Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tokos. 2011. 12. 09. 12:08
Előzmény: #32755  Törölt felhasználó
#32760
"2010 tavaszán váltunk el a koronától. "

Ennek mi köze a végtörlesztéshez te agytröszt?
p-b 2011. 12. 09. 12:04
Előzmény: #32754  tokos.
#32759
„A Ft árfolyamát nemcsak a kormány hülyeségei határozzák meg”

Inkább úgy fogalmaznám meg, hogy a kormány hülyeségei nem csak a forint árfolyamát határozzák meg..:)

A végtörlesztésben nem maga a pénzügyi átváltás gyengítette a forintot, hanem annak beláthatatlan, azaz előre nem pontosítható negatív következményei az ország gazdaságára nézve. Ez mellett a jogállamiság intézményét is megkérdőjelezve. Ezek együttes hatásai gyengítették a forintot a régióval együtt és a régión belül a forintot még erőteljesebben.

Lassan az a magyarázatod fog következni, hogy kifejezetten jót tett a végtörlesztés a magyar gazdaságnak.:)
Törölt felhasználó 2011. 12. 09. 12:02
Előzmény: #32744  tokos.
#32758
Elmúlt 6 havit kár nézned, mert abban van 3-4 hónap végtörlesztés ELŐTTI idő. Így az alkalmatlan a végtörlesztés hatásának vizsgálatára. Ennyi eszed azt hittem van. Tévedtem.

Ha BÁRMINEK a hatását le akarom mérni egy charton, akkor annak az első hírének, pontosabban első pletykájának (itt az nem volt váratlansága miatt) időpontjától nézem a chartot. Nem 3 hónappal korábbról, nem 5 évvel ezelőttről és nem 1 hónappal utánától. Ez alap. Persze, csak ha az ember törekszik a korrekt értékelésre. Ha nem, akkor akár megnézheted a indiai rupia és vietnámi dong kereszteket is '72 és '76 között és abból is írkálhatsz baromságokat.
tokos. 2011. 12. 09. 12:01
Előzmény: #32753  Törölt felhasználó
#32757
Pontosan.

Csakhogy az IMF hír nem szüntete meg a végtörlesztést, ez mindössze arról szól, hogy az ország nagyobb biztonsággal tudja visszafizetni a hiteleit. És ez a baj, a nagy adósság, nyilván, mikor a befektetők azt látják,hogy a görögök nem fognak fizetni, és az olaszok is eléggé kakin állnak, akik mögött ott áll az eurozóna, akkor nem nagyon fognak hitelezgetni a legjobban eladósodott régiós országnak, vagyis nekünk. Meg is látszik azo,. hog ymekkor a aülföldiek kezében lévő állampapír állományunk.

Mintmondtam, ebben azért van felelőssége a jelenlegi kormáynak is, nem kellett volna beszállni a MOL-ba, az is közel 2 mrd EUR, míg összesen az IMF-nél 3-4 ért kuncsorgunk, vagyis a 2 mrd is jelentős stabilitási tényező lett volna.
Törölt felhasználó 2011. 12. 09. 11:57
Előzmény: #32750  p-b
#32756
A lei esetében látszik, hogy ők a régióhoz képest is gyengültek (tehát valami országspecifikus dolog miatt), de jóval előbb mint mi. A szeptemberi gyengülésünk egyáltalán nem régiós dolog, a románok hamarabb gyengültek jóval, szeptemberben mi felzárkóztunk hozzájuk, a zlotyihoz képest IS gyengültünk szeptemberben, a többi régiós devizához képest is, csak ők nem is olyan gyengék, mint a zloty vagy lei. A szeptemberi gyengeségünk nem régiós.
Törölt felhasználó 2011. 12. 09. 11:53
Előzmény: #32752  tokos.
#32755
Nagyon égsz. 2010 tavaszán váltunk el a koronától. Ami 2011 szept-ben felgyorsult. Ugye értesz magyarul? Leírtam tegnap, hogy az Orbán féle gazdaságpolitika, 6%-os hiánytervvel jött 2010 tavaszán. Idén szept. pedig a végtörlesztés. Nem írtam sehol, hogy minden mögött az áll. De tényleg értelmetlen, nincs nekem erre időm.
tokos. 2011. 12. 09. 11:52
Előzmény: #32733  Törölt felhasználó
#32754
"Tokosnak az a gondja, hogy sikeresen talált egy olyan devizát, ami majdnem olyan szar, mint a forint... persze a zlotyval szemben is látszik, de tokos kedvéért a lei:"

Nem, értsd meg végre, a háttér a lényeg, nekik is baromi magas a devizahitel állományuk. A Ft árfolyamát nemcsak a kormány hülyeségei határozzák meg, vannak kényszerű Ft váásáálási-elaási dolgok, amiket meg kell lépni, pl. devizahitel törlesztés. A végtörleszés azért különbözik ettől lényegesen, mert a devizatartalékból megy, nem piaci váráslással, ezért nem befolyásolja lényegesen az árfolyamot.
Törölt felhasználó 2011. 12. 09. 11:51
Előzmény: #32751  tokos.
#32753
"A zlotyhoz képest pedig az árfolyamunk ott van, ahol fél évvel ezelőtt is volt."

"Ez a trend alapvetően nem tört meg november közepéig, mikor bejelentették az IMF visszahívását.

Akkor jelnetős erősödés jött egy csomó devizához képest, minden esetben trendforduló következett be. "

Te is látod, hogy "valamiért" elgyengültünk (a zlotyhoz, és minden más devizához képest), aztán az IMF hírre erősödtünk vissza.
Tehát ott vagyunk a zlotyhoz, mint 6 hónapja, csak azzal a különbséggel, hogy volt közben egy szerinted trendfordító IMF hír.

tokos. 2011. 12. 09. 11:49
Előzmény: #32747  Törölt felhasználó
#32752
Hát ez az. Ahhoz képest miért nem gyengül, és miért gyengül a koronához képest, ha minden mögött a végtörlesztés áll???

Ilyen apróságok nem zavarnak?
tokos. 2011. 12. 09. 11:47
Előzmény: #32746  Törölt felhasználó
#32751
Nézd pénznyelő,

Amit én látok, az az, hogy aug végén, szept. elején elindult egy gyengülő trend.

Ennek, mivel a végtörlesztés még szóba sem került, nem lehetett az oka a végtörlesztés. Ez a trend alapvetően nem tört meg november közepéig, mikor bejelentették az IMF visszahívását.

Akkor jelnetős erősödés jött egy csomó devizához képest, minden esetben trendforduló következett be.

Be lehet linkelni az összs régiós devizát, ahogy tözsdenyúl teszi, de mivel egyik országnak sem mérhető a GDP arányos adóssága a miénkhez, és mindössze a lengyelek devizahitel állománya közelíti a hazait, egyedül a lengyelekkel érdemes szerinem bármit hasonlítgatni.

A zlotyhoz képest pedig az árfolyamunk ott van, ahol fél évvel ezelőtt is volt.
p-b 2011. 12. 09. 11:45
Előzmény: #32737  tokos.
#32750
kb. szept elején érte el az ellenállást és utána erősödött rendesen a ley a huf-hoz képest.
A régiót nagyjából együtt adják/veszik. Ne okvetlen a huf gyengülését kell figyelni, hanem a régiót. Bár a huf a régióhoz képest is jelentőset gyengült.
Tehát ha valamelyik kormány idétlenséget beszél/csinál, akkor az egész régió szivatóra van téve. A mi pártunk és kormányunk ebben profi, mint többször is bizonyította. Gondolom a többi országok is örülnek, hogy egy ilyen pénzügyi idióta bagázs van a régiójukban :)
Törölt felhasználó 2011. 12. 09. 11:40
Előzmény: #32745  tokos.
#32749
eur/czk és eur/huf chartok egymásra téve, értelemszerűen a gyengébb (magasabb) a forint. A bal és jobb oldalon az egyes értékskálák, amelyek nem láthatóak, de abszolútértékek, nem arányok. Alul időskála.

A chartok elválása valahol 2010. áprilisnál kezdődik, előtte volt egy jelentősebb forinterősödés 2010 elején, utána gyengül, és elválik a másik pár trendjétől. Felgyorsul 2011 szept körül.
Törölt felhasználó 2011. 12. 09. 11:39
Előzmény: #32747  Törölt felhasználó
#32748
Én is bemásoltam már neki. Látod, hogy hiába. Simán leírta, hogy a zlotyhoz képest nem gyengült a Ft szeptember óta, mikor ott van a charton. Szeptember közepe és november közepe (azaz a végtörelsztés bejelentése és az IMF bejelentés között) 10% esett a Ft a régiós pénzek második leggyengébbjével, a zlotyval szemben is. Tény. Úgyhogy be is fejezem. Mert csak egy fogyatékos vitatkozik a tényekkel, azt meg úgyse lehet meggyőzni.
Törölt felhasználó 2011. 12. 09. 11:37
Előzmény: #32744  tokos.
#32747
link

semmi nyomát nem látom gyengülésnek szept. környékén a pln-hez képest...

<homlokra csap>
Törölt felhasználó 2011. 12. 09. 11:34
Előzmény: #32737  tokos.
#32746
Tokos, kezdem azt hinni, hogy nem vagy normális.

"Kitűnő a példa, jól látszik, hogy a lejhez képest a gyengülés már szept 9 előtt elindult, vagyis ismét sikerült bizonyítanotok, hogy a végtörlesztésnek ehhez semmi köze nincsen."

1. Az árolyamok mozgása egy FOLYAMAT. Az, hogy szeptember 9-e előtt már volt valami gyengülés, az betudható bárminek. Véletlennek, bárminek. A charton világosan látszik, hogy a jelentős gyengülés EZUTÁN KÖVETKEZETT BE. Magyarázgathatod össze-vissza. Ettől még tény. Csak saját magadat nevetteted ki egy tőzsdei fórumon.
2. Világos, hogy a kormány gazdaságpolitikájban nem csak a végtörlesztés volt piacellenes és bizalmatlanságot növelő. De ez tette fel az i-re a pontot. Az árfolyamokon pontosan ez látszik, akárhogy próbálsz mellébeszélni. Szerintem egyszerűbb belátnod a tényeket, mint lejáratnod magadat azzal, hogy a nyilvánvalót próbálod letagadni.
tokos. 2011. 12. 09. 11:34
Előzmény: #32741  Törölt felhasználó
#32745
Ezen nem tudom, hogy mi látszik, nem tudom olvasni a szöveget.
tokos. 2011. 12. 09. 11:33
Előzmény: #32739  Törölt felhasználó
#32744
pénznyelő,

fogd már fel picinyem, hogy nem csak végtörlesztés volt az elmúlt három hónapban, és a gyengülés, amit most éppen arra kensz, nem a végtörlesztéssel kezdődött. Kiragadhatod a 3 hónapot, de ez marhaság, a gyengülő trend nem a végtörlesztéssel kezdődött, és azt, hogy mekkora hatása van a végtörlesztésnek, jelzi, hogy mondjuk a pln-hez képest a jelenlegi árfolyam megegyezik a 6 hónappal ezelőttivel.

Jelenleg nagyban zajlik a végtörlesztés, akkor meg szó sem volt róla.
csendben 2011. 12. 09. 11:33
Előzmény: #32740  Törölt felhasználó
#32743
Egy hívőt nem lehet meggyőzni....
Nem is értem,minek erőlködtök! :-)
csendben 2011. 12. 09. 11:31
Előzmény: #32739  Törölt felhasználó
#32742
Elárulnád: miből gondolod,hogy bármilyen érved is meggyőző lehet? :-)

Törölt felhasználó 2011. 12. 09. 11:31
Előzmény: #32733  Törölt felhasználó
#32741
Ha már szóba került, persze hogy látszik egy időszak, amikor trendszerűen azonos minden deviza mozgása (a válságban elgyengül) - arányaiban eltér, tehát van mozgás egymáshoz képest is, de az alaptrendek azonosak.

Az én ábrám azt szemlélteti, amikor a trendek is elválnak egymástól, szerintem jobban látszik, kiszűri az azonos trendeket, marad az országspecifikus eltérés, de nekem mindegy.

link

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek