Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 12. 09. 21:48
Előzmény: #32837  tokos.
#32840
"De a két valuta együtt mozgott gyakorlatilag."

Ha neked együtt mozgás az, hogy szeptember közepe és november közepe között 10%-ot GYENGÜLT A FT A ZLOTYHOZ képest, akkor befejeztem a vitát.
Törölt felhasználó 2011. 12. 09. 21:46
Előzmény: #32837  tokos.
#32839
"elejétől szept végéig nézve a PLNHUF chartot nem látszik olyan szignifikáns törés, ami kapcsolatba lenne hozható a szept 9-i eseményekkel."

Századjára: a végtörlesztés NEM KÖTEHETŐ EGYETLEN IDŐPONTHOZ. A végtörlesztés nem "szeptember 9-i esemény", hanem szeptember 9-től hetekig tartó lépés, ill. folyamat és azt követő hatásokkal.

De ez votl az utolsó, mert olyan emberrel, aki a tényekről nem hajlandó tudomást venni, értelmetlen a vita.

Sikerült vitaképtelenné tenned magad.
tokos. 2011. 12. 09. 21:46
Előzmény: #32832  Törölt felhasználó
#32838
Pénznyelő drága,

Neked ennyire nem megy az olvasás?

Szeptember egy napból áll? Vazze tanulj meg legalább olvasni te szerencséten, mielőtt a másikat hülyézed.
tokos. 2011. 12. 09. 21:42
Előzmény: #32832  Törölt felhasználó
#32837
Pénznyelő,

Neked úgy látom, nem fogod, hogy én értem, hogy mit írsz, csak nem értek vele egyet.

Ahhoz hogy egy adott pillanatban tett bejelentés hatását vizsgáld, nem az adott pillanattól kell vizsgálni a törtébnéseket, hanem előttte X időtől, mert ebben az esetben látod, hogy a folyamatok mikor kezdődtek, ha kezdődtek.

Szept. elejétől szept végéig nézve a PLNHUF chartot nem látszik olyan szignifikáns törés, ami kapcsolatba lenne hozható a szept 9-i eseményekkel.

Nyilván, ha befektetői szemmel ennek annyi negatív hatása lett volna, amennyit felsoroltál, és csak a halvány esélye megjelent volna,hogy egyik-másik esetleg nem látja viszont a pénzét, akkor vérmérséklettől függően, de a kezdetektől elkezdik likvidálni a befektetéseiket, és ez a charton meglátszott volna. De a két valuta együtt mozgott gyakorlatilag.

Attól, hogy hülyézed a másikat, még nincs igazad.
Törölt felhasználó 2011. 12. 09. 21:40
#32836
"(#32660) Re: segítő kezek
előzmény (#32657: tszabo59) | Tegnap, 19:59

Törölt hozzászólás
tszabo59"
link

Nyilván visszajön majd más nicken (ahogy tuti, hogy ez is klón volt)
Törölt felhasználó 2011. 12. 09. 21:38
Előzmény: #32821  tokos.
#32835
"Nyilván befektetők és befektetők között is van különbség, az óvatosabbja egy ilyen esetben likvidál, a másik kivár. "- ez így van. a képletbe azt is vedd bele, hogy minden kötvény lejár egyszer, és aki esetleg kivár(és nem likvidál azonnal) megújítja-e a befektetését itt, v elhúz a világ másik felére.és mivel az adósságunk jó része devizában denominált, ezért a váltással sem kell vacakolnia.az eredmény pedig az lesz, hogy vagy itt állunk pénz nélkül és nem tudunk pl nyugdíjat fizetni, vagy elszáll a kamat, mert csak irgalmatlan kockázati felárral adnak nekünk pénzt.a magasabb kamatot pedig újabb megszorítások árán termeljük ki...szóval adósság-spirálba kerülünk.Na ezért nem szabad sem Kósának, sem Szijjártónak hülyeséget beszélni kormányon, meg ezért nem szabad matolcsynak unortodox lépéseket tenni.Az meg hogy a PLNHUF épp hogy áll, nem csak a magyar gazdaság teljesítménye határozza meg, hanem némileg a lengyelé is.vagy rosszul tudom?:)
Törölt felhasználó 2011. 12. 09. 21:37
Előzmény: #32831  tokos.
#32834
A két duma egymás után következett, ugyanarról szólt. Szijjártó Kósa szövegére reagálva, illetve a Kósa duma által bekövetkezett piaci rekaciókra reagálva mondta, amit mondott. Így ez a két nyilatkozat tulajdonképpen ugyanaz. Ha Kósa csődriogatásáról ír valaki, akkor pontosan erről a kettőről beszél.
Törölt felhasználó 2011. 12. 09. 21:34
Előzmény: #32831  tokos.
#32833
Tokos, neked tényleg komoly problémáid lehetnek. (tartok tőle, hogy erre a Cavington nem elég)

"Miért lenne ugyanaz, ha 1 nap eltérés volt és már Kósa is alaposan megbolygatta a piacot?"

Nem emlékszel? Kósa lökött vagy egy ezrest a piacon lefelé, aztán másnap Szijjártó rádobott még 1500-at...

Veled értelmetlen a vita, ha nem bírsz megnézni egy chartot, nem emlékszel másfél évvel ezelőtt eseményekre. Bezzeg a Gyurcsány hazudott, meg a komcsizás az zsigerből megy.

Most komoly, hogy egész nap 5 ember kell, hogy elmagyarázzon neked egy rohadt chartot, meg folyton emlékeztetni kell téged dolgokra, mert fingod nincs másfél évvel ezelőtti eseményekről? Akkor mi alapján véleményezel?

Komolyan mondom, egyre jobban meglepsz, hogy milyen buta vagy. Alkohol?
Törölt felhasználó 2011. 12. 09. 21:30
Előzmény: #32828  tokos.
#32832
Tokos:

"Nézd, az látszik, hogy a HUF, meg a PLN együtt mozgott szeptemberben. A szept 9-i bejelentés nem mozdította el egyiket a másiktól."

Megint ittál, vagy miért nem fogod már fel, hogy NEM EGY NAPOT KELL NÉZNI? És nem is május-szeptembert? És nem is mindenféle barom módon megválasztott időintervallumot. Ha azt akarom lemérni, hogy egy teljesen váratlan, nem egyetlen hírből álló, hanem folyamatként kezdődő bejelentés milyen hatást vált ki, akkor az ELSŐ BEJELENTÉSTŐL KELL NÉZNI A CHARTOKAT? Szept. 8-tól a mai napig tartó időszakot kell nézni. Mi a picsát nem értesz ezen?
tokos. 2011. 12. 09. 21:29
Előzmény: #32829  Törölt felhasználó
#32831
Miért lenne ugyanaz, ha 1 nap eltérés volt és már Kósa is alaposan megbolygatta a piacot?

Szíjjártó szövege természetesen elképesztő hiba volt, és talán még nagyobb galibát okozott, de én nem erről beszéltem.
tokos. 2011. 12. 09. 21:27
Előzmény: #32827  Törölt felhasználó
#32830
"Erre írtad tegnap, hogy azt 2010 júniusában nem lehetett tudni, amikor elzavarták az IMF-et, hogy ilyen súlyos a helyzet... "

Nem ezt írtam. Azt írtam, hogy nem lehetett tudni, hogy szükséges lesz-e az IMF hitel lehívása. Mint írtam, mikor hazament az IMF több cikk is írta, hogy elvileg nem szükséges, de természetesen lényegesen nagyobb biztonságot jelentene, ha lehívnák.
Törölt felhasználó 2011. 12. 09. 21:27
Előzmény: #32826  tokos.
#32829
"Én Kósáról beszéltem, nem Szíjjártóról."

A kettő gyakorlatilag ugyanaz.

Kósa 2010. június 2-án, Szijjártó ezt megerősítő szövege 2010. június 3-án született.
tokos. 2011. 12. 09. 21:24
Előzmény: #32825  Törölt felhasználó
#32828
Nézd, az látszik, hogy a HUF, meg a PLN együtt mozgott szeptemberben. A szept 9-i bejelentés nem mozdította el egyiket a másiktól.
Törölt felhasználó 2011. 12. 09. 21:24
Előzmény: #32824  Törölt felhasználó
#32827
Kósa:
"Megdöbbentően negatív kijelentések sorozatát tette a Napi Gazdaság mai konferenciáján Kósa Lajos, a Fidesz ügyvezető alelnöke, amikor úgy fogalmazott: Úgy tűnik az átadás-átvétel alapján, hogy a közvetlen államcsőd elkerülése a cél jelenleg, szűk esélyünk van arra, hogy elkerüljük Görögország helyzetét"
link

Ez az idézet egyben bizonyíték arra is, hogy 2010 májusában MÁR PONTOSAN LEHETETT TUDNI, HOGY GÖRÖGORSZÁG CSŐDBEN VAN. Erre írtad tegnap, hogy azt 2010 júniusában nem lehetett tudni, amikor elzavarták az IMF-et, hogy ilyen súlyos a helyzet... Persze, májusban tudták,h ogy csődben vannak a görögök, meg szerintük mi is annak közelében, de júniusban nyugodtan el lehetett zavarni az IMF-et.

Hát ha te ezt mind beveszed, akkor sokkal butább vagy annal is, mint amit itt produkálsz.
tokos. 2011. 12. 09. 21:22
Előzmény: #32824  Törölt felhasználó
#32826
Én Kósáról beszéltem, nem Szíjjártóról.
Törölt felhasználó 2011. 12. 09. 21:18
Előzmény: #32823  tokos.
#32825
"Leírtam, hogy mit látok."

Tényszerűen baromságot látsz, vagy jól látsz, csak baromságot írsz ide.
Törölt felhasználó 2011. 12. 09. 21:17
Előzmény: #32821  tokos.
#32824
Kósa-Szijjártó egymás után nyilatkozgatott akkor. Szijjártó pedig a KORMÁNY SZÓVIVŐJE. Azaz az a személy, aki hivatalosan képviseli a kormányt a sajtó felé. Azaz, amit ő mond, az a KORMÁNY HIVATALOS ÁLLÁSPONTJA.

És ezt mondta:
"Nem túlzás Magyarország vonatkozásában, ha most valaki államcsőd közeli helyzetről beszél - ezt a rendkívül negatív kijelentést tette ma kora délutáni sajtótájékoztatóján a miniszterelnök szóvivője."

Elegem van abból tokos, hogy a tényekkel sem vagy tisztában. Hogy nem bírsz leolvasni egy chartot, ha az nem a Fidesz mellett szól és hogy egy amnéziás öregembernél is emlékezet kiesésesebb vagy, ha múltbeli Fidesz baromságokról van szó.
link
tokos. 2011. 12. 09. 21:14
Előzmény: #32822  Törölt felhasználó
#32823
Leírtam, hogy mit látok.
Törölt felhasználó 2011. 12. 09. 21:06
Előzmény: #32820  tokos.
#32822
Feladom, te tényleg nem érted. Az meg, hogy egy charton nem látod a nyilvánvalót, ami ott van, az meg megdöbbentő. Mit nem látsz, hogy a görbe esést mutat, vagy mi a francot? Vagy nem tudod, hogy hogy néz ki egy görbe, ha esik valami?
tokos. 2011. 12. 09. 21:00
Előzmény: #32820  tokos.
#32821
Ezt elküldöm még egyszer.

Kósa senki a kormányzatban, és nem azt mondta, hogy csődben az ország. Ettől még bepánikoltak.

A végtörlesztésre mindannyian azt mondtuk már az első bejelentésre, hogy ökörség.

Nyilván befektetők és befektetők között is van különbség, az óvatosabbja egy ilyen esetben likvidál, a másik kivár.

Mivel garantáltan lesz olyan, aki likvidálni fog vérmérséklettől függően, ez ha nem is olyan hisztérikus hatást (mint Kósa esetében), de egy mérsékelt leválást mondjuk a PLN-ről eredményezni fog.

Nem látni...

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek