Topiknyitó: totoro 2021. 10. 18. 08:18

Márki-Zayt Miniszterelnöknek!  

Legyen már egy saját topikja :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Natil 2022. 01. 22. 20:47
#3140
Hát, nem tudom. Kezdetben én is reménykedtem, végre egy új arc, mert a jelenlegi garnitúra sajnos nem versenyképes, viszont Márkizayi megnyilvánulásai, nekem nem tükrözik a hozzáértést vagy a felkészültséget, és sajnos ezt az előválasztást már ellőttük.
Törölt felhasználó 2022. 01. 22. 17:03
Előzmény: #3138  euler
#3139

Jó néha hallgatni, hogy MZP nem a szokásos marketingmantárt böfögi fel, hanem lát egyes problémákat a maga komplexitásában.
1 éve nagyon alaposan követem, talán ő az egyetlen a magyar politikusok közül, akinek van mondandója, nagyjából önazonosnak hihető, és hitelesnek hangzik amit mond. Róla el tudom képzelni, hogy elszámoltat, és megcsinál a polgári átmenethez szükséges -de nem népszerű intézkedéseket.
Az ellenzékben mély kételyeim vannak.
euler 2022. 01. 22. 16:31
Előzmény: #3130  Törölt felhasználó
#3138
Nem nevezném tévedésnek. Abban meg teljesen igazad van, hogy mindkét fél sorsdöntőnek állítja be a választásokat. Bár ha finomítunk rajta, akkor én úgy látom, hogy ez inkább az ellenzékre igaz (ami nem baj), a fidesz próbálja a biztos győztest sugározva lezserebben kezelni. De számtalan jele van a rettegésének, pl. a homofób népszavazás rászervezése is ez.
MZP épp most írta (őt azért többnyire el szoktam olvasni):
"... Minden szavazókörben ott leszünk, nemzetközi megfigyelők fogják kísérni Orbán minden lépését. A választás így sem lesz kiegyenlített, hiszen hatalmas anyagi előnnyel rendelkezik a Fidesz, a közmédia jogellenesen működik, és a választás szabályait magukra szabták. Ez nem igazságos verseny, hanem a jogainkért, az életünkért folyó küzdelem. De többen vagyunk, igazunk van, és el fogunk indulni felfelé!"
Ez kifejezetten a tét hangsúlyozása, de ott van a győzelembe vetett hit is, ami talán még fontosabb.
https://www.facebook.com/markizaypeter/posts/480180560135088
euler 2022. 01. 22. 15:53
Előzmény: #3133  zhagar
#3137
Csak azok kedvéért akik nem hallottak még Lovas Zoltánról (Végvári őrnagy, Dunagate-botrány, Prága '89, Románia, Fidesz sajtófőnökség stb.).
Ja, és továbbra is részvétem azoknak akik zhagar féle nickekre pazarolnak energiát.
https://24.hu/kozelet/2020/01/23/dunagate-vegvari-jozsef-lovas-zoltan-titkosszolgalat/
Istvan78 2022. 01. 22. 15:06
Előzmény: #3133  zhagar
#3136
Hagyjuk már a 30 évvel ezelőtti dolgokat, akkor is voltak hibák bal oldalon is, de nem minden ok nélkül való volt az MDF kormánytól való demokrácia féltés.
A mostani helyzetről kell beszélni, arról, hogy mi van most demokrácia és jogállam ügyben. Tartalmi szempontból sokkal rosszabb a helyzet, mint korábban volt. Mi a véleményed például arról, hogy Fidesz kézbe adták (alapítványosdi) az állami vagyon igen nagy részét, hogy mégcsak véletlenül se a választók által felhatalmazott kormány rendelkezhessék felette?
gaben500 2022. 01. 22. 15:04
Előzmény: #3118  badsector1
#3135
Kár ide irogatni,úgyis a Fidesz nyer....
Istvan78 2022. 01. 22. 15:01
Előzmény: #3131  zhagar
#3134
Nem a kire kellene szavazni volt ott a téma. Ha megnézed, te is így kezded a hozzászólásod:
"ha ez Magyarország, akkor majdnem mindegy hogy hozzánk képest hol tartanak az osztrákok, bolgárok stb.azért, mert ahány ország, annyiféle kedvezőbb/-tlenebb helyzetból indult 30 évvel ezelőtt minden ex szoci ország"
Az volt a téma, hogy lehet-e jónak nevezni a Fidesz éra teljesítményét, ha az elmúlt 12 év alatt az átlagfogyasztásban csúsztunk lefelé és már csak a bolgárok vannak mögöttünk. Korábban a románok, horvátok, lengyelek, szlovákok is mögöttünk voltak.
zhagar 2022. 01. 22. 14:59
Előzmény: #3127  Törölt felhasználó
#3133

én sem tudom mennyi idős lehetsz, de ha véletlenül nem tudnád, a "demokráciaféltők és rettegők" kórusa ztudod mikor szólalt meg nálunk legelőször? 1992-ben! persze "véletlenül" akkor is épp jobboldali kormány volt nálunk. szó szerint ilyeneket mondtak akkor a magyar rádióban (akkor az full full az mszmp által hűségi és származási alapon odakerült áderekkel és vagy azok gyerkeivel volt feltöltve), tehát Wisinger István pl. akkor szó szerint ilyeneket mondott az adásban hogy megkérdezte Göncöt, meg a "szociológusokat stb., hogy "ön szerint lesznek választások 2 év múlva"???
ez persze burkolt üzenet volt a népnek, arról, hogy "elvtársak és emberek, riadóóó, Antall nem fogja akarni átadni a hatalmat és katonák lefizetésével puccsot készít elő"
ám semmi sem lett az egészből, mégcsak sok évvel utólag sem került elő semmi olyan bizonyíték, ami ennek a valóságalapját akár csak 1%-nyira is igazolta volna! DE, arra jó volt Wisinger elvtárs műrettegése, hogy jó alaposan manipulálja vele a tömegeket és befeketítse a jobboldalt
és azóta hány iylen kampány volt már? sok! és persze mindig csak akkor ettek fel ilyen kérdéseket, amikor később már orbán kormányzott (ugye tudjuk, volt ő már minden, kishitlertől despota kútmérgezőig az ég világon minden, legutóbb épp a covid alatt a veszélyhelyzetet próbálta úgy világgá kürtölni az ellenzék mintha itt az ostorral a népet hajtó és fenyegető diktatúra bevezetése készült volna elő, de "véletlenül" az sem következett be azóta sem...
Lovas Zoltán (újságíró, euler rettegőtársainak egyik oszlopos tagja) 2014 után fejevsztve kivándorolt Németo ba a "rettenetes orbándiktatúra elől", mindenüket eladák és kimentek a párjával. majd kapaszkodj meg, abból a hihetetlenül jó országból, hová mentek tovább?
hát vissza rettenetes orbándiktatúrába, bizony! annyira tombolt már akkor, igen! a németeknél amúgy nem jött be a számításuk, nem találtak elmondása szerint testhezálló munkát! nahááááát, ki hitte volna??!!
és azóta Kesztölcön él, autókereskedő lett meg hagyatékos..hát így van ez!...
cintanyer 2022. 01. 22. 14:36
Előzmény: #3123  euler
#3132
Talán el kellene hagyni a "korrupció" szót és hagyni MZP-t, hogy közérthetően lopásnak, tolvajlásnak nevezze.
Részemről két esetben a "dögevő hiéna" szót is merészelném használni.
1. Völner botrány:
Már 2010-ben is jól látszott, hogy a deviza hitelesek bajba kerülnek. A bennfentesek visszadatálva  kivásárolhatták a hitelüket, Ők nyertek, mert volt pénzük. Majd jöttek a hiénák és vittek mindent áron alul.
2. Járvány kezelés:
Azok a tesztek, amit Kálmán Olga is kergetett, szerintem a csókos akkreditált laborokban kötöttek ki és fizetős áru lett. Egy ilyen mindennel foglalkozó kft 2020-as mérlegében fedeztem fel, hogy "aktív időbeli elhatárolódásként" komoly összeg van eszközként. Természetesen kiegyenlítés nélkül, az eredmény osztalékként kiemelve. Gondolom a 2021-es mérlegben már nem fog szerepelni, hiszen szavatosságuk lejárt. Ezek szépen visszafejthetők lesznek, ha .........
zhagar 2022. 01. 22. 14:36
Előzmény: #3097  Istvan78
#3131
ez arra vonatkozott hogy Balin nem szó szerint, de lényegében azt írta sotime-nak: 'a magyarok csak azért szavaztak többséget a fidesznek mert buták, és így könnyen átverhetőek'
no erre írtam hogy ez mekkora tévedés, hiszen akkor "a németek is buták mert hagyták magukat átverni amikor Kohl után váltottak, és  kormányra szavazták a német baloldalt" -  vagyis átverhetőek akkor a híres németek is pedig "hát ők milyen fejlettek már hozzánk képest és minden szempontból" - vagy mégsem?!
mert 1 ciklus alatt jó nagyot csalódtak a saját baloldalukban! és már szsvazták is vissza megint a cdu-t, akkor jött a Merkel korszak.
ez üzenet akart lenni a mai magyar valóságnak is, hogy nehogy így járjanak azok is, akik most messiásként várják Mzp hatalomrakerülését! - a te számodra pl. ő rendben van? szsvaznál akár rá, akár inkább az általam említett mi hazánk/munkáspárt/szanyi mozgalom valamelyikére?
Törölt felhasználó 2022. 01. 22. 13:43
Előzmény: #3128  euler
#3130
Értem. Ez esetben tévedtem.
Törölt felhasználó 2022. 01. 22. 13:31
Előzmény: #3127  Törölt felhasználó
#3129
Mindig,jó ha egy tüntetésen a hátul állok dobálják a macskaköveket így előbb utóbb elfogynak az előttük állók :)))
euler 2022. 01. 22. 13:31
Előzmény: #3127  Törölt felhasználó
#3128
Rövid válasz: 
nem követem az ellenzék kampányát, elég erős fenntartásaim is vannak feléjük, így inkább egyedül jutottam erre a következtetésre, elég változatos életpálya után, pár hónapra a nyugdíjhoz. :)
Nem magam miatt, hanem a gyerekeim és az unokáim miatt aggódok. Legalábbis azok miatt akik még bíznak abban, hogy itthon is tudnak boldogulni.
.
Még rövidebben: Orbánék a nyílt diktatúra felé viszik az országot. Ennek megakadályozásában első és legfontosabb elvárásom, hogy már két hónap múlva ki legyenek ütve a hatalomból, majd úgy el legyenek számoltatva (törvényesen!), hogy ebben a formában esélyük se legyen a visszatérésre.
Törölt felhasználó 2022. 01. 22. 13:00
Előzmény: #3125  euler
#3127

A népharag elemi erejű tud lenni. Emlékezz a gyurcsányi időkre... Most sokkal cefetebb minden szempontból a nemzetközi és főleg a hazai gazdasági helyzet. Erre garanciát merek vállalni.
Szeptemberben majd lángra lobban néhány autó, jön a könnygáz, stb.
Én ott leszek, hátulról dobálom a macskaköveket. Ezt ígérem :)
Nem tudom, gondolom fiatal vagy. Te is megtanulod, hogy a dolgok kiforrják magukat.
Az az érzet, ami benned van, az egy tudatosan felépített ellenzéki kommunikációs kampány terméke. Mindig úgy állítják be az adott választást, hogy sorsdöntő. Persze Orbán is ezt teszi, hiszen csak így lehet mozgósítani. Ezt nem kell elhinni.
Én még nem találkoztam olyan választással, ami ne sorsdöntö lett volna. :) Aztán kiderült, hogy nem volt az, 10 év múlva meg bebizonyosodott, hogy az volt, csak nem úgy ahogy gondoltuk. Aki idősebb, érti miről beszélek :)
Escorbia 2022. 01. 22. 12:35
Előzmény: #3115  sanka
#3126
Valami hule nem objektív statisztikában biztosan
euler 2022. 01. 22. 12:06
Előzmény: #3124  Törölt felhasználó
#3125
Attól tartok, ha most sikerül hatalomban maradniuk azt ők örökre fogják gondolni.
Bármi áron ragaszkodni fognak hozzá. Itt már a fő motiváció az elszámoltatástól való félelem. (Szerintem a felét se tudjuk a bűnügyeiknek, ők viszont tudják, és tudják, hogy ha kiesnek a hatalomból ezek nyilvánosságra is fognak kerülni.)
Aztán egy másik fontos tényező: el kellene kerülni az un. forradalmat (erőszakos rendszerváltást), mert akkor kerülhet igazán felszínre, azaz hatalomba a legerőszakosabb mocsok. 
A helyzet nem tragikus, győzhet az ellenzék (az ország több mint fele!), de most utoljára szvsz viszonylag szabad választásokon.  Tisztességesnek már nem nevezhető most se.
Törölt felhasználó 2022. 01. 22. 11:25
Előzmény: #3123  euler
#3124
Nézd, ez is egy stratégia.
Tegnap egy fórumtag meggyőzött, hogy jobb az mindenkinek, ha fidess nyer. 1 évnél többet kizárt, hogy kihúzzanak. Látva a múlt heti eseményeket az amcsi pénzpiacon...
Aztán szépen örök életre el lehet tüntetni őket a porondról a sleppel együtt.
Talán ez a leggyorsabb lehetőség a polgári rendszerváltásra.
Szóval nem annyira tragikus a helyzet a szempontunkból, mint az ellenzék leírja.
euler 2022. 01. 22. 11:17
Előzmény: #3119  Törölt felhasználó
#3123
A korrupció tényleg nem működik mint kampánytéma, a fideszesek pár százalékát érinti meg. Továbbá: "Ha korrupciós ügyekkel választást lehetne nyerni, akkor már 2014-ben az ellenzék győzött volna"  Vannak történelmi nehezékeink is, amiket szépen leírtak pl. a "A féltudású magyar elit", vagy a "Száz év szorongás" c. közérthető tanulmányokban.
Ezek hosszú távon hatnak, választást két hónap múlva kellene nyerni, és én már ott tartok, hogy szinte mindenáron, mert most fogunk igazán süllyedni ha marad a rezsim.
Persze jó lenne egy olyan országvezetés amelyik nem négy évben gondolkodik, de legalább elindul a megfelelő irányba, hogy ledolgozzuk az évtizedes (évszázados?) lemaradásunkat, de egyelőre el kell fogadnunk azt ami van, majd alakul.
Ez a realitás szerintem, ezt kellene támogatni a körúton belüli értelmiségnek is. Egy kis önmegtartóztatással, félretéve most az okoskodást.
Törölt felhasználó 2022. 01. 22. 11:16
Előzmény: #3109  Escorbia
#3122
Magyarország fejlődik csak az a baj, hogy írtózatosan aránytalanul. A fidesz holdudvara tele van újdonsült multi milliárdosokkal ,akik csak úgy puszira kapják a közbeszerzéseket. Halomszám hoztak létre olyan médiacégeket, kutatóintézeteket  ,ahova 100 milliárdok áramolnak kifele. a magyar fociba szintén 100 milliárdok mennek ki a semmire. az egyházak szintén 100 milliárdokat kaptak .csak egyedül a szegedi püspökségnek vannak wellnes központjai, fociklubja, luxuséttermei sok 10 milliárd értékben. és lehetne folytatni a határon túlra kiszivattyúzott pénzekkel. Ezen kivül kilóra megveszik a közszereplőket, a kultúrális szereplőket stb. egy tökéletes maffiaszervezet alakult ki, ahol mindnekinek megvan az ára.
mindeközben Európa 10 legszegényebb régiója közül 3 Magyarországon van. Románia és Bulgária kivételével az összes EU országban magasabb a nettó átlagbér és jó eséllyel még ez a magyar adat is felül van lőve valamilyen trükkel, mert 270ezer nettó jön ki.  
Törölt felhasználó 2022. 01. 22. 11:00
Előzmény: #3120  kukacponthu
#3121
Ezt a konyvet beszerzem, kosz a tippet.

Topik gazda

totoro
totoro
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek