitáselmélet:

Ha melegfelvonuláson egyesek "buzitvernek", akkor:
"Normális ember, ha tudja, hogy bemegy valahova, ahol pofánvágják, akkor oda nem megy be."

Ha okt. 23-án tüntetni megy valaki, a rendőrök meg nem tudják megkülönböztetni az effektív kődobálót a sima verbális kődobálótól és megkönygázozzák az egészet, akkor még véletlenül sincs "tudták, hogy ez lesz, minek mentek oda", helyette "mocskos rendőrök" meg "takarodj Feri" van...

Ugye, Karlo?
Törölt felhasználó 2008. 07. 07. 00:59
Előzmény: #11288  zotya32
#11314
"az érdekes az, hogy sok-sok éve van már ilyen felvonulás; de csak utóbbi években alakultak ki ezek az utcai harcok; ennek is meg van az oka"
Meg hát. 2006-ra datálódik. Amióta ez a 20-30 felbújtó és 500-1000 garázda rájött arra, hogy cselekedetük társadalmi megítélése ebben a túlpolitizált társadalomban - sajnos - nem lesz egyhangúlag negatív a legnagyobb ellenzék néha enyhe de jól álcázott verbális támogatása, néha lehúnyt szeme és elfordított feje mellett.

A vicc az egészben az, hogy mindkét oldal azt hiszi, az ilyen balhék nekik jók. Pedig senkinek nem. Viszont nekünk a legcikibb. És persze mi fizetjük is.
Törölt felhasználó 2008. 07. 07. 00:56
Előzmény: #11307  Törölt felhasználó
#11313
Én sem értem, miért vonulnak fel, ha úgyis tudják, márpedig mindenki tudta előre, hogy ez lesz Budapesten (máshol lehet, hogy nem) párszáz ember vonulása miatt.
És ha ezt tudták, akkor miért nem béreltek ki inkább valahol valamit, és buliztak volna egy jót egymással. Megérte? Valakinek megint kapóra jött ez az egész. Tudjuk, kiknek.
Normális ember, ha tudja, hogy bemegy valahova, ahol pofánvágják, akkor oda nem megy be. Ha tudja, hogy azáltal nagyon sok másik embernek is kellemetlenséget okoz, akkor főleg nem megy be.
De hát ezek ugye deviánsok, tehát nem várhatjuk el tőlük, hogy racionálisan gondolkodjanak. Sajnos!
Egyébként pedig mi lenne az emberiséggel, ha elfogadnánk őket, és gyorsan terjedne ez az "ideál"?! Mindenki csak a saját nemével ...
Néhány évtized múlva kihalna a föld ...
Tehát nem nagyon kell elfogadni ezt az "irányzatot", sőt ... Inkább vissza kellene szorítani a terjedését ...
Törölt felhasználó 2008. 07. 07. 00:07
Előzmény: #11307  Törölt felhasználó
#11312
Csak zárójelben jegyzem meg, hogy ilyen felvonulás 2002 eéőtt is volt már, sőt talán éppen '98-ban volt az első.
Törölt felhasználó 2008. 07. 06. 23:47
Előzmény: #11310  Törölt felhasználó
#11311
Azt hiszem a megfelelő szó erre a viselkedésre: dac.
Törölt felhasználó 2008. 07. 06. 23:46
Előzmény: #11307  Törölt felhasználó
#11310
Nem tudom, miért vonulnak fel. Én inkább egyfajta lázadást vélek benne felfedezni, a szabályok ellen. "Nem szabad" buzinak lenni. Aki mégis az, azoknak egy része ezzel ilyen módon lázadva válaszol.

A diktatúrában nem volt elfogadott a hosszú haj, beat zene stb... A hosszú haj eleve valamilyen lázadást jelentett éppen emiatt.
(Akinek az ízlése szerint a beat zene jön be, az akkor is azt hallgatja, ha a hatalomnak vagy másnak ez nem tetszik - egy részük pedig látványosan jelét is adja ennek, hajviselettel, koncertre járással stb...)

A homók esetében is egy kisebbségről van szó. A többségük otthon ül. És Győzikét néz, ahogy a heterók többsége is.

A heterók kisebbsége meg megy törni-zúzni egy jót néha ...

Törölt felhasználó 2008. 07. 06. 23:36
Előzmény: #11306  Törölt felhasználó
#11309
SirGeorge,

"azokat a garázdákat, akikről te akarsz beszélni, keményen meg kellene büntetni, de nem fogják"

én is így gondolom, és leginkább ennek nem örülök.

Én nem feltételezem a politikai szándékot mögötte, azt elfogadom, hogy politikai értelemben ez a baloldal számára lehetőség, de nem hiszem hogy ez az ok, amélrt nincs érdemi jogkövetkezmény.
A stadion huliganizmusnak sem volt következménye, abban pedig semmilyen politikai haszonszerzést nem tudok felfedezni.
Általánosságban a jogrendszer gyenge, illetve főként az igazságszolgáltatásnak nincs kellő bátorsága erélyesen fellépni - főként ha 100-nál nagyobb számú garázdáról van szó.

A focihuligánok esetében, meg itt is, pontosan megvannak a jogi tételek, amik érvényesek az adott bűncselekményekre. Valahogy nem "szokás" ezeket alkalmazni. Bármilyen kormány is van éppen hatalmon. (A bírák ugyanazok maradnak).
Törölt felhasználó 2008. 07. 06. 23:33
Előzmény: #11307  Törölt felhasználó
#11308
azért vonulnak fel, hogy az év egy azaz 1 napján embernek érezhessék magukat, ha már a többi 364-en lenézik, diszkriminálják és terrorizálják őket

ennyire sajnálod tőlük?

de egy példa talán segít megérteni:

tegyük fel hogy van egy tulajdonságod, ami megkülönböztet a többségtől, mondjuk mindenkinek a két füle között van a feje, de neked a füleid vannak a fejed két oldalán. képzeld el azt, hogy ez a különbség elsőre nem látszik, de ha valakinek feltűnik, onnantól nagy eséllyel le fog köpni mikor meglát, esetleg lerúgja a vesédet, ha csoportban kellőképp berúgott és egyedül talál az utcán

te mit tennél? kimennél évente egyszer tüntetni az egyenjogúságodért? vagy inkább életed végéig otthon ülnél, azon rettegve hogy ki fogja legközelebb belédtörölni a lábát?
Törölt felhasználó 2008. 07. 06. 23:21
Előzmény: #11306  Törölt felhasználó
#11307
Tőzsdenyúl.
A buzik miért vonulnak fel?
Én nem vagyok buzi. Sőt... :)
Nem szoktam emiatt felvonulni.
A buzik miért vonulnak fel?

Nem értem. Te igen? Mondsza el nekem de izibe.

Törölt felhasználó 2008. 07. 06. 23:15
Előzmény: #11302  Törölt felhasználó
#11306
kedves tőzsdenyúl,
remélem a tőzsdén nem nyúlsz soha ennyire mellé,
„zavargás”? ez nem volt zavargás, néhány száz fő kiszámítható, röpke randalírozása nem zavargás, (több tízezer ember spontán, kiszámíthatatlan, elhúzódó mozgása, rombolása az zavargás), ez korrepetációs show-műsor volt, mi negyven évig a cuculizmust építettük, nagy a lemaradás, ugyan milyen röhejes lenne, ha Demszky vagy Rogán vonult volna rózsaszín sipkában a szégyenmenet élén? nem, nálunk ilyet még nem lehet csinálni, mi a keményebb dolgokhoz vagyunk szoktatva,
igen, az utcán rengeteg garázda volt, a kordon mindkét oldalán,
apropó, miért gondolod, hogy te „buzizhatsz”?
azokat a garázdákat, akikről te akarsz beszélni, keményen meg kellene büntetni, de nem fogják, a rendőrre molotov koktélt dobó bizony valószínűleg, hogy emberölés kísérletét követte el, bizony, a tűzcsapokat rombolókat is nyilvánosan és súlyosan meg kellene büntetni, stb., Lendvai elvtársnő amúgy is megmondta, hogy „ugyanazok az emberek támadtak rá a budapesti melegfelvonulás résztvevőire, akik a szélsőjobboldali politikai megmozdulásokon vesznek részt” és nincs kétségem afelől, hogy mindkét rendezvény összes részvevőjét pontosan beazonosítva ismerik, (látod, még pénznyelő is ismeri őket), mégse fogják leállítani ezeket, …hogyisne, csak trenírozzanak tovább a bűnözők, a „csőcselék”, ahogy a toleránsak mondják,
na, jól van, részemről ez az epizód le van zárva, nem akarok többet írni, ezzel foglalkozni, nagyjából sajnos mindenki azt kapta, amire számított, a folytatás sokkal izgalmasabb lesz
üdv,
SirGeorge
Törölt felhasználó 2008. 07. 06. 23:11
Előzmény: #11304  Törölt felhasználó
#11305
Tözsdenyúl !

Lebuktál!!!!!!
A Conqui-hoz írt leveled pont az , amit én szeretnék.....usa ...rendőrség....tehát legyen rend és fegylem.....aki pedig ez ellen vét , az KAPJAMEG......és a sok hülye jogvédő ne tudja már kimenteni őket--------kapják meg a büntetést, akkor is embernek kell maradni, amikor a bünt kigondolom......nem kell kigondolni és nem kell megcselekedni sem.

ENNYI!!!

Usa....8 év a büntethetőség...a vagyon , a magántulajdon az alkotmányban deklarált és felül írja a rossz indulat emberkék életével szemben....nagyon helyesen.

REND_KÖVETKEZETESSÉG_SZIGOR....és ami nem ártana, hogy a rendőreink a csendőröket megillető tiszteletet megkapják.

a renitenseket kiszürve lehet normális társadalmat felépíteni!!!
Törölt felhasználó 2008. 07. 06. 22:28
Előzmény: #11285  zotya32
#11304
"mert egyrészt nagyban akadályozza a városi közlekedést, másrészt miattuk háborús övezetté válik város; mindezt úgy a legegyszerűbb megelőzni, ha nincs ilyen felvonulás."
Nagyon okos vagy Zotya32. Logikád szerint akkor ne legyen okt. 23., márc. 15. se, aztán folytatva szilveszter, aug. 20., húsvét, karácsony se.

Az ünnepek helyett talán inkább azt az 500 randalírozót kéne bezárni, akik ezeket tönkreteszik (nagyjából ugyanarról az 500-1000 emberről és a 20-30 felbújtóiról van szó).
Törölt felhasználó 2008. 07. 06. 22:24
Előzmény: #11300  Törölt felhasználó
#11303
A Kossuth téren szabad tüntetni hetekig, levizelni Magyarország közterét, a lárma és illat miatt elviselhetetlenné tenni az ott lakók életét.

Szabad állami ünnepen, állami (és velük ellentétben általánosan megbecsült) civil szereplőkbe, előadókba, színészekbe belefolytani a szót, az ünnepséget tönkretenni.

Pont a buziknak ne legyen szabad egy délután erejéig az utcára menniük?

Politikailag nem túl korrekt.
Törölt felhasználó 2008. 07. 06. 22:12
Előzmény: #11298  Törölt felhasználó
#11302
"ha ez nem a forgalom aránytalan akadályozása, akkor mi az? "

Gondolkodj egy picit SirGeorge.

Nem a buzik miatt kellett a kordon, hanem az ellentüntetők miatt.
Ha békében vonulhatnának, nem kellene a forgalmat akadályozni.
Európa sok nagyvárosában vonulnak rendszeresen, és sehol nem okoz problémát.

Persze, hogy problémát jelent, ha az ellenük tüntető csőcselék lerombolja a várost.

Nem a buzik gyújtottak fel autókat, vagy árasztották el tojással a várost.

Politikailag korrekt akkor lennél, ha elismernéd, hogy voltak garázdák az utcán, és azok nem a buzik voltak. Márpedig nálam a rendőrökre molotov koktélt dobáló tömeg zavargásnak minősül. Te minek neveznéd?
Törölt felhasználó 2008. 07. 06. 22:07
Előzmény: #11299  Törölt felhasználó
#11301
Conqui, mint jogot tanult embertől kérdezem, ha más emberre molotov-koktélt dobok, az mitől nem lesz emberölési kísérlet?

Én csak azon csodálkozom, hogy milyen szar rendőrsége, és jogszolgáltatása van ennek az országnak.

Azóta csodálkozom, amióta (10-15 éve) a focipályán minden héten lehet büntetlenül több milliós kárt okozni a stadionban, illetve másokban, beleértve focistát, edzőt. Aztán jövő héten megint.

Most ez megy, csak nem a stadionokban. (Mondjuk érthető, nézhető foci már nincs, miért mennének a stadionba őrjöngeni?)

Azon viszont meglepődök, hogy ma már csak az nem dobhat molotov-koktélt egy rendőrre, aki nem akar.

1. Én szerintem ez emberölés kísérlete.
2. A rendőrnek tekintélye kell legyen, ami abban nyilvánulhat meg, hogy az ő ellene fellépőket különös szigorral tántorítom el ettől (mert különben, hogy érvényesíti a jogot a szerencsétlen).
Jogi szankciókkal elsősorban (értsd: lecsukom évekre)

Vessük össze pl. az USÁ-val, aki volt kint az tudja, rendőrrel nem szórakozom. Az igazolványomért is óvatosan nyúlok a zsebembe, mert ott nem tűri el a jogrendszer, a rendőrrel szembeszegülést.

Minden tiszteletem a Morvai Krisztináé, jót akar, csak kár hogy rasszista módon csak a saját fajtájának, a gumilövedékre pedig szerintem is szükség lenne. (Ebben a rendőrség is hibás, mert amikor nem volt indokolt, használta, így amikor indokolt lenne, már nem teheti meg)

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek