Topiknyitó: Portfolio 2010. 10. 13. 18:18

Megdöbbent a pénztárszövetség Orbán javaslatán  

Ugrás a cikkhez
Megdöbbenéssel fogadta a Stabilitás Pénztárszövetség Orbán Viktor miniszterelnök mai bejelentését, amely szerint novembertől 2011. december 31-ig felfüggesztik a magánnyugdíjpénztári kifizetéseket, majd pedig kidolgozzák a törvényi feltételeit annak...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=139853
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 10. 14. 08:33
Előzmény: #77  tokos.
#80
tokos,

"Ha viszont nem is jár neki, bár fizet, az ..opás. "

Pont erről van szó! Van egy tv, amely hosszú távra deklarálja, hogyan fogunk mi "rászokni" az öngondoskodásra, gyűjtsünk saját számlán, mert majd ha nyugdíjasok leszünk, kevésbé leszünk rászorulva a dilettáns, rövid távon gondolkodó , a szavazatszámláláson kívül semmihez sem értő politikusainkra. (erről írtam ugyanis...)

Ehelyt gyün egy újkommunista kurmány, és befagysztja az öngondoskodás csíráját, ezzel azt üzeni:

"Nehogy eszedbe jusson gondoskodni magadról, majd én gondoskodom rólad! Ha megpróbálod magad, úgyis elszedem, államosítom, mert az az igazságos!"

Újkommunisták! Ezt mondom már az eü-reform egyik alapelemének elgáncsolása óta, de talán még régebben.
Törölt felhasználó 2010. 10. 14. 08:30
Előzmény: #78  Törölt felhasználó
#79
Reszben azert valasztottam az MNYP-t anno, mert ha nincs is meg a 20 evnyi nyugdijjogosultsagom, halalomkor meghatarozhattam egy orokost az addig felgyult penzre.

Ha ezt is eltorlik a visszaallamositaskor, en megyek az Europai Birosagra es beperelem ezt a tolvaj bandat.
Törölt felhasználó 2010. 10. 14. 08:02
Előzmény: #76  Törölt felhasználó
#78
a kérdés számomra az, hogy ha az állami nyugdíj részre vonatkozóan nem vezetnek be egy korrekciót (mondjuk nem 75 hanem 76 -78% lesz amit onnan kapok) akkor az nem alkotmányellenes?
ez ugyanis negatív diszkrimináció! a teljesen állami nyugdíjrendszer tagjaival szemben hátrányosan érinti a vegyes rendszer tagjait.
Szerintem ez nem állja ki az alkotmányosság, vagy az európai bíróság próbáját.
Kinek van kedve még perelni rajtam kívül?
tokos. 2010. 10. 14. 07:57
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#77
Nézd akira,

Ha valaki nem kér valamiből, de jár neki, az az ő dolga. Ha viszont nem is jár neki, bár fizet, az ..opás.
Törölt felhasználó 2010. 10. 14. 07:55
Előzmény: #75  parkinson
#76
A zsírosbödön hízlalására...
parkinson 2010. 10. 14. 07:49
#75
és azt tudja már valaki, hogy a havi 30mrd hová kerül?
Törölt felhasználó 2010. 10. 14. 07:42
Előzmény: #68  tokos.
#74
tokos,

Ha lenne rá lehetőségem, akár deklarálnám is, hogy nem is kérek belőle. Pont úgy, mint ahogy a családi pótlékra sem tartok igényt, mégsem tudom (korábban emlékszem, hogy nem lehett) lemondani. Meg úgy, hogy az állami eü szolgáltatásra sem tartok igényt, magánorvoshoz/magánrendelőbe/magánfogorvoshoz járok, magánbiztosítást fizetek.

Nem kellenek a komcsik szolgáltatásai.

Ja, és szerencsésnek mondhatom magam, hogy az EU állampolgára vagyok, oda telepedek ahova akarok, ott alapítot céget, oda költöztetem ahova akarok, így oda is adózok, oda is fizetek kötelező állami szolgáltatásért, ahova akarok.

Én ez utóbbiakat tartom értéknek, nem a nem létező nyugdíjjogosultságomat, meg a velejéig korrupt állami egészségügyi szolgáltatásokat.
BBCS 2010. 10. 14. 07:18
Előzmény: #1  portfolio
#73
2008-ban is rengeteg ember vette döbbenten tudomásul az ingatlanalapokban lévő megtakarítások befagyasztását.

Akkor pedig a saját pénztárcánkból kiizzadt összegek felvételét tiltották le.

Úgy gondolom, a ny.pénztári számlákon összegyűlt megtakarítás nem ebbe a kategóriába tartozik. Akkor mégsem lépett senki az ügyben, pedig annál aljasabb dolgot nem tudok elképzelni, mint az emberek saját pénzhez való hozzájutásának megakadályozása..

Mellesleg mi akkor fogtunk padlót, azóta sem tudunk talpraállni.
togyozo 2010. 10. 14. 00:29
Előzmény: #70  jumbo2
#72
Az a gond, hogy nálunk a svéd modell nem működne, mint ahogy a lengyeleknél sem működik
Törölt felhasználó 2010. 10. 14. 00:02
Előzmény: #70  jumbo2
#71
Azért vannak dolgok amit gyorsan elfelejtünk, mikor megtörtént a nyugdíjrendszer átalakítása, a magánnyugdíjpénztárak elkezdtek gyűjtögetni, az állam meg ott maradt bevétel nélkül, viszont a jelenlegi nyugdíjakat fizetnie kell, a fent maradó hiányt kellene kigazdálkodnia az államnak, mert az unió nem hajlandó elfogadni az ebből adódó hiányt. Ha az elvtársak annak idején nem lopták volna el a befizetett járulékot akkor most nem lenne probléma. Van más megoldás is a nyugdíjak drasztikus csökkentése, csak ehhez nem tudom mit szólnának a nyugdíjasok... ellopják a befizetéseket... azt 50 évvel ezelőtt megtették, ha ezt korrektül le tudják adminisztrálni akkor senkit nem ér kár...Gondolkodjatok mielőtt vádaskodtok..
jumbo2 2010. 10. 13. 23:36
Előzmény: #1  Portfolio
#70
Elég sok lóvét fizettem már be a MNYP-amba, de számomra az áttérés a svéd modellre teljesen rendben volna. Ebbe a meglévő vagyon államosítása és az állam privát számláján vezetve is belefér számomra.

Ha nem lesz államnál vezetett privát számla, akkor ez egy jó lépés a kommunizmus felé.
Törölt felhasználó 2010. 10. 13. 23:24
Előzmény: #67  Törölt felhasználó
#69
Mi a garancia arra, hogy egy év múlva a befizetéseket tovább küldik? 1 év múlva közlik majd hogy 2 év. közben kigondolják hogyan lehet a kasszát is lenyúlni. Ha ugyanezt egy banki dolgozó csinálja, hogy a pénzt nem oda küldi ahova kell, hanem megtartja, azt sikkasztásért becsukják. Most már törvényesítik a csalást, sikkasztást is.
tokos. 2010. 10. 13. 22:26
Előzmény: #67  Törölt felhasználó
#68
Akirám,

Az egy dolog, hogy számítasz-e, a másik viszont az a kérdés, hogy kapsz-e.

Én nem kaptam...
Törölt felhasználó 2010. 10. 13. 22:23
Előzmény: #61  tokos.
#67
tokos,

"Ha minden jól megy, ezért az egy évért némi szolgáltatást fogsz kapni nyugdíjas korodban, lehet, hogy kevesebbt, mint az mnyp-ből, de még az sem kizárt, hogy többet. "

Én az azoktól egy fillér szolgáltatásra sem számítok, akik nem értenek máshoz, mint a szavazatgyűjtéshez.

Az állami felosztó-kirovó rendszerek pedig biztosan össze fognak dőlni, se ez az egy év, se a korábbi 20, de még a következő 20 évért sem számítok különösebb szolgáltatásra... :(
Törölt felhasználó 2010. 10. 13. 22:18
Előzmény: #64  hegedusgabor01
#66
ha kovetkezetes akarsz lenni, akkor a 21. szazad csupa perbol allna szamodra..
kiegyezo 2010. 10. 13. 22:15
Előzmény: #60  bunny8
#65
Ha jól értem, amit olvasgattam itt-ott: te fizetsz. Csak nem adják oda a mnyp-nak.
hegedusgabor01
hegedusgabor01 2010. 10. 13. 22:10
Előzmény: #1  portfolio
#64
Ez van amikor a BALFASZ hatalmat kap!!!-

Össze kellene fogni és SZÁNDÉKOS ANYAGI KÁROKOZÁS címén beperelni az államot!Én csatlakozom....
Törölt felhasználó 2010. 10. 13. 22:08
Előzmény: #45  kiegyezo
#63
Megtisztelsz, hogy engem kérdezel, de nem vagyok jogász. Szerintem az mnyp-s húzás teljesen jogszerűtlen. A különadók valószínűkeg nem (ha persze már idén akarják, akkor azok is).
Törölt felhasználó 2010. 10. 13. 22:04
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#62
"ertem en, de ha nincs olyan opcio hogy a dolgozo magyare a befizetett osszeg, akkor egy magan cegnek hiszel jobban vagy az allamnak???"

1. Hát semmiképpen nem a magyar államnak...
2. Itt nincs döntési helyzet. Született egy rendszer, megvannak erre a törvények, működik 12 éve. Nem lehet egyik napról a másikra azt felrúgni (lehet persze, mindent lehet, de annak ára lesz, rendszerint sokkal több).
tokos. 2010. 10. 13. 22:03
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#61
akirám,

Mélyen együttérzek veled.

Egy apró dolggal azért megpróbállak felvidítani. Ha minden jól megy, ezért az egy évért némi szolgáltatást fogsz kapni nyugdíjas korodban, lehet, hogy kevesebbt, mint az mnyp-ből, de még az sem kizárt, hogy többet.

Amikor a szocik álltak neki dolgozni, akkor járulékemelést, és szolidaritási adót kaptam, amiért még köszönet sem járt, nemhogy valamifajta szolgáltatás.

Szerintem kimondottan szerencsés csillagzat alatt születtél...

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek