Topiknyitó: -pny 2019. 05. 26. 22:31

Megszületett a végeredmény - nagy meglepetések az EP-választáson  

Újabb kiszivárgás: közel végeredményt jelentő adatok az EP-választásról!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2019. 06. 03. 08:54
Előzmény: #498  Törölt felhasználó
#500
a Royal Society-t 1660-ban alapították és 1850-ig fel se merült az, hogy állami finanszírozás kellene neki...
pitcairn2 2019. 06. 03. 08:50
Előzmény: #495  Törölt felhasználó
#499
csak Faraday esetében áll fenn az állításod, őt végül a minimális formális képzettsége ellenére a Royal Society is elfogadta, bár az is igaz, hogy vmi 20 évig jóformán szolgaként bántak vele...
inas + tudományos asszisztens...
jó sokáig ilyen szinten vegetált...
"In the class-based English society of the time, Faraday was not considered a gentleman. When Davy set out on a long tour of the continent in 1813–15, his valet did not wish to go, so instead, Faraday went as Davy's scientific assistant and was asked to act as Davy's valet until a replacement could be found in Paris. Faraday was forced to fill the role of valet as well as assistant throughout the trip. Davy's wife, Jane Apreece, refused to treat Faraday as an equal (making him travel outside the coach, eat with the servants, etc.), and made Faraday so miserable that he contemplated returning to England alone and giving up science altogether. "
https://en.wikipedia.org/wiki/Michael_Faraday#Early_life
kemény dolog ez az akadémiai tudomány:)
Törölt felhasználó 2019. 06. 03. 08:49
Előzmény: #496  pitcairn2
#498
Ja mivel még nem volt akadémia, de ők voltak az alapkutatást végzők és asszem pl. Newton egyetemi tanár volt, Faraday meg tán az angol akadémia (vagy valami ilyesmi) tagja. (Lusta vagyok utána nézni, de szerintem kb. jól emlékszem.)
pitcairn2 2019. 06. 03. 08:40
Előzmény: #495  Törölt felhasználó
#497
ezt külön ki is emelem neked...
"Newton's scientific work may have been of lesser personal importance to him, as he placed emphasis on rediscovering the occult wisdom of the ancients. In this sense, some historians, including economist John Maynard Keynes, believe that any reference to a "Newtonian Worldview" as being purely mechanical in nature is somewhat inaccurate"
https://en.wikipedia.org/wiki/Isaac_Newton%27s_occult_studies
pl. nagyon jó világvégeváró próféciái vannak:)
azt hiszem még a pontos időpontot is kiszámolta:)
pitcairn2 2019. 06. 03. 08:37
Előzmény: #495  Törölt felhasználó
#496
javíts ki ha tévedek, de "Newton, Faraday, Ohm" urak nem akadémiai kutatóintézetben dolgoztak, hanem a passzióikat élték ki egyéb tevékenységek mellett
pl. Newton esetében 100%, hogy erről volt szó...
ráadásul az egzakt tudományok mindig is alárendelt szerepet játszottak nála...
Isaac Newton's occult studies
https://en.wikipedia.org/wiki/Isaac_Newton%27s_occult_studies
Törölt felhasználó 2019. 06. 03. 08:25
Előzmény: #492  pitcairn2
#495
Ja, Tesla és Edison a zseni, nem is kellett Newton, Faraday, Ohm és a többi akadémikus úr, akik előtte lerakták a fizika és az elektromosság alapjait. Most meg ugye Jobs, Gates, stb. a zsenik és szarjuk le azokat, akik megalkották előttük a hardvert, amin ők alkothattak. Lehet, hogy az Akadémia rosszul működik (én nem tudom, mert nem vagyok akadémikus, így nem látom belülről), de az tuti, hogy alapkutatás nélkül a te zsenijeid szart sem érnek főleg a mai világban, pl. nem tudom, hogy Edison hogy rakna össze egy fúziós reaktort.
Dehogynincs
Dehogynincs 2019. 06. 03. 08:03
#494
Számomra az az egyik meglepetés, hogy a tökösebb budapesti választók olyan helyzetbe hozták a töketlenkedő ellenzéki pártokat, hogy ősszel a fővárosban vélhetően jobb eredményt fognak elérni, mint az öt évvel ezelőtti önkormányzati választásokon. Ha el nem baltázzák ezt is.
A szorgalmat általában jó tulajdonságnak tartják, de ha egy buta szorgalmas, akkor az rossz párosítás. A buta ellenzéki pártok pedig ciklusok óta ugyanazt csinálják és állandóan azt várják, hogy nem csak más eredmény jön ki ugyanabból, hanem egyenesen  agyagba döngölik a hatalmat.
euler 2019. 06. 02. 23:54
Előzmény: #491  pitcairn2
#493
örülök, hogy egyetértesz :))
pitcairn2 2019. 06. 02. 23:53
Előzmény: #490  euler
#492
inkább a konkrét kommentre próbálj reagálni, mivel az innovációk piaci bevezetésének a megdrágítása kapcsán egyáltalán nem állítok valótlant...
2,5 milliárd USD-be kerül egy új gyógyszer bevezetése pl. az USÁ-ban...
https://www.scientificamerican.com/article/cost-to-develop-new-pharmaceutical-drug-now-exceeds-2-5b/?redirect=1
azt hiszem ezen a ponton megfejtettük a nagyok dominanciájának a titkát...
ami pedig az akadémiai tudós urakat illeti:
hát ők szerintem sohasem voltak semmilyen tudományos forradalom élvonalában sem... 
pitcairn2 2019. 06. 02. 23:44
Előzmény: #486  kiegyezo
#491
azt hiszem ez nem kérdéses...
https://youtu.be/7jO5N85SNM8?t=90
euler 2019. 06. 02. 23:44
Előzmény: #489  pitcairn2
#490

Nagyvonalúan dobálod itt a megfellebbezhetetlen ítéleteket (néha még el is találod a passzoló youtube vagy wiki hivatkozásokat), de hidd el ez így nem túl élvezhető a többségnek szerintem. Az utóbbi témánál pl. nem ártana utánanézned, hogy mi az alap- és mi az alkalmazott kutatás.
Ha már a topik témájától ennyire eltértetek...
pitcairn2 2019. 06. 02. 23:27
Előzmény: #487  kiegyezo
#489
az un. "akadémia tudományos kutatás" jobbára szimpla pénzkidobás
a valódi tudományos élet elsősorban a nagy cégek játékszere lett
a kicsik nem azért szorultak vissza, mivel úgy eredendően nem voltak versenyképesek, hanem mert masszívan megdrágították a innovációk piaci bevezetését
emiatt a kicsik eredményei is jobbára a nagyokon keresztül jutnak el a piacra... 
pitcairn2 2019. 06. 02. 23:24
Előzmény: #482  signal2
#488
a jelenlegi tudományos modell válsága különben egyértelmű
https://youtu.be/LfHEuWaPh9Q?t=211
https://en.wikipedia.org/wiki/John_Ioannidis#Research_findings
kiegyezo 2019. 06. 02. 23:18
Előzmény: #483  pitcairn2
#487
Az egyáltalán nem biztos. Amennyire én követem az eseményeket, rohannak előre és kiaknázzák a tudományos eredményeket. Gráf elmélet pl., vagy a titkosító algoritmusok, amiknek a matekja évtizedek óta kialapkutatódott, aztán rájöttek, hogy hopp, bankkártya, hopp PGP. Az tény, hogy ezekre olyan műszaki megoldásokat építeni, amikre a kutatók nem feltétlenül gondoltak.
kiegyezo 2019. 06. 02. 23:13
Előzmény: #481  pitcairn2
#486
Hm. Kérdés, hogy ez tudományos vagy műszaki áttörés-e.
.
Ami biztosan tudományos és XIX. század végi: a modern atomfizika - és ez alapvetően intézményekhez kapcsolódik.
kiegyezo 2019. 06. 02. 23:04
Előzmény: #479  pitcairn2
#485
Ezek a példák érdekesek, a többségét ismertem (Wegenert nem). De ez nem intézményes akadályozás, nem elit vs elitellenesség, hanem szűklátókörűség illetve, ahogy írod Edison esetében (róla, emberi tekintetben, asszem, még sosem hallottam semmi jót) a kisszerűség, anyagi érdekek. Az inkvizíció, na, az már valami. Vagy a szovjet tudósperek. 
.
Amit írsz a mikroprocesszorról, azért érdekes, mert ez a "szabadidejében hobbiból" megjelenik Einsteinnél is, amikor a szabadalmi hivatalban dolgozott.
pitcairn2 2019. 06. 02. 23:01
Előzmény: #482  signal2
#484
a naagy kutatóintézeteidet különben leginkább a szabadalmaztatás megdrágítása hozza helyzetbe
pl. az USÁ-ban gyakran több milliárd USD egy új gyógyszer bevezetése...
no kb. ez kedvez a nagyoknak...
pitcairn2 2019. 06. 02. 22:59
Előzmény: #482  signal2
#483
a számítástechnikai forradalom is jórészt erről szólt... 
egy "picit" előreszaladtak a fijjuk az akadémikus urakhoz képest...
signal2
signal2 2019. 06. 02. 22:54
Előzmény: #479  pitcairn2
#482
Az elmúlt 30 évből hozz ilyen példákat. Mert most a jelenről van szó.
pitcairn2 2019. 06. 02. 22:38
Előzmény: #474  kiegyezo
#481
Tesla kapcsán inkább az az érdekes, hogy a XIX. század legnagyobb tudományos áttörése 100%-ban az akadémiai világtól függetlenül ment végbe...
olyan emberek jóvoltából, akiket lényegében kiutáltak onnan... 

Topik gazda

-pny
-pny
3 4 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek