Ok, én csak a saját gondolataimat írtam le. Azon gondolkodtam, hogy az adófizetők mit finanszírozzanak, abból, amit a piacok nem kutatnak. Nyilván vannak olyan drága és hosszú távra fontos eszközök, melyek a további kutatásokat segítik és baromi drága. Ilyen pl. a Hubble. Ebben igazad van. :)
Szerintem meg nem célszerű "főállású anyaságot" 3 gyerekhez kötni, le kell vinni kettőre, mert ahogy a példa mutatja elfogyunk, és egyre több gazdasági migránst kell foglalkoztatnunk.
"a főállású anyaságnak nyilván 3 gyerek mellett van értelme :)" Erre írtam, hogy szerintem meg 2 gyerek mellett is van értelme, és mindjárt meg van oldva a 2-es fertiltási ráta.
Minimálbér összegét csak 3 gyerek esetén lehet érvényesíteni családi adókedvezményből de nem 200 bruttóból, hanem jóval nagyobb bruttóból, és asszonkának még mindig nincs nyugdíjjogosultsága, tb jogosultsága sem.
Egyrészt, egy szóval sem mondtam, hogy az ismerőseim elleneznék az átalakítást :-) És kifejezetten azért jeleztem, hogy kicsi a mintám, hogy vili legyen, kicsi a minta. A cikkek és a szabadalmak nem tudom, milyen rendszerben jelennek meg, tehát, hogy mikor számít akadémiainak. Hol elérhetők ilyen statisztikák?
Figyelem, ezt te állítottad, hogy minimálbérnyi összeggel elismert főállású anyaság megoldaná a termékenységi problémákat. Egyedül te. És én még csak mindig arra mutattam rá, hogy egy ekkora összeget egyébként érvényesíteni lehet családi adókedvezményből már nem is olyan magas egykeresős családban is. Tehát akkor hol oldotta ez meg a termékenységi problémákat?
1 gyerek esetén 66 670 forint a kedvezménykeret, ebből 1 gyerek esetén havonta 10 000 forintot kapsz kézhez,
2 gyerek esetén 133 330 forint (ez 2018-ban 116 670 forint volt) a kedvezmény gyermekenként, ez nettó 20 000 forint gyermekenként (2018-ban 17 500 forint volt), azaz havi 40 000 Ft-tal kapsz többet, mint azok, akiknek nincs két gyerekük
3 vagy több gyerek esetén 220 000 forint a kedvezmény, azaz 33 000 forint kedvezmény jár az adóból gyermekenként (ez nettó 99 000 Ft havonta, ha 3 gyereked van)"
Azt hiszem, nem voltam elég világos. . Arra írtam példákat, hogy ami egy adott korban senkit nem érdekelt, vagy éppen teljes képtelenségnek tűnt, az ma lehet fontos része az életünknek, vagy éppen trivialitás. . Az alapkutatásokra épp ezek miatt van szükség. Olyan helyzetekben, amikor a kézzel fogható haszon nem látszik. Ilyen bőven van az egzakt tudományok terén is. Minek nekünk Hubble teleszkóp? Meg hadron-ütköztető. Összeütközik? Na, bummm :-) . A pedagógiát sem azért írtam, hogy liberalizálni kell-e, hanem azért, mert valakik menet közben rájöttek, és hogy ezek nem a latin- vagy matektanárok voltak, abban szinte teljesen biztos vagyok, szóval, rájöttek, hogy a memoriteren és a körmösön túlmutató eszközöket is be lehet vetni. Ehhez kutatás kell, nem születik meg egy csettintésre vagy épp parancsszóra. . A jelek szerint nem úgy van, ahogy ideálisnak látnád az (állami) iskolát, és én úgy gondolom, jelentősen távolodunk is a céltól.
A családi adókedvezmény nettó 69 ezer forintja önmagában egy nettó minimálbér. Egyébként GYES alatt nem kell TB-t fizetni. A minimálbér nyugdíjjáruléka után keletkező jogosultság pedig gondolom csak viccből lett megemlítve :). De akkor keressen apuka 220 bruttót...
Megszületett a végeredmény - nagy meglepetések az EP-választáson