Topiknyitó: Portfolio 2010. 10. 13. 18:18

Megdöbbent a pénztárszövetség Orbán javaslatán  

Ugrás a cikkhez
Megdöbbenéssel fogadta a Stabilitás Pénztárszövetség Orbán Viktor miniszterelnök mai bejelentését, amely szerint novembertől 2011. december 31-ig felfüggesztik a magánnyugdíjpénztári kifizetéseket, majd pedig kidolgozzák a törvényi feltételeit annak...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=139853
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bunny8 2010. 10. 13. 22:00
Előzmény: #59  kiegyezo
#60
Mi van akkor ha most 14 hónapig nem fizetek mnyp-t?
kiegyezo 2010. 10. 13. 21:55
Előzmény: #57  Törölt felhasználó
#59
Köszi!

Már felvilágosítottak a többiek, hogy feltehetően a félúton lévő járulékainkról van szó. Én azt hittem az első hírekből, van valami állami támogatás-szerűség és azt nem fizetik ki.

Sajnos értem. Olyan jó lenne hülyének lenni :-))))
Törölt felhasználó 2010. 10. 13. 21:52
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#58
elmegy a vitya a kurva annyába
a mnyp-ak is sápolták a számlám, de itt most mindent elvesznek.
Ha lesz tüntetés elmegyek rá, sőt elfoglalom a tv székházat is!
Törölt felhasználó 2010. 10. 13. 21:47
Előzmény: #45  kiegyezo
#57
kiegyező,

"Miért kapták eddig ezt az állami pénzt a pénztárak?"

Azért, mert a 90-es évek második felére fölismerték, hogy az állami, felosztó-kirovó nyugdíjrendszer fönntarthatatlan, ellenérdekeltséget kelt a befizetők és a kedvezményezettek között, és fölismerték azt is, hogy a társadalom rendszeres megtakarításra való ösztönzése, azaz az öngondoskodás kialakulása létkérdés egy egyensúlyra törekvő nemzetgazdaságban. Talán mára elfelejtették... :(

"Jogszerű-e, ha most elvonják?"

Nem, pont annyira nem jogszerű, mint a II. VH utáni államosítás. Pont olyan, mintha most kitalálnák visszamenőleg, hogy bocsi, fizesd be az elmúlt évek alatt bekövetkezett adó- és járulékcsökkentésből fakadó, a valaha rád érvényes legmagasabb adó- és járulékkulcs és a tényleges adó- és járulékkulcsod alapján fizetett adód/járulékod különbözetét. Visszamenőleg. Érted?
kiegyezo 2010. 10. 13. 21:45
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#56
Ha most dobnám el a kanalat, akkor szépen megköszönnék, hogy íly módon is hozzájárulok a nyugdíjrendszer stabilitásához. tudtommal senki semmit nem kapna.

Ha nyugdíjasként, akkor jár valami özvegyi nyugdíj, de amennyire tudom, nem sok és rövid ideig.

Növekedési portfólióban van a pénzem.

Személyes számlán, vagy hogy a tökbe hívják.

Ez így jó.

Üdv:
Törölt felhasználó 2010. 10. 13. 21:45
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#55
Reményhal.
Szebb jövőt kb. a '30-as évek óta igérnek. Csak pár évet kell kjhúzni jeligére.
Törölt felhasználó 2010. 10. 13. 21:41
Előzmény: #52  kiegyezo
#54
azt nem tudom, mi fog tortenni ha allamiban vagy es elpatkolsz.
Te max. arrol donthetsz, hogy ki kezelje es milyen portfolioban legyen. De ha azt akarod, hogy allampapirban legyen, miert nem kezelheti az allam, ha az neki jo?

Drasztikus a jelenlegi lepes, de remeljuk hogy azert tortenik, hogy legyen mozgastere a kormanynak a valtozasok veghezvitelehez, ami egy szebb jovot eredmenyez....
En meg remenykedek.

link
Törölt felhasználó 2010. 10. 13. 21:38
Előzmény: #48  tokos.
#53
tokos,

"A jogbiztonságnak és a kiszámíthatóságnak nem tesz jót, az biztos."

És az adótudatosságnak sem. Majd mindenki azt vallja, hogy adómentes háztáji munkából él, nyírja a gazdagok gyepét, meg metszi a sövényét, szedi a gyomot, mos, vasal rájuk, stb. és nem fizet egy fillér adót és járulékot sem - és röhög a markába...

Ilyenkor tényleg azt gondolom, hogy eddig is felesleges volt minden fillér, amit az államkasszába fizettem, inkább loptam volna ki azt a pénzt valami svájci, osztrák és kajmán bankba, lassan meg is volna a nyugdíjra valóm... :(

Hajrá Magyarország! Így kell ezt az adóreformot csinálni, ez ám a világszabadalom!
kiegyezo 2010. 10. 13. 21:33
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#52
Hogy lenne halál mindegy?

Pl. ha elpatkolok, akkor a mnyp-ból takaros kis összeget kap a családom.

Ha bukik az állam, miért kéne bukni a mnyp-nak is? Logikus, de nem teljesen törvényszerű.

Egyébként, nem fog bukni.

Én tudatosan választottam, hogy belépek. Tudatosan nem léptem vissza. Az a járulék az enyém, és én dönthetek róla. Polgár vagyok.

Nekem ez ennyire fáj.
Törölt felhasználó 2010. 10. 13. 21:23
Előzmény: #49  kiegyezo
#51
Már 2008- ban pedzegettem vmelyik fórumon hogy túl sok pénz van ezekbe a mnpénztárakba ahhoz hogy nehogy megadóztassák előbb vagy utóbb..
Törölt felhasználó 2010. 10. 13. 21:22
Előzmény: #49  kiegyezo
#50
A te szemszogodbol halalmindegy.

Ha bukik az allam, vagy az allam altal garantalt penzt bukod el, vagy amit a mnyp-ktol kapsz, az nem fog semmit sem erni. Ha nem bukik, akkor meg lesz penz. Es valaszthatsz hogy allam, vagy mnyp-re bizod / toluk kapod a penzed.

Ez faj egyeseknek ennyire?
kiegyezo 2010. 10. 13. 21:13
Előzmény: #48  tokos.
#49
Jól értem? Az én járulékomat levonják a cégnél, beküldik az APEH-nek, aki nem küldi majd tovább?

Nem ezt hívják sikkasztásnak?

Ez azt jelenti, hogy mnyp-ba küldött járulékom az államé lesz? Akkor én fizetek válságadót?

Bakker, igaza lesz a kollégámnak, aki ezt tippelte! Ennyire naív lennék?
tokos. 2010. 10. 13. 21:08
Előzmény: #45  kiegyezo
#48
"Miért kapták eddig ezt az állami pénzt a pénztárak?
Jogszerű-e, ha most elvonják? "

Ez nem állami pénz volt, csak mint kiderült, a APEH-en ment keresztül, aki most nem fogja továbbutalni.

A véleményem szerint nem jogszerű jelenleg, de hamarosan az lesz. A jogbiztonságnak és a kiszámíthatóságnak nem tesz jót, az biztos.
Törölt felhasználó 2010. 10. 13. 21:01
Előzmény: #41  ingcapa
#47
Ismerek olyan embert, aki visszamenne az allami intezmenybe, gondolom egyesek szamara megnyugtatobb ha az allam allna moge.

Letezik pl. hozamgarancia, de milyen dolog az hogy garantalsz valamit, es a penz amire a garanciat vallalod nincs a birtokodban, hanem mas kezeli?

Ez ha az osszvagyon 10-15%-a, az is valami szerencsetlen allamunknak...
prmiklos 2010. 10. 13. 20:58
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#46
Hát, ezt megértem, de nincs annyi civil kurázsi, hogy egy ilyen súlyos témában, ami milliókat érint, összefogjunk, és kiálljunk az érdekeinkért? Mondjuk a magyar ember nem az a sztrájkoló típus. Egy ilyen húzás a franciáknál egész más reakciót váltana ki :-)

Egyelőre még nem ismerem a pontos elképzelést, így még nem kezdek el szervezkedni. Szóval még felül a gálya :-)
kiegyezo 2010. 10. 13. 20:58
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#45
Két kérdésem van, teljesen komolyan teszem fel, egyikre sem tudom a választ:

Miért kapták eddig ezt az állami pénzt a pénztárak?
Jogszerű-e, ha most elvonják?

Hasonló, de a telekom és a energiás különadóhoz kapcsolódó: vajon a koncessziós szerződések, stb. mit mondanak? Azokkal összhangban van-e?

És mindegyik az alkotmánnyal?

Kösz:
joepappa
joepappa 2010. 10. 13. 20:47
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#44
nem vagy egyedül, a rv-t jobb szeretme magam kezelin, a kötvénnyel meg nyünyögjön csak a pt.
Törölt felhasználó 2010. 10. 13. 20:43
#43
NEM VAGYOK EGYHARMADOS, SE! ÉRTVE? AZZÉ!
Törölt felhasználó 2010. 10. 13. 20:42
Előzmény: #38  prmiklos
#42
Nem lesz itt sztrájk, tudjátok miért?
Mert a mostani politikai elit, álljon bármelyik vélt oldalon, egy fészekaljból származik. Valójában összekacsintanak, a vértelen rendszerváltás is egy politikai színfalak mögött lezsírozott folyamat volt, kiosztott jövőbeli szerepekkel.
És ne higgyétek, hogy ez összeesküvés elmélet!

Ráadásul a mostani baloldal totális válságát éli a megélhetési politikusokkal a nyakában, akik elk@rták az utolsó 8 évet.
ingcapa 2010. 10. 13. 20:41
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#41
Kb az összvagyon 10-15% van az általad emlitett klasszikus portfoióban.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek