Topiknyitó: totoro 2021. 10. 18. 08:18

Márki-Zayt Miniszterelnöknek!  

Legyen már egy saját topikja :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
badsector1
badsector1 2021. 12. 30. 14:05
Előzmény: #1276  Peterbond
#1280
"Majd a következő bekezdésben arról ír hogy elidegenítési szándék esetén az érintett vagyonelemek megvásárlására a magyar államnak Ajánlatot kell tennie. erre piaci áron vételi joga van. Ha 90 napon belül nem él vele akkor ettől a vételi jogtól elesik."
  
tehát az állam ingyen odaadta a vagyonát egy alapítványnak, amit piaci áron visszavehet.
ez már btk kategória, ha a meg nem valósult sukorói telekcsere az volt.
Peterbond 2021. 12. 30. 14:02
Előzmény: #1264  Sehmet
#1279
Hát ingyenes visszavételi jog nincs. Továbbadni természetesen minek adnák tovább. Nekik a tuti állás kell és a rendelkezés 100 milliárdos vagyon felett amiket arra és úgy használhatnak fel ahogy akarnak. Mármint persze az egyetem működése érdekében de tuti vele fog férni pár száz millió a Pesti Srácoknak vagy vaami határontúliak segítségére létrejött alapítványnak aki ingatlanba fektetthet és véletlenül a Kövért vagy a kabinetfőnökét szállásoltathatja el benne.
.
Még szép is lenne ha már Holnap Orbán vagy Kövér vagy Szíjgyártó nevére írhatnák 5-10% Mol és Richter részvényt :). 
signal2
signal2 2021. 12. 30. 14:00
Előzmény: #1276  Peterbond
#1278
Az olvtárs nem forított elég figyelmet eme brutális közvagyonkárosításra. MOL-részvényesként talán jobban figyelt volna.
Peterbond 2021. 12. 30. 13:59
Előzmény: #1276  Peterbond
#1277
200 és 100 milliárdos vagyon. Elnézést a kapkodásért.
Peterbond 2021. 12. 30. 13:58
Előzmény: #1259  Sehmet
#1276
"A részvények az államnál vannak, csak egy részének a hozamát engedte át. :)"
.
Én lehet másképp olvastam a 2019-es törvényben de te vagy a jogász lehet tévedek. Tehát egy következő kormány akkor szerinted is azokat visszaveheti és rendelkezhet felette valamint az alapítványt megszüntethet. Ha esetleg nem akkor mikor és hogyan férhet hozzá a vagyonához ami elvileg az övé. illetve ha tényleg csak a hozamát engedte át 1000 milliárdnyi vagyon hozamát mennyi időre is adták át ezeknek az alapítványoknak és ez miért nem ajándékozás?
.
Illetve érdekelne a véleményed akkor a Corviuns egyetem alapító okiratának 6. és 7. oldalán szereplő részre:
.
https://transparency.hu/wp-content/uploads/2021/05/2021.01.19.-Alapito-Okirat-002.pdf
.
Itt ha jól értelmezem ( de nem vagyok jogász szóval tévedhetek ) 2020 május 22.-én a Magyar állam "ingyenesen, nyilvántartási értéken történő átvezetéssel az induló tőke növelése érdekében az alapítvány tulajdonába adta az alábbi vagyonelemeket."
Itt felsorolja a 200 millió Mol és 1000 milliós Richter részvényeket.
.
Majd a következő bekezdésben arról ír hogy elidegenítési szándék esetén az érintett vagyonelemek megvásárlására a magyar államnak Ajánlatot kell tennie. erre piaci áron vételi joga van. Ha 90 napon belül nem él vele akkor ettől a vételi jogtól elesik. 
signal2
signal2 2021. 12. 30. 13:58
Előzmény: #1274  zhagar
#1275
A pedagógusok fieztése jelentpsen visszaesett az átlagbérhez képest 2010 óta, az oktatásmódzsertan semmit nem fejlődött, folyamatosan csúszunk vissza a kompetenciaméréseken, a tantermek felszereltsége kétségbeejtő, a tanárok motiváltsága kétségbeejtő, a tehetségekkel nem foglalkoznak. Két gyerekem jár áltaános iskolába. Egy katasztrófa a közoktatás. Ezt én nem médiában olvasom, hanem minden nap tapasztalom.
zhagar 2021. 12. 30. 13:54
Előzmény: #1233  signal2
#1274

"nem regálsz az olyan felvetésekre, mint közoktatás lerohasztása, uszító propaganda általános alkalmazása, jogállam leépítése, korrupció elburjánzása, aktuálisan pedig (2020-2021) a költségvetési ámokfutás"
szerintem azért nem reagál - ha nem ragál -  mert én sem reagálnék
hiszen ilyenkor felmondjátok a balliberális média által az agyatokba mosott kötelező elemeket
a közoktatás nem lett lerohasztva és meg lesz védve az lmbtq propagandistáitoktól  is, remélhetőleg (a magyar átlagérettségiző általános műveltségi szointje meghaladja a ny-európaiakét, ez személyes , többéves tapasztalatom pl. egy francia átlagdiáknak legyen az közép vagy alapfokús tanuló, alapvető európai szointű földrajzi és történelmi ismeretei hiányoznak mert nem tanítanak egyetemes tröténelmet velük, ott tartanak 30 évvel a mi rendzserváltásunk és 15 évvel az uniós tagásgunk után is, hogy Bp-tet keverik Bukaresstel még mindig)
uszító propaganda nincs és nem is volt -  tények ismertetése történt meg a migráció veszélyeiről és a mgyar társadalom döntő többsége - titeket kivéve - meg is értette azt.
a Heti tévét pedig -  ami Eurpa egyetlen zsidó tévéje -  nem a kormány, hanem Niedermüller elvtársad lakoltatta ki a kerületéből, azért, mert  a tv elnöke ki merte mondani, hogy a náci Jobbikkal összefogó pártjaitok (a Dk től az Lmp ig), maguk is bűnössé váltak az antiszemitizmus palástolásával - és bocsi, azt csak a zsidóknak van joguk eldönteni és nem nektek, hogy  őszintének látják e a a tegnapelőtt még full náci Jobbik köpönegforgatását
Niedermüller ezen kívül "szörnyű képződményeknek nevezte a fehér hetero keresztény férfiakat és nőket," nemcsak a magyarokra értve hanem általában - no ez már uszítás volt a javából és mégcsak bocsánatot sem kért érte
elég ennyi csak kiragadva?
finiman szólva is már megint azzal vádoltad meg a fideszt, amit épp a saját elvtársaid szoktak elkövetni!
kukacponthu 2021. 12. 30. 13:53
Előzmény: #1271  Sehmet
#1273
Draga kollega, bemasoltam neked a zlotyi es a korona teljesitmenyet… eleg egyertelmu:)
signal2
signal2 2021. 12. 30. 13:51
Előzmény: #1269  signal2
#1272
Kedvenc bekezdésem a fidesz 2009-es EP-programjából, ízlelgesse mindenki:
"Az Európai Uniónak jelenleg a gyengeségei közé tartozik, hogy nehezen tud a saját maga által vallott értékeknek és elveknek érvényt szerezni. Egy országnak, amíg csak törekszik az unió tagjává válásra, komoly feltételrendszernek kell eleget tennie a jogállamiság, a demokrácia, az emberi és kisebbségi jogok betartása terén. Tagként azonban – mint azt Magyarország polgárai 2006 ôszén keserûen meg is tapasztalták – már nincs ilyen szoros kontroll az országok felett. Ennek oka leginkább abban keresendô, hogy az unió intézményei félnek beavatkozni egy-egy kormány belügyeibe. A Fidesznek ugyanakkor meggyôzôdése, hogy közös értékeink és elveink érvényre juttatását nem lehet mérlegelés tárgyává tenni. Fel kell tehát ruházni az Európai Uniót olyan eszközökkel, hogy tagjait folyamatosan az értékek képviseletére és az alapelvek betartására késztesse; enélkül nincs erôs Európa. Az uniónak rendelkeznie kell emberi és kisebbségi jogi védelmi rendszerrel. Ellentmondás, ha elvárjuk az uniótól, hogy vegye rá a normakövetésre a tagállamok kormányait, de vonakodunk attól, hogy ehhez a szuverenitásunkat esetleg csorbító felhatalmazást adjunk."
Sehmet
Sehmet 2021. 12. 30. 13:50
Előzmény: #1267  kukacponthu
#1271
Vicces fiú vagy. Összekevered a ténybeli cáfolatot a más vélemény cáfolatként történő beállításával. De nem baj, így szép az élet! Jöjjön a tőzsde és a lányok - de előtte futás. :)
Törölt felhasználó 2021. 12. 30. 13:49
Előzmény: #1263  Sehmet
#1270
signal2
signal2 2021. 12. 30. 13:49
Előzmény: #1257  Sehmet
#1269
"de olyan még nem volt, hogy a jobboldal éppen az ellenkezőjét csinálja, mint amit hirdet"
Csak néhány top téma:
https://www.origo.hu/itthon/20010608orban.html
https://kepviselofunky.blog.hu/2010/11/25/2010_aprilis_fidesz_megvedjuk_a_nyugdijpenztarakat
http://static-old.fidesz.hu/download/yar/program2009_magyar.pdf
Kevesebb állami hirdetési költés írgért
stb., stb.
Inkább azt mondanám, hogy kb pont az ellenkezőjét csinálja annak, amit 2010 előtt mondott.
Sehmet
Sehmet 2021. 12. 30. 13:48
#1268
Azért elég egyenlőtlen az a vita itt, ahol egyedül vagyok - vagy legalábbis egyedül vitatkozom - sok, jól képzett Márki-Zay agitpropossal. Úgy, hogy egyelőre abba is hagynám és futok egyet, kiszellőztetni a fejemet, hogy újult erővel térhessek vissza. 5 km a napi cél ma is. Korábban elment még a 10 is. A sound mind in a sound body! :)
kukacponthu 2021. 12. 30. 13:47
Előzmény: #1265  Sehmet
#1267
Ha elfogy az “erv”, jon ez, nagy kope vagy, csak az a baj, hogy folyamatosan cafolnak:)
Peterbond 2021. 12. 30. 13:42
Előzmény: #1241  Sehmet
#1266
", az éves inflációban pedig még a dobogón sem leszünk."
.
Mármint 2021-ben? Lehet még ne tudjuk.
De 2020-ban és 2019-ben 2.-ak voltunk a lengyelek mögött. ( ha belevesszük a Törökket akkor 3.-ak de nehogy már az ő 12-16%-os inflációjukkal versenyezzünk  ).
2018-ban 4.-ek voltunk.
2017-ben 6.-ak.
Az EU átlag alatt 2014-ben voltunk ( 0% vs 0,6% ).
.
https://ec.europa.eu/eurostat/databrowser/view/tec00118/default/table?lang=en
Sehmet
Sehmet 2021. 12. 30. 13:41
#1265
Márki-Zayt miniszterelnök-jelöltnek! :)
Sehmet
Sehmet 2021. 12. 30. 13:41
Előzmény: #1262  signal2
#1264
Igen, az alapítványoknak átadta, de ők nem adhatják tovább, nem használhatják fel, csak a hozamát, és a MOL-nak ingyenes visszavételi jogát is kikötötték tudomásom szerint a szerződésekben.
Sehmet
Sehmet 2021. 12. 30. 13:36
Előzmény: #1260  Törölt felhasználó
#1263
Te értékelheted úgy is, én a kampányígéretekre gondoltam, de a vélemény szent, a Tiéd is. :)
signal2
signal2 2021. 12. 30. 13:35
Előzmény: #1259  Sehmet
#1262
Tévedés. A MOL-részvények alapítványak történő ingyenes átadással átkerültek az alapítványokhoz. Az állami pakk, és - a kisbefektetőket 100 mrd Ft-tal megkárosítva - a MOL saját részvény állománya is. Kikerültek mind az MNV, mint a MOL mérlegéből ezek a tételek.
Sehmet
Sehmet 2021. 12. 30. 13:35
Előzmény: #1258  signal2
#1261
A hiány, államadósság GDP arányos. Ha csökken a GDP, akkor növekszenek ezek is. Nem az a gond, ha van hitel, hanem az, ha ez külsős, devizában történő eladósodás és az, ha nem tudjuk kitermelni. A pandémia, az omikron sok mindent befolyásol - és nemcsak nálunk.

Topik gazda

totoro
totoro
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek