Topiknyitó: Zsombéki 2022. 07. 14. 08:01

Mennyire szilárd a Rezsid?  

A kormány elvesztette a rezsiharcot, neked mennyibe fog ez kerülni, mi az alternatívád? A kapkodás és átgondolatlanság okozott álmatlan éjszakát? Átlag alatti fogyasztó vagy, esetleg egy központi gázfűtéses társasház egyik lakója? Minden ami rezsi!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Bandi_ujonc 2022. 07. 18. 16:18
Előzmény: #116  euler
#120
2 napja írtam:
Megkérdeztem valakit Szlovákiában mennyit fizet, íme:
"Álamilag szabott áron 2023 végéig a villany 16 eurocent 10 a villany 6 az RHD . Havi általánydíj 6,82 euró . Nekem mint fogyasztónak , aki durván 4000kWh-t fogyasztok egy évben."
Az úgy kb 65 huf/kWh, ha hirtelen jól számolok.
euler 2022. 07. 18. 15:13
#119
Ez belefér a pofátlan szemfényvesztésbe? Az energetikai vészhelyzetbe?
Nemcsak bértárolunk a szerbeknek, hanem el is adunk nekik gázt. Kb. 18 napnyi fogyasztásunknak megfelelő mennyiséget.
.
Szerbia Magyarországtól vesz gázt, itt is tárolja, az előleget már ki is fizette
https://telex.hu/kulfold/2022/07/18/szerbia-foldgaz-magyarorszag-tarolas-es-vetel
Peterbond 2022. 07. 18. 15:10
Előzmény: #117  Törölt felhasználó
#118
Tegnap este Budapesti Shell kút. 10 kútból 2 ! működött a többinél "ideiglenes készlethiány".
Törölt felhasználó 2022. 07. 18. 14:26
#117
https://index.hu/gazdasag/2022/07/18/uzemanyagar-valtozas-szerdatol-26-forinttal-olcsobb-benzin/
A címben brutális árcsökkenés van. Tetszik érteni, 770-ről 26 Ft-ot zuhan :) - 3,5% - az ára. Akkor már felesleges az ársapka a párt szerint is.
Másik vicc, h a holtankoljak.hu-ra hivatkozik az index... szerintem a gyuribacsibenzinkutja.hu hitelesebb.
euler 2022. 07. 18. 14:21
Előzmény: #112  Colas
#116
Most megállapítanak egy árat (tarifát) a kedvezményes áron felüli mennyiségre, gyakorlatilag tetszőlegesen, amire ráfogják, hogy az a világpiaci ár. Mindaddig ez marad - függetlenül a világpiaci ár változásától - ameddig meg nem változtatják. Akkor lesz egy rendkívüli leolvasás és elszámolás. 
Még van terük a korrekcióra, mert eléggé beijedhettek az első reakcióktól, várható is szerintem, hogy felhígítják az első ötletet.
.
Jó tudni, hogy az elmúlt tíz évben a számlákon közölt megtakarításokat a 2012 decemberi világpiaci árhoz viszonyították, ami többet tartózkodott aztán a rezsiár alatt mint fölött. Nem volt probléma, a "megtakarítást" mindig a 2012-es árhoz számolták ki és tüntettték fel a számlán. :)
Törölt felhasználó 2022. 07. 18. 14:20
Előzmény: #114  El_Kebir
#115
na, de a nullát hogyan tudnák kompenzálni? Jószándékból kb annyi van nekik, a szakértelem meg mínuszos.
El_Kebir
El_Kebir 2022. 07. 18. 14:13
Előzmény: #113  Törölt felhasználó
#114
ehhez sem értenek... jószándék és szakértelem szorzójuk nem éri el az itteni átlag fórumozó szintjét... ezek nélkül meg ez van. (legalább az egyikből kellene nagyon sok, hogy ellensúlyozza a másik hiányosságát...)
Törölt felhasználó 2022. 07. 18. 14:05
Előzmény: #112  Colas
#113
Azért a jogalkotótól bármit is elvárni, nem kis optimizmusra vall... gyakorlatilag - Pacalszili fb-ja szerint - a lakossági észrevételek alapján gyűjtögetik a kialakítás szempontjait... tipikus vak vezet világtalant eset.
Colas 2022. 07. 18. 13:48
Előzmény: #96  stolz
#112
Igen, az nagy kérdés, hogy ha hónapról hónapra változik a világpiaci ár, akkor nekünk havonta hogyan számláznak , ill. éves elszámoláskor milyen árat fognak alkalmazni. Remélem lesz egy támpont erre a jogszabályban és nem a szolgáltatóra lesz bízva szabadon...
Zsombéki 2022. 07. 18. 10:01
Előzmény: #110  HPeter76
#111

Ezt  a kormányt ezek a problémák soha nem érdekelték, mert ez a libsi baloldal sorosista ármánykodása!
Mi olcsóbban kapjuk a gázt, mint bárki más, köszönhetően Szijjártó tárgyalásainak, ennek csak a magadfajta bukott baloldali nem örül és keresi a kifogásokat!
HPeter76
HPeter76 2022. 07. 17. 17:47
Előzmény: #109  HPeter76
#110
Ahány Épület Tömb úgy adják meg az egyfőre jutó fogyasztást Limitált határértékét
 33nm az enyém(ez ilyen épület Tömb) bedobnak a 67 nm-sek Tömbök  mellé hát..közös lónak.. nehogy az legyen.
  -Az a baj én a saját Gázfogyasztásom sehol nem tudom kontrolálni.   
 Eddig is egyforma közösköltséget fizretünk nm/550Ft. Ez vonatkozott a Garzon Tömbre.
 (22 lakásra) Van ám más nagyobb területű Tömb lakások is err(GÁZKAZÁNRA) becsatlakozva.
- persze nagyobb közösköltséggel.
HPeter76
HPeter76 2022. 07. 17. 17:35
#109
Attól fogok szívni: több radiátorokat tettek be a több szobásoknál, már erre is gondoltam.
HPeter76
HPeter76 2022. 07. 17. 17:28
#108
A Kormány a rezsicsökkentett áram- és gázárakat 2022. augusztus 1-től csak az átlagfogyasztásig biztosítja, afölött piaci áron számolnak el a fogyasztókkal. Háztartásonként, az áram esetében ez 2523 kWh éves energiafogyasztást jelent (havonta 210 kWh), a gáz esetében 1729 köbmétert (havonta 144 köbméter). Tehát a határok fölötti fogyasztási részre piaci árat kell fizetni, ami eddigi tudásunk szerint az áram esetében a rezsicsökkentett ár 6,8-szorosa, a gáz esetében a 8,3-szorosa.
.
 -Társasházaknál kiderül akár visszamenőleg is hogyan keletkezett TÚLFOGYASZTÁS.
 Egy Nagy kazánra többen vagyunk csopot szerűen tulajdonosi részben,ahány KÖZÖSKÉPVISELET annyi cég, mind bevásárolta magát a KAZÁN TELPÍTÉSBE.
 Tehát sokan vagyunk ellátva,bekötve TÁVFŰTÉSSEL,MELEGVÍZELLÁTÁSSAL 
 Fogalmam sincs albetététesek közt,hogyon fog ez MEGOSZLANI.Na igen tudjuk-e
 tartani kevezményes kört.
 Áramfogyasztás az egyedi AZZAL NEM LESZ GONDOM. Messze vagyok limitált,megjelölt határéeréktől. 
 Látom érdekel Beneteket,dehát korai erről még valósat megbecsülni. Egy KAZÁNRA
 RÁVAGYUNK KÖTVE KB. 60 LAKÁS!!  20 LAKÁSONKÉNT MÁS, MÁS KÖZÖS KÉPVISELETTEL  (vagy 3 cég Felügyeli ezeket üzemelteti. Persze KAZÁN is igényel
 állandó üzembentartást azt a dolgozót is mi fizetjük. Na fogalmam sincs hogy jövünk mi
ki ebből. Aki hasonló cípőbe jár esetleg tapasztalatát megosztaná.
 jó,hát én egy Garzon egyszobás Tömben lakom. Ahány Tömbök vannak még be/rácsatlakozva a gázra nagyobb a TÁVFŰTÉS HASZNÁLAT.(van ott 57-60 nm-es lakás is)
 NA, HOGY FOG EZ REALIZÁLÓDNI. nálam 3 radiátor van (SOSEM VOLTAM MAGAS HŐMÉRSÉKLETEL ELKÉNYEZTETVE A TÉLI ÍDŐSZKBAN)
Na azé már ez bonyolultabb,mint az áram. Egyet gondolhatok KEDVEZMÉNYESI KÖRBE
 BELEFÉREK-E? EZ ÍTT A FŐ KÉRDÉS. Társasházak ebbe van(lakik) sok ember.
 -jó persze felelesleges előre pálcát törni.
 
 
Mollly 2022. 07. 17. 12:40
Előzmény: #81  bigyula
#107
Ha nem így lesz, azonnal felmondom a gázszserződést itt, (már ha nem fogadják el, hogy éppen fűtéskorszerűsítünk) és átköltözünk a kisebb lakásba a köv. évre. Mi is bediktálósak vagyunk. Nincs  sok értelme egyébként rögtön növelni az átalányt, mert nem fog sprórolásra ösztönözni.
Bandi_ujonc 2022. 07. 16. 23:48
#106
Ez a geciputtony ma is faszbukozott és megerősítette, hogy márpedig úgy szeretné, ha a lakosság szopna. Megkérdeztem valakit Szlovákiában mennyit fizet, íme:
"Álamilag szabott áron 2023 végéig a villany 16 eurocent 10 a villany 6 az RHD . Havi általánydíj 6,82 euró . Nekem mint fogyasztónak , aki durván 4000kWh-t fogyasztok egy évben."
Az úgy kb 65 huf/kWh, ha hirtelen jól számolok.
Román díj is érdekes lenne.
cintanyer 2022. 07. 16. 15:02
#105
Az most már 1értelmű, hogy akik egy kicsit a létminimum felett élnek, a következő számlánál jön a feketeleves.
Akik automatikus banki számla leemeléssel fizetik a rezsit, javaslom a limitösszeget  beállítani, ami 1úttal azt is jelenti, hogy eddig és ne tovább. Ilyenkor küldhetik tértivényesen  a sárga csekket.
Mint kiderült a villamos energia árát teljesen jogtalanul emelték, hiszen a paksi erőmű bőven fedezte a lakossági fogyasztást a jelenlegi tarifákkal (nyereséggel).
cintanyer 2022. 07. 16. 12:57
#104
A díszes ellenzék most már összeszedhetné magát és felemelhetnék a hátsójukat a parlamenti székekből. A hatástalan "jólmegaszontam" dumákra már senki sem vevő.
A rezsipazarló kormányunknak jobban fájna az aug.20.-i parádéjuk bojkottálása, a parlamenti száj-karate helyett. Rajta szervezzék meg. 
Phylaxa 2022. 07. 16. 09:18
Előzmény: #101  Monte
#103
Köszi szépen, ez már mindjárt értelmesebb. Így legyen!
Zsombéki 2022. 07. 15. 18:44
Előzmény: #77  Peterbond
#102

Remek írás!
Jól összefoglaltad! Ez a fidesz és Orbán.
A diktatúrában soha nem tudod, te mikor fog sorra kerülni, most eljött egyeseknek, a fény is megérkezett!
A Fidesz végighazudta a kampányt, milliárdokért megvette a szavazatokat, most pedig a hibákért a szavazói is fizetnek (meg azok is , akik nem rájuk szavaztak)!
Monte 2022. 07. 15. 18:24
Előzmény: #86  Phylaxa
#101
Amennyiben eddig diktálás után fizettél, akkor nincs más dolgod, mint elővinni egy éves gázszámlát ( lehetőleg éves elszámoló számlától elszámoló számláig 12 db). Az éves elszámoló számlán fel van tüntettve, hogy az átlaghoz képest mennyivel fogyasztottál többet.
Ezeken látni fogod, hogy  2 árkategóriában fizettél a fogyasztás után minden hónapban. A szolgáltató minden hónapban eddig is felosztotta 2 részre az elfogyasztott m3-t. Mostanáig a kedvezményes ár 1200 m3-ig volt, ( ennyi volt az átlagfogyasztás) amit felette fogyasztottál azt számolták el a magasabb árral. Tehát a számlázási rendszer már rég ki van dolgozva.
Szerintem csak át kell állítani a kedvezményes mennyiséget 1200-ról 1729-re, az A1-es és az A2-es árakat az aktuálisra, és mehet minden a megszokottak szerint.
Legalább is bízom benne, hogy így lesz, mert mi is diktáljuk.
Törölt felhasználó 2022. 07. 15. 18:06
Előzmény: #99  stolz
#100
Gondolom, ezt címlapon hozza majd a lakájmédia.
stolz
stolz 2022. 07. 15. 17:47
Előzmény: #98  Törölt felhasználó
#99
Ja, 1 hónap alatt bebukják, amit 10 év alatt spóroltak. Majd fordul --ba a kimutatás.  
Törölt felhasználó 2022. 07. 15. 17:44
Előzmény: #97  signal2
#98
Remélem, hogy a szolgáltatók majd most is rányomják a számlára narancssárga alapon, hogy miért kerül ennyivel többe a szolgáltatás.
HA A KORMANY IGAZAT MONDOTT VOLNA, AKKOR 121900 FT-AL KEVESEBBETT KELLENE FIZETNIE.
signal2
signal2 2022. 07. 15. 17:35
Előzmény: #77  Peterbond
#97
Jól szóltál. A fidesz eddigi intezkedésein is TISZTÁN  látszott, hogy logikátlan  senkivel nem egyeztetett, gőgös, igazságtalan hosszútavon káros az országnak, fenntarthatatlan, megis a fél ország tapsikolt neki, és a nyilvanvalóan hazug  aljas, másokat alaptalanul lejárató propagandájának. Én sem tudok most együttérző lenni. Láthtó volt a következmény.
Most is FOLYAMATOSAN hazudoznak az okokról, de már nyilvánvalóan szánalmas. 
stolz
stolz 2022. 07. 15. 17:20
Előzmény: #87  Colas
#96
Azért az rohadt magy kérdés, hogy a piaci áradat ha idén megfizetem átalányba, akkor azt majd jövőre milyen piaci átlaggal adják vissza...
stolz
stolz 2022. 07. 15. 17:19
Előzmény: #89  forma1bt
#95
Ha megosztják az ingatlant majd oda bevezetik újra az áramot, akkor ez nem is elképzelhetetlen...
Bandi_ujonc 2022. 07. 15. 17:18
#94
Békamenet helyett éhségmenet lesz.
cintanyer 2022. 07. 15. 16:45
Előzmény: #92  cintanyer
#93
Ehhez kapcsolódva, a hőszivattyús fűtésnél szereltek fel új mérőórát és ennek tarifája a kapcsolt órához hasonlítható. Nos ők sem tudják, hogy hogyan alakul az új tarifa.
cintanyer 2022. 07. 15. 16:32
Előzmény: #89  forma1bt
#92
Csak iparűzés céllal kaphatsz új órát, azt meg fizetheted piaci áron.
Phylaxa 2022. 07. 15. 16:23
Előzmény: #89  forma1bt
#91
Két ingatlan és már meg is oldották. Télre átköltöznek. De nyilván ettől még tele lesznek a kórházak. Már látom előre, hogy mindenki "covidos" lesz. :)
Phylaxa 2022. 07. 15. 16:20
Előzmény: #85  Colas
#90
Igen, még csak találgatunk. De remélem, hogy el is mondják majd végre rendesen és nem a számláinkból tudjuk meg! :)
forma1bt
forma1bt 2022. 07. 15. 15:49
#89
Nem tudom, írták-e már itt, de úgy gondolom, az igazi nagyfogyasztók: fűtött medencével,  20 négyzetméteres üvegablakos bauhausban, ahol folyamatosan mennek az x megawattos légkondik, felszerelnek majd még egy-két új villanyórát, és máris meg van oldva a kis fogyasztás. Itt is majd jön a trükközés.
Colas 2022. 07. 15. 15:44
Előzmény: #86  Phylaxa
#88
Később vettem észre, hogy te havi diktálós vagy...azután írtam másik választ.
Colas 2022. 07. 15. 15:43
Előzmény: #80  Phylaxa
#87
Bár azt is látom lejjebb a régebbi fogyasztásodból, hogy te  sokat  fizetnél a részszámlákban előző évi fogyasztásból számolva is , havi átalányban. Az MVM-nél  gyűjtögetnél és egy év múlva sok pénzt kapnál vissza kamat nélkül. De a helyedben mindenképpen megpróbálnám náluk, hogy új rendszert vezettél be és ezért a jövőbeli fogyasztásod várhatóan sokkal kisebb lesz, ha nem havi elszámolású leszel.
Phylaxa 2022. 07. 15. 15:36
Előzmény: #82  Colas
#86
"Lehet bojkottálgatni, meg atomenergia ellenesnek lenni, csak szívás."
     
Korrekt!
   
MI alapján számolnának részszámlákat? Havonta beolvasom a fogyasztást. Ez egy változó.
A havi 144 m3 pedig egy konstans. A különbséget elrakom egy "Fel_nem_használt" nevű változóba.
Amikor kisebb a havi beolvasásom mint 144 m3 akkor hozzáadom a különbséget a "Fnh" változóhaz, amikor pedig nagyobb (télen), akkor kivonom belőle. Amikor az FNM változó negatív lesz, akkor azt fizettetem ki a piaci áron és lenullázom. Ez egy pár soros progi bármely nyelven, sima középiskolás dogában egy könnyebb feleadat. :)
Colas 2022. 07. 15. 15:31
Előzmény: #80  Phylaxa
#85
Most látom , hogy te nem részszámlákat kapsz, hanem havi elszámoló vagy. Mint írtam , ahhoz ismerni kell majd a szabályozást. Persze ott is van éves elszámolás (havonta gondolom te diktálod az óraállást), csak lehet, hogy sokkal magasabb  részszámlát fizetsz télen , de remélem a számlázást göngyölítve nézed. Nem tudjuk, nincs értelme még találgatni. Előbb információt kell gyűjteni, azután információt kell gyűjteni , majd azután dönteni, hogy milyen elszámolást választasz. Felesleges előre hergelned magad, ezt 58 év alatt megtanultam. Ráérsz akkor, amikor ott az ideje...
Phylaxa 2022. 07. 15. 15:28
Előzmény: #79  Peterbond
#84
Én mindenkinek elismerem ha szerintem jól csinálja az adott dolgot és mindenkit megkritizálok, ha szerintem nem. Ezért nem is kedvelnek egyik oldalon sem. Nyilván nem minden érint, ebben igazad van. Alapvetően az oktatás és az egészségügy az amihez sűrűbben szólok hozzá, de most valóban a napi dolgaimba kavarnak bele és ez nemcsak engem érint, hanem a családomat is.
    
Cin jól írta, ő nem akarja megfinanszírozni előre az el nem fogyasztott dolgokat, de sokan vannak, akik nem is tudják megtenni. Ezért ez nem fog működni, csak, ha letarolják a természetet. Nagyon sok embert érint és nem hiszem, hogy ez értelmes dolog. Ez nem finanszírozás. EZ elmebaj. De megvárom, amíg valami konkrétum is megjelenik, mert ezzel nem a kevesebb fogyasztásra késztetik az embereket, hanem az egészségügyet teszik tönkre a tél folyamán. Úgy látom, hogy a COVID propagandára már nincs is szükség, megtalálták a módját, hogyan legyen beteg a fél ország télen.
bigyula 2022. 07. 15. 15:23
#83
kérdés a hívekhez: ez a megszorítás hányszorosa a "Bokros" csomagnak, ami ugye a fityeszes mantra szerint a valaha volt legnagyobb megszorítás volt, amit a családok ellen elkövettek?
Colas 2022. 07. 15. 15:21
Előzmény: #80  Phylaxa
#82
Nem akarat kérdése. Az elszámolás (ha nem havonta számoltad el a fogyasztásodat) eddig is így volt. Mi alapján számolnának részszámlákat. Csak új szerződésnél volt az a lehetőség, hogy be lehetett írni egy várható havi fogyasztást. Lehet választani a havi elszámolást, de az szerintem sokkal nagyobb kockázat, ahhoz pontosan látni kell, hogyan veszik figyelembe a limitet. Ugyanis mind a gáz , mind az áram hullámozhat télen és nyáron. Nekem a gáz magasabb télen , az áram pedig nyáron. De aki pl. árammal fűt annak nem így lesz. Mi lenne akkor , ha az egész fogyasztás piaci alapú lenne. Na az katasztrófa és tönkremenés a lakosság 90 %-nak. Lehet bojkottálgatni, meg atomenergia ellenesnek lenni, csak szívás.
bigyula 2022. 07. 15. 15:20
Előzmény: #80  Phylaxa
#81
"Kérdés: így lesz?"
.
Nem nem így lesz. Kurva gyorsan kell a lové, mert üres a (választási)kötségvetés...
Phylaxa 2022. 07. 15. 15:07
Előzmény: #76  Colas
#80
De miért akarják visszaadni azt, amit ki sem tudok fizetni? :)
     
Havi beolvasás alapján havonta 144m3 gázt fizethetek a csökkentett szinten.
    
Augusztus: 20 m3 fel nem használt: 124 m3
Szeptember: 40 m3 fel nem használt 228 m3
Október: 60 m3 fel nem használt: 312 m3
      
Ami után a fel nem használt mennyiségeim elfogynak, onnan fizetem az emelt árat.
   
Kérdés: így lesz? Mert akkor egy szavam sincs. Ha viszont nem és a téli hónapokban százezreket kérnek az el nem fogyasztott gázra, akkor menjenek a hülyeségükkel a francba! 
Peterbond 2022. 07. 15. 15:03
#79
Szóval a rövid válaszom csak annyi hogy üdv a klubban. Ez Orbanisztán, örülünk hogy te is felismerted.
Peterbond 2022. 07. 15. 15:02
Előzmény: #77  Peterbond
#78
Peterbond 2022. 07. 15. 15:02
Előzmény: #72  Phylaxa
#77
Na jó akkor mégis.
.
"Ez most éppen a mindennapokat érinti, ezért nem tetszik, hogy olyasvalamit fizettetnek ki, amit el sem fogyasztok."
.
HÁT EZ AZ. Eddig volt nem egyszer viszamenőleges törvényhozás. Szóltak miatta. Á balos picsogás. MOST hogy 1 azaz 1! esetben téged is érint hirtelen mennyire inkorrekt lett.
.
Eddig ha 1 hét alatt átírtak valamit semmi gond nem volt vele. Engem nem érintett. Jogállamiság, egyeztetés mind libsi hülyeség. a Fideszn ek 2/3-a van ez felhatalmazás hogy döntsön ahogy akar.
.
Engem nagyon felbasz hogy egyeseknek mOST nyílnak fel a szemei mikor ő is látja hogy ja basszus ez engem is érint. Ember érintett ez eddig is csak lesöpörted a figyelmeztetéseket. most meg mindenki megvilágiosodik hogy hát ezt a Fidesz megteheti? Igen ezt tette 12 éven át nem tűnt fel.
.
A logikát réges rég kidobtuk az ablakon meg az igazságosságot. De addig nem volt gond vele amig kedvezett. Addig a pazarlás nem volt gond amíg nem érintett. Most érint.
.
Mondtuk hogy baj lesz ha 3% körül tartjuk a hiányt a legjobb években mert amikor kell majd nem lesz mozgásterünk. Mi lett. Beütött a krach és nincs mozgásterünk. Nem azért fogsz tavalyi év alapján fizetni mert az úgy logikus. Azért mert havi ! szinten kerül 100-150 milliárdba a rezsicsökkentés kipótlása és a behajtott évi 800 milliárd extraadó is kevésnek bizonyult. A fidesznek KELL a pénz ezért lesz tavalyi alapján elszámolva.
.
Én értem mi a bajod csak azt nem értem miért legyenek mások most megértőek és mondják "Jaj szegény Phylaxia" mikor 12 évig nem ezt kapták a másik oldaltól mikor akár maguk akár mások miatt szólaltak fel.
.
Rajtam múlna én nem kérek SEMMI támogatást. Fizetem a teljes piaci árat. Az állam meg adjon támogatást gyerekek után. Nem mintha a 12 év ne így ment volna hogy én fizetek mindent a gyerekesek meg kapják a kedvezményeket de őszintén mondom alapvetően nincs ellenemre. Csak kicsit fura amikor 12 év kedvezményezés után NEM Adóztatva lesznek csak a kedvezmények EGY RÉSZE lett megvonva és már sír mindenki.
.
Most volt egy poszt a facebookon ami kivágta a biztosítékot nálam. Lehet ezért is vagyok ma paprikás. Mindjárt belinkelem. Arról szól hogy a belpesti libsire ugyanúgy 210 KW áram jutt mint a 4 fős vidéki családosra. Konklúzis ne a családokkal fizetesssék meg. Hát mintha az egyedülélő miatt kellene nei fizetnie? Neki aki eddig sokkal több kedvezményt kapott és még mindig ott az SZJA, Csok kedvezményes hitel autó minden. De nehogymár egy dologba ő Njárjon mint eddig 12 évig. És még az a hibás akire csak uugyanaz a feltétel vonatkozna.
Colas 2022. 07. 15. 14:52
#76
Úgy látom sokan nem értik, de még az sem, aki a Portfolió cikket írta. Aki eddig is havonta az előző évi fogyasztása alapján havonta részszámlát fizetett az ezután is így tesz. Csak már az új tarifa alapján. Így a részszámlája magasabb lesz. Így történt akkor is , amikor régen volt tarifa emelés. Most leolvassák az órákat (éves elszámolás lesz). Azután egy év múlva megint. Ha a következő évi fogyasztása már  alacsonyabb lesz, mint az előző volt, akkor 1 év múlva visszakapja a különbözetet (tehát érdemes takarékoskodni a következő egy évben). De lehet hergeléseket írni, hogy visszamenőleges rezsifizetés lesz.Csak nem igaz. Magasabb részszámla -előre - fizetés azonban igen, de eddig is az volt a szabály, hogy az előző évi fogyasztási mennyiség után számolták a havi részszámlákat. Nincs semmilyen változás valójában a metódusban, csak az árban. Nem 5%-ot emelkedik a limit felett a tarifa, hanem többszörös lesz. Ideje takarékoskodni az energiával, szerintem hülye az, aki azt gondolta, ezt végtelenségig lehet tartani, mindegy, hogy milyen csillagászati ára lesz az áramnak, gáznak és kőolajnak. Bár ez utóbbi most esik, a következő az üzemanyag lesz.
Phylaxa 2022. 07. 15. 14:50
Előzmény: #73  Peterbond
#75
Na a konkrét mindenki által érthető, tömény káromkodást én sem szoktam leírni! Az az én bajom! :)
Phylaxa 2022. 07. 15. 14:48
Előzmény: #70  cintanyer
#74
Ez az, hogy nem tudom. Találgatás megy, a portfólió ezt tippeli. Azért valahol jó lenne ha megjelenne valami konkrétum!
Peterbond 2022. 07. 15. 14:44
Előzmény: #69  Phylaxa
#73
Írtam megint jó pár sort de inkább tűrtőztetem magam. Vigyázni kell mit írok mert megint ezért lesz 3/4-e a fidesznek mert én le mertem írni valammit egy fórumon.
Phylaxa 2022. 07. 15. 14:44
Előzmény: #68  Peterbond
#72
Ha okod van rá, akkor nyugodtan panaszkodjál rám! Attól fejlődik minden, ha kommunikálunk. Én elszoktam mondani a véleményem sok mindenről és tudom, hogy kevés embernek tetszik. Ettől még ez a véleményem.
Ez most éppen a mindennapokat érinti, ezért nem tetszik, hogy olyasvalamit fizettetnek ki, amit el sem fogyasztok. Hiszen augusztus 1-től indul a fogyasztásom. Erre kifizettetik velem a régi fogyasztásom alapján a 10-szeres árat. A logika alapján pedig a mostan fogyasztásom pedig majd egy év múlva lesz beszámítva. Ha közben lezárom az órákat, akkor is 100K-kat fizettetnek velem? :)
     
Mondhatnám úgy is, hogy a számlákra az elmúlt éveben rá kellett volna ez alapján írni, hogy "Most a rezsicsökkentett árat fizeted, de bármikor visszamenőlegesen az akkor világpiaci áron ki kell fizetned ugyanezen fogasztással, tök mindegy, hogy akkor majd mennyit fogyasztasz! :)
Ttferenc 2022. 07. 15. 14:38
#71
Persze még semmi konkrétum nincsen, de azért elgondolkodtató: ha például alapból spórolsz, vagy inkább tudatosan, odafigyelve fogyasztasz, úgy, ahogyan a nagykönyben megvan írva, akkor is jól megszivatnak (elvileg).
Nálunk pl most GEO-s hőszivattyú van, évi fogyasztás 6-7 ekwh, plusz a sima áram, mai 3,5-4ekwh (250m"-es ház, 2 felnőtt, kettő gyerek). átlag rezsink 25--26 eft havonta, csak áram gáz nincs. 
Tényleg mindenre odafigyelünk (amit lehet kikapcsolunk, ha nem használjuk, mosogatóképp, gyors zuhanyozás, télen 20-21 fok, nyáron 23-24 fok benti hőm, stb., így sztem baromi keveset fogyasztunk.
Én szívesen fizetek többet, és sztem kell is, kellett volna már rég óta, de, hogy hirtelen 7-8 szerese legyen nekünk is az áramszámla, az már durva és átgondoltan lenne, nem is beszélve, hogy miként fizetik ki ezt sokan.
Reménykedem benne, hogy a kedvezményes tarifákat nem érinti majd és nem csak a 3+ gyerekeseket részesítik előnyben (mert sokan vannak 3 gyerekkel akiknél azért van 3 mert a 3. kb az aranytojást tojó tyúk)
cintanyer 2022. 07. 15. 14:38
Előzmény: #56  Phylaxa
#70
Ez most komoly??
Most akartam kérdezni, hogyan lehet az átalány elszámolást megszüntetni, mert én nem fogom finanszírozni a költségvetési hiányukat 1 percig sem ennek a tetves tolvaj bandának.
Gázfűtés 18-19 fok és nyugdíjas lévén megyek rőzsét gyűjteni a körülöttem lévő (saját!) erdőmbe. A globális felmelegedés termelt bőven elhalt ágakat.
Ha már tözsdefórum, az előrelátó NER oligarchák nemrég rövidítették meg a megtakarításomat (APP).    
Phylaxa 2022. 07. 15. 14:32
Előzmény: #67  oliza
#69
Ne akarjanak egy semmilyen múltbeli egy évet! Augusztus 1-től indul és a leolvasások alapján fizetünk, ahogy eddig is. 
Peterbond 2022. 07. 15. 14:15
Előzmény: #65  Peterbond
#68
Ja és az egész hozzászólasomban nem volt egy beszólás se RÁD. Egyszerű panaszkodás hogy ugyanezért évekig minket baszogattak aztán csak igazunk lett.
oliza 2022. 07. 15. 14:15
Előzmény: #64  Phylaxa
#67
Az én véleményem az, hogy a tavalyi évet (jan-dec) nem lenne korrekt figyelembe venni, pont a fejlesztések miatt, ahogy írtad. Ha már mindenképpen 1 évet akarnak , akkor az legyen inkább 2021 aug - 2022 júl.
Törölt felhasználó 2022. 07. 15. 14:14
Előzmény: #62  signal2
#66

"Ez a nyugdíjkasszás beszólása is mekkora hazugság volt a KATA kapcsán."
.
A Bajnai kormány már előkészítette, hogy a Ukrán kettős állampolgárok, ne kapjanak nyugdíjat, ha Magyarországon nem dolgoztak.
A Fidesz kormány visszavonta.
Peterbond 2022. 07. 15. 14:14
Előzmény: #64  Phylaxa
#65
Nem tudom. Talán mert amikor mi mondtuk ugyanezt ki lettünk nevetve ÉVEKIG. most meg 1 nap alatt megvilágosodottak 1 napi visszafricskát se birnak el. Hát bocs pár év folyamatos alaptalan hazaárulózás után kicsit alacsony az együttérzési szintem másokkal szemben, de még igy évekkel vagyok itt sotime, karvaly, Zhagar vagy a többiek szintjétől.
Phylaxa 2022. 07. 15. 14:06
Előzmény: #61  Peterbond
#64
Az elmúlt év áramfogyasztása: 3400KWh. Gázfogyasztása: 2400m3. Most nyárra beértek a fejlesztések és drasztikusan csökkent mindkét fogyasztás.
     
A cikk alapján az eredmény: brutális energiaszámlákat kap egy éven át, aki fejlesztett úgy, hogy nem lesz szinte fogyasztása. Elhiheted, hogy gyanakodva fogadom ezt az őrültséget és nem értem, hogy miért nem lehet közölni pár értelmes mondatot.
    
A magyar közlönyben mikor jelenik meg tudja valaki?
signal2
signal2 2022. 07. 15. 14:01
Előzmény: #61  Peterbond
#63
Az élet minket igazolt, a józan észt. Kiváncsi vagyok, hogy fidesz-hívek mikor ismerik be maguknak, hogy 12 évig át voltak verve. És nemcsak ebben, gyakorlatilag mindenben.
Abba meg bele sem merek gondolni, mi lett volna, ha ne ma fidesz nyer, és kényszerűségből ugyanezt meglépi egy másik kormány. 
signal2
signal2 2022. 07. 15. 13:58
Előzmény: #61  Peterbond
#62
Ez a nyugdíjkasszás beszólása is mekkora hazugság volt a KATA kapcsán. A nyugdíjkassza idén 2 friss kormányintézkedés eredményeképpen mínuszos úgy 700 mrd Ft-tal, amelyekkel részben megnyerték a választást: 1. szocho 4 %-pontos csökkentése, 2. 13. havi nyugdíj. Ez hiányzik az idei nyugdíjkasszából.
Förtelmes és undorító már ez a zsigeri hazudozás, amit lenyom. 
Peterbond 2022. 07. 15. 13:54
Előzmény: #56  Phylaxa
#61
"Eddig annyi jött le belőle, hogy leolvasás nincs, a múlt alapján fizetsz, amikor még a csövön is a rezsicsökkentés ömlött és a tervezésnek vége. Csodálatos politika. Ehhez minek kellett tanulni bármit is és minek hangoztatjuk a demokráciát? "
.
De amikor itt évekig ondtuk hogy a rezsicsökkentés csak a pazarlást erősíti akkor bezzeg mi voltunk a hazaáruló hülyék. Meg amikor mások a takarékolás hatkonyságnövelésről beszéltek racionalizálásról akkor mi voltunk kinevetve. Nem évekkel ezelött de még hetekkel ezelött is.
.
Ugyanez lesz majd a csirkével és a benzinnel is. Ugyanígy lesz még megszorítás mert a hiány csak nem csökken és bár azsent tehét rezsicsökkentéshez hozzányúltak valahogy a sport Tao támogatásokhoz nem. A kaszinókhoz nem nyúltak, az építóipari cégek árbevétele és leginkább a nyereséghányada az nem fog beesni.

Topik gazda

Zsombéki
4 1 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek