Topiknyitó: totoro 2021. 10. 18. 08:18

Márki-Zayt Miniszterelnöknek!  

Legyen már egy saját topikja :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 01. 23. 09:32
Előzmény: #3159  Törölt felhasználó
#3160
Nem semmi amit össze vissza hordasz.Azt ,írod nem volt hosszú távú következménye a 2006 os rendőri brutalitásnak,mi közben maradandó sérüléseket szenvedtek emberek,a kilőtt szem számodra persze semmit sem jelent,ez sokat elárul rólad.Majd azt írod,hogy 40 000 covid halott helyett 10 000 halott lett volna egy helyes járványkezelés alatt,és mindezt  hogyan sikerült kiszámolnod,elárulnád ? Ja a hasadra ütöttél,és ez a szám jött ki.A kedvencem,hogy szerinted a lehalgatáésok mindennaposak és a népszavazásnál bőrfejűek állják el az utat.Konkrétan hány lehallgatást engedélyeznek az országban 1 évben  ? És hány alkalommal állták el a bőrfejűek az utat egy népszavazási kezdeményezés előtt ?
Törölt felhasználó 2022. 01. 23. 09:07
Előzmény: #3155  Dehogynincs
#3159
2006-hoz.
A 2006-os esemény egy tudatosan, 15 év kitartó marketingmunkájval felépített szimbólum lett.
Igen, gyalázatos -és mindenfajta hozzánemértéssel és talán rossz-szándékkal átitatott volt a 2006-os őszi tüntetés leverése. Igen, gyurcsánynak volt benne jelentős szerepe.
Nézzük meg mi lett a társadalmi következménye: ha jól emlékszem 0 halott, talán pár száz sérült. Ami nagyon szomorú és mint mondtam gyalázatos. De ez egy jól beégethető kép volt az emberek agyába, és 15 éve ezt sulykolja a fidesz. Hatékonyan. Erre mindig lehet mutogatni, pedig hosszútávú következménye semmi nem volt: nem halt meg senki sem, nem vesztette el senki az egzisztenciáját (néhány MSZP-st leszámítva).
Állítsuk szembe vele a 2020-21-es járványkezelést. Ennek volt 40.000 halottja, mondjuk 30.000-rel több mint, amennyi egy helyes kezelés esetén lett volna. Csak hát ez utóbbira nem épül egy szép marketinges narratíva...
Melyik a nagyobb bűn???
.
2006-ban kevesebb lett a demokrácia? Aligha. Bezzeg mára gyakorlatilag féldiktatúra működik. Sajtószabadság nincs, lehallgatások mindennaposak, listáznak, megfélelmlítenek, kisebbségek ellen hergelnek, a gazdasági nyomásgyakorlások mindennaposak, népszavazásnál bőrfejűek állják el az utat...
Törölt felhasználó 2022. 01. 23. 08:53
Előzmény: #3156  Törölt felhasználó
#3158
Irónia az, ahol az irónok élnek. Ezt még a trolloknak is tudnia kéne, ha nem Scahdler intézné a diplomáitokat. Vagy inkább szakmunkásbizonyítványaitokat. :)
badsector1
badsector1 2022. 01. 23. 08:46
Előzmény: #3155  Dehogynincs
#3157
"A tévészékházat Gyurcsányék szándékosan nem védték meg."
   
Mi volt a szándék?
Törölt felhasználó 2022. 01. 23. 08:31
Előzmény: #3153  sanka
#3156
humanoid.reinkarnation szombat, 13:00 Előzmény: #3125  euler #3127
A népharag elemi erejű tud lenni. Emlékezz a gyurcsányi időkre... Most sokkal cefetebb minden szempontból a nemzetközi és főleg a hazai gazdasági helyzet. Erre garanciát merek vállalni.
Szeptemberben majd lángra lobban néhány autó, jön a könnygáz, stb.
Én ott leszek, hátulról dobálom a macskaköveket. Ezt ígérem :)
.
Ti alkartok utca kövekkel dobálózni .
Dehogynincs
Dehogynincs 2022. 01. 23. 06:24
Előzmény: #3153  sanka
#3155
A tévészékházat Gyurcsányék szándékosan nem védték meg.
Egy hónappal később pedig egy olyan engedélyezett és békésen oszló nagygyűlésen brutalizáltak, amit védeniük kellett volna.
kukacponthu 2022. 01. 23. 05:40
Előzmény: #3143  realmadrid
#3154
Tehat, ha a fejedre tojnak, de adnak hozza tejszinhabot, akkor az tulajndonkepp nem is annyira gusztustalan, ugye?
Egyszer szamold ki, mennyit teszel be a kozosbe, majd ebbol opcionalisan mennyit kap(hat)sz vissza es ennek fenyeben iteld meg azt a karitativ josagot, ami vegul is bal oldali novum, jobb oldali mazzal leontve…
Egy kerdes a vegere:
Gondolom, csak allami egeszsegugyi szolgaltatast veszel igenybe es adott esetben egy akut probemval is turelmesen varsz heteket, honapokat, mert ez a kormany csak adott, ugye?
sanka 2022. 01. 23. 02:47
Előzmény: #3146  Istvan78
#3153
Az olyan üntetők ellen akik gyújtogatnak,  felszedik az utca kövét, dobálnak vele,  hogyan is lehet nem edőszakosan fellépni??
sanka 2022. 01. 23. 02:42
Előzmény: #3148  realmadrid
#3152
Erre csak azt lehet mondani, ordas baromság!!
signal2
signal2 2022. 01. 23. 00:24
Előzmény: #3148  realmadrid
#3151
A magyar kormány, amelyik szándékosan nem tartja be az EU jogszabályait, szeret ezzel a hazugsággal érvelni. Az ellenségképző, nemzetvédő, a lopasaikat és hatalommal való visszaéléseiket elfedő propaganda része.
Istvan78 2022. 01. 23. 00:03
Előzmény: #3148  realmadrid
#3150
Az igaz, hogy Gyurcsányt nem ítélték el sem az öszödi beszédért ill. azért mert nem mondott le, sem a tüntetéseken való erőszakos fellépésért. Ilyenre én se emlékszem. Egyébként Orbánt se itélték el a kezdeti jogállami elvek megsértéséért. Szerintem egy ideig tűr az EU ill. általában lassan reagál mindenre.
Istvan78 2022. 01. 23. 00:00
Előzmény: #3147  realmadrid
#3149
Attól, hogy felveszi, lehet a véleménye az, hogy igazságtalan. Konkrétan, nem tudom, mire mondhatta azt, de például gondolhatta, hogy másoknak még többet vagy kevesebbet kellett volna kapnia, neki meg annyit. Orbánt az EU-val kapcsolatban azért szidják, mert az EU normáinak, szabályainak nem akar megfelelni, másrészt kifejezetten nem konkrét témákban támadja az EU-t, hanem koncepciós plakátkampányokat intéz ellenük. 
realmadrid 2022. 01. 22. 23:44
Előzmény: #3146  Istvan78
#3148
Én arról írtam hogy az eu mindent megenged a liberális kormányoknak és semmit a jobboldaliaknak. Kettős mérce. Írom ezt úgy hogy sem 2018ban  , sem 2014ben nem szavaztam fideszre. Abban igazad van azért mert Gyurcsány olyan volt amilyen és azt tette amit tett , azért Orbánnak ez nem felmentés a bűnei alól.
realmadrid 2022. 01. 22. 23:38
Előzmény: #3145  Istvan78
#3147
Azt mondták rossz, igazságtalan a rendszer, szidták rendesen , aztán kiderült hogy ők is felvették. Ne vegyen fel olyan pénzt ami szerinte nem jó, igazságtalan. Orbant is szidják hogy hazug mert szidja az eu-t de pénze az kell. 
Istvan78 2022. 01. 22. 23:38
Előzmény: #3143  realmadrid
#3146
Dehogy tehetnek a liberális, balos kormányok bármit:
- Az orbán-ellenesek nagy része cseppet se pártolja Gyurcsányt
- Igaz, 2006-ot hülyén, szakszerűtlenül kezelték Gyurcsányék és igen, szerintem bennük volt a régi kommunista erőszakos reflex is, hogy erőszakkal is fel lehet lépni a tüntetők ellen. Azért azt is meg kell említeni, hogy a tüntetők is nagyon erőszakosak voltak.
- A Gyurcsány kormány tettei nem adnak felmentést Orbánnak és igen, összességében kell mérlegre tenni, mennyi bűn és hiba van itt és ott. Szerintem jobboldalon nem ez történik, hanem például kiragadva a 2006-ot máris szemet huynak minden jogállamiság és demokrácia ellen elkövetett Orbán tettet.
Istvan78 2022. 01. 22. 23:31
Előzmény: #3143  realmadrid
#3145
Orbán nem a saját bankszámlájáról utalta azt, nem adomány. Milyen hülyeség az, hogy ha valamilyen kedvezményben részesült valaki a kormánytól, akkor ne kritizálja! Ez nagyon amatőr megközellítés.
Istvan78 2022. 01. 22. 23:29
Előzmény: #3142  zhagar
#3144
Neked is mindig erre az egyszerű rugóra jár az eszed. Ha Orbán hibáit, bűneit firtatja valaki, akkor egy szó jut eszedbe mindössze: Gyurcsány. Megpróbákltad már valaha csak úgy önmagában vizsgálni az Orbán rendszert, mérlegre tenni, szembenézni a hibáival, bűneivel? Vagy mindig csak az jut eszedbe...dehát azok is, meg így meg úgy, össze nem hasonlítható dolgokat hasonlítasz és azt mondod, egyformák azok, és így tovább.
realmadrid 2022. 01. 22. 23:26
Előzmény: #3142  zhagar
#3143
Hát ez az. Minden szar de a csokot, autókedvezményt felvették. Meg még ki tudja mit, melyik ellenzéki képviselő mennyi hasznot húzott a rendszerből. Ha Orbán küldené a rendőröket Gyurcsányhoz hasonlóan a nép ellen akkor már itt lenne az eu , usa, meg még kitudja ki és Orbán lenne a zsarnok. Gyurcsány meg 2006ban nem kapott szidást sem az eutól. Egyértelmű a kettős mérce, a liberális kormányok azt tehetnek amit akarnak, a jobboldaliak nem. 
zhagar 2022. 01. 22. 22:55
Előzmény: #3136  Istvan78
#3142

"nem minden ok nélkül való volt az MDF kormánytól való demokrácia féltés"
épp arra utaltam, hogy erre semmilyen konkrét bizonyítékot nem sikerült sem akkor, sem azóta felmutatniuk azoknak, akik ezeket a rágalmakat terjesztették (mint utaltam rá,  kizárólag lejárató szándékkal.)
hát látod szegény (.....) eulert pl., aki még 30 évvel később is retteg szegénykém a semmitől, miközben épp az ő elvtársai lövették ki 2006-ban fegyvertelen, békésn ünneplő, rendbontással nem vádolható állampolgárok szemét; a brutálisan megvert és sérüléseket szenvedettek között pedig volt pl. 70-en felüli holokauszttúlélő zsidó ember, 40 körüli országgyűlési képviselő és további 200-230 fő akik vérző sérülésekkel menetek haza, és mindezt azonosító nélküli rendőrök követték el -  a jogállamiságot ekkora súllyal és ilyen aljas módon soha senki nem sértette meg nálunk 1990 óta, ilyen brutális rendőrterror ebben az országban utoljára csak a kommunista diktatúra idején, az 50 es években volt utoljára -  de az eulerek mégis orbánt gyűlölik, aki ilyet sohasem tett.
orbán alatt épp azt tapasztaljuk, hogy Mzp felvette a nygcsaládosoknak járó autókedvezményt a jobbikos jakab peti meg felvette a csok-ot - hát ilyen aljsa szemét mocsok rohadt egy gazember ez az orbán, hogy ilyeneket ad az őt naponta anyázó politikai ellenfeleinek, hát nem felháborító? (miközben Révész Máriusz fidesz orsz gyűlési képviselőt is megverték a gyurcsány-pribékek 2006-ban..
érzed a két rendszer közti különbséget?
és akkor még fel vagy képes tenni , MA, "jogállamiságot" firtató kérdéseket??!! (amit már  egyszer amúgy is megbeszéltünk veled , de minek..)
zhagar 2022. 01. 22. 22:36
Előzmény: #3134  Istvan78
#3141
tudom hogy az volt a téma
én arra akartam utalni: ha az van megállapítva hogy "a fidesz éra teljesítménye rosszabb volt mint a felsorolt másoké", abból önmagában véve nem következik semmi, mert nem tudunk vele mit kezdeni. 
mármint az nem tud, aki itt élt és akar élni továbbra is, és nem akar kivándorolni a felsorolt vagy más országokba.    Mert  olyan poltikusaink/elitünk/szakembereink vannak, amilyenek (mindkét oldalt beleértve)- és ehhez hozzátettem, hogy ha el is fogadjuk hogy tényleg rosszabb volt  a fidszteljesítmény (amit ugye a fideszesek biztos hogy vitatnának) - nos ebből még nem következik az, hogy a nemfidesz, ha hatalmon lett volna 2010 óta, ÉS vagy ha most újra hatalomra kerülne 22-ben, akkor ők jobb teljesítményre lelettek volna, és nnének képesek! sőt, az is benne van bőven lehetőségként, hogy rosszabbara lennnének csak  képesek!

Topik gazda

totoro
totoro
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek