Topiknyitó: Portfolio 2016. 11. 09. 06:32

Már csoda lenne, ha nem Trump győzne  

Ugrás a cikkhez
Trump megnyerte két nagy délnyugati billegő államot és két északit, ezzel a maga javára fordította a versenyt. Clinton elbukhatja a történelem két legnépszerűtlenebb elnökjelöltjének csatáját.Nem lesz itt semmiféle csoda 2016.11.09 06:32Írtuk, hogy...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=239822
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2016. 11. 09. 16:07
Előzmény: #133  Törölt felhasználó
#140
hivatalos verzió mindig van és abból is lazán "viccet" lehet csinálni

(mármint az eszméletlen logikai bukfencekből, inkoherenciából meg hasonlókból...)

pl. egy remek 5 perces a témában:)

9/11: A Conspiracy Theory
link

Törölt felhasználó 2016. 11. 09. 16:04
Előzmény: #114  Törölt felhasználó
#139
Így megy ez nálatok! Ha önmagával szorozzuk a kudarcot, könnyedén kimutatható a siker.
Törölt felhasználó 2016. 11. 09. 15:54
Előzmény: #130  pitcairn2
#138
Ezt a hozzászólást csak most vettem észre:)
Miért, nem volt ellene a média? Mert mondjuk a gazdagokat nem tudjuk biztosan, de a média hogyan támogatta?
Törölt felhasználó 2016. 11. 09. 15:47
Előzmény: #134  totoro
#137
Ez valószínűleg nagyjából megállja a helyét...
Törölt felhasználó 2016. 11. 09. 15:47
Előzmény: #131  pitcairn2
#136
Ez eddig rendben van, de tényleg csak Trumpot tudták kiköhögni, mint ellenjelölt? Az Obama-érának bármely más republikánus jelölt is símán véget vethetett volna...
Törölt felhasználó 2016. 11. 09. 15:44
Előzmény: #132  pitcairn2
#135
""környezetvédelem" pedig manapság egye inkább csak zöldre mázolt szocializmus..."

Azért maradjunk annyiban, hogy ez egy baromi nagy túlzás... A szocializmusról én is hasonlóan gondolkodom, de ugye nem akarod azt mondani, hogy nincs szükség a környezet védelmére, mert minden ok...
totoro
totoro 2016. 11. 09. 15:42
#134
"Semmi váratlan nincs abban, hogy a világ műveltebb része által csak "fehér prolinak" nevezett többség a leginkább liberálisnak tartott demokráciákban is sikerre viszi a legelképesztőbb figurákat. Úgy is mondhatnánk, hogy ez aztán az igazi demokrácia, mert az értelmiségi "elit" helyett végre győz a többségi akarat - ki vitatná, hogy mindenhol a hülyeség van többségben. Ami új, hogy ez a többség mostanában kezd érvényesülni, és ez annak köszönhető, hogy a kommunikáció tudománya olyan szintre jutott, hogy szinte mindent és mindennek az ellenkezőjét el lehet hitetni az emberekkel. Egyidejűleg a fejlett világban a lakosság legostobább része is hozzáfér a kommunikáció összes csatornájához, az iskolázatlanság ma már nem akadálya a közéleti érdeklődés kielégítésének. Az oktatás általánossá vált addig a szintig, hogy a poltikai lózungokat mindenki el tudja olvasni (de ha mégis funkcionális analfabéta maradt volna, akkor ott a tévé és az interneten a videók), sajnos a mélyebb ismereteket, a dolgok vitatására, megfontolására való képességet nem sikerült általánossá tenni, de ez valószínűleg nem is lehetséges. Ráadásul a világ egyre bonyolultabbá válik, egyre kevesebb ember érti.
Ezt felismerve kitermelődött egy olyan politikus-réteg, amelyik már nem érzi feladatának, hogy a rendelkezésére álló anyagi és szellemi erőforrásokat a dolgok jobbítására fordítsa, hanem gátlástalanul kihasználja az ostoba tömeget a saját hatalmi vágyainak kielégítésére. Így fordul át a demokrácia a saját paródiájába."
Törölt felhasználó 2016. 11. 09. 15:42
Előzmény: #128  pitcairn2
#133
Miért, van hivatalos verzió?:)

A McCarthy-bizottság elég nagy szégyene az USA-nak, szerintem ezt még ők is elismerik. Bőven benne van, hogy tényleg valami fedőakció miatt jött létre, sőt az is, hogy Kennedy-t tényleg a konzervatívabb politikai elit akarta eltenni/tette el láb alól.
Ehhez hasonló ügyekkel bőven tele van a világpolitika, sőt tele is volt mindig a történelem folyamán. Ez nem csak amerikai sajátosság, max. a ruszkikról, kínaiakról, stb. negyed ennyit sem tudunk meg...
Nekem ebből továbbra sem következik, hogy létezne egy olyan mindenben tökéletesen együttműködő elit, aki mindent irányítana a világban...
pitcairn2 2016. 11. 09. 15:38
Előzmény: #84  Törölt felhasználó
#132
a szegény embernek leginkább a szocializmus (oligarchikus kollektivizmus..) "tesz be", a "környezetvédelem" pedig manapság egye inkább csak zöldre mázolt szocializmus...
pitcairn2 2016. 11. 09. 15:36
Előzmény: #84  Törölt felhasználó
#131
"Önmagában azért elkeserítő, mert az emberek a buta, demagóg dumáját vették be, ezért szavazztak rá, ez a szomorú. "

az emberek cirka 50%-a otthon maradt, nem volt kíváncsi erre az egészre, a maradék 50% többsége pedig torkig volt az Obama érával

ennyi:)

pitcairn2 2016. 11. 09. 15:35
Előzmény: #84  Törölt felhasználó
#130
"Trump győzelme tökéletes cáfolat, a média nagyrésze ellene volt, a gazdasági potentátok sem őt akarták"

igen ez a látszat

oszt egy vagy elhisszük vagy pedig nem:)

pitcairn2 2016. 11. 09. 15:32
Előzmény: #98  Törölt felhasználó
#129
Norman Dodd On Tax Exempt Foundations
link

Norman Dodd
link

pitcairn2 2016. 11. 09. 15:30
Előzmény: #98  Törölt felhasználó
#128
logika a hivatalos verzióban sincsen:)

ez különben nem igazolás volt, hanem egy példa, olyan példa amit felettébb nehéz a komcsikra érteni

(az ő "aknamunkájuk" vhogy felettébb nagy nyilvánosságot kapott a McCarthy érában...)

apropó, ha már a McCarthy féle "boszorkány-pereknél" tartunk volt ott egy párhuzamosan futó - ___témába vágó___ - szenátusi bizottság...

United States House Select Committee to Investigate Tax-Exempt Foundations and Comparable Organizations
link

amely igen érdekes megállapításokat tett, pl. efféléket:

"In the Dodd report to the Reece Committee on Foundations, he gave a definition of the word __"subversive"__, saying that the term referred to "Any action having as its purpose the alteration of either the principle or the form of the United States Government by other than constitutional means." He then argued that the ___Ford Foundation, Rockefeller Foundation, and Carnegie Endowment___ were using funds excessively on projects at Columbia, Harvard, Chicago University and the University of California, in order to enable ___oligarchical collectivism___. "

rossznyelvek szerint az egész McCarthy-féle handabanda mindössze egy célt szolgált:

az adómentességet élvező magánalapítványok tevékenységével kapcsolatos szenátusi bizottság tevékenységének a háttérbe szorítását...
Törölt felhasználó 2016. 11. 09. 15:24
Előzmény: #126  Törölt felhasználó
#127
Akkor ok, csak egy pillanatra olyan érzésem volt:)
Gondolkodni jó dolog egyébként:) Egy ideális világban persze nem így mennének a dolgok, de ideális soha nem volt. Hogy mi az ideális, az nehéz kérdés. Úgy tűnik mindenkinek más...
Törölt felhasználó 2016. 11. 09. 15:15
Előzmény: #122  Törölt felhasználó
#126
Osztom a véleményed ez meddő vita! Tényleg a világ nem úgy működik, ahogy kellene!

Nem vettem semmit készpénznek, de volt miről elgondolkodnom nekem is! Segítettél ebben!
Törölt felhasználó 2016. 11. 09. 15:13
Előzmény: #124  Phylaxa
#125
Sanders bácsi szimpatikus ember volt (még ha amcsi szemmel kicsit túl szoci is) és hiteles is az elitellenes szerepben, de hát így jártak...
Phylaxa 2016. 11. 09. 15:10
Előzmény: #115  szivacs
#124
Ő osztott volna a süteményből sokaknak és ezt nem akarták. Inkább áttolták a republikánusoknak a tortát. :)
Törölt felhasználó 2016. 11. 09. 15:10
Előzmény: #121  Törölt felhasználó
#123
Nem baj macika, én szeretlek!
Törölt felhasználó 2016. 11. 09. 15:09
Előzmény: #113  Törölt felhasználó
#122
Ez meddő vita... Én ezt nem igazán látom logikusnak, amit írtál, egyáltalán nem értek egyet azzal, hogy valaki csak akkor járhat jól, ha más rosszul, bár ez divatos felfogás nálunk.
Én pont azt próbáltam elmagyarázni, hogy a világ nem úgy működik, hogy valami egységes szervezetet keresünk a háttérben. Te a bankokra vagy kiakadva, más olajlobbizik vagy minttomén milyen lobbizik. Csodálkozom, hogy Trump mögött még nem fedezték fel az olajlobbit a konteósok, pedig adná magát. Gondolom majd előjön az is...
Rengeteg érdekcsoport, vállalat, politikus, hadúr és a fene tudja még ki próbálja a világban sütögetni a pecsenyéjét és ezek gyakran szembemennek egymással. Alapvetően viszont midnenki próbál megfelelni a népnek (egy-két helyet leszámítva még a diktátorok is), mert azért a nagy tömeg bárkit seggbe rúghat, ha akar. És innentől kezdve rajtunk a felelősség egy jó része. Más kérdés, hogy nekünk bőven elég többnyire, ha a cirkusz és a kenyér megvan. Hogy ez jó vagy rossz, habitus kérdése... Végül is még így is sokkal jobban élünk, mint ahogy régebben élt az emberek nagyrésze...
Amit az előző hozzászólásomból idéztél, az az én véleményem, nem olvastam még, hogy okos emberek alátámasztották volna, szóval ne vedd azért készpénznek, mert lehet, hogy butaság:)
Törölt felhasználó 2016. 11. 09. 15:05
Előzmény: #119  Törölt felhasználó
#121
ignore
trollt nem

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek