Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.
Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.
Számolgatva:
Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.
Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.
Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.
Magyarország tragédiája, hogy:
- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,
- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,
- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.
Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.
Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.
Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
köszönöm.
ezek egyébként megbízható szájtok, gondolom. még nem csináltam ilyet, de valamikor el kell kezdeni. ja, csak magyar eur számlám van pillanatnyilag, nyitnom kellene másikat?
köszi, üdv
1) persze,
en EWJ (nagy japan cegek, nagyjabol NIKKEI) es JOF-ot (kis japan cegek) hasznalom,
ezekben kb. 1/3 van.
De a 2/3 resz a legdinamikusabbnak kinezo financials-ben (Mizuho=MFG, Mitsubishi bank= MTU, fokepp Nomura (NMR),
mert ok a legerosbbek BETA-juak a yen leertekelesre; BETA=2 korul.
Es persze a top tech. exportorok (Fanuc robotics =FANUY, Toyota=TM).
Ezek kis kesessel, de a vegen ok lesznek a leggyorsabban novekvoek, es sokaig. Tullovik a yen leertekelest, mert a hatas naluk tartos marad.
Nezd meg az uj Japan koltsegvetest: tele van agressziv elenkito lepessel.
Az indexben, erthetoen, viszonylag magas a hazai piacra dolgozo japan cegek aranya (Daichi, NTT, DoCoMo, stb), akik ebbol az elenkitesbol alig reszesednek, (mert beveteluk valtozatlan marad a yen leertekelesere), tehat nem jol reagalnak, csak koveto a mozgasuk. Es ezek inkabb lehuzzak, lassitjak az indexeket koveto ETF-eket. Ezert jobban a nagy exportorok es bankok.
Kerdem, hogy miert nem nyitsz XETRA helyett Scotttrade-nel, vagy TD Ameritrade-nel? a NYSE-n?
Egy tradepar ara 2*$7, jo a website, van online tradearchitect/monitor, LevelI, szoval minden.
Ja, es minden elintezheto online.
én xetrán keresztül tudnám csak lekereskedni a japán piacot. a lentebb említett részvények közül csak a toyotát találtam meg rajta sajnos. viszont etf-ekben széles a japán skála ((nikkei 225, msci japan etf, msci japan found, japan titans).
szerinted az etf-ekkel is le lehet kereskedni a várható rallyt?
A japan deflacio-megtoresi kuzdelemnek (=yen leertekelese a BOJ vezetesevel) erdekes kovetkezmenyei latszanak.
A lenyeg az, hogy a kornyekbeli orszagokban (Korea, Taiwan) a tozsdek esni kezdtek az utolso par napban, mikozben NIKKEI emelkedik. Alapvetoen azokban a szektorokban latvanyos a lefele fordulas, ahol a verseny a legelesebb a japanokkal: Auto, elektronika, es miattuk a bankok is. Igy pl. annak ellenere vadul zuhan a Samsung (korea), hogy ekozben Apple bajai tulajdonkeppen a kezukre jatszik.
Persze, a kinai piacra/Shaghai tozsdere nem hat a yen, mert akkorak, hogy eszre se veszik, es egyebkent is epp ellenseges a hangulatuk.
Szoval, azt gondolom, 2 dolog latszik:
1)nem kene mostanaban mashol se (Nemet, olasz,stb) elektronikai es auto cegekbe invesztalni, mert a japanok hamarosan kialakulo 30% arelonnyel indulnak ellenuk, es ennyivel barkit foldbe fognak dongolni. Es az nem holnap lesz, hogy ennek hatasat a versenytarsak hirtelen kompenzalni fogjak.
Nem veletlen, hogy Merkel is ellenzi a yen leertekelest.
2)Amikor a yen leertekeles valamikor 2013 oszen leall, nos,
oriasi lehetoseg lesz a koreai es taiwani elektronikai, auto, bank reszvenyekbe penzt tenni.
Mert vissza fognak lendulni, mondjuk egy ev alatt.
Persze, "ki kell varni".
A 4.negyedéves és egyben 2012 éves gyj tervezett időpontja nem február közepe hanem március 8.
Igy az MNB-elnökváltás ezt megelőlegezi.
Igy ha Matolcsi átveszi az MNB-t, (vagy Szijjártóról-Lázárról-Rogánról kiderül, hogy ehhez is ért,) akkor adott egy, akár nagyobb esély a gyj.ig (akár 300-400 ft-os is.)
De ez holnap nem játszik.
Holnap a shortosok tovább ostromolják a 4500-at (és ha az bejön ) a 4400-at.
Szvsz eléggé kiderült, hogy hullámzásra 4500-4600 között van inkább kilátás. Minél többen beszállnak 4500 körül annál kevésbé megy már lejjebb. (Egyre kevesebb eladó azon a szinten, igy erőgyüjtés után lassú kapaszkodás 4600 fölé , lehet hogy már a hét második felében.)
Yen Falls for 11th Week on Bets Japan Will Push It Down Further
By John Detrixhe - Jan 26, 2013 6:00 AM GMT+0100.
.
The yen slid against the dollar in the longest weekly losing streak on record as investors who bet on bold action from the Bank of Japan (8301) were encouraged by officials suggesting the currency has further to fall.
The euro rose to an 11-month high versus the dollar as the European Central Bank said lenders will hand back a greater amount of three-year loans next week than forecast. The yen fell for an 11th week as Deputy Economy Minister Yasutoshi Nishimura said its drop isn’t over and a 100-per-dollar level wouldn’t be a concern. The Federal Reserve opens a two-day meeting Jan. 29.
“The BOJ is the whole story there,” Fabian Eliasson, vice president of corporate foreign-exchange sales at Mizuho Financial Group Inc. in New York, said in a telephone interview. “This latest comment coming out that the 100 level is where they think is a good level for it to be is what’s pushing this last move.”
The yen slid 0.9 percent to 90.91 per dollar this week in New York trading. It touched 91.19, the weakest level since June 2010. The yen has never previously lost for 11 straight weeks, according to records compiled by Bloomberg dating to 1971. Japan’s currency tumbled 2 percent against the euro to 122.32. It was the seventh weekly loss, the longest run since July 2008.
The euro gained 1.1 percent to $1.3464 and touched $1.3474, the strongest level since Feb. 29.
Net Shorts
Futures traders decreased bets for a sixth straight week that the yen will decline against the U.S. dollar, figures from the Washington-based Commodity Futures Trading Commission show.
The difference in the number of wagers by hedge funds and other large speculators on a decline in the yen compared with those on a gain -- so-called net shorts -- was 64,068 on Jan. 22, compared with net shorts of 65,727 a week earlier.
2) Az igazi profiknak persze, opciokkal kb. negyszeres hozam siman osszejohet;
pl.
1m yen usd ellen, 2014jan opcioja 35.000Usd, momdjuk 95 strike szinten, es teljes ara 98 korul van;
ez eleg tuti negyszeres penz.
CSAK PROFIKNAK !
3) Forex-ban, nagy leverage-el shortold a yent, es hetente lepj ki;
ha elbukod 5 het mulva az utolsot, a bankig egesz uton vidaman fogsz vigyorogni.
Ez is hozhat hetente duplazast, siman.
CSAK PROFIKNAK!
Miután a fundamentumok javulását én csak a 4.n.éves gyj után vártam és várom én nem láttam az elmúlt 1 hónap rallyjének megalapozottságát. A pozitiv várakozások növekedésére számitva én egy nagyon lassú és óvatos kapaszkodást vártam januárban max 4400 fölé.
Ehelyett 4700 lett és törvényszerű korrekció. amelynél azonban furcsa módon nem nagyon hagyja magát 4500 alá betaposni.
Eddig eltüntek az eladók 4500 körül. (Kivéve a 4600 felett bevásárló longosokat, akiket stoppjaik kiütötték az elmúlt napokban.)
Minden nappal ami elmúlik úgy hogy nincsen további esés annak az esélye nő, hogy újra kapaszkodik felfelé. Én legalábbis erre számitok. (De nem arra, hogy a gyj előtt megüti az 5000Ft-ot.
Kösz!
Ez megerősitette az én meglehetősen felületes ismereteimet és véleményemet a japán gazdaságpolitikáról, amelynek abszurditását én csak Észak-Koreáéhoz tudnám hasonlitani.
Biztosan nagy rally lesz a részvénypiacokon, hiszen könyvszerinti értékhez képest rendkivül alacsony a vállalatok értéke, mikozben P/E alapon ez már nem igaz. Viszont egy folyamatos versenyképesség növekedés a yen 20-40%-os leértékelése során beinditja a japán export offenzivát újra és most már nagyobb nyereségtartalommal.
Nekem egyedül az nem világos, hogy ebből az akár 500%-os részvénydrágulásból mennyit fog elvenni a yen gyengülése egy külföldi befektetőnél.
Azoknak a kedves kollega Uraknak, akik tenyleg erdeklodnek a most megnyilo Japan lehetosegek irant, nos,
ide masolom a Barrons Roundtable 1.
(a Barrons a profi US befektetok hetilapja, a Roundtable minden ev elejen a 10 legsikeresebb befektetot meghivja a egy kerekasztal konferenciara)
reszbol a Felix Zulauf
(aki legnagyobb svajci befektetesi alap menedzsere)
hozzaszolasat;
Zulauf mikepp ajanlja a japan BOJ likviditas-ozzon kihasznalast.
Zulauf: We have talked today about structural problems in the global economy and financial system. Policy makers dreamed a dream that they could take volatility out of the economy. They tried to fine-tune it, and instead have led us into a miserable situation. People believe the risk in the market is low, because volatility indexes are low. Perceived risk in March 2009 was very high, but market risk was low. Right now, it is just the opposite, and that mismatch could persist. But we should be aware that we are operating in a high-risk environment.
We are well aware.
Zulauf: I made two recommendations at Barron's Art of Successful Investing conference in New York in October. One was to buy the U.S. dollar versus the Japanese yen. At that time, the exchange rate was 79 yen to the dollar. Now a dollar buys ¥89. Within two years, the exchange rate could go to ¥120. The Japanese government is in a difficult position, with the country's debt running at 230% of GDP. Japan is in a recession. The budget deficit exceeds 8% of GDP, and could top 10% this year and next. The deficit was easy to finance as long as Japan was running a structural current-account surplus and the domestic pool of savings was large enough to do so. In recent times the country's external accounts have deteriorated, and that could continue.
Felix Zulauf's Picks
Investment/Ticker 1/11/13Price
U.S. dollar vs. Japanese yen $1=¥89.18
USD/JPYCall Option Strike95Exp.12/31/2014 ¥89.48
WisdomTree Japan Hedged Equity Fund/DXJ $38.53
iSharesMSCIBrazil Index Fund/EWZ 56.41
iShares FTSE China25Index Fund/FXI 41.09
iSharesMSCIEmergMkts Index Fund/EEM 44.47
Gold (spot price, per ounce) 1,662.98
Source: Bloomberg
.Japanese institutions have always been the largest and steadiest buyers of Japanese government bonds, or JGBs. They recently announced they lack the funding sources to keep buying on the same scale. Japan Post Bank is an example. It formerly was a government institution in which individuals held savings of more than $2 trillion. It was a big buyer of government debt, as were pension funds and life insurers. All said recently they can't keep buying. The moment has arrived where the Bank of Japan needs to bridge the gap and buy more JGBs with newly printed yen. In other words, the supply of yen will increase dramatically. Japanese inflation will be pushed from slightly below zero to 2%, and the yen will be weakened. This is a major change for Japan, because the yen has been one of the world's strongest currencies for a long time, right behind the Swiss franc.
There is definitely a trend here.
Zulauf: Japan's big life insurers are pension-fund-style entities for the Japanese public. They are big investors overseas, and because of the yen's strength, have hedged part of their exposure to the currency. What would happen if they unwound 10% of their hedges? The four largest life insurers would have to buy $25 billion worth of dollars and sell yen. Many pension funds and industrial companies are in a similar position. The potential purchase of dollars and sale of yen is gigantic. Of course, Japanese bond yields would rise under this scenario, which is another problem, as Japanese banks have 900% of their Tier 1 equity capital in JGBs. To prevent the bond yield from rising, the Bank of Japan will have to buy even more bonds, and print more yen. They will keep things under control for a while, but eventually this plan will fail.
The dollar/yen trade could have a mild correction, dropping back to the €86 area. I would buy on that correction. Professional investors could employ an options strategy, buying $1 million of yen futures with a strike price of ¥95 at the end of 2014, for $35,000. Break-even would be ¥98.30. At ¥120, you quintuple your money.
Gross: The critical question for all central banks is, can they generate real economic growth and solve a debt crisis at the same time? Japan is attempting to devalue the most to get a head start on growing at the expense of other countries. Can they do it?
Zulauf: They will be partially successful for a few years. But can they push the dollar/yen to ¥160 to help things further? That is probably unrealistic.
Does a lower yen benefit Japanese stocks?
Zulauf: If the yen weakens as I expect, I would feel sorry for German exporters of cars, machinery, and such, and South Korean car manufacturers. But this is bullish for Japanese stocks. I'm not saying the Japanese economy will heal, but reflation is bullish for equities. The last time I discussed Japanese stocks was at the 1990 Roundtable, when Paul Tudor Jones and I recommended selling the Nikkei at 40,000. We said it would be cut in half. The Nikkei hit a low of 7,000 in 2009 and since then has traded in a range of 7,000 to 11,000. Japan has one of the cheapest equity markets in the world, as it has disappointed for years. The market trades for 20 times earnings, but the price/earnings multiple isn't relevant because earnings are so depressed. Price-to-book is one. Seventy percent of all Japanese stocks trade below book. Price-to-sales is 0.5, compared to 1.5 times in the U.S. Fiscal and monetary stimulus are the keys to change.
Jennifer Altman for Barron's
Mario Gabelli: "I'm recommending cereal-maker Post Holdings. With product innovation, marketing attention, a focus on cash flow, and a brand with longevity, you don't have to worry about the next Twitter."
.
Gross: Can the Japanese government generate nominal GDP? Can it produce inflation of a positive sort that will generate corporate profits?
Zulauf: GDP has been stagnant in nominal [noninflation-adjusted] terms for 20 years. The price for generating growth is higher indebtedness. In the past 22 years, the market capitalization of Japanese stocks has fallen by 75%. The capitalization of the bond market has risen by four times. A major reallocation from bonds to stocks is beginning. I would be surprised if the Japanese stock market didn't rally 50% in the next two years. The best instrument to play this trend is a currency-hedged exchange-traded fund listed in the U.S. It is the WisdomTree Japan Hedged Equity fund, or DXJ. It trades for $38.53.
Emerging-market equities will have the wind at their backs in the year's first half. The U.S. dollar is weakening because of the Fed's moves. But emerging markets don't want their currencies to rise because they need more trade and growth. They will try to lean against the Fed with some monetary stimulation of their own. Whether this will help their economies is a question, but it will help their stock markets, which will do well in the first half of the year. I would buy Brazil because it is a commodity producer, and commodities traded in dollars will benefit. I would buy the EWZ, or iShares MSCI Brazil Index ETF, which is trading at $56. I would also buy the iShares FTSE China 25 Index, or FXI, which I recommended at the October conference. China's market has been disappointing and could probably rally a little longer. The Chinese market is trading where it did in 2001. It is not a market for widows and orphans. The iShares MSCI Emerging Markets Index, or EEM, is another pick, as the whole emerging-markets complex will outperform the U.S. I reserve the right to take all these trading recommendations off the table at the midyear Roundtable in June.
A mai nap kérdése, hogy korrigál-e tovább 2400 irányába.
Tud valaki egy OTP future-t?
(Egy réssel fel inditás után kevesebb valószinűségét látnám a további korrekciónak lefelé.)
Mennyit ér az OTP?
Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.
Számolgatva:
Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.
Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.
Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.
Magyarország tragédiája, hogy:
- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,
- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,
- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.
Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.
Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.
Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.