Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 12. 09. 14:39
Előzmény: #32799  Törölt felhasználó
#32800
Tőzsdenyúl, hogyhogy nem megint szó szerint egyetértünk. Mintha én írtam volna.

"Alapvetően jelenleg bizalmi válság van. Ezen sokat ront minden "nemortodox" lépés, de az főleg, ha NEM PIACI árfolyamon KÖTELEZŐ magáncégeknek végtörlesztést befogadniuk"
Törölt felhasználó 2011. 12. 09. 14:38
Előzmény: #32797  tokos.
#32799
Alapvetően jelenleg bizalmi válság van. Ezen sokat ront minden "nemortodox" lépés, de az főleg, ha NEM PIACI árfolyamon KÖTELEZŐ magáncégeknek végtörlesztést befogadniuk. Az árfolyamban szerintem alapvetően a bizalmi válság látszik, ami elkezdődött a kormányváltás elején már, a sorozatos hátraarcok kapkodásokkal, aztán mnyp államosítás, visszamenőleges törvények, végtörlesztés. Ezek mind kiszámíthatatlan, a piacgazdaságba önkényesen beavatkozó állami lépések.

Egy befektető bizalmát ezek nem nyerik el, egy egyébként is általános bizalmi válság idején különösképpen nem. Ennyi.
Ez látszik a chartokon.

Az más kérdés, hogy a lengyeleknek van saját bajuk, amiért ők is gyengék (alacsonyabb alapkamat mellett), az egyébként gyengébb románokat pedig sikeresen beértük.

Az IMF pedig - szerintem - nem azért jelentős pozitívum, mert az államadósság visszafizetése biztosabb (a fundamentumaink nem annyira rosszak MÉG)
hanem mert ha meg akarunk állapodni, az első feltételük a végtörlesztés leállítása, és további nemortodox hülyeséget pedig nem csinálhatunk, amíg itt lesznek.

A piacellenes hülyeség ellen jelentenek garanciát, nem annyira az államadósság törlesztésre.
Törölt felhasználó 2011. 12. 09. 14:31
Előzmény: #32797  tokos.
#32798
Na, csak sikerült ennyi érvvel meggyőzni:) Mondjuk az meglep, hogy az charton továbbra sem látod. Pedig hol máshol lenne azt látható mint ott. Ott is van.

"A chartokban ez egyébként szerintem továbbra sem jön ki egyértelműen, a gyengülés elkezdődött már korábban"

Erre írtam lejjebb, hogyha X dátumkor kijön egy jelentős hír, és X előtt néhány nappal, héttel gyengül valami (akármi miatt) mondjuk 1%-ot, majd X után 10%-ot, akkor szerinted az X-edikén megjelent hírnek ehhez semmi köze? Ugyan már...
tokos. 2011. 12. 09. 14:26
Előzmény: #32791  Törölt felhasználó
#32797
Gondolkodtam a dolgon, és belátom, ami a végtörlesztés hatását illeti, abban alapvetően igazatok van, a végtörlesztés valóban keményen belejátszhatott a Ft árfolyamába.

Ez amúgy a chartokon, amikre hivatkoztok, így nem látszik, és szerintem nem ott van a kutya elásva, ahol ti mondjátok, de kétségtelen, benne van a pakliban a végtörlesztés.

Ahogy most látom, a probléma abból adódik, hogy hiába szállt be az MNB a devizatartalékokkal hogy ezzel a devizakeresletet csökkentse (függetlenül attól, hogy ez kölcsön, vagy eladás), azzal, hogy a deviztartalék csökken, nő az ország kiszolgáltatottsága, hasonlóan MOL vásárláshoz, ami egyértelműen csökkenő befektetői bizalmat jelent akkor, mikor a kutya sem akar hitelezni még az eurozóna védelmében álló olaszoknak sem...

Ez alapján érthető az is, hogy egy újabb IMF hitelkeret miért javította olyan mértékben a HUF-ot, amennyire, gyakorlatilag, ha normális időponthoz viszonyítunk, kb. ott áll a HUF az EUR-hoz képest, ahol a PLN. A normális időpont itt természetesen nem szept. 9. akkor már eleve gyengült a Ft a legtöbb kelet európai valutához képest, hanem mondjuk nyár, amikor még az olaszok nem nagyon lettek elővéve.

A chartokban ez egyébként szerintem továbbra sem jön ki egyértelműen, a gyengülés elkezdődött már korábban, vagyis az alapvető probléma nem a végtörlesztés volt, de szinte biztos, hogy a helyzeten alaposan rontott.

Mint írtam, eredetileg is ökörségnek tartottam, de most ez a véleményem tovább erősödött.
Törölt felhasználó 2011. 12. 09. 13:51
Előzmény: #32794  tokos.
#32796
"Pontosan milyen hatásra gondolsz?"

Százszor leírtam:
- Potenciálisan közel 6000 mrd Ft-nyi devizahitelről beszélünk. Ez hatalmas tétel.
- A bankrendszert meggyengíti a több száz milliárdos veszteség. Ami potenciálisan kb. 1200 mrd is lehet.
- A bankrendszer a veszteségek miatt az anmúgy is gyenge hitelezést méginkább visszafogja. Ez a gazdasági növekedésére hat rosszul.
- A végtörlesztés maga Ft gyengítő. A bankoknak devizaforrást kell szerezniük (majdnem mindegy, hogy piaci, vagy MNB, mert az kölcsön, tehát előbb-utóbb a törlesztéshez ilyen vagy olyan devizaforrás mindenképpen kell).
- A piacellenes lépés bizalmatlanság és országkockázat növelő.
- Felmerült az önkormányzatok devizahitelének végtörlesztése is. Ez további súlyos országkockázat növelő tényező.
- És minderre ráépül a spekuláció.

Hát ez a teljes hatása. Hogy te nem tudod, az rendben van. Hogy Orbánék sem, na az gáz.
Törölt felhasználó 2011. 12. 09. 13:47
Előzmény: #32793  tokos.
#32795
"ettől még a tény tény marad, azzal, hogy az MNB biztosítja a devizaforrásokat lényeges árfolyammozgást nem okoz."

Kölcsön formájában, amit a bankoknak VISSZA kell fizessenek az MNB-nek. A bankok pedig felkészülvén a várható árfolyamváltozásokra, előrehozhattak devizavásárlásokat, meg a swapokat is zárniuk kellett. És erre jött még rá a több százmilliárdos veszteség miatti hitelezési nehézségek, az országgal szembeni bizalmatlanság és kockázat növekedése és végül a spekuláció. Pont ezek LÁTSZANAK AZ ÁRFOLYAMBAN. Hova a francba akarod letagadni azt, ami ott van a görbéken. LÁTNI.
tokos. 2011. 12. 09. 13:46
Előzmény: #32791  Törölt felhasználó
#32794
"mert a végtörlesztés addig még csak el sem lett fogadva, nemhogy elkezdődött volna, így akkor még messze nem fejtette ki teljes hatását. "

Pontosan milyen hatásra gondolsz?
tokos. 2011. 12. 09. 13:43
Előzmény: #32789  p-b
#32793
Basszus, többször leírtam, már az elején is, hogy ökörségnek tartom a végtörlesztést. Többször leírtam, hogy bár van EUR hitelem egy kevéske, de nem tudom igénybe venni, mert 270 Ft-os árfolyam körül vettem fel.

ettől még a tény tény marad, azzal, hogy az MNB biztosítja a devizaforrásokat lényeges árfolyammozgást nem okoz.

Törölt felhasználó 2011. 12. 09. 13:43
Előzmény: #32790  tokos.
#32792
Tokos, te szerencsétlen, HÁNYSZOR ÍRJAM MÁR LE?

"Ennél nem tudom érthetőbben mondani, a grafikont lehet tagadni, szept 9-én nem volt jelentős eltérés"

Egy ilyen hír NEM EGYETLEN NAP ALATT FEJTI KI A HATÁSÁT. Még most is TART A VÉGTÖRLESZTÉS.

Basszus én komolyan nem hiszem el, hogy te tényleg ilyen buta vagy?
Törölt felhasználó 2011. 12. 09. 13:41
Előzmény: #32783  tokos.
#32791
"A HUF, meg a PLN gyakorlatilag egyött mozgott aug 22. és szept 25 között.

Közben volt egy végtörlesztési hír éppen középen, de rá sem rántott.

link

Kedves pénznyelő, miért van ez?"

Megmondom miért van ez: mert kurva nagy hülyeség a választott két időpont. A kezdő időpont azért rossz, mert az első 2 hétig MÁS alakította az árfolyamokat, az indőintervallum vége meg azért hibás, mert a végtörlesztés addig még csak el sem lett fogadva, nemhogy elkezdődött volna, így akkor még messze nem fejtette ki teljes hatását.

Tehát a válasz: kurva rossz a megválasztott időintervallum.
tokos. 2011. 12. 09. 13:39
Előzmény: #32788  Törölt felhasználó
#32790
link

Egyébként ezen az ábrán is az látszik, hogy lényegében szept végén vált el a PLN-től, addig 1-2 százalékon belül együtt mozogtak. Ennél nem tudom érthetőbben mondani, a grafikont lehet tagadni, szept 9-én nem volt jelentős eltérés, sőt a törvény elfogadásának hatására sem.

p-b 2011. 12. 09. 13:35
Előzmény: #32776  tokos.
#32789
Mint korábban írtam, hogy az egész régióra kihat egy adott országot éríntő nagyobb horderejű gazd. intézkedés.
Valószínű rosszul értelmezte/ keverte varsót bp-el valamelyik pü befektető, de aztán rájött, hogy tévedett, stb. A piac folyamatok értelmezése lereagálása nem mindenkinél egyforma folyamat, valaki fáziskéséssel cselekszik csak, stb.
De Te most áruld már el, hogy miért is jó a végtörlesztés. Elárulom , mert valószínű részese vagy a végtörlesztők táborának, azaz poziból akarod látni a helyzetett. Attól még persze beláthatnád, hogy nem az ország érdekeit szolgálja ez az öncélú, de fölöttébb káros vonzatú intézkedés :))
Törölt felhasználó 2011. 12. 09. 13:27
Előzmény: #32783  tokos.
#32788
Újara és újra és újra: ha valaminek a hatását le akarod mérni, akkor annak első hírének/pletykájának időpontja az alkalmas bázis. NEM előtte és nem utána. Hanem, az az időpont.

Az aug vége-szept. vége mindkét időpontválasztása FASZSÁG. Szeptember végén ugyanis még meg sem tárgyalta, el sem fogadta a parlament, így addig gyakorlatilag csak ötlet volt a végtörlesztés.

Az a baj, hogy totál hiába magyarázni neked. Pedig csak magadat járatod le ezzel.
tokos. 2011. 12. 09. 13:26
Előzmény: #32786  tokos.
#32787
basszus, ez se jó.
tokos. 2011. 12. 09. 13:25
Előzmény: #32783  tokos.
#32786
ezzel a linkkel valami történt, megpróbálom még egyszer:

link

Törölt felhasználó 2011. 12. 09. 13:25
Előzmény: #32782  tokos.
#32785
"Nem, csak mindannyian egy követ fújtok."

Valóban: mindannyian le tudunk olvasni számokat egy chartról. Te nem. Vagy olvasni nem tudsz, vagy a fejedben a látás és az értelmezés közé narancsodarabok kerültek.
csendben 2011. 12. 09. 13:24
#32784
Ha már hárman mondják,hogy "részeg vagy!",akkor menj haza és feküdj le aludni! :-)

(és ha még többen?)
tokos. 2011. 12. 09. 13:24
Előzmény: #32779  Törölt felhasználó
#32783
Pénmznyelő,

A HUF, meg a PLN gyakorlatilag egyött mozgott aug 22. és szept 25 között.

Közben volt egy végtörlesztési hír éppen középen, de rá sem rántott.

link

Kedves pénznyelő, miért van ez?
tokos. 2011. 12. 09. 13:22
Előzmény: #32780  Törölt felhasználó
#32782
Nem, csak mindannyian egy követ fújtok.
csendben 2011. 12. 09. 13:20
#32781
Zember vezet a pályán.
Rádió mondja:
"Egy őrült szembe megy a forgalommal!"
Mire csodálkozik:
"Egy?!De hát mind szembe jön!"

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek