Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 00:37
Előzmény: #32858  Törölt felhasználó
#32860
"egy annyira sok negatív hatással bíró dolog bejelentése, mint amit te állítasz, trend fordulót kellene, hogy okozzon a HUFPLN-ben. Nyilván nem egy napos hatás, de az adott trendnek ott törnie kellene, és egy másik trendnek kellene kialakulnia"
ahogy én látom, okozott is, hiszen szeptemberben tört meg a ft év eleje óta tartó erősődése a zlotyval szemben.másrészt ha hosszabb távon nézem, nem történt semmi a pár egy sávban mozog évek óta (kb 62 az alja, 72 a teteje).ezért kár kiemelni egy párt, v egy eseményt és mereven ragaszkodni hozzá. az összefüggéseket kell(ene) látni, ahogy azt már pénznyelő többször leírta.
Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 00:22
Előzmény: #32856  tokos.
#32859
Most pedig tényleg lépek. Aki nem fogadja el a tényeket és ilyen triviális összefüggésekre is konok "nem" a válasza, az sajnos vitaképtelen.

Csak azért nem mondom, hogy szörnyen buta vagy, mert lehet, hogy az ital miatt érted ezt most nehezen. Javaslom neked (jószándékból), hogy ezt az elmúlt pár oldalt olvasd vissza.

Jó éjt. Pihend ki magad.
Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 00:15
Előzmény: #32855  tokos.
#32858
"egy annyira sok negatív hatással bíró dolog bejelentése, mint amit te állítasz, trend fordulót kellene, hogy okozzon a HUFPLN-ben. Nyilván nem egy napos hatás, de az adott trendnek ott törnie kellene, és egy másik trendnek kellene kialakulnia"

De ez a trend UGYANAZ az irány! Milyen törést keresel? Gyengült már előtte is picita Ft, utána durva esésnek indult. Ezt nem látod a chartokon?

1. Igen, a Ft már 1-2 héttel a végtörlesztés előtt is gyengült. Kb. 0,5-1%-ot a régiós devizákhoz képest. Ez pontosan betudható annak, hogy a tőzsdék, piacok már augusztus eleje óta esésben voltak, a CHF durván szárnyalt, a Ft pedig régión belül is érzékenyebb.
2. Csakhogy szeptember elejére a piacok megynugodtak, a svájci jegybank odatapasztotta a frankot az euróhoz. Így a frank erősen korrigált a Ft-hoz képest. Azaz a Ft-ra ható régión belül is nagyobb baj ELMÚLT.
3. Majd szeptember közepén váratlanul bedobják a végtörlesztést. Az első hír szept. 9, utána szeptember végén konkretizálódik, majd október elején lesz biztos. A lehetőség pedig onnan indul csak.
4. A Ft-nál szept. közepe után látványosan ERŐS GYENGÜLÉS indult. 2 hónap alatt 7-15%-ot gyengült a Ft a régióhoz képest.
5. Az IMF bejelentés után ebből korrigált vissza, így most 4-10%-os relatív bukónál tart a Ft.

Mi a francot kell neked ezen tovább ragozni?
Törölt felhasználó 2011. 12. 09. 23:52
Előzmény: #32850  tokos.
#32857
Ja, és emlékeztetlek rá tokos, hogy pár órája már elismerted, hogy igazunk van:

"Gondolkodtam a dolgon, és belátom, ami a végtörlesztés hatását illeti, abban alapvetően igazatok van, a végtörlesztés valóban keményen belejátszhatott a Ft árfolyamába."

Kiemelem: "keményen belejátszhatott" szerinted is. Ehhez képest ugyanott tartunk, mint reggel, nem akarod elfogadni ezt a tényt.

Az, hogy néhány hónapokra, másfél évre visszafelé már gyenge a memóriád, még valamennyire megbocsátható (bár durva alig 45 évesen). Hogy pár órányira is, az már nagy baj. Ezért merült fel bennem az ital az esetedben (amivel már volt gond korábban nálad).
tokos. 2011. 12. 09. 23:47
Előzmény: #32854  Törölt felhasználó
#32856
Nem kell pénznyelő, én értem, hogy mit írsz, csak nem értek vele egyet. Megyek is aludni.
tokos. 2011. 12. 09. 23:45
Előzmény: #32852  Törölt felhasználó
#32855
Pénznyelő, te hülyének gondolsz, de hidd el, értem, hogy mit írsz.

Én nem azt állítm, hogy egy időponthoz köthető minden, hanem azt, hogy egy annyira sok negatív hatással bíró dolog bejelentése, mint amit te állítasz, trend fordulót kellene, hogy okozzon a HUFPLN-ben. Nyilván nem egy napos hatás, de az adott trendnek ott törnie kellene, és egy másik trendnek kellene kialakulnia, ha valóban annyira rettenetes dolog ez a befektetők szemében.

Ezt nem látom.
Törölt felhasználó 2011. 12. 09. 23:44
#32854
Mindenkitől elnézést kérek, de addig fogom tokosnak másolni a nyilvánvaló tényeket és összefüggéseket, amíg fel nem fogja.
Törölt felhasználó 2011. 12. 09. 23:42
Előzmény: #32850  tokos.
#32853
Ha azt akarom lemérni, hogy egy teljesen váratlan, nem egyetlen hírből álló, hanem folyamatként kezdődő bejelentés milyen hatást vált ki, akkor az ELSŐ BEJELENTÉSTŐL KELL NÉZNI A CHARTOKAT. Szept. 8-tól a mai napig tartó időszakot kell nézni.
Törölt felhasználó 2011. 12. 09. 23:41
Előzmény: #32850  tokos.
#32852
Századjára: a végtörlesztés NEM KÖTEHETŐ EGYETLEN IDŐPONTHOZ. A végtörlesztés nem "szeptember 9-i esemény", hanem szeptember 9-től hetekig tartó lépés, ill. folyamat és azt követő hatásokkal.
Törölt felhasználó 2011. 12. 09. 23:40
Előzmény: #32850  tokos.
#32851
Csak, hogy szokd a tényeket:
EURHUF vs. EURPLN
szept. 9. - dec. 9.
link
Eredmény: bő -4%

EURHUF vs. EURCZK
szept. 9. - dec. 9.
link
Eredmény: bő -5%

EURHUF vs. EURRON
szept. 9. - dec. 9.
link
Eredmény: -8%

EURHUF vs. EURHRK
szept. 9. - dec. 9.
link
Eredmény: -10%
tokos. 2011. 12. 09. 23:34
Előzmény: #32847  Törölt felhasználó
#32850
Pénznyelő,

Én a PLN-hez hasonlítottam mindent, éppen azért, mert ott is nagy a CHF kitettség. Ezt többször leírtam.

És a szeptemberi árfolyammozgásról beszélek immár órák óta.

Te iszol? Mert ugyan rám akarod kenni, de mintha nálad lenne valami bajság.
Törölt felhasználó 2011. 12. 09. 23:32
#32849
Csak, hogy szokd a tényeket:
EURHUF vs. EURPLN
szept. 9. - dec. 9.
link
Eredmény: bő -4%

EURHUF vs. EURCZK
szept. 9. - dec. 9.
link
Eredmény: bő -5%

EURHUF vs. EURRON
szept. 9. - dec. 9.
link
Eredmény: -8%

EURHUF vs. EURHRK
szept. 9. - dec. 9.
link
Eredmény: -10%
Törölt felhasználó 2011. 12. 09. 23:29
Előzmény: #32847  Törölt felhasználó
#32848
Helyesen: ...a fenti szöveged pontosan az augusztus-szeptember eleji árfolyammozgást magyarázza.
Törölt felhasználó 2011. 12. 09. 23:27
Előzmény: #32846  tokos.
#32847
Tokos, erre vártam, most rúgtál bombaöngólt:

"Gondolom, nem kell magyarázni, hogy egy olyan CHF kitettségű ország esetében, mint a mienk, a törlesztők emelkedése egyre nagyobb forint eladási kényszert eredményezett"

A CHFHUF maximuma augusztusban következett be. Azóta kisebb. a fenti szöveged a magyarázat arra, hogy a Ft már 1-2 héttel a végtörlesztés előtt gyengülni kezdett a régióhoz képest is. Utána azonban a frank NEM emelkedett tovább, sőt jeletősen korrigált. Így a fenti szöveged pontosan az augusztusi árfolyammozgást magyarázza. Ezzel erősítve, hogy a szeptember eleji/közepi erőteljes régiós leválás biztosan nem ennek a hatása.

Ahogy tovább ragozod, annál világosabb a kép. És annál jobban igazolod, ami persze enélkül is világos. Írjad csak, hátha előbb-utóbb rájössz, hogy amit a charton látsz, az valóban megtörtént. (elismerned nem kell, nyugi, ebben az esetben ez olyan nyilvánvaló, hogy nagyvonalúan eltekintek tőle)
tokos. 2011. 12. 09. 23:15
Előzmény: #32755  Törölt felhasználó
#32846
tőzsdenyúl,

"Nagyon égsz. 2010 tavaszán váltunk el a koronától. Ami 2011 szept-ben felgyorsult. Ugye értesz magyarul? Leírtam tegnap, hogy az Orbán féle gazdaságpolitika, 6%-os hiánytervvel jött 2010 tavaszán. Idén szept. pedig a végtörlesztés. Nem írtam sehol, hogy minden mögött az áll. De tényleg értelmetlen, nincs nekem erre időm."

Erre akartam reagálni, mert abban az időszakban azért történt más esemény is.

Két chart, remélem, most átjönnek, de ha nem, valszeg elő tudod majd keresni te is.

link

link

A második az, amiről te is értekeztél, az, hogy mikor vált el a HUF a CZK-tól.

Az első ugyanebben az időtávban a CHF EUR árfolyam.

Ha az elsőt megnézed, arra az érdekes dologra lehetsz figyeélmes, hogy az az időszak, mikor elvált egymástól a két valuta, kísértetiesen egybeesik azzal az időszakkal, mikor a CHF elkezdett erősödni hirtelen az EUR-hoz képest.

Gondolom, nem kell magyarázni, hogy egy olyan CHF kitettségű ország esetében, mint a mienk, a törlesztők emelkedése egyre nagyobb forint eladási kényszert eredményezett, míg egy olyan országban, ahol gyakorlatilag 0 a frankhitelek állománya ennek aligha lehetett hatása.

Ezzel mindössze azt akarom mondani, hogy azokon viszonylagosan szubjektív dolgokon túl, hogy szeretem-e Orbán pofáját, vagy sem, meglapulhatnak meglehetősen objektív okok is két valuta elválása között, pl az, hogy az egyik országban egyre nagyobb arányú devizavásárlási kényszer volt, a másik országban pedig nem volt ilyen.

Természetesen a magyar kormányzati szerep is belejátszhatott a dolgokba, ezt nem viatom, voltak már abban az időben is buta elszólások.
Törölt felhasználó 2011. 12. 09. 23:14
Előzmény: #32844  tokos.
#32845
Én megértettem, amit te írtál. Számtalanszor leírtam, miért rossz. Ahogyan mások is megtették. Olvasd vissza, meg nézegesd a chartokat.
tokos. 2011. 12. 09. 22:59
Előzmény: #32843  Törölt felhasználó
#32844
Ezek szerint nem értetted meg, amit írtam.
Törölt felhasználó 2011. 12. 09. 22:18
Előzmény: #32841  tokos.
#32843
Nem fogom 100-adjára leírni ugyanazt. Íme a tények.
EURHUF vs. EURPLN
szept. 9. - dec. 9.
link
Eredmény: bő -4%

EURHUF vs. EURCZK
szept. 9. - dec. 9.
link
Eredmény: bő -5%

EURHUF vs. EURRON
szept. 9. - dec. 9.
link
Eredmény: -8%

EURHUF vs. EURHRK
szept. 9. - dec. 9.
link
Eredmény: -10%

Az elmúlt 3 hónapban, pontosan a végtörlesztés első híre óta a Ft a régiós devizákkal szemben még most us -5-10%-on áll, úgy hogy november közepe óta sokat ledolgozott az alulteljesítésből.

Tény.

Tőlem aztán vitathatod itt tovább magadban. Csak saját magadat járatod le vele. Jó éjt.
tokos. 2011. 12. 09. 21:56
Előzmény: #32840  Törölt felhasználó
#32842
Szeptemberben írtam együtt mozgásról. A szövegértéseddel baj van?
tokos. 2011. 12. 09. 21:54
Előzmény: #32833  Törölt felhasználó
#32841
Még ergyszer leírom, hátha sikerül megértened, amit írok.

Van egy eseményed szept. 9-én.

Előtte x idővel semmi lényeges nem történt, nyilván a két valuta árfolyamára nem hatott semmi, a két valuta egymáshoz viszonyított árfolyama lényegében nem váltoozik. Jön szept 9-én egy bejelentés, ami az egyik ország esetében a befektetői bizalmat csökkenti, akkor annak valamilyen hatással kell lennie az árfolyamra is az adott ország esetében, a másik ország esetében viszont ez nem változtat a dolgokon. Akkor nyilvánvaló, hogy a charton itt egy törésnek kell lennie, a bejelentés előtti trend megtörik, és egy másik, mondjuk gyengülő trend alalkul ki.

Ezt a törést a chartban csak akkor látod, ha nem csak a bejelentés pillanatától nézed a chartot, hanem előtte x időponttól, hogy egyáltalán valami trendet láss.

Ennyi részemről, ha érted, érted, ha nem érted, nem érted. Szerintem amúgy érted, és azért hülyézed a másikat, mert érveid nincsenek, de mindegy. Te ilyen vagy.

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók