Topiknyitó: Portfolio 2016. 11. 09. 06:32

Már csoda lenne, ha nem Trump győzne  

Ugrás a cikkhez
Trump megnyerte két nagy délnyugati billegő államot és két északit, ezzel a maga javára fordította a versenyt. Clinton elbukhatja a történelem két legnépszerűtlenebb elnökjelöltjének csatáját.Nem lesz itt semmiféle csoda 2016.11.09 06:32Írtuk, hogy...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=239822
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 11. 09. 12:23
Előzmény: #97  Törölt felhasználó
#100
Akkor meg nem értem az egész hozzászólásodat. Én Trumpról beszéltem, nem a világgazdaság működéséről, mert az egy bonyolult dolog.
A profit jelenleg mindenkinek fontosabb, mint a környezet és nem kell itt bankozni, meg multizni, az egyszerű átlagemberre a legjellemzőbb, hogy tojik a környezetre. Nagyságrendekkel fontosabb neki az anyagi jóléte. Amíg ez nem változik meg, addig ne várd, hogy majd a bankok vagy más cégek fognak változtatni.
Ha ez nem így lenne, akkor Trump egy ilyen programmal labdába sem rúghatott volna, de nyert vele, mert a környezetvédelem teljesen másodlagos mindenkinek.
Törölt felhasználó 2016. 11. 09. 12:18
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#99
az ígéretei jó részét nem fogja beváltani
egyrészt nem lesz módja rá
másrészt eleve össze vissza beszélt
igazából a migrók kidobásán kívül más nem fog megtörténni, de még talán az sem

gazdaságilag az usa nem változott ezer éve
Törölt felhasználó 2016. 11. 09. 12:17
Előzmény: #94  pitcairn2
#98
Ezzel most nem igazoltál semmit, ezt remélem te is érzed. Nem nevezett nevén semmit, akármit érthetett alatta, akár a komcsikat is, akár jelképes is lehetett...
Tudod én a logikát hiányolom ezekből az összeesküvés-elméletekből, de azt nagyon...
Meg azt, hogy ha léteznek mit kellene tenni ellenük, mert erről valahogy senki nem beszél (hogy semmit, olyan nincs), szóval nekem ezek nem tűnnek többnek, mint kibújásnak a személyes felelősség alól. Jól el lehet bújni mögéjük...
Törölt felhasználó 2016. 11. 09. 12:16
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#97
Semmi köze a hozzászólásomnak a Trump programjához! Az a program néhány világcégnek a figyelmeztetésére lehet hatással!

Nincsenek elméleteim, csak a jelenlegi financiális politikát kritizálom!

A környezetvédelem annyira átpolitizált, hogy már nincs olyan ipari, gazdasági folyamat, ami ne lépné át a környezet károsítását!
Ráadásul vannak olyan bankok, akik a haszont fontosabbnak tartják a környezet védelménél!
Törölt felhasználó 2016. 11. 09. 12:02
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#96
Látom nem tudod elengedni az elméleteidet... Miért kellene bárkit megszivatni? Mi köze a környezetvédelemhez a Monsantonak?
Te utánanéztél egyáltalán Trump programjának? Klasszikus, ortodox progam, beleillik a gazdaságot magyarázók szavaiba. Kiemelt helyen szerepelt a megújuló energiák támogatásának megszüntetése és az olajkitermelés felfuttatása, mert olaj/gáz alapon képzeli el a gazdaság felfuttatását. Ez csak akkor nem környezetszennyező, ha nem tartja be...
Törölt felhasználó 2016. 11. 09. 12:00
Előzmény: #90  Törölt felhasználó
#95
A Clinton neked most már hitvány, de ha nyert volna nem ezt hallottuk volna tőled, abban biztos vagyok!
pitcairn2 2016. 11. 09. 11:58
Előzmény: #77  Törölt felhasználó
#94
innen jön a szaftos rész

link

pitcairn2 2016. 11. 09. 11:56
Előzmény: #77  Törölt felhasználó
#93
" csak az pont ellelezik az összeesküvés-elmélet hívők gondolkodásmódjával..."

OK, akkor itt van egy konteóhivő demokrata:)

JFK - The Speech That Killed Him
link

pitcairn2 2016. 11. 09. 11:55
Előzmény: #77  Törölt felhasználó
#92
70 év telt el a II. vh vége óta és láss csodát még mindig itt van az amerikai hadsereg Európában:)

U.S. Army Europe | www.eur.army.mil
link

Jon_Arbuckle
Jon_Arbuckle 2016. 11. 09. 11:54
Előzmény: törölt hozzászólás
#91
csodálkoztam volna, ha nem találnak egy ilyen embert..
és azon is ha nem általánosítottak volna a példából rögtön a többesszám használatával..
:)
Törölt felhasználó 2016. 11. 09. 11:48
Előzmény: #73  Phylaxa
#90
tök mindegy melyik nyert, két ilyen hitvány jelölt sose volt még szerintem

talán clinton valamivel jobb lett volna, ez a trump kizárólag ötletelni fog méghozzá erőből
aztán lesz valami
kb. erre lehet számítani
persze, azért a kongresszus egy csomó mindent blokkolhat, szóval komoly változások nem lesznek
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2016. 11. 09. 11:38
Előzmény: #88  marcus
#89
igen, egy elütés gyakran hasonlóan könnyen visszakövetkeztethető, mint egy rossz helyesírás, ebben is egyetértünk.

kellemes rézbasztalanságot délutánra!
marcus 2016. 11. 09. 11:31
Előzmény: #85  Bekre_Pal
#88
a harmadik nehézségi foka minden megközelítésben megegyezik a nem de bár = nemdebár nehézségével - ebben remélem 1-etértünk...na pá ... én sajnos nem érek rá tovább itt a rezet baszni...
Törölt felhasználó 2016. 11. 09. 11:28
Előzmény: #84  Törölt felhasználó
#87
Az a különös, hogy nem a gazdasági mindentudókat vették figyelembe, mert évtizedek óta nem kellene figyelembe venni a gazdaságot MAGYARÁZÓK szavait!

Az a szerencse, hogy a média folyamatos félrevezetése nem működött!

Az a szomorú, hogy vannak akik elhisznek mindenféle gazdasági és financiális elméleteket a jelenlegi banki baki gazdaságpolitikáról!

Nem hiszem , hogy mindig az egyszerű embereket akarják megszívatni!

Mikor lehet az egyszerű nemzetközi bankrendszert csak egyszer úgy istenigazából megszívatni?

Nem lesz gond a környezetvédelemmel, ha nem egy Monsanto-féle lobbit kell elismerni a környezetvédelem élharcosának!
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2016. 11. 09. 11:21
Előzmény: #84  Törölt felhasználó
#86
de jó néha tisztánlátóbb kollégákkal találkozni

+
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2016. 11. 09. 11:19
Előzmény: #81  marcus
#85
jópofa az oszlopos cucc, de itt arról van szó, hogy 3-ból 2 arra szavazott hogy az elefánt hengeres, persze ez nekik nyilván klassz. a harmadikat jól sejtetted meg, remélem, nem volt nehéz, ilyen amikor az ember az a betűt a mellette lévő s-be is belenyomva üti le, cserébe nem nyomja le eléggé az r-t
Törölt felhasználó 2016. 11. 09. 11:15
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#84
Arra gondoltál már, hogy azért nem lehet igazolni, mert nincs ilyen összefonódás?
Ha történik valami a világban ami cáfolja ezt az elméletet, akkor talán nem azt kellene nézni, hogy miért igaz mégis az elmélet, hanem jobb lenne eldobni...
Trump győzelme tökéletes cáfolat, a média nagyrésze ellene volt, a gazdasági potentátok sem őt akarták, mégis nyert. A szavazóknak van lehetőségük bárkinek beinteni és még a leggazdagabbaknak sincs akkora hatalmuk, hogy mindent irányítsanak.
Trump győzelmének is nagyobb a füstje, mint a lángja. Önmagában azért elkeserítő, mert az emberek a buta, demagóg dumáját vették be, ezért szavazztak rá, ez a szomorú.
Amúgy semmi különös. Van egy republikánusokra jellemző, erősen liberális gazdasági programja (az állam szerepének csökkentése, adócsökkentés a sokat kereső rétegeknek, Obama-care megszüntetése), amitől növekedést remél. Ezknek az intézkedéseknek a jelentős része pont azokat az egyszerűbb embereket szivatja meg, akik rá szavaztak, főleg, ha nem jön be a növekedési sztori. Az egyszeri szavazó azonban nem így szavaz, hanem hülye szlogenek mentén...
Én azt az egyet sajnálom, hogy a környezetvédelemnek is be akar inteni, pedig már úgy tűnt, hogy abban tényleg konszenzus lesz az egész világon (többé-kevésbé)...
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2016. 11. 09. 11:14
Előzmény: #78  Törölt felhasználó
#83
szerintem ez ennél egyszerűbben ment

szerintem ott volt átlag joe meg jane, mentek a gallononként 12 mérföldre képes suvval, hallgatták a country zenét, nem adta meg az elsőbbséget egy mexikói, lengyel szolgálta ki a szupermarketben, hazavitte a kínai csomagolóanyagba tett gyorsvacsorát, bekapcsolta a koreai tévét és ott trump megmondta hogy make america great again, és akkor bekattant neki, hogy fú, az tényleg jó lenne
Törölt felhasználó 2016. 11. 09. 11:14
Törölt hozzászólás
#82
marcus 2016. 11. 09. 11:14
Előzmény: #76  Bekre_Pal
#81
" ez tömény szillogizmus "
így van, csak én szerényen logikának hívom : ha valami jó A-nak és jó B-nek , de nem jó C-nek ez azt jelenti, hogy 2/3-nak jó, vagy nem? :-)))
nem is tudom miért, de az a vicc jutott eszembe, amikor a részeg támaszkodik a hirdetőoszlopban, körbejárja és ijedten morogja: Úristen, segítség!! Befalaztak!
Minden csak nézőpont kérdése Pali.
Ja, a " hasmadik szerint " itt az s=r nemdebár?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek