Topiknyitó: totoro 2021. 10. 18. 08:18

Márki-Zayt Miniszterelnöknek!  

Legyen már egy saját topikja :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
HPeter76
HPeter76 2021. 12. 29. 13:41
Előzmény: #1016  HPeter76
#1020
Hányszor rombolta ezt a nézetet MZP. Mszp meg azt mondja Megtartjuk.. Na most hol az igazság.
 mond ez is azt is meg FENTEBB MEG EGÉSZEN ELLENTÉTES VÉLEMÉNYT. Megférnek ezek egymással így is. Akkor is a Erősebb Párt dönt ebbe. AZ MEG KIZÁRJA A REZSI MEGTARTÁSÁT.
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2021. 12. 29. 13:40
Előzmény: #1017  SirDMR
#1019
Nagyon rossz a hasonlatod ugyanis a zolbabfozelek nem karos hane megeszseges viszont a szar az karos.Ellenebn a Fidesz ugyan ugy karos szoval jobb hasonlattal kene kijonni.
Sehmet
Sehmet 2021. 12. 29. 13:40
Előzmény: #1014  Heisenberg
#1018

Nagyon friss felmérés. De érdekes, mert az ellenzék mögé beállt Hahn Endre a Medián vezetője!
Friss Medián-felmérés: a magyarok közel kétharmada Fidesz-győzelemre számít 2022-ben | Mandiner
SirDMR
SirDMR 2021. 12. 29. 13:39
Előzmény: #1015  Csakegyolvaso
#1017
Ellenzékre szavazni jelenleg azért, hogy leváltsuk a Fideszt olyan, mint megenni egy tál szart, csak mert nem szeretjük a zöldbabfőzeléket.
HPeter76
HPeter76 2021. 12. 29. 13:36
Előzmény: #1012  Sehmet
#1016
Stilizált világ ez. Hiu ábránd Ellenzék részéről rezsi árakat MEGTARTJÁK.Ő tőlük aztán számon kérheted.
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2021. 12. 29. 13:35
Előzmény: #1008  Heisenberg
#1015
Igy van ertik ezt ok is ne aggodj csak probaljak terelni a temat es megvezetni az emebreket ahogy a NER csinalja.Aki nem huyle az latja 2 lehetoseg van Fidesz vagy Ellenzek.Kutyapartnak es a mi haznknak 0,5% szavazata se lesz mert a Fidesz is tisztaba van hogy most az o szavazataikra is szukseguk lesz.Ez kemeny kuzdelem lesz de az Ellenzek jon ki gyoztesen ez boritekolhato foleg abbol latszik amilyen lepeseket az allam csinal.az az egyetlen karytajuk jelenleg hogy azt probaljak az emebrekekkel elhitetni hogy az ellenzek nemfog tudni semmit se csinalni ha meg lesznek valasztva mert minden a Fidesz kezebe van DE ez tevhit.A Hatalommal valo visszaeles alapbol buntetendo es OV ezt teszi es bizonyithato is.MZP Hodemzovasarhelyen is visszanezte a multbeli kozbeszerzeseket sztetek most ne mfogja?Ha az ellenzek atvesz ia hatalmat sok informaciora ralatasuk lesz ezt is figyelem elott kell tartani igy nehez hogy mindent elzarnak eloluk ugy viszont nem fogjak.Jo lesz ez eselyt kell adni az ellenzeknek azert hoyg egy jobb orszagunk legyen CSAK ok kepesek levaltani a Fideszt senki mas es nekunk ez kell.
Heisenberg
Heisenberg 2021. 12. 29. 13:34
Előzmény: #1013  Sehmet
#1014
Teljesen egyetértek azzal, amit írtál és semmilyen módon nem is cáfolja azt, amit én írtam.
 Simán lehet más forgatókönyv is. Én csak arról írtam, hogy mi a legbiztosabb módszer egy elkötelezett ellenzéki, de akár egy kormánypárti szavazónak. 
A Kutyapárt esetén is igaz,  d persze ugyanez érvényes a Fideszre is, csak ott a Mi Hazánk most az a jéghegy, ami léket jelenthet. 
Az egyéni körzetekben, így elsősorban a csata körzetekben nagyon nem mindegy, hogy mi a másodlagos referencia és milyen a helyi párt erőviszony. Itt jobbak a Fidesz lehetőségei, mivel a Kutya pont ott erős( pl. Pesten) ahol amúgyis az ellenzéknek áll a zászló.
 Vidéken viszont, főképpen a kistelepülési körzetekben a Mi Hazánk erősebb tartalékot jelenthet, azaz a választókerületek nagy többségénél. 
2002-ben a listán majdnem bejutott Centrum Párt szavazói, plusz a miépes szavazók segitségével aratott a Fidesz a második fordulóban, kevés híján megfordítva a választást.
Sehmet
Sehmet 2021. 12. 29. 12:51
Előzmény: #1008  Heisenberg
#1013
Azért azt is vedd figyelembe, az oltásellenessége miatt lehet, hogy a Mi Hazánk meg tud mozdítani annyi embert, különösen a Jobbikból, amelyikkel meglesz a parlamenti küszöb, és ők nem biztos, hogy kormányt akarnak váltani. A Kutyával pedig az a helyzet, hogy egyrészt a Márki-Zay-féle nyomulás miatt, másrészt azok miatt, akik Márki-Zayt és a - finoman szólva - nem azonos értékeket képviselő pártok halmazára nem akar szavazni, az a Kutyákra szavaz, és a Márki-Zay félresikerült "megkeresése" után már a parlamenti küszöböt szinte elérő a támogatottságuk. Pár választókerületet azért engedtek át, mert ott nem tudtak jelöltet állítani. Ők kb. ugyanolyan rossznak tartják az ellenzéki koalíciót, ha nem rosszabbnak, mint a Fideszt. Ezeket a választókat nem lehet figyelmen kívül hagyni a választásokon, mert ők fogják eldönteni azt, különösen az egyéni választókerületekben.
Sehmet
Sehmet 2021. 12. 29. 12:44
Előzmény: #1006  Csakegyolvaso
#1012
Csak vagdalkozol és sületlenségeket írsz. Érdemleges dolgokat lejjebb írtam. Nem figyel rád még az egyfarkú kutya sem. :)
Heisenberg
Heisenberg 2021. 12. 29. 12:26
Előzmény: #1009  euler
#1011
Igen, ott a lényeg. 
2002 nagyon más volt, több párt indult, 2 forduló volt Ami eldöntötte a választást, az az volt, hogy az SZDSZ párezer szavazat különbséggel listát tudott állítani, a MIÉP pedig éppen hogy nem....ennyi kellett, hogy Orbán elbukott 
Ha forditva lett volna, teljesen más lett volna a magyar történelem. Nem tudom, hogy mit nem lehet ezen  megérteni, most sokkal egyértelműbb a dolog, nem azért mert nekem ez tetszik, hanem mert igy alakultak a szabályok.
mrider 2021. 12. 29. 12:17
Előzmény: #999  Shareholder
#1010
*5
euler 2021. 12. 29. 12:15
Előzmény: #1008  Heisenberg
#1009
Pontosan, ill. még pontosabban:
 aki kormányváltást akar az egyéniben az előválasztáson győztes egyéni jelöltre szavaz,
 listán pedig a közös ellenzéki listára.
Minden más csak okoskodás, ez a leghatékonyabb hasznosulása egy szavazatnak Orbán ellen. 
Heisenberg
Heisenberg 2021. 12. 29. 12:03
Előzmény: #1002  Csakegyolvaso
#1008
Igen, mégegyszer a gyengébbek kedvéért: aki nem szavaz, az is véleményt nyílvánít. Nem egy oldal mellett, hanem valamilyen okból lesz@rja az egészet. 
Jelenleg 2 politikai pártalakulat helye biztos a parlamentben,a Fidesz- KDNP és az Ellenzéki koala. Aki ebben sem biztos, azt kérem, hogy lapozzon valamelyik másik fórumra.
Akinek nem biztos a helye, az a Mi Hazánk és a kutyák. 
Aki biztosan kormányváltást akar, az nem rájuk szavaz. Nem azért mert én azt mondom, vagy azért mert nekem nem szimpatikusak, vagy mert nem bízok bennük, hanem a választási matek, azaz a lehető legbiztosabb lehetőség mérlegelése miatt. Ezért ako biztosan kormányváltást akar, az az ellenzéki koalára szavaz, maximum nem jön be.
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2021. 12. 29. 11:56
Előzmény: #1004  Sehmet
#1007
Te olyan hiteltelen lettel mint ide Lachaza.Az se igaz amire eppen gondolsz xD
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2021. 12. 29. 11:53
Előzmény: #1004  Sehmet
#1006
Tudod aki hazudik es felrebszele az szokott elojonni iyle ntamadasokkal hoyg helyiras fogalmazas sorolhatnam.A mondandomat midnenki merti es ez a lenyeg.A logikammal nincs semmi baj mondjad mi bantja a csorodet azokbol amit most irtam?Mivel en mertesz egyet?Nem kellenek a Neres halak a toba bocsi menjetek a part szelere vergodni.
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2021. 12. 29. 11:50
Előzmény: #1004  Sehmet
#1005
Azt hittem valami erdremleges dolgot irsz de ez mar megszokott toled hoyg felrebeszelsz mint mindig xD
Sehmet
Sehmet 2021. 12. 29. 11:48
Előzmény: #1003  Csakegyolvaso
#1004

Bocs, hogy beleugatok, de a logikád legalább annyira rossz, mint a helyesírásod. Azért bizonyos "kinyilatkoztatásaid" megtétele előtt először utána kellene nézni a dolgoknak, utána pedig azokat értelmezni. Persze nem kell ahhoz politikatudományi végzettség, elég a formális logika szabályainak ismerete, a többoldalú információszerzés és azok értelmezése, valamint  - a tartalom mellé a forma - a helyesírás alapszintű ismerete (teljes hasonulás, mit kell kell két mássalhangzóval írni és mit nem, stb.). Lehetsz elfogult, hisz az ember nem függetlenedhet saját tudatától, az előítéleteitől, de azt legalább logikusan és tényszerűen kellene csinálni még akkor is, ha ugyanabból más következtetést is vonsz le. Én is elfogult vagyok, és minden ember az, mivel az un. kognitív disszonancia redukció szerint a megismert információkat "szűrjük", redukáljuk, és csak az előítéleteinkkel egyezőket tekintjük lényegesnek a véleményalkotásunknál.
További szép napot és boldog új esztendőt! :)
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2021. 12. 29. 11:34
Előzmény: #999  Shareholder
#1003
De nem is Tarlosra szavaztak.Kell viz a parton mert nagyon vergodsz.
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2021. 12. 29. 11:33
Előzmény: #999  Shareholder
#1002
Logikatlan vagy ugyansi a szavazok dontik el a dolgoka tes ne mazok akik basznak elmenni szavazni.Mindenhol igy mukodik vanna ka tartozkodok es vannak az oldalt valasztok ennyi.
Heisenberg
Heisenberg 2021. 12. 29. 11:31
Előzmény: #997  Shareholder
#1001
Szerintem a te vagy egybites. Mert nem is érted mit írtam. Próbáld meg mégegyszer. 
Annyit segítek, hogy ha az ellenzéki összefogásnak többsége lesz a parlamentben, akkor BIZTOSAN NEM Orbán lesz a miniszterelnök.
Nincs semmilyen más lehetőség, ahol ezt ennyire biztosan ki lehet jelenteni. 
 Ezt valaki vagy felfogja, vagy nem. S ez nem kormánypártiságtól/ vagy ellenzékiségtől függ, hanem egyszerű választási matek.

Topik gazda

totoro
totoro
3 5 4

aktív fórumozók