Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 07. 08. 14:17
Előzmény: #11357  Törölt felhasználó
#11360
Conqui most én nem értelek. Mint rendesen.
Azt akarod ezzel sugallni, hogy nem a legelmaradottabb ország vagyunk a régióban? Hogy ezt jobboldali bértollnokok állítják? Gondold át újra.
Törölt felhasználó 2008. 07. 08. 11:24
Előzmény: #11358  mondoka
#11359
Sorozatban érkeznek az Állami Számvevőszék jelentései a kormányzat és a minisztériumok sok milliárdos veszteségeket okozó tevékenységéről. (Legutóbb a Völgy-híd) Ezek hivatalosan is igazolt és bizonyított tények, nem pedig a bulvár sajtó közlései, amelyek kimerítik a Btk. 225.§ 319.§ 320.§ tényállásait, amelyekhez jogi eljárások folyamán minden bizonnyal megtalálhatók lennének a névszerinti felelősök, de ha nem is, keresésükre legalább meg kellene indítani a folyamatokat. Ki az elsőrendű felelős ezen folyamatok vizsgálatának felvetésére és megindítására?
A MAGYAR KÖZTÁRSASÁG ALKOTMÁNYA
29. § (1) Magyarország államfője a köztársasági elnök, aki kifejezi a nemzet egységét, és őrködik az államszervezet demokratikus működése felett.
30/A. § (1) A köztársasági elnök
e) részt vehet és felszólalhat az Országgyűlés és az országgyűlési bizottságok ülésein,
f) javaslatot tehet az Országgyűlésnek intézkedés megtételére,
g) népszavazást kezdeményezhet
Ez nem sok, de élni lehet vele, sőt kötelesség!
Mit tesz ezek helyett Sólyom László? Olvasható a honlapján: link mind rendkívül sok fontos dolog, és mind fontosabb az ÁSZ jelentések értelmezésénél.
Vajon ki teszi fel neki ezt a kérdést? Vajon ki adja meg erre a választ?
mondoka 2008. 07. 08. 10:33
Előzmény: #11357  Törölt felhasználó
#11358
mindig utáltam ezt,(felejtsük el az önsajnálatot) : de rosszabbul élünk, mint négy éve ez tény.
Viszont ettől még egy út vezet ,az pedig az előre.
Törölt felhasználó 2008. 07. 08. 10:28
Előzmény: #11348  Törölt felhasználó
#11357
"...szerinted ilyen fundamentumok mellett ( a régió legelmaradottabb országa vagyunk) mi lesz a forinttal..."

Ja.

Azért jön hozzánk Európa (ha nem a világ) egyik legnagyobb autógyára, azért emelkedünk a befektetési környezet minőségét vizsgáló elemzőcégek által felállított rangsorban stb.

Emlékeztető: 1998-as választási kampány (az MSZP-SZDSZ koalíció tönkretette az országot, éhezés és nyomor van) 2006-os választási kampány (Rosszabbul élünk, mint négy éve). Most megint megy a feketítés. Mitől legyen jókedve a magyarnak, ha az egyik részről folyton azt hallja, milyen szar neki. A végén elhiszi és sajnálni kezdi magát.
Ehhez szolgáltatnak muníciót a jobboldali bértollnokok.
pampa 2008. 07. 08. 08:58
Előzmény: #11355  pampa
#11356
Sajnálom, Orosz József, de
Dévényi István, hetijegyzet@hetivalasz.hu
2008.07.08.
A randalírozók nem jobboldaliak. Nekik nincs oldaluk. Balhé van, cirkusz van, rendőrösdi van.
Vannak a műbalhék, és vannak az igaziak. És van úgy, hogy a műbalhé sokkal látványosabb és fájdalmasabb, mint az igazi, holott valójában utóbbi miatt kellene szomorkodnunk. Jelen esetben fejünket verni a falba kifulladásig.

Azt itt mindjárt az elején leszögezném, hogy ami a melegek felvonulásán és azt követően történt: tűrhetetlen. Lehet haragudni a politikusokra, sőt, még gyűlölni is lehet őket, Horn Gábor például mindent megtesz, hogy kiérdemelje a legutáltabb magyar közszereplő címet, és meg kell mondani, nagyon jól csinálja, amit csinál, de miféle tempó ez a primitív pofozkodás? Azt mondja: majd mi megteremtjük az igazi rendszerváltást és a valódi demokráciát, és akinek ez nem tetszi, azt felképeljük. Marha jó.

Orosz Józsefnek üzenem, hogy el se hinné, mennyire felháborít, és mennyire sajnálom, ami vele történt, de kérem, hagyja már ki a történetből a jobboldalt. A randalírozók nem jobboldaliak. Nekik nincs oldaluk. Balhé van, cirkusz van, rendőrösdi van. A nemzeti eszme csak kence. Álindok a riporterverő összeröffenésre.

Csakhogy igazándiból mégsem a meleg kontra radikális bulitól van veszélyben a társadalom és a demokrácia. (Persze megértem, ha Orosz József így érzi.) Hétfői hír, hogy az Állami Számvevőszék (ÁSZ) illetékesei megvizsgálták az autópálya építéseket, és arra jutottak, hogy az elmúlt években elpukkant a nagy büdös semmibe néhány milliárd forintocska. Csak úgy. És se felelős, se következmény, se semmi. Nem is beszélünk az egészről, nekem is ég az arcomról a bőr, hogy ilyen piszlicsáré ügyekkel foglalkozom, amikor lángolnak a rendőrautók, és veszélyben a haza, meg a többi.

Na, szóval az ÁSZ-nál úgy találták, hogy a Kőröshegyi völgyhíd megépítése sem műszakilag, sem gazdaságosságilag, sem természetvédelmileg, de még csak településrendezésileg sem volt indokolt. Itt egy híd, amit nem kellett volna megépíteni, mégis megépült.

Aztán, csak hogy az ízesebb falatokat említsem: az M8 autópálya Dunaújvárosi Duna-hídjához csupán 2015-ben készül el az autópálya szakasz. Addig lehet rajta turistáskodni, mert különben szép az építmény, van neki panorámája, meg minden.

A két híd építése költsége 100 milliárd forint.

100000000000 forint.

Át se merem számolni lélegeztető gépbe.

Persze egy ÁSZ-jelentés nem olyan látványos, mint az egész estés parádé Budapest belvárosában. Mégis fáj. Sokkal jobban, mint két pofon.
pampa 2008. 07. 08. 08:52
Előzmény: #11354  mondoka
#11355
És ha roma ver magyart? Az miért csak garázdaság?

A fokozott rendőri jelenlétet azért rendelte el a bíróság, mert attól tartanak, hogy szélsőséges csoportok is részt vesznek a tárgyaláson, és provokációra készülnek - mondta a Független Hírügynökségnek Hajdú István, a Baranya Megyei Bíróság
sajtószóvivője.

A vádirat szerint az öt férfi azért utazott Szigetvárra január 22-én, hogy ott roma származású embereket bántalmazzanak. Éjjel két roma nő, anya és 17 éves lánya együtt mentek haza, amikor öt fiatalember minden előzmény nélkül rájuk rontott. Az anyát ököllel fejbe csapták, úgy, hogy összeesett. Segítségért a 17 éves lány futott el, aki három rendőrrel érkezett vissza.

Az ügyész nemzeti, etnikai, faji, vagy vallási csoport elleni erőszakkal vádolja őket. Ilyen eset még nem volt Baranya megyében, mivel eddig a hasonló eseteket garázdaságnak minősítették. Az öt férfi tettéért akár nyolc év börtönt is kaphat.
mondoka 2008. 07. 08. 08:51
Előzmény: #11353  pampa
#11354
"Gyurcsány sikere az erős Ft"

Ha longolta akkor a sikere... más köze pozitív értelemben úgy sincs hozzá.
pampa 2008. 07. 08. 08:11
Előzmény: #11352  watson
#11353
Buxer

Nem tudod véletlenül melyik párt volt az aki egy sajtótályékoztatón azt elemezte,hogy rossz az országnak az erős forint?
watson
watson 2008. 07. 08. 07:49
Előzmény: #11351  Törölt felhasználó
#11352
Ez itt a lényeg:
""Úgy sacckb 5 -,5,5 % kamat mellett próbáld elképzelni az eurhuf-ot."
Elképzeltem, tipp: 270-290. De nem erről volt eddig szó. "

akkor mitől várják még mindig hogy emelni fog az MNB? sőt miért nem kezd végre csökkentésbe?
Törölt felhasználó 2008. 07. 08. 07:35
Előzmény: #11350  Törölt felhasználó
#11351
Gyurcsány sikere az erős Ft.
Törölt felhasználó 2008. 07. 08. 01:13
Előzmény: #11349  Törölt felhasználó
#11350
Pénznyelő neked valami baj van fenn. Nem attól erősödik, mert eltörölték a sávot. Világos ez? Ok-okozat. Egyszerű. Fogd fel végre.

"2. barátkozás "
túlbecsülöd magad :))
ahhoz újra kéne születned

de vicces volt, jót mosolyogtam.

szevasz koma
Törölt felhasználó 2008. 07. 08. 00:54
Előzmény: #11346  Törölt felhasználó
#11349
Nézzük akkor roviden sorban a hozzászólásaidat.

1. támadás

Az első pont olyan, mint amire számítottam: indulatos, sok benne a személyeskedés, elenyésző a konkrétum, de ha van, az is csúsztatás.
"az egyetlen lehetséges válasz a támadásra az irracionális kamatemelés lehet, mert nem rendelkezünk elég devizatartalékkal ahhoz, hogy megvédjük a forintot egy pld 320-as padlóraküldéstől"
Elárulnád ennek mi köze az eltörölt sávszélhez? Gyenge sávszél vagy van, vagy nincs, pont ugyanúgy igaz, amit írtál.

2. barátkozás

A második hozzászólás ármyal. Pontosít. Persze, hiszen nem lehet olyan nagy mellénnyel és letámadó hanggal írnod - mint ahogy szoktál - egy azóta nyilvánvaló tévedés esetén. Ezért aztán szokatlanul sok smileyt is használsz. Ahogy már az elsőben is. Csak, hogy barátságosabbnak tűnjön. Egyébként leírod, amit én is leírtam anno (mert talán nem vagyok annyira egyodalú), miszerint a vola is növekedni fog valszeg.
És persze előjön megint a pénzügyi nonszensz:
"nem lesz olyan fizikai korláta amit úgy hívnak : intervenciós sáv."
Miért is "fizikai" határ a sáv? Gyenge oldalon ugyanakkora a szar (lásd 1. pont); mert úgyse véd meg semmi, erős oldalon viszont tovább mehet nagyobb kamatpolitikai mozgásteret hagyva az MNB-nek. (amivel eddig nem igazán éltek, kivéve a legutolsó mégsem volt kamatemelést).

3. elmélkedés

A melankolikus globál igazságok hozzászólása ez. Szar, mert szar. Minden szar.
"Úgy sacckb 5 -,5,5 % kamat mellett próbáld elképzelni az eurhuf-ot."
Elképzeltem, tipp: 270-290. De nem erről volt eddig szó.
Törölt felhasználó 2008. 07. 07. 23:14
Előzmény: #11347  Törölt felhasználó
#11348
Ha már belelendültem : csak mert szerény tippem szerint mindketten magyarok vagyunk....

Nem jó ez így Pénznyelő..nagyon nem jó...a kamatemelés nagy baj. És tudod...ha majd egy következő kormány szépen (ahogy az amcsik is ezt tették amikor már muszáj volt) elkezd kamatot csökkenteni, szerinted ilyen fundamentumok mellett ( a régió legelmaradottabb országa vagyunk) mi lesz a forinttal? Ezen érdemes mélázni. 1 hét alatt padlóra lehet küldeni. Na jó, túloztam : 2 hét alatt. 2006 májusában ezt megtették zokszó nélkül.

Úgy sacckb 5 -,5,5 % kamat mellett próbáld elképzelni az eurhuf-ot. De legalább a hazai exportőröknek lesz értelme dolgozniuk. És még mindig csak 2010-11-12 -őt írunk. Képzeletben. Hol van még ennek a vége?

Nics más út. Csak az olcsó hitel. Ép ésszel belátható.
Törölt felhasználó 2008. 07. 07. 23:02
Előzmény: #11346  Törölt felhasználó
#11347
De azért pontosítok, mert ebbe megint bele fogsz kötni, én meg pongyolán fogalmaztam. Vigyázni kell veletek :))

Szóval : annyiban van köze a sáv eltörlésének a forint árfolyamához, hogy mindkét irányban jóval nagyobb kilengéseket fog okozni. De ez egyszeregy. Tehát nem erősödést, és nem is gyengülést okoz. Hanem bármelyiket, és sokkal jobban, mint eddig megszoktuk. Más , egyéb szempontok szerint a kialakult trendnek -bármelyik irányba-, nem lesz olyan fizikai korláta amit úgy hívnak : intervenciós sáv. Ennyi.

No jóccakát elvtárs. Erőt egészséget .
Törölt felhasználó 2008. 07. 07. 22:56
Előzmény: #11343  Törölt felhasználó
#11346
Nyuszifül. Te nem 260-nál szóltál. Kicsit alatta volt az még.... :))
Amikor elkezdett gyengülni ezerrel és kiépítették azt a rengeteg forint elleni pozíciót, és már nem volt sáv..az volt a támadás. A piac egy időre le is fagyott. Szóltam is előtte. Kaptam is intelligens válaszokat.... :)) Nem mellesleg a sajtó is leközölte a fenyegtő pozistruktúrát - igaz, utólag.

Fentiek eredményeképpen most a kamatemelések sorozata a jelenben meghozta a gyümölcsét. Semmi különös , csak spekuláció. Nincs köze fundamentumokhoz, szeretett kormányodhoz, nincs köze a nem lesz gázárelemeléshez, és a dübörgő gazdasághoz. De még Ferenc testvérhez sincs közvetlen köze. Egyedül ahhoz van köze, hogy az egyetlen lehetséges válasz a támadásra az irracionális kamatemelés lehet, mert nem rendelkezünk elég devizatartalékkal ahhoz, hogy megvédjük a forintot egy pld 320-as padlóraküldéstől. Ami egyenesen a kormány azonnali távozását és politikai , de főleg belpolitikai instabilitást okozna élesben, és azonnal. Tudom, ez neked magas, mondjuk így egyszereűbben : a jelenlegi erősödéshez semmi köze a sáv eltörlésének. És természetesen a vita arról szólt, hogy van-e köze hozzá, nem arról , mi lesz a forint sorsa. A kamatemelések folyománya automatikusan erősödés. A kamatemelést meg kikényszerítették. Ennyi.

Nagy devizaszakértő lettél pénznyelő, már nem csak a politikában osztod az észt. Rájöttem, te mindenben megmondod a tutit.
Csak én nem vagyok rá kíváncsi. Ha ez nem baj....remélem nem zavar. Mások ha kíváncsiak rád, szeretgessétek egymást itt ezen a fórumon. Kit érdekel drága szivem.:)
Törölt felhasználó 2008. 07. 07. 22:43
Törölt hozzászólás
#11345
Törölt felhasználó 2008. 07. 07. 22:33
Előzmény: #11337  Törölt felhasználó
#11344
"Aki ezt állította : minden zsidó különb mint a gojok, ezt is állította ugyanakkor : minden arabot ki kell irtani."

:))
Törölt felhasználó 2008. 07. 07. 22:16
Előzmény: #11342  Törölt felhasználó
#11343
Jó, hogy itt vagy DLPH. Látod az eurhuf-ot? 231. Mit mondtam én a sáveltörléskor, amikor 260 körül volt? Hogy közép-, hosszú távon Ft erősítő hatással van. A gyors kisebb azonnalo erősödés után egy ideig billegett 250-255 körül, aztán lám-lám pont ahogy mondtam, néhány hónapos távon ide erősödött (nem mellesleg elég határozott bear piac mellett). Elküldtél a francba. Várom a válaszodat. Köszi:)
Törölt felhasználó 2008. 07. 07. 20:05
Előzmény: #11341  Törölt felhasználó
#11342
Jó. A hsz-emnek viszont nem az volt a célja, hogy kiderüljön, bort iszom és vizet prédikálok. Hanem az, amiről szól.
Törölt felhasználó 2008. 07. 07. 19:59
Előzmény: #11340  Törölt felhasználó
#11341
Természetesen.

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek