Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 12. 08. 11:20
Előzmény: #32599  bigyula
#32600
Szivaccsal nem nagyon érdemes foglalkozni, látod reagálni nem reagál, csak egyoldalúan kampányol. Tőle elfogulatlan, tényszerű értékelést ne várj. (tszabo félék meg, akik fröcsögni járnak ide, szóra sem érdemesek).
bigyula 2011. 12. 08. 11:09
Előzmény: #32594  Törölt felhasználó
#32599
Igazad van, rosszul fogalmaztam (mert már egy kicsit ingerült vagyok). De, tele van a hócipőm azzal, hogy arra a felvetésre, hogy többet költünk, mint amennyink van (azaz a költségvetés egyenlege negatív) az a válasz, hogy "a költségvetés elsődleges egyenlege pozitív", vagy hogy a "a külker mérleg jelentős többletet mutat".
Törölt felhasználó 2011. 12. 08. 10:35
#32598
Én 6016-on belevettem a DAX-ba.
Remélem jól döntöttem.
Szerintetek merre?
link
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2011. 12. 08. 10:32
Előzmény: #32593  tokos.
#32597
na és különben is: az elmúttnyócév!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

"Látszott, hogy mennyit erősödött a Ft, mikor akormányzat elúzta a kalapból az IMF-et, és a befektetők nagyobb biztonságban érezték a pénzüket."

az is az elmúttnyócév bűne, hogy a fityisz kirúgta az IMF-et, és az is, hogy vissza akarnak kuncsorogni hozzájuk...

amúgy mióta nyíltan komcsi a fityisz, azóta jóval kevesebbet komcsizik, nem? észrevettétek már? biztos nem sikerült még ledarálni a sok párttagságit, III/III-as jelentéseket, stb., amiket fityiszes pártfunkcionáriusok tettek, és félnek tőle, hogy "most már minden mindegy" alapon valamelyik ellenlábasuk (van bőven) kiteregeti a szennyest...
na meg a sok idióta döntést nem lehet a zsidóbankármaffiára, minősítőkre, alsógatyamanókra, koboldokra etc. fogni a végtelenségig... az agyhalott zombiknak is limitált a türelme: ha nem kapnak friss húst, éhezni fognak...
Törölt felhasználó 2011. 12. 08. 10:20
Előzmény: #32595  Törölt felhasználó
#32596
a hitelminősítők is, mint mindenki, a jelen konkrétumaiból indulnak ki ebből következtetnek várható jövőbeli változásokra, de mivel a jövőről van szó, amit senki sem lát előre, ezért pl a mostani értékelésünk egy alternatív jövőt vetít előre, de ha a király meggondolja magát időközben és más döntéseket hoz, akkor ez a jövő változik. Ezért nem tudja most senki megmondani, hogy +1,5 v -1,5.Csak azt nem értem, ez miért furcsa bárkinek is?
Törölt felhasználó 2011. 12. 08. 10:11
Előzmény: #32584  Törölt felhasználó
#32595
"A nagytekintélyű közgazdász uraknak gőze sincs arról, hogy mi fog valójában bekövetkezni."- nézd, a közgáz nem matek, ahol 1+1 mindig =2.Itt az adott döntésektől függően változik a jövő, amit senki sem lát előre, legyen az Gyuri bácsi, vagy pl az LTCM alapítói.(ők elég ismert közgazdászok voltak, csakhogy matekoztak és nem jött be.)
"Engem igazából az érdekelne, hogy az snp... jósok jóslatai közül ,mi az, ami helytálló.":
Nem tudom, téged mennyire érint a hitelminősítők munkája, de én pl nap mint nap támaszkodok a Moody's értékelésére kötvényvásárlásnál(honnan tudnám máshonnan, hogy pl az Apria Healthcare Group milyen helyzetben van?:).DE: ez csak egy szempont a döntésemnél, viszont a legjelentősebb: megvan milyen arányban veszek AAA-BAA3 közötti és az alatti kötvényt (súlyozok).Ezt teszik a nagyok is.Ezért kellene kiszámítható ortodox gazd.pol, meg kompromisszumkészség, együttműködés a kormány részéről, nem pedig egyszer utálom az IMF-et, egyszer meg megyek pénzért kuncsorogni.
Törölt felhasználó 2011. 12. 08. 09:58
Előzmény: #32585  bigyula
#32594
Bigyula, rendbe kéne tenni a fejedben a fogalmakat.

"Azt mond meg nekem, hogy az adósság után fizetett kamatokat miért nem veszik figyelembe a kiadási oldalon?"

A költségvetés egyenlege (így, elsődleges nélkül) tartalmazza a kamatokat is. Az idei 1500 mrd Ft-os hiánycélban is benne vannak a fizetett kamatok.

A költségvetés elsődleges egyenlege tartalmazza a költségvetés minden bevételét és a kamatkiadáson kívül minden kiadást. Ez az elsődleges egyenleg.

A külkereskedelmi mérleg az ország összes exportbevételének és importkiadásának különbsége. Ez nem az állam, hanem a teljes nemzetgazdaság teljesítménye (megjegyzem, hogy a fogyasztás csökkenése az import visszaesésével szokott járni, így válságos időkben ez egy alkalmazkodási folyamat a gazdaság részéről).
tokos. 2011. 12. 08. 09:53
Előzmény: #32591  Törölt felhasználó
#32593
pénznyelő,

Akkor volt egy globál pánik, ami elsődlegesen a részvénypiacot érintette, mivel elsődlegesen az üzleti/pénzügyi szféra csődje indult meg.

Most van egy pánik, ami az országokat érinti, mert országok vannak a csőd szélén, és minél nagyobb a hitelállományuk, annál inkább bajban vannak. Más jellegű a dolog, ezért értelmetlen az idexekkel példálózni.

Egyébként az is félrevezető, ha a régiós valutákhoz hasonlítod a Ft-ot, mert sokminden más dolog van, magasabb államadósság, magasabb devizahitel állomány, ezek alapvetően országspecifikus dolgok, de nem újkeletűek. Viszontaz alapvetően ezek határozzák meg az árfolyamot. Látszott, hogy mennyit erősödött a Ft, mikor akormányzat elúzta a kalapból az IMF-et, és a befektetők nagyobb biztonságban érezték a pénzüket.
Törölt felhasználó 2011. 12. 08. 09:29
Előzmény: #32590  tokos.
#32592
Vedd le a narancsszemüveget és akkor valószínűleg érteni fogod.
Törölt felhasználó 2011. 12. 08. 09:28
Előzmény: #32590  tokos.
#32591
Milyen hülyeség? Nincs is igazad. A leírtakkal azt szemléltettem, hogy 2009-ben úgy volt 317 Ft az euró, hogy ÖSSZEOMLOTT a világ. Most úgy vot 317, hogy se a világ, de még a magyar tőzsde sem omlott össze. Tehát NEM VOLT PÁNIK. És így ment ugyanolyan mélybe a Ft. A Ft esését tehát a globál tőkepiacok mozgása csak kismértékben határozta meg most.

Mit nem értesz ezen?
tokos. 2011. 12. 08. 09:06
Előzmény: #32589  Törölt felhasználó
#32590
"Jaj, tokos, kiragasz egy kis részt"

Kizárólag a pontosság kedvéért, nehogy valakiben rögzüljön a hülyeség.
Törölt felhasználó 2011. 12. 08. 08:40
Előzmény: #32588  tokos.
#32589
Jaj, tokos, kiragasz egy kis részt egy olyan vitából ráadásul, ami amúgy is teljesen értelmetlen. Számtalanszor leírtam, hogy azt kiszűrni a Ft árfolyamából, hogy abból mennyi a hazai és mennyi a globál/régiós hatást, azt leginkább a régiós devizákkal való összehasonlítás mutatja meg. A Ft az elmúlt 3 hónapban egyértelműen és erősen alulteljesít. Tény. Pont.
tokos. 2011. 12. 08. 08:13
Előzmény: #32572  Törölt felhasználó
#32588
"2. 2008-2009-ben mintha lett volna egy globál pánik 6600-as DOW-al, ami most 11000 feletti, meg 3600-as DAX-al, ami most 6000. És akkor volt ugyanúgy 317 Ft az euró mint most, ilyen pánik nélkül (ez pontosan kifejezi, hogy a mostani Ft esésnek csak egy része globál hatás, a másik hazai). "

Kevered a szezont a fazonnal, de ebből a gondolatmenetből kiindulva, a BUX akkor 10k alatt, most 18k, amit ha arányosítasz, semmiféle hazai hatás nincs, akkor mindegyik index a jelenleginek kb. 60%-án állt...
pampa 2011. 12. 08. 07:36
#32587
A Kanadában menedékjogot kért Kamarás István azt mondja, nem akarta nevét adni a kormány szerinte cigányokat megnyomorító intézkedéseihez.

Nem akarta nevét adni a kormány szerinte cigányokat megnyomorító intézkedéseihez - ezzel is indokolta a Népszavának Kamarás István, a KDNP-hez köthető Barankovics Roma Műhely elnöke, Semjén Zsolt korábbi roma főtanácsadója, hogy júniusban családjával kanadai menedékjogot kért.

Kamarás István szerint Magyarországon, de talán egész Európában a cigányság tisztességes érdekképviselete lehetetlenné vált. Úgy látja, a tisztességes együttműködés, a kiegyezés az egész ország érdeke lenne, de a politikai pártok nem így gondolják, azoknak különböző okok miatt megfelel az egyre erősödő társadalmi megosztás, konfliktus.

"Aki szeretné saját népét képviselni, ellehetetlenítik, rosszabb esetben meghurcolják, akár börtönbe is zárják. Ezért az országból emigrálni kényszerülök és a cigányság évszázados kilátástalanságát kényszerülök a szívembe fogadni" - idézi a romnet.hu weboldalon megjelent, Kamarás István által írt véleményt a napilap.
Törölt felhasználó 2011. 12. 08. 07:13
Előzmény: #32580  Törölt felhasználó
#32586
remélem nem lesz többé 2/3-ad, ezeknek a sarlatánoknak főleg.

ebből bukovári lesz a köv választásnál, de az országnak jó, már soha, ilyen hulladék politikus felhozatal, ami van 20 éve... ha ki nem pusztulnak, és jön egy friss, tisztességes vér, itt nem lesz már semmi.
bigyula 2011. 12. 08. 06:34
Előzmény: #32573  szivacs
#32585
'"tele van a tököd" valós adatokkal, tényekkel? Nem tudod feldolgozni, hogy a +-ból hogyafenébe lesz - ???'

Szivacs!

Igen, tény, hogy a költségvetés elsődleges egyenlege pozitív. Az is tény, hogy a külkereskedelmi mérleg egyenlege pozitív. De, ettől még az államháztartás egyenlege negatív! Te egy mérlegben csak a bevételeket, és a kiadások egy részét nézed?

Azt mond meg nekem, hogy az adósság után fizetett kamatokat miért nem veszik figyelembe a kiadási oldalon? Az nem kiadás? Mert úgy nem pozitív az államháztartás egyenlege?
Törölt felhasználó 2011. 12. 08. 01:42
Előzmény: #32583  Törölt felhasználó
#32584
Engem igazából az érdekelne, hogy az snp... jósok jóslatai közül ,mi az, ami helytálló. Van-e olyan GDP érték, amire egyikük is a nyakát tenné. Szerintem nincs ilyen érték. Ha megnézitek, -1.5 és + 1.5 között bármit hajlandóak kijelenteni. Egyértelmű: Fogalmuk sincs arról, hogy mi várható. A nagytekintélyű közgazdász uraknak gőze sincs arról, hogy mi fog valójűában bekövetkezni.
Törölt felhasználó 2011. 12. 08. 00:33
Előzmény: #32582  Törölt felhasználó
#32583
"Mert marha jól hangzik, hogy "ne az emberekkel fizettessék meg""- a sok szerencsétlen, gondolkodni képtelen meg el is hiszi, hogy a cehhet majd állják helyette..majd rájönnek:))
Áremelés -> infláció+ (bár itt a várható recesszió miatt bizonytalan vagyok) , viszont akkor jön a munkanélküliség...Ft-gyengülés, kamatemelés, szóval mi fogunk fizetni a végén, mint mindig.A gáz, hogy a szegényekbe még egyet rúgtak az szja átalakításával.Engem pl marhára nem érdekel, hogy 20-30 ezerrel többet kapok, nekem jó volt az előző 2 sávos rendszer is, a csórótól meg elvettek néhány ezret....a nyugdíjrendszert, önkorikat, eü-t, meg a pazarló állami cégeket úgy sem lehet ebben a formában fenntartani, csakhogy minél később alakítják át, annál jobban fog fájni..
Törölt felhasználó 2011. 12. 08. 00:10
Előzmény: #32581  Törölt felhasználó
#32582
Pontosan ezt gondolom én is.

"uralkodása elején még én is bíztam ebben a mikronapóleonban. megreformálhatta volna az önkormányzati rszert, eü-t,köziget, helyre tehette volna a kiadási oldalt (MÁV, Malév, BKV és a többiek.)"

Aztán ebből lett:
- Önkori rendszer marad, ill. föléjük építenek megyei kormányhivatalokat (hurrá: demokrácia -, állami bürokrácia +).
- A választási rendszert persze átalakítják. Az odáig rendben, hogy nem kell 386 képviselő, legyen csak 200. Mondjuk ez csak 1-2 milliárd megtakarítás, de hát ez jól hangzik, meg át lehet úgy alakítani a rendszert, hogy 2014-ben majd 30%-al is lehet 60-uk a parlamentben.
- Eü marad.
- A nyugdíjrendszer 13 évi átalakulását szétverték, 3000 mrd-nyi hosszútávú kötelezettséget vállalt az állam és a megszerzett 3000 mrd-ból 1300-at fordított adósságcsökkentésre. Többit feléljük.
- A nyugdíjban az pozitív lépés a roki megszigorítás és felülvizsgálat (ez amúgy már a szocik alatt is elindult), meg a korkedvezmény eltörlése. Ez tényleg oké.
- Még a különadók is rendben lennének (a mérték azért vitatható), ha nem felélnénk. Persze ezeknél is gondolni kellett volna a növekedésre gyakorolt hatásukra és nem agyatlanul csak a bevételi részét nézni. Mert marha jól hangzik, hogy "ne az emberekkel fizettessék meg", meg hogy bejön kb. 300 mrd Ft ezekből összesen, de ha a GDP növekedésre a hatása -1%pont, akkor máris többet buktunk, mint nyertünk vele...
- És lett egy rakás durván piacellenes lépés ezeken túl, amivel sokkal többet buktunk, mint nyertünk (pl. végtörlesztés). Az a baj, hogy Viktorék csak intézkednek, és mintha fingjuk nem lenne, hogy ezeknek milyen következményei lesznek. Azt hiszik, hogy a 2/3-uk mindenek felettivé teszi őket. De nem. 2/3-al nyilván el lehet venni sok 100 mrd-ot a bankoktól, meg bárhonnan, de ha aztán a piac az árfolyamokkal több ezer mrd-os bukót okoz a nemzetgazdaságnak, akkor pislognak, meg szidják a spekiket. Pedig ezt lehet tudni előre, ill. kéne tudni előre.
Törölt felhasználó 2011. 12. 07. 23:48
Előzmény: #32580  Törölt felhasználó
#32581
uralkodása elején még én is bíztam ebben a mikronapóleonban. megreformálhatta volna az önkormányzati rszert, eü-t,köziget, helyre tehette volna a kiadási oldalt (MÁV, Malév, BKV és a többiek.) erre mit csinál ez a ...? bevételt növel, mint eddig a többi nemnormális akármelyik oldali..rosszindulatú?:) vagyok, de remélem az EU idővel ezt is eltakarítja, mint olasz testvérét néhány hete, aztán csak jönnek a reformok, különben beledöglünk..

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók