Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
berlini
berlini 2013. 02. 09. 15:38
Előzmény: #359  pomperj
#360
A 15-20%-os lemaradás indokolt. Kb. ennyivel rosszabb növekedési kilátásaink vannak 2011 tavaszával összehasonlitva. Igy a növelt OTP diszkont szerintem indokolt és marad is.
Az egyedüli reményem a fundamentumok gyors javulása és igy árfolyam emelkedés.
pomperj
pomperj 2013. 02. 09. 00:07
Előzmény: #357  berlini
#359
Teljesen igazad van, a daytrade nekem se megy.

Az MS velemenyhez: 2011 nyaran, amikor OTP 6000Ft volt, akkor az Eu index atlag es EUFN, az Eu bank atlag is kb. $40 szinten volt. Ez a 2 index mostanra ugyanerre a szintre, $40 korulre emelkedett.

De az OTP rendesen le van maradva az akkori 6000Ft szinttol, ugy 15-20%al. (Hala partunknak es kormanyunknak).

Tehat onnan nezve az 5700 Ft cel-ar egyaltalan nem tulzo egy orszag vezeto papirjanak ertekbecslesere. Csak azt varjak, hogy a magyar OTP papir felzarkozik a tobbi EU bank tempojahoz.

MS velemenye mozgatja a piacot par napig, de hosszabb tavon is szamit a velemenye.

Ha OTP csinalna egy dip-et, en is beleveszek, de csak pici pozicot. Mert tele vagyok japan papirral, es azokat meg tartani akarom.
Törölt felhasználó 2013. 02. 08. 20:34
Előzmény: #356  berlini
#358
Az is milyen furcsa volt volt, hogy kamatvágás előtt óccsitották a forintot, hogy ne tegyék, erre vágás után megugrott. Elég hamar feladták, az OTP-ben szívósabbak voltak.
berlini
berlini 2013. 02. 08. 20:31
Előzmény: #356  berlini
#357
...és a sok hülye aki nem akart beszállni tegnap 4500 fölött, az ész nélkül vásárolt ma 4600, sőt 4660 fölött is.
Tökéletesen alkalmatlan lennék a daytrade-re.
berlini
berlini 2013. 02. 08. 20:29
Előzmény: #355  berlini
#356
Tegnap kis forgalommal (ez volt a biztató benne,) beesett 4500 alá (erre már nem számitottam.)
Amire még kevésbé számitottam:
Morgen Stanley (MS) ma 5400-as célárat adott ki. Nem gondoltam, hogy a több tucat jól fizetett külföldi elemző közül lesz -még a gyj. előtt- akár egy is aki erre a szintre helyezi a célárat.
A magyarázattal azonban nem értek egyet, mert nem Oroszországtól és Ukrajnától várják a forgalom és nyereségnövekedést, hanem Magyar és bolgár relációtól.
Nem olvassák Matolcsit, valamint nem tudják hogy Bulgária a Balkánon van. (csökkenő esély a gazdasági csodára.)
Ami még rosszabb, nem kaptak hirt a Wolf interjúról pár napja a Gazdasági Rádióban,. Nem sokat árult el, de azt igen hogy az orosz leánybank lesz idén a legnyereségesebb.
Meglátjuk.
A legjobb persze az lenne, ha a hasracsapásos MS várakozások is bejönnének és Wolfnak is igaza lenne.
Ebben az esetben nyugdijba megyek (előtte eladom az összes OTP részvényemet.)
De erre azért kevés esélyt látok rövid távon.
berlini
berlini 2013. 02. 06. 20:43
Előzmény: #353  pomperj
#355
A válasz egyszerű arra, hogy miért nem szállok fel a japán hajóra:
Nincs szabad pénzem.
Persze erre lehetne mondani, hogy adjak el (főleg OTP-t).
De:
Megvárom a gyj-t. Nagyon bízom egy pozitiv meglepetésben és ezáltal egy 2000 Ft-os árfolyamemelkedési potenciálban. (ez 45%-os potenciál, amit ez év végéig elérhetőnek vélek.)
De szoritok Neked, hogy tovább menjen a japán hajó.
berlini
berlini 2013. 02. 06. 20:35
Előzmény: #352  pomperj
#354
Igen, élőben hallgattam kb. 90%-át.
Én inkább pozitiven értékeltem az interjút:
azt mondta, hogy:
- 2013-ban az orosz leány lesz a legnyereségesebb a csoporton belül.(Több elemző az orosz leány dinamikus növekedésének végét jóaolja.) Szerintem ez kb.75 milliárdot jelent, mert a magyar anyabank idén is hoz 70 milliárdot adózás után. Igy ez a bolgár 32, az ukrán 10 milliárddal (ez lehet, hogy nem jön be,) és a többi összesen 5 milliárdjával összehozhat a céltartalékcsökkentés nélkül is 187 milliárdot. P/E=8 mutatónál ez kb 900Ft-os árfolyamemelkedés potenciált jelent.
- nem zárta ki, hogy lesz egy éven belül akvizició! (Már több éve írom, hogy az OTP csak égeti a tékéjét a Balkánon (kivéve Bulgária) ameddig ilyen kicsi a piaci részesedése.
Ami nem tetszett,
- nem mondta (még csak nem is célzott rá), hogy tetőzött volna az NPL90 mutató a cégcsoportnál,
- nem hallottam célzást sem arra, hogy a magyar anyabanknál megállt volna a kihelyezett hitelállomány csökkenés,
- egy szót nem szólt arról, hogy a 4. negyedév az a várakozások alatt maradt, vagy pont forditva nagyon jól alakult-e.
pomperj
pomperj 2013. 02. 06. 07:45
Előzmény: #351  berlini
#353
Raneztem a TSE-re este 10-kor, es majd hanyattestem: 4% a mai emelkedes NIKKEI-ben, nos, ez alighanem vilagcsucs.

Az egeszet az valtotta ki, hogy a mai BOJ elnok kijelentette, hogy 3 hettel elobb tavozik. Nem egeszen olyan, mint a Matolcsy effekt az MNB-nel...

Ismetlem, kedves kollegak:
az igen ritkan van egy befekteto eleteben, hogy a Bank of Japan garantalja a pozicioja nyereseget, 50 trillio yennel. Ebbol kimaradni, nos, eszmeletlen nagy butasag, sot, hiba.
Alighanem varhatsz 20 evet, mire egy hasonlo buli a nyakadba szakad.

A BOJ elen a valtas a cikk szerint (lasd alabb) marc. 19.-en lesz. Tehat a japan rally addig garantaltan kitart. Boven benne van 30% meg. Es a vicc: ennyi penz kiontese ellenere a yen allamkotveny kamata boven 1% alatt van, sot, csokkent!! Kell meg boven ido es penz, hogy felvigyek 2% korulre.

Miert is nem csatlakozol a diadalmenethez?

REUTERS
Yen selling resumed after Bank of Japan Governor Masaaki Shirakawa said he would step down on March 19, three weeks earlier than the official end of his five-year term, leaving at the same time as his two deputies, and raising the prospect that the next BOJ governor will more readily adopt the expansionist monetary policy demanded by Prime Minister Shinzo Abe.

"The Bank of Japan is about to get a lot more dovish, and sooner than previously thought," said Christopher Vecchio, a currency analyst at DailyFX.

Japan's benchmark Nikkei stock average (.N225) soared 3.1 percent to a 33-month high. (.T)

"I think the market could yet rise when they announce the new governor's name, particularly if it makes an asset purchase budget of 50 trillion yen ($535 billion) from the BOJ more likely," said Norihiro Fujito, senior investment strategist at Mitsubishi UFJ Morgan Stanley.

The 10-year JGB yield fell 1.5 basis points to 0.775 percent after opening higher, at 0.800 percent.

pomperj
pomperj 2013. 02. 06. 02:53
Előzmény: #350  berlini
#352
Biztos tanulmanyoztad a Wolf Laci interjut.
Nyilvan az elozo napi esesre reakciokeppen csinaltak, es a piacok megnyugtatasa volt a fo cel, ami az interjuval sikerult is. De azert utalt fontos dolgokra. Nekem a kovetkezok jottek le, es ezek kozott inkabb negativ iranyu kockazatokat es tendenciakat velek latni. De persze, mindennel tobbet erne Laci Excell tablaja, amiben modellezi 2013 evet. Abbol eleg jol eldontheto lenne, erdemes-e kilepni, vagy tartani kell.
Mindenesetre a kovetkezoket velem felfedezni:

1) OTP tenyleg jobban viselte eddig a gazdasagi amokfutast, mint a tobbi bank.

Ami nem azt jelenti, hogy javult volna a helyzet, csak eppen kevesbe romlott. Az atlag banki hitelallomany 8-9%-al csokkent, OTP-e ennel kevesebbel. Nem mondja meg mennyivel, de azert tudatja, hogy “csak kevés országban, így Magyarországon és Szlovákiában csökkent az OTP vállalati hitelállománya. “ Ez onmagaban elismeresre melto, mert OTP akkora szelet a magyar bankpiacon, hogy nehez nem atlagosnak lennie.
A hitelek minosege kb. olyan lehet, mint a tobbi banke. Ezt WL nagyjabol explicite kimondja.

2)A kulfoldi banok egy reszevel nyilvanvaloan elegedett (Bolgar, Orosz), mas reszevel viszont kimondottan nem (Szerb, Szlovak,Roman). Az utobbiakat, “a leánybank között voltak olyanok, amelyek az adott ország bankpiacán túlságosan kicsik voltak, és nem tudtak megfelelőképpen fejlődni… a piaci részesedések nagyjából kialakultak, ügyfelek nagyszámú, jövedelmező megszerzésére pedig már nem volt lehetséges”.
Ezeket WL annyira nem latja perspektivikusnak, hogy “megfelelő feltételekkel jelenleg nem tudna megválni ezektől a most meglévő, de nem megfelelően működő leánybankjaitól az OTP”, tehat, szivesen eladna, ha lehetne. A Vietnami akvizicioert nem igazan lelkes.

3)Kitoresi pontokat ket helyen lat.

Az egyik a fogyasztasi hitelek, ami nagy slager a lanybankoknal, es ezt tervezik atvinni Ukrajnaba is. A masok, hogy “ A közepes vállalatokra lőnek “. Nagy kitorest nem var, “a 0,5-1 milliárd forintot meghaladó árbevételű vállalatok körében igyekeznek piacot szerezni, talán ebben a szegmensben van most növekedés. Sajnos azonban kevés ilyen cég van ma Magyarországon, és kevés a hitelképes exportvállalat is.”

4)Kockazatot 2 helyen lat.
Az egyik az allami betetgyujtes, aminek kamatres szorito hatasa, es csokkeno betetallomany lehet a hatasa, “A betétekért folytatott versenyt valamelyest élénkíteni fogja, ha az államkincstár is betéteket gyűjthetne. Ennek mindenképpen lenne kiszorító hatása. A betétekért folytatott verseny erősödése a betéti és a hitelkamatok emelkedését is előidézheti, amennyiben drágábban jut forráshoz a bank”.

A masik kockazat az elhuzodo gazdasagi stagnalas. Finoman fogalmaz, de jol ertheto.

berlini
berlini 2013. 02. 05. 23:06
Előzmény: #348  pomperj
#351
Logikus és igy kell hogy alakuljon. Én alapvetően azonban elfogult vagyok a japánokkal szemben. De talán most észhez tértek.
A 120-as Yen/dollár árfolyam elérését azért még veszélyeztetheti a dollár ugyancsak esedékes gyengülése. (Eléggé agressziven folyik ott is a pénzmennyiség növelés.) Ha mindkettő valuta gyengül, akkor az EURO relative erősödése gyengitené a következő évek gazdasági erősödését Európában. (Itt a legkisebb az esély arra, hogy a belső fogyasztás növekedése legyen a hajtóerő.)Mindez neheziti akár már a 110-es yen árfolyam elérését is....
Meglátjuk.
berlini
berlini 2013. 02. 05. 22:57
Előzmény: #349  pomperj
#350
Azért nem eszik olyan forrón a kását....
Ma - ha nem is nagyot- de már emelkedett Európa és az OTP is. Ettől persze holnap még eshet tovább. De én valahogy nem várom 4500 alá.
pomperj
pomperj 2013. 02. 05. 05:08
Előzmény: #344  pomperj
#349
Huuuu, csak most latom, hogy elpaholtak OTP-t.
Azert erre a nap elejen nem lehetett gondolni..., sot, OTP szepen emelkedett is.

Aztan deltajt europa felfogta, hogy masnap az Eu dolgozok sztrajkba kezdenek.
Es na plane, hogy a penteki EuropaTanacson, ahol el kene fogadni a koltsegvetest,
nos, jopar olyan twistedEu-ocsibacsi elkezdhet pont ott hepciaskodni, mint pl. a mi OV-nk. Es Merkel sem fog engedni, mert neki valasztasi ev van; es bar nyilvanvalonak latszik, hogy ujravalasztjak, de nem mindegy, milyen koalicios kombinacioban.

Es ettol meg a nemeteknek is elment a jokedvuk, de nagyon.

Ahogy elnezem, jovo hetfo elott aligha allhat meg OTP a lejton.
Ha egyaltalan akkor sikerul megegyezni. Mert ha neadjisten nem, es neadjisten a magyarokon mulik barmi is, nos, azt nem fogjak most nekunk konnyen elnezni.

Akkor "see you at the bottom".
pomperj
pomperj 2013. 02. 05. 03:06
Előzmény: #346  berlini
#348
A kerdes lenyegere terve...mennyi emelkedest latok meg Japanban?...

-A yen 15%-ot gyengult eddig, a NIKKEI 17% korulit emelkedett. A yen-nek, hogy elerjek a 2% tervezett japan inflacios szintet, legalabb 120-ig kellene gyengulnie, a mostani 93-rol. Ez 120/93-1=30%. Szerintem ennyi gyengules elott nem is probalkoznak lassitani a yen esest.

-Nikkei most nagyjabol a cunami elotti szinten van, ezzel meg boven le van maradva az Azsiai MSCI indextol, ugy 25%-35%-al.

-A japan tozsde P/E atlaga most (ttm) 13 korul van. NYSE (ttm) most 16.4.
Mindez ugy, hogy a japan Eanings szamokban meg nincs benne semmi a yen gyengules okozta megugro revenue es Earnings hatasbol, mert csak dec. elejen kezdodott...es hat majd csak Marc.-Aprilis tajan fog latszani Toyota, Nissan, Sony stb. szamain, hogy megugrott az ertekesites. japanban eleg kicsi az overhead, tehat a haszon lecsapodasi aranya az also soron nagyon magas lesz. Siman el tudok kepzelni Apr-Jun. korul olyant, hogy a nagy multi japan nyeresegek megduplazodnak.
Ha igy lesz, akkor a trend kitart boven, nemcsak 3-4 honapot, hanem boven eltart szeptemberig is.
Ez esetben akar 100% atlagos price emelkedes is bejohet. En most ugy kalkulalok, hogy NIKKEI 14.000 -ig teljes pozicioval benne vagyok, onnantol pedig...ha mar, latom milyen tempoban lassulnak, fokozatosan jovok kifele.
pomperj
pomperj 2013. 02. 04. 23:30
Előzmény: #346  berlini
#347
En a pozicioimmal, (ja, mindig szetosztom 4-6 cegre) a "market flow" elvet kovetem.

vagyis, 1/3-al stabilan benne vagyok kozeptavon (ami nagyjabol 2-8 honap), amig a macro kornyezet pozitiv.

es 2/3-al ki-be ugralok a swing ciklus szerint. Most Japan 1 hetes swing ciklusban van, (ami koveti a yen/usd heti hullamot), tehat 2 eros nap utan 2-3 gyengebb szokott jonni.

Miert csinalom igy?
Mert ki tudom hasznalni az idozonak forgasat.

Mivel NYSE zarasa utan 5 oraval nyit Japan, igy innen CA-bol egesz jo varakozasom van NY zarasakor, es abbol jol erezheto, hogy mi lesz a japan hangulat 5 ora mulva;

Radasul a yen/usd arfolyam irany is nagyjabol latszik NY zarasakor;

ez a ket tenyezo a tamasz a swing trade mufajban, ez ma epp inkabb negativ
(megy a yen/usd korrekcio 93.0-rol 92.30 korul-ig., es NYSE nagyon rosszkedvuen zart, AAPL pedig megint 10% drop kozeleben lehet)

Szoval, ma zaras elott kileptem 9-12% haszonnal PC, MFG, SNE pozicio 2/3 reszben,

es most varok 1-2 napot uj, alacsonyabb belepesre. Ha nem lenne, akkor is visszalepek 2 nap mulva.

A japanok "konszenzusos" nep, a BOJ es Abe pontosaan meg fogja mondeni, mikor latjak ugy, hogy a yen eleget gyengult.
Akkor kilepek a hosszutavu 1/3-bol is.
berlini
berlini 2013. 02. 04. 09:40
Előzmény: #344  pomperj
#346
Gratulálok a japán banokos pozicióidhoz.
Mikor tervezed a zárást?
(Mennyi emelkedést látsz még bennük?)
berlini
berlini 2013. 02. 04. 09:30
Előzmény: #344  pomperj
#345
Ezt várom én is. Talán nem kitörésnek, csupán óvatos hullámzó emelkedésnek nevezném a várakozásomat.
Egyenlőre ezt mutatja a ma reggeli árfolyamalakulás 4640 körüli értéke is
pomperj
pomperj 2013. 02. 04. 07:28
Előzmény: #343  berlini
#344
Japanban eros pozitiv nap volt, a japan bankok +3% korul pozitivban.

Sensex-et ICICI as HDFC bank vezeti ma felfele (plusz TataMotors....imagine all those indians want a car!)

Szoval, OTP jo esellyel kitorhet ma felfele a konszolidacios savbol.
berlini
berlini 2013. 02. 03. 23:17
Előzmény: #334  berlini
#343
nagyjából az lett amit vártam a múlt héten. Az esés ellen elég erősnek bizonyúlt az a "gát", amit a 4500-4700 között folyamatosan bevásárló hosszútávú(elsősorban külföldi) befektetők biztositanak. Ennek áttöréséhez lefelé egy komoly rossz hir kellene a jövő héten. De ilyet nem látok.
- MNB elnök megnevezése csak február végén várható,
- a költségvetés esetleges kiigazitási szükséglete legkorábban márciusban lesz látható,
- USA költségvetési mizéria ugyancsak február végén fog komolyabb hullámokat verni a piacokon,
- Euróövezetben lassú stabilizálódást várok és semmilyen rossz hirt a következő hetekben.
Ha nem megy le, akkor mire számitok?
Gyors emelkedést komoly pozitiv hir nélkül ugyancsak nem. Ezt még kiválthatná egy újabb shortos zárási hullám, de a short állomány minimumon van
Lassú emelkedést kiválthat már egyedül az is, ha az eddig a beszálláson gondolkodók látják a stabilitást.
Nem várom azonban a gyj előtt az 5000 elérését.
pomperj
pomperj 2013. 02. 03. 18:56
Előzmény: #341  pomperj
#342
Az OTP ara 3 hete szepen oldalazo korrekcioban van, "a csillapodo aplitudoju rezges" formatumban. Ahogy elnezem, a csillapodas csokkenese elerte a kritikus "daily true range" nagysagot, tehat ideje a kitoresnek. Par napon belul.

Az almoskonyv szerint ilyenkor delta poziciot kell felvenni; magyarul, akarmerre kitor, arra kell a poziciot venni.
Felfele Buystop @4690, lefele Sellstop @4590.

Az eselyek:

1)ha Japan erosen kezd hetfon, es felugrik 2% korul (abszolut ezt varom!), akkor nem lesz kerdeses, hogy a Long poziciok fognak mosolyogni.

2)Ha Japan oldalaz vagy esik, es SENSEX megint nem tor ki a 4 hetes oldalazasbol (bar ICICI es HDC bank is nagyon kitores-szagunak nez ki), akkor OTP is oldalazni fog meg 1-2 napot.

Good luck.
pomperj
pomperj 2013. 02. 03. 18:20
Előzmény: #339  Törölt felhasználó
#341

FORBES International
1/18/2013 @ 4:01PM |1,181 views

Whither Japan Stocks: How Much Value is Left?

With the Nikkei now at a two year high, how much value is left in Japanese stocks?

The Nikkei 225 average closed this week at 10,913, up about 100 yen from the previous week’s close. That extra 100 yen did not come easily. Monday began with a gain of 149 yen. Tuesday added 77 yen. Wednesday witnessed a stunning drop of 278 yen. The market remained flat on Thursday. But optimism returned and delivered a 303 yen rise on Friday.

Three factors were the main market movers: the yen/dollar rate; comments of Japanese officials about the yen/dollar rate; and continuous foreign net buying. Wednesday’s drop was triggered by an unexpected reversal of what has appeared bankable—and officially promoted– weakening trend for the yen. The yen’s return to weakening, or at least holding the level of about 90 yen/dollar, buoyed the market on Friday. Also at work in Wednesday’s selloff were doubts, as I noted in my last post, that have been gathering about the wisdom and efficacy of the crude Keynsianism (dubbed “Abenomics”) that seems in store for Japan under the new Liberal Democratic/New Komeito government.

Foreigner buyers have targeted stocks expected to get an earnings boost from the cheaper yen. Fifteen stocks whose operating earnings will be boosted 25% or more over forecasts if the yen stays below 90 yen/dollar were listed in my last post. Leading the list was Mazda (OTC: MZDAY) whose stock rose 12% on Friday. This stock has more than doubled since last October.

Another small boost to the average was the Sony’s (NYSE: SNE) spectacular 12% jump. Part of this rise is attributable to the factors noted above, but a greater part is due the announcement that the company will be selling its New York office building for $1.1 billion and will include in current fiscal year ended March 31 profit on the sale of $685 million (JPY 61.5 billion). While this is a one off transaction, it is representative of the major restructuring actions that Japan’s major companies are taking to remain competitive. Such a move is positive for investor sentiment and probably helped push higher the shares of Panasonic (NYSE: PC) which rose 5.32%.

The restructuring story remains a driver of appreciation for Hitachi Ltd. (PINK: HTHIY) which rose 4.17% to 550 yen in Tokyo, up from 404 yen in November. Under CEO Nakanishi, Hitachi has undertaken to streamline and globalize its operations. A major initiative in this direction was the decision, announced in November, to form a 35/65% joint venture with Mitsubishi Heavy Industries that will combine their thermal power systems operations, including thermal power generation, geothermal power generation, environmental equipment business, fuel battery business, and other related businesses.

At over JPY 2 trillion, the volume traded on Wednesday was the highest since the panic selling following the earthquake/tsunami/Fukushima nuclear disaster of March 11, 2011. On Friday TSE volume topped JPY 2.2 trillion. Higher volumes are like water to parched throats for brokers like Nomura Securities (NYSE: NMR). Its stock rose 2.29% on Friday to 491yen. It had languished below 300 yen for months before November 2012

So back to the question: How much value is left in Japanese stocks? As I wrote in my last post, my view is that there is much value that is either still unappreciated, or intrinsic in the business plans of companies that are restructuring, cutting costs, globalizing, and continuing to develop world-beating technologies. This is a lot Japanese companies, comprising both the “blue chips” that populate the 1st section of the Tokyo Stock Exchange and smaller companies on the 2nd board, in regional exchanges, and on the JASDAQ markets.

Statistics for the 1st section suggest that blue chips valuations are still not stretched. At the close today, 1st section TSE stocks’ price-to-book ratio was 1.12 times; PER was 22.76 times trailing and 18.34 times forecast earnings. EPS yield was 4.39% against last year’s earnings; 5.45% against current FY forecast earnings. Dividend yield is 1.9%/1.93% respectively, which is attractive compared with fixed income alternatives.

Successful investors will look at individual companies, but there is also a way to invest broadly in the Japanese economy without buying an index or ETF. It is to buy the megabanks, particularly Mitsubishi Tokyo UFJ Financial Group (NYSE: MTU). This stock closed on Friday in Tokyo at 484 yen, up 2.76%. On November 14 the price was 345 yen. MTU’s price-to-book is 0.67 times; forward PER is 9.95 times; dividend yield is 2.55% and EPS yield is 14.72%.

Banks are cyclical stocks, so we must be cautious. But I think MTU presents value. And so do many other of Japan’s restructuring and globalizing companies

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek