Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 07. 03. 23:44
Előzmény: #11259  Törölt felhasználó
#11260
Jól fogalmaztál. Értettem, csak nem értettem vele egyet.
Törölt felhasználó 2008. 07. 03. 23:42
Előzmény: #11256  Törölt felhasználó
#11259
Akkor rosszul fogalmaztam.
Újra: Milyen lennél, ha .... (a többi ugyanaz)
Törölt felhasználó 2008. 07. 03. 23:41
Előzmény: #11257  tokos.
#11258
Nyilván nem. De a visszaütök/visszalopok sem.
tokos. 2008. 07. 03. 23:40
Előzmény: #11256  Törölt felhasználó
#11257
"Engem nem vert pofán senki, nem lopott meg, nem kúrt át és nem tett tönkre. "

Lehet, hogy ezért is gondolod, hogy ennyire egyszerű a megoldás?
Törölt felhasználó 2008. 07. 03. 23:30
Előzmény: #11255  Törölt felhasználó
#11256
Engem nem vert pofán senki, nem lopott meg, nem kúrt át és nem tett tönkre. Ha veled ezt történt, akkor tegyél feljelentést az ellen, aki tette, vagy ismeretlen tettes ellen.

A bicska pedig több szempontból sem szokott kinyílni a zsebemben. Egyrészt mert nem hordok magamnál. Másrészt mert egyébként sem kocsmai szinten na most aztán fölk..ták az agyam, akkor én is jó odab..szok alapján gondolkodom.
Törölt felhasználó 2008. 07. 03. 23:17
Előzmény: #11253  Törölt felhasználó
#11255
Pny!
Miért nem érted?
Te milyen vagy, ha "megszivatnak", átq...nak, tönkretesznek, meglopnak, hazudnak neked, aztán cinikus vigyorral az arcukon még meg is aláznak, esetleg pofánvágnak, és közlik, hogy úgysem tehetsz semmit, te nagyon kis hal vagy hozzájuk képest? Neked nem "nyílik ki a bicska a zsebedben"? Ezt azért nem hiszem el.
Törölt felhasználó 2008. 07. 03. 22:50
Előzmény: #11253  Törölt felhasználó
#11254
3-3 milliót kapnak a roma családok
2008. július 03. 20:50 | Forrás: STOP/teol.hu
nyomtat | elküld

Kilenc család hamarosan elköltözhet a Péróból. Hétfőn megindul a telepfelszámolási program, amelyre a település önkormányzata 54 millió forintot nyert a Szociális és Munkaügyi Minisztérium a Magyarországi Cigányokért Közalapítvány és az Országos Foglalkoztatási Közalapítvány közös pályázatán.
Törölt felhasználó 2008. 07. 03. 22:45
Előzmény: #11252  Törölt felhasználó
#11253
"mert nagyon nem érted, miért ennyire agresszív, sőt ... néhány vélemény itt."
Na ez tökéletesen igaz. Tényleg nem értem. De örülök, hogy elismered, hogy ilyenek ezek a vélemények. Mert pont ez a bajom velük rendszerint:)
Törölt felhasználó 2008. 07. 03. 22:39
Előzmény: #11251  Törölt felhasználó
#11252
Szia Pénznyelő!
Látom, ma is kötekedő hangulatban vagy.
Mint mondtam, olvass többet, és akkor meg fogod érteni, mi zajlik most Magyarországon.
Én 10 éve rászánok napi 2-3 órát, hogy tájékozódjak, tedd ezt te is.
Ha most ébredtél többéves kómából, akkor meg úgyis mindegy, nehéz lesz "elkapnod a fonalat". Valami ilyesmi lehet a problémád, mert nagyon nem érted, miért ennyire agresszív, sőt ... néhány vélemény itt.
Én teljesen meg tudom érteni őket. Bőven van rá alapjuk, hogy ilyenné váltak. Főleg az "... ezt elq...tuk, nem kicsit, nagyon ..." című előadás cirkuszi bohóca, és a hozzá hasonlók tettek róla.
Törölt felhasználó 2008. 07. 03. 22:11
Előzmény: #11248  Törölt felhasználó
#11251
"ezért kár most itt egészoldalas elemzésekbe fognom."
Pedig jó lenne végre, mert a többségtől ezt sose látni. Csak a többi már nagyon unalmas körítést. Mint nálad, amivel azért jópár sorban csak sikerült foglalkoznod. Pedig az előbbi hidd el, jobban érdekelne. És talán valamivel hasznosabb is lenne.
Törölt felhasználó 2008. 07. 03. 21:50
#11250

...ami ma engem felhergelt hazai politika kapcsán az a

"Az egyik, hogy annak, aki 1 éves távollét után nem vesz részt a parlament munkájában, annak megszűnne a mandátuma.....a kómában lévő Toller Lászlót és a cselekvőképtelen Horn Gyulát hozta fel példának: nekik csak akkor szűnhetne meg a mandátumuk, ha a bíróság kimondja a cselekvőképtelenségüket, ám ez hosszadalmas eljárás.
A törvényjavaslat másik eleme szerint ha egy képviselő meghal, vagy tartós betegség miatt lemond, hathavi végkielégítést kapna......A mentelmi bizottság elnöke azonban bízik abban, hogy a politikusok mellett a közvélemény és a sajtó is meg fogja érteni, mert emberi drámák a képviselők körében is előfordulhatnak, ilyenkor pedig valamilyen módon segíteni kell."

Azt nem értem, hogy mi a faszért nem fogják már fel úgy végre a képviselői állást, mint egy átlagos munkakört egy vállalatnál? Ha én meghalok ad a cég utánam 6 havit? Ha én 1 évre kiesnék foglalkozna velem a cég, vagy bárki is? Max kapnám a TB betegállományt és kész. Bazze ezt a kivételezgetést is de unom már...
Az átlag ember mikor lesz már megértve??? Nekik ki a faszom segít?
matgab 2008. 07. 03. 16:44
Előzmény: #11248  Törölt felhasználó
#11249
Van aki attól is jól érzi magát, ha ő a király a szemétdombon...
Hosszú távon az elitnek többe fog kerülni az, ha a társadalmat elszegényíti, mintha egy élhető szinten tartaná őket.

Errre tipikus példa Dél-Amerika, ahol a gazdagok biztonságra egyre többet és többet költenek, magániskolákba járatják gyerekeiket, magánszórakozóhelyekre mernek cska bemenni és testőri kíséret nélkül nem mernek az országukban tartozkodni...

Persze van aki így is jól érzi magát....
Törölt felhasználó 2008. 07. 03. 16:34
Előzmény: #11246  Törölt felhasználó
#11248
Pénznyelő!
Valami ilyesmi (lsd. előző hsz.), + még ezer egyéb, amit már százszor végigbeszéltünk itt.
Ha te eddig nem láttad, ezután sem fogod, ezért kár most itt egészoldalas elemzésekbe fognom.
Örülj neki, hogy nálad minden OK!
Nem is állítottam soha, hogy mindenkinek sz...abb lett az élete az elmúlt években. Van néhány százezer ember, akiknek ez így jó.
Sőt ....! Valószínűleg te is közéjük tartozol.
Nem baj .... neked legalábbis. Híreket, riportokat figyeld folyamatosan, és megkapod a válaszokat.
pampa 2008. 07. 03. 14:23
Előzmény: #11246  Törölt felhasználó
#11247
Talán olyan,hogy felmentik a rendőröket mert nem lehet azonosítani őket.
Lehet hazudni és választást nyerni és amikor kiderül a beismerő szöveg a média segítségével beadni mint "igazságbeszédet" .
Többet lehet keresni segéllyel mint munkával.
Bármilyen rendelet ami hátrányosan érinti a romákat rasszista még akkor is ha a szövegben nem szerepel a "csak romák esetében" kifelyezés.

STB...
Törölt felhasználó 2008. 07. 03. 13:54
Előzmény: #11245  Törölt felhasználó
#11246
Karlo6, írd le kérlek, milyen " a valóság innen Magyarországról". Köszi.
Törölt felhasználó 2008. 07. 03. 13:48
Előzmény: #11244  Törölt felhasználó
#11245
Csupa jó hír folyamatosan konkitól!
Köszönjük! Bár úgy lenne!
Kár, hogy a valóság innen Magyarországról, itt élve, egészen más!
Törölt felhasználó 2008. 07. 03. 13:31
Előzmény: #11243  Törölt felhasználó
#11244
Magyarország demokrácia-teljesítménye a legmagasabb pontszámot kapta
2008. július 3., csütörtök 9:24 InfoRádió / MTI

A Freedom House szerint Magyarország jó úton halad afelé, hogy a költségvetési deficit 2009-ben a GDP 3,2 százalékára csökkenjen. A független szervezet szerdán hozta nyilvánosságra a szabadság és a demokrácia 2007-es világbeli helyzetéről készült átfogó jelentését, amelyben Magyarországot a világ stabil demokráciái közé sorolta.


A Freedom House jelentésében Magyarországot a világ stabil demokráciái közé sorolta, hazánk "demokrácia-teljesítménye" - az előző évihez hasonlóan - a legmagasabb pontszámot kapta mind a politikai, mind a polgári jogok tekintetében.
Törölt felhasználó 2008. 07. 02. 22:29
Előzmény: #11237  Törölt felhasználó
#11243
Én is parlaggal körbevett településen lakok.
A parlagon hagyásnak általában a következő okai vannak:

- Jóval magasabb áron tudod megtermelni kicsiben, mint ahogy a házad előtt megveheted készen, zsákban/ládában a teherautóról.

- A túlszaporított vadállomány még a nagyon kitartó termelő kedvét is elveszi azzal a dúlással, amit a termésben véghezvisz.

- Hiába szeretnél szabályosan erdősíteni, nagyon bonyodalmas az előírások miatt, a szántót meg kell hagyni szántónak...(Noha az Alföldön ugyanekkora területen 60x nagyobb a termés). Az emberek viszont belátják, hogy termelni nem lehet a földön, tehát hagyják, hogy magától beerdősödjön a terület, aztán majd erdőnek nyilvánítja valaki hivatalból. Érthetetlen dolog számomra, hogy mitől erdőbb egy évtizedekig gazosodó terület, mint egy (nem sorba!!) ültetett erdő, de biztos van benne logika.

- A kapott támogatás csak legalább 3 ha -tól jár, így rengeteg kistulajdonos marad, akinek még a fű levágatására sincs pénze (kisnyugdíjasok pl.).

- A parlegfű nem a befüvesedett területeken nő, ott nem tud megkapaszkodni. Ott nő, ahol a földet művelésbe fogták, majd abbahagyták. A többi szintén épp csak kinőtt fűvel összehasonlítva ugyanis jóval agresszívabb fajta. Emiatt jobb le sem kaszálni a szennyezetlen, de füves területet, mert a nagy fű elnyomja a csírázó parlagfüvet.
Törölt felhasználó 2008. 07. 02. 12:54
Előzmény: #11241  Törölt felhasználó
#11242
pénznyelő

Én a helyedben nem fáradnék exkatedra kijelentésekkel szemben statisztikai adatok szembállításával, mert a válasz ilyenkor úgyis az, hogy van kis hazugság meg nagy hazugság ....meg... Szóval a lényeg, hogy az ország és az emberek hogylétete a megmondóemberek igazságában van, azt meg nem cáfolhatja senki és semmi.
Könnyű nekik...
Törölt felhasználó 2008. 07. 02. 11:53
Előzmény: #11238  Törölt felhasználó
#11241
A ki az inkább nyegle című kérdéskörbe nem mennék bele, olvasd csak vissza a saját hozzászólásaidat, milyen stílusban írsz.

Ezen túl meg nem értem, mi alapján is feltételezed, hogy:
- én nem járom az országot;
- nem beszélgetek az emberekkel.
Én is szoktam mindkettőt, de egyrészt nem tartom akkora dolognak, hogy állandóan ezzel jöjjek, másrészt ettől még nem fogom nagy arccal visszaböfögni azt, amit a kocsmában hőbörgőktől hallottam. Nem biztos, hogy hiteles forrás a kocsma. Én azért a helyedben az ott szerzett ismeretanyagot mindenképpen kiegészíteném statisztikákkal, elemzésekkel. És ha már itt tartunk: érdekes, erre a részére valahogy nem is reagáltál. Persze, nem lepődtem meg.

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek