Topiknyitó: totoro 2021. 10. 18. 08:18

Márki-Zayt Miniszterelnöknek!  

Legyen már egy saját topikja :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Sehmet
Sehmet 2021. 12. 30. 12:44
Előzmény: #1217  signal2
#1220
Igen, akkor annyi volt az infláció és azt, hogy az államadósság rohamosan nőtt, de az "és" szó után követező tagmondat nem az egy év alatti "teljesítményre" vagy inkább a teljesítmény hiányára vonatkozott.
Aztán ezt még olvasd el, légy szíves, ennek köszönhetően sem alakultak úgy a dolgok, ahogyan az elvárható lett volna:
https://hvg.hu/gazdasag/20060612gyurcscsomag
Sehmet
Sehmet 2021. 12. 30. 12:41
Előzmény: #1218  Peterbond
#1219
Peterbond 2021. 12. 30. 12:40
Előzmény: #1216  Sehmet
#1218
Akkor ha jól látom Orbán ebben is jobban teljesít mert neki 1 év alatt sikerült azt megcsinálnia amit Gyurcsánynak 4 évébe tellett. :)
signal2
signal2 2021. 12. 30. 12:39
Előzmény: #1216  Sehmet
#1217
"Szerintem el vagy tévedve vagy nem érted, amit írtam Az államadósság növekedését 2006-2009 között, Gyurcsány regnálása alatti időszakra értettem"
Ezt írtad:
"Ugye viccelsz! 2007-ben már 9 %-os volt az infláció és a GDP arányos államadósság rohamosan nőtt"
Sehmet
Sehmet 2021. 12. 30. 12:36
Előzmény: #1211  signal2
#1216

Szerintem el vagy tévedve vagy nem érted, amit írtam Az államadósság növekedését 2006-2009 között, Gyurcsány regnálása alatti időszakra értettem, ami a következőképpen alakult:
2006-ban a GDP   64,6 %-a
2007-ben a GDP   65,6 %-a  
2008-ban a GDP   71,8 %-a
2009-ben a GDP   78,2 %-a

signal2
signal2 2021. 12. 30. 12:33
Előzmény: #1211  signal2
#1215
Az eddigi legdrasztikusabb államadósság-emelkedést éppen 2020-ban produkáltuk (65,5 -> 80,4%). 
kukacponthu 2021. 12. 30. 12:31
Előzmény: #1213  kukacponthu
#1214
*oengo=pengo
kukacponthu 2021. 12. 30. 12:31
Előzmény: #1210  Sehmet
#1213
Remelem az inflacio eseteben beleszamolod azt a laza 20%-ot is, amit a forintgyengules generalt…illetve bocsanat, a szabadsagharc megengedte az europai devizanak, hogy erosodhessen a oengo eseteben!
Azert ez is szempont…
Sehmet
Sehmet 2021. 12. 30. 12:30
Előzmény: #1209  Törölt felhasználó
#1212
Mindenre legalább valamilyen autentikus háttéranyagot mellékeltem. Azt gondolom, egyetemi előadóként még talán hitelesen is tudom kommunikálni, mint azok, aki helyesírási hibáktól hemzsegő hozzászólásaikban csak a szoclib hírharsonákban megjelenő mantrákat szajkózzák.
A Stockholm-szindróma egészen másról szól, még átvitt értelemben sem használható ide.
signal2
signal2 2021. 12. 30. 12:28
Előzmény: #1210  Sehmet
#1211
"Ugye viccelsz! 2007-ben már 9 %-os volt az infláció és a GDP arányos államadósság rohamosan nőtt, pedig a világgazdaság virágzott!" - Nos 64,5%-ról 65,7%-ra nőtt a DGP-arányos államadósság. Ha neked ez a rohamos, akkor kénytelen vagyok megállaptani, hogy veled értelmetlen a vita, mert a magyar szavak neked nem ugynazt jelentik, mint nekem.
A tűzoltás pedig nem 2009-ben, ahnem 2006-ban kezdőtt, még a te idézett szövegedben is benne van ("Bár a makrogazdasági és pénzügyi politika erősebbé vált 2006 óta")
Sehmet
Sehmet 2021. 12. 30. 12:23
Előzmény: #1208  signal2
#1210
Ugye viccelsz! 2007-ben már 9 %-os volt az infláció és a GDP arányos államadósság rohamosan nőtt, pedig a világgazdaság virágzott!
Az IMF hitelt jóváhagyó igazgatótanácsi döntésről 2008 november 6.-án kiadott 08/275. számú sajtóközlemény melléklete az alábbiakat tartalmazta:
„A gazdaság alakulása a közelmúltban
Magyarország volt az egyik első olyan fejlődő piacú ország, melyet sújtott a jelenlegi globális pénzügyi válság fellépése. Ahogy a fejlett gazdaságokban adódó pénzügyi nehézségek a globális fizetőképesség hanyatlásához és fokozott kockázatkerüléshez vezettek, a befektetők egyre nagyobb mértékben kezdtek differenciálni a fejlődő piacok között. Magyarország magas külföldi adósságállománya, mely 2007. év végén a GDP 97 százalékát tette ki, valamint a mérleg kedvezőtlen alakulása negatívan befolyásolta a befektetői kedvet az ország irányában. Bár a makrogazdasági és pénzügyi politika erősebbé vált 2006 óta – ez többek között jelentős költségvetési konszolidációval és adóigazgatási fejlesztésekkel járt – Magyarországot komoly mértékben sújtotta a globális tőkekivonás. A magyarországi pénzpiacokon nagy feszültség jelentkezett az elmúlt hetekben, amely tükrözi a másik fél kockázatának vélt növekedését.”
A program röviden
A növekedés 2009-ben várhatóan -1 százalékra fog zsugorodni a 2008-as mintegy 1,75 százalékos értékről. A lakossági fogyasztás és beruházás már így is csekély mértékét kedvezőtlenül fogja befolyásolni a banki hitelezés drasztikus csökkenése. A 2007. év elején 9 százalékos csúcsértéket elért infláció ............"
Bajnai csak tüzet oltott a drasztikus megszorításával.
Törölt felhasználó 2021. 12. 30. 12:19
Előzmény: #1193  Sehmet
#1209
Vannak embereke, akik pusztán arra képesek, hogy marketingesek és kommunikációs emberek előre legyártott narratíváit böfögjék fel. Ha ezt pénzért teszik, megértem. Ha nem, nos azt már nehezebb megérteni. Bár ugye ismert a Stockholm-szindróma... :)
signal2
signal2 2021. 12. 30. 12:13
Előzmény: #1197  Sehmet
#1208
"A legerősebb ellenzéki párt vezetőjének, mint informális ellenzéki vezetőnek a programja, akit regnálása alatt nemzetközi közgazdászok a világ legrosszabb vezetői közé soroltak," 2004-2006 között valóban minősíthetetlenül szar volt. 2006-tól viszont korrekt, ahogy Bajnai is szakmailag korrekt programot hajtott végre.
.
Az itthoni viszonyokra elég eufenmisztikus kifejezés, hogy nem minden tökéletes. Valójában egy történelmileg soha nme látott kedvező környzeteben sikerült elérnünk oda, ahol vagyunk. Soha nme voltak ilyen alacsonyak a hozamok, soha nem érkezett ennyi külső transzfer az országba, 7 éves nonstop világgazdasági növekedés volt, és végig 2/3-dal kormányozhattak. 
Ebbena környezetben sikerült csúcsra járatni a korrupciót, leépíteni a jogállamot az EU keretei között elérhető legnagyobb mértékben, általánossá tenni az uszítást és gyűlöletkeltést, elodázni a nyugdíjrendszer problémáit, az osszeomlás szélére rohasztani a közoktatást.  
Hogy a szép gazdasági teljesítményből mennyi volt a tisztán hazai teljesítmény, azt megnézheted a régiós országokkal való összevetéssel. Mindenhol esett a munkanélküliség, a költségvetési hiány, száguldott a GDP, emlekedetk a bérek (nálunk gyorsabban), alacsony volt az infláció. A hazai teljesítmény a régiós országokhoz képesti többletteljesítmény. Az mennyi is?
Törölt felhasználó 2021. 12. 30. 12:11
Előzmény: #1203  Törölt felhasználó
#1207
A miniszterelnök úr és bolsevista csapata ha valamit, akkor a középosztályt, a polgárságot gyűlöli és folyamatosan gyengíti. Ebben tényleg elévülhetetlen érdemeik vannak.
Törölt felhasználó 2021. 12. 30. 12:07
Előzmény: #1163  Sehmet
#1206
Szóval akkor a baloldal a kilencvenes évek elején mégsem privatizált. 94 után privatizált, már csak azt kene bizonyítani, hogy fillérekért.
Nem fog menni. Egyébként a privatizáció úgy általában teljesen helyes döntés volt.
signal2
signal2 2021. 12. 30. 12:06
Előzmény: #1191  Sehmet
#1205
" de nem jött volna be 23 millió román, de annak 1 %-a sem, az volt benne a csúsztatás." - nem állította senki, hogy bejött volna. Pont az volt az állítás, amit írtam. 
"ha olyan hülyék lennénk, mint amilyennek az MSZP tart bennünket, akkor vonuljuk le egy pincébe és kössük fel magunkat, de ebben is az MSZP mutasson példát." - így van, ezt mondta. Ő ma egy közjogi méltóság....
Látom, nem tudja az agyad befogadni a tényszerű valóságot, hogy 2010 eéőtt SOKKAL kiegyensúlyozottabb volt a közmédia, most pedig jogszbaályellenesen működik.
"az a félresikerült közvéleménykutató, Somogyival az élen már akkor beállt a szocik mögé, és a hivatkozás nem tény, hanem vélemény." - a hivatkozás tartalmazza a kampány kronológiáját, és legfőbb elemeit. A valósi gyűlöletpolitikát a fidesz kezdte a "Rosszabbul élünk, mint 4 éve" című nyilvánvaló hazugságkampánnyal, mára pedig egy kifinomult iparágat épített rá, és allokált hozzá évi 1-200 milliárd Ft-t. Az általa irányított média (ami a magyar médiapiac nagyrésze) mást sem csinál, mint 1. folyamatos uszító- és lejáratókampányokat folytat (a többszáz elvesztett per alapján szinte kizárólag rágalom és hazugság), 2. tömjénezi saját magát. Brutális erkölcsi rombolást folytat. 
"A "spórolás" nem hozna annyit, mivel olyan kevés a magas jövedelmű, hogy a középjövedelműek is magasabb sávba kellene, hogy kerüljenek. Az orvosokat pedig agyonadóztatnák és elmennének, pedig most jönnek szépen vissza. " Az lmp és momentum teveiben olvasni egy magsabb adósávról, amely 1m Ft felett kezdődne. Ennek megfelelően kellene nyilatkoznod. Arra nem reagáltál semmit, hogy a gyerekesek és a 25 év alattiak eleve alig vagy semmit sem fizetnek, tehát ott alapból nem is érvényesülne az adójóváírás. Az eheti sajtótájékoztatón egyként nem volt szó magasabb adókulcsról, bár szerintem simán elfogadható. Vicce az "agyonadóztatás" szó pl az 1m Ft FELETTI részre kivetett pl 25%-os kulcs esetén, miközben Ausztriában és Németországban 40% feletti felső kulcsok vannak. 
""Azt ígérte, kormányváltás esetén támogatni fogják az önkormányzati és a szociális bérlakások felújítását, valamint panel- és gangfelújítási programot valósítanak meg. Kiemelte, hogy lakhatási támogatási rendszert hoznak létre, támogatják a lakáscafeteria rendszerének kiszélesítését" - ezek nettó költségvetési hatása elhanyagolható 
"újraindítják a lakáscélú előtakarékossági programot." - ami szerintem sokkal jobb, mitn a CSOK. Tehát a CSOK kivezetésével együtt támogatandó
" határozatlan időre felfüggesztenék a devizahitelesek kilakoltatását, valamint kártérítési alapot hoznának létre a hitelkárosultaknak" - ezzel é semmilyen szinten nem értek egyet, demagógia
"Továbbá kiszélesítenék a családi csődvédelem intézményét, illetve visszavezetnék az országos szociális rendszerbe a lakásfenntartási támogatást és az adósságkezelési szolgáltatást." - megint csak minimális a költségvetési hatása
"a minimálbér felére akarják felhozni a minimálnyugdíjat" - én erről még nem hallottam. Ez egy kósza MSZP-s magánötlet lehet. Viszont az megfontolandó, hogy emeljék a minimálnyugdíjat pla sz infláció mértékével minden évben. Az ugyanis felháborító, hogy 2008 óta 28.500 Ft a minimálnyugdíj, és az öSSZES, indokolatlanul hozzákapcsolt egyén juttatás.
"A jelenlegi kormány pedig a gyakorlatban is ad és nem von meg most sem, mint Bajnaiék idejében, pedig a jelenlegi, pandémia okozta gazdasági válság jóval nagyobb, mint a 2008-as pénzügyi válság okozta reálgazdasági válság."  - jelenleg lehet olcsó hitellel finanszírozni bármit, akkor meg nem lehetett. Ezért nem lehetett osztogatni. NEm volt miből. Most brutálisan növelik a hiányt és az adósságot. Míg a pedagógusok 50%-os emelését azzal bírálod, hogy hiányt növel, a kormány mostani értelmetlen és brutális pénzszórását isteníted. Hát... komly vagy. Ja, nem.
Törölt felhasználó 2021. 12. 30. 12:05
Előzmény: #1201  Sehmet
#1204
Ma már tudjuk, mire használták fel ezt a kétharmados felhatalmazást. Elég sz@r lett az eredmény.
Törölt felhasználó 2021. 12. 30. 12:03
Előzmény: #1202  Sehmet
#1203
Azért sikerült elég sok ember tyúkszemére rálépni már 11 év alatt. A középosztály pedig nem került jobb helyzetbe, a wealth affect többnyire nem jelent igazán erős anyagi alapokat a családoknál.
Sehmet
Sehmet 2021. 12. 30. 11:59
Előzmény: #1200  Törölt felhasználó
#1202
Azért ennél már a többség okosabb. A gyűlöletnél jobban szeretik az anyagi és egzisztenciális biztonságot.
Sehmet
Sehmet 2021. 12. 30. 11:58
Előzmény: #1198  Törölt felhasználó
#1201
A jelenlegi ellenzék legerősebb pártja vezetőjének kevésbé áldásos tevékenysége miatt kapott - szinte mindenre kiterjedő - kétharmados felhatalmazást Orbán és a Fidesz. Egyébként a westminsteri többségi demokráciában kb. 2-3 képviselője lett volna a baloldalnak 2010-ben.

Topik gazda

totoro
totoro
3 5 4

aktív fórumozók