Topiknyitó: badsector1 2024. 02. 28. 07:57

Magyar Péter már a pártalapításon dolgozik (TISZA)  

"A 444 több forrásból is úgy tudja, hogy az elmúlt napokban Magyar azon dolgozott, hogy összehívjon egy kört, ami egy jövőbeli párt magja lehet."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
user01
user01 2024. 05. 03. 08:51
Előzmény: #2936  vaczak
#2940
Képtelen vagy felfogni, hogy a gyurcsányozás a fideszes szavazóknak szól? Akiket 20 éve gyurcsányozással kezelnek. Néha lépj már hátra kettőt, kicsit nézz rá a big picture-re is, amikor az érveidet felsorakoztatod. MP a gyurcsányozással nem azokra lő, akik már rég immunisak erre....
user01
user01 2024. 05. 03. 08:48
Előzmény: #2937  vaczak
#2939
Nagyon nem akarod megérteni, hogy MP min dolgozik. 
user01
user01 2024. 05. 03. 08:45
Előzmény: #2933  vaczak
#2938
Nem vágyvezérelt, hanem azt írom le, ahogy MP gondolkodik. Te abban a rendszerben hozod fel az érveid, amit az elmúlt 14 év ellenzéki politikája keretként felvázolt. MP ettől teljesen eltérőben gondolkodik. Te úgy érvelsz a mellett, hogy MP nem kellene elinduljon a DK-s polgijelöltek ellen, hogy ő is ellenzéki. Csakhogy MP a DK ellen is fel akar lépni, ugyanúgy, ahogy a fidesz ellen. Neki a fideszesek szavazata is kell. DK ellen is fellép, ahogy a fidsz ellen is. Ezt nem akarod megérteni. 
Szerinted csak a fidesz ellen indulhat? Mit üzen ezzel? A most még fideszes szavazóknak? Ha te rogán lennél, akkor milyen propagandát fűznél arra, hogy a tisza csak a fideszt akarja bántani, lám a DK ellen nem indul....
vaczak 2024. 05. 03. 08:45
Előzmény: #2934  sztanil
#2937
Egy népszerű polgármester esetében is elvihet pont annyi szavazatot, hogy nevető harmadikként a fideszes jelölt fusson be. Nem törvényszerű, de simán benne van a kockázat. Vannak Fideszes vezetésű kerületek is, ha pusztán csak a fővárosi lista állítása volt a szempont. De úgy tűnik, inkább a legyerősebb ellenzéki kutya címért folyik a harc MP részéről, de ehhez is rossz eszköz szerintem a budapesti indulás ebben a formában. 
vaczak 2024. 05. 03. 08:40
Előzmény: #2935  bronz
#2936
A gyurcsányozás tökéletesen működik majd Gyurcsány nélkül is, pláne, ha még a nem kormánypárti szavazók számára is fontosabb egy 15 éve megbukott miniszterelnök vudubábúja szurkálása, mint az Orbán-rendszer meggyengítése/lebontása. 
bronz 2024. 05. 03. 08:31
Előzmény: #2932  Heisenberg
#2935
Gyurcsány tartja 2/3-ban a Fideszt 2010 óta.
Ha a DK-t ki tudják ütni, onnantól nem fog működni a Gyurcsányozás. Épp ezért EP-n egy választás van, a Tisza.
sztanil 2024. 05. 03. 08:31
Előzmény: #2932  Heisenberg
#2934

Ha egy kerületben a jelenlegi ellenzéki polgármester népszerű, akkor miért félnek MP-től?
Vagy az ellenzéki szavazók szerintük annyira hülyék, hogy inkább egy esélytelen új jelöltet támogatnak?
vaczak 2024. 05. 03. 08:25
Előzmény: #2928  user01
#2933
Kissé vágyvezérelt a gondolkodásod, de legyen így (nem vagyok azért biztos benne, hogy jól értelmezed amit leírtam, baloldal belviszályáról pl. csak te beszéltél, ne mossuk össze a teljes ellenzéki tábort baloldal alá, mert leegyszerűsítés). Jelen pillanatban képlékeny a helyzet, lehet az a pozitív forgatókönyv is, amit te kifejtettél, de pusztán abból, hogy Orbánék sok pénzt szórnak ki a propagandára és MP lejáratására (bár ebből mintha visszavettek volna), tévedés lenne paradigmaváltásra következtetni, mivel a Fidesznek minden választáson (a 2019-eseket kissé még elaludták) a szavazatmaximálás a célja. Nagyon szeretnék hinni abban, hogy valóban van némi erjedés a fidesz táborban, de ennek kevés jelét látom. Önmagában az, hogy nagy tömegek vesznek részt MP országjárásán, jó dolog, de ez még egyelőre csak az apátiába süllyedt, amúgy is ellenzéki, vagy bizonytalan szavazók egy része felrázása. Voltak azért nagy tüntetések MP előtt is (nem csak a netadós). Amúgy azért lovagolok a budapesti ellenzéki polgármesterekre való ráinduláson, mert komoly politikai hibának, vagy legalább is erősen kockázatos lépésnek tartom MP részéről. Az nem vezet túl sok jóra, ha elhiszi a saját hype-ját és túl sok mindent akar egyszerre. 
Heisenberg
Heisenberg 2024. 05. 03. 08:16
Előzmény: #2931  badsector1
#2932
MP szerencséjére a DK úgy ugrott rá, mint éhes kutya a csontra. Ez további szavazatokat hozhat neki a bizonytalanok közül. A DK okosabb is lehetett volna, most kb úgy néz ki a politikai erőtér, hogy fityesz- dk koala van és velük szemben áll MP, meg egy,- ket párt. Ez igy jó lesz, bar ennek lesznek politikai áldozatai is, akik nem érdemlik ezt meg ( pl. jól teljesítő
 polgármesterek, valamint Karácsony tényleges főpolgarmestersége is, mivel nem lesz többsége a baloldalnak), dehát ilyen ez a játszótér.
badsector1
badsector1 2024. 05. 03. 07:50
Előzmény: #2930  Mississippi
#2931
Felesleges azon okoskodni, hogy mp ugyanaz lesz mint orbán, mert nem lesz ugyanaz.
Nem kell ennyire megrettenni attól, hogy végre valaki leveri orbánt.
Türelmesen várjuk meg június 9-et.
Mississippi
Mississippi 2024. 05. 03. 07:41
Előzmény: #2924  ngergo1985
#2930
Az előző választás kampányában még napirenden volt az elszámoltatás. Lehet hogy a jelenlegi ellenzék sem garancia a megvalósítására, de ha most jön a Tisza és kiönt (a jelelegi ellenzéket a fürdővizzel), akkor az visszalépés. Ha ezen a ponton nem is akarnak szembemenni a rendszerrel, akkor mivel lesz több egy kormányváltásnál?Ja, hogy majd belépünk az OLAFba.Persze hogy be, azért hgy jöjjenek az uniós pénzek. És továbbra is a pályázat elbírálók rokonai nyerik majd a tendereket? Ez már volt, de beteszem újra, mert továbbra is aktuális.
https://www.es.hu/cikk/2024-04-05/szentes-agota/kormanyvalto-megvalto.html
Heisenberg
Heisenberg 2024. 05. 03. 06:14
Előzmény: #2927  user01
#2929
Ahhoz, hogy egyedül legyőzze a fityeszt es koala nélküli rendszerváltó többséget hozzon létre, nos ahhoz tenyleg csoda kellene. Ez utóbbi ugyanis még a fityesznek sem állna ( már) rendelkezésére, ha nem módosította volna korábban a választási szabályokat.
Egyébként valóban ez lehet az elképzelése, ennek fényében érthető az elhamarkodottnak tűnő önkori indulás. Vélhetően arra jutott ( MP) , hogy csak igy van értelme, mindent egy lapra tesz fel. Bar én nem igazán hiszek az ilyen csodában, kívánom, hogy sikerüljön neki, ugyanis a jelenlegi helyzeténél, orbánék ámokfutásánál  minden opció jobb.
user01
user01 2024. 05. 03. 06:07
Előzmény: #2918  vaczak
#2928
Az remélem feltűnt, hogy Orbánék valódi háborút vívnak. Veled ellentétben ők felismerték, hogy ami mostbtörténik, az nem a baloldal 1867. belviszálya. Stabil az az Orbán rendszer? Mi lesz itt, ha 2024. őszén sok városban tízezrek, Budapesten százezrek tüntetnek egyszerre azért, hogy Orbánék adják vissza a népnek az ellopott ezermilliárdokat, hogy abból rendes oktatási rendszert, egészségügyet, nyugdíjrendszert, stb. lehessen építeni? Láttál már ilyet a jel3nlegi ellenzéktől? MP meg tudja ezt csinálni? Látod mi megy az országjárásán? Nagyon kíváncsi leszek a debreceni megjelenésére. 
 
Ebben az irányban halad. Te meg azon vacakolsz, hogy a budapesti XIVMIIL. kerületben mi elsz így...
user01
user01 2024. 05. 03. 05:59
Előzmény: #2918  vaczak
#2927
Rogánba szállt bele páros lábbal (tudatosan, ezzel megalapozva azt az azóta is hangoztatott üzenetét, hogy ami Rogántól jön, az szenny, azzal nem kell foglalkozni, azon át kell lépni), de Orbánt is megkóstolta Tiborcz felemlegetésével. Nézd vissza, ugyanezt írtam ebbe a fórumba a partizán interjú után.
 
MP semmiféleképp nem fog a jelenlegi ellenzékkel (kivéve kutyák) koalíciós szinten együtt működni. Nem fog közös listákat gyártani velük. Lehet ezt még sokszor kell elismételje ahhoz, hogy végre mindenkihez eljusson. 
Felejtsd el azt, amit eddig ellenzéki oldalon láttál. MP teljesen máshogy áll a témához. Nem az a célja, hogy a DK keménymagból vagy a Fradi B középből MP híveket faragjon. 
MP nem a ma délután félmháromig tervez, hanem rendszerváltásban gondolkodik. Te még mindig nem tudsz kiszakadni az elmúlt tizenévben eléd festett világnézetből, azon belül keresed azt, hogy mivel lehet itt azt megváltoztatni. MP azon kívül gondolkodik. Te ezt elképzelhetetlennek tartod. 
El se tudod azt képzelni, hogy MP budapesti önkori választási megjelenése tovább erősíti a táborát? Hogy mégjobban feltüzeli az embereket? 
user01
user01 2024. 05. 03. 05:39
Előzmény: #2917  signal2
#2926
Lásd pl EU-s pénzek? Ugyanazt mondja, mint a momentum?
 
Komoly átfedésben van velük azzal a témával, hogy Orbán egy maffiózó, és a fidesz csak a lopás elfedésére csinál úgy, mintha politizálna. De ezen túl már azért felfedezhetsz eltéréseket. Arról nem beszélve, hogy sok ellenzéki politikust totálisan pályatévesztőnek lát, egyszerűen alkalmatlannak.
 
Lehet, hogy valaki totál ugyanazt mondogatja, mint Te, ugyanabban a szakmában dolgozik, ugyanaz a cél vezérli, csak épp csetlik-botlik, nem jut előre, stb. 
Ha Te ekkor fellépsz és ugyanabban sikeres vagy, mert ugyan ugyanazt mondod, csak nem csetlesz-botlasz, akkor a veletek mindenben nem egyet értő laposföldhívők táborába léptél át, vagy ez a helyzet azt fejezi ki, hogy a másik egyszerűen alkalmatlan arra, hogy az üzenetet átadja?
euler 2024. 05. 02. 22:52
Előzmény: #2924  ngergo1985
#2925
Én se tudom.
Majd okosabbak kitalálják, vagy nem és maradunk "következmények nélküli ország".
ngergo1985 2024. 05. 02. 22:30
Előzmény: #2919  euler
#2924
"Hiszen MP-nek nincs alapvető gondja a jogállamisággal, kétharmaddal szeretne győzni, elszámoltatásról érintőlegesen sem hajlandó beszélni (uniós ügyészség és kész)..." Azért azt elmondja mindenhol, ahol ez kérdésként feljön, hogy azért nem hülyék a fideszesek sem, szerinted nincsen kvázi minden az akkor törvényeknek, jogszabályoknak megfelelően lepapírozva? Hogyan akarod a döntő többségét, de akárcsak egy kisebb részét visszavenni annak, amit papíron jogszerűen kaptak? Tegyük fel, hogy M. Lőrinc 600 MRD-os vagyonából mondjuk 100MRD ilyen-olyan mélyre ásások (és több éves vizsgálódások után) kiderül hogy jogszerűtlenül került hozzá, és visszaveszi a biróság. De ott marad neki 500 még. Azzal mi lesz? 100 visszajött, 500 maradhat? Élhet tovább ő is, meg még az ükunokája is ezzel a vagyonnal tovább boldogan? Vagy csinálsz egy koncepciós pert, amivel mindent vissza akarsz venni, amit nem tudnak kajmán-szigeteki számlára menteni? Akkor meg a Tisza lesz a "gestapo", "ávh", az EU jogállamisági fekete báránya, még sulyosabb szinteken mint a fidesz.Itt a fő gond, hogy ez a nép azzal, hogy eddig engedte a fideszt hatalomban, saját maga lopta ki a saját szemét. Én nem tudom hogyan lehetne jogilag, legálisan, nem Rákosista módszerekkel visszavenni bármit is.
euler 2024. 05. 02. 22:30
Előzmény: #2921  vaczak
#2923
Egy fórum nem a komplett dolgozatok terepe, nem lehet mindent kifejteni egy hsz-ben, de pont én tettem be elsőnek itt a fórumon a klubrádiós interjúja után írt 11 pontos(?) korrekcióját. Igaz nem tartottam meggyőzőnek.
Azt is írtam már, hogy az első megszólalásai az őszinték, mert utána már a közhangulat igényének megfelelően korrigál. Pl. utólag az elszámoltatásról is beszélt még, de ott meg összemosta a gyurcsány-érával. Ez bizony erős csúsztatás.
De mondom, nem kell nagyon rárepülni arra amit mondtam, tekintsük a lehető legrosszabb forgatókönyvnak, aminek nem nulla az esélye. 
És még mindig nem tartom fidesz ügynöknek, természetesen jó hatása lehet az állóvíz felkavarásának és a rezsim akár enyhébb változatra való cserélésének is, de nem árt az óvatosság.
InvJonny 2024. 05. 02. 22:26
Előzmény: #2908  Heisenberg
#2922
Én teljesen megértem. Evés közben megjött az étvágy. Ha a párt létrehozás és a 2026 év komoly cél, akkor el kell kezdenie minél előbb itthon is politizálnia. Már csak amiatt is, mert fent kell tartani az ismertséget két évig. Csak az EP nem tudom mennyire lenne elég ehhez. Erre kiválóan alkalmas lehet a fővárosi közgyűlés. A játékszabályok pedig azok, hogy kellett 3 jelölt. Én biztos vagyok benne, hogy ha csak ajánlás elég lett volna, akkor nem indul a 3 jelölt. 
Kíváncsi leszek mekkora marketinget adnak a 3 jelöltnek, de szerintem csak az EP és a közgyűlés a fontos neki.
Akinek meg nem tetszik vagy elégedett a másik ellenzéki jelöltnek, netán azt tartja esélyesebbnek, az nyugodtan szavazhat oda is attól, hogy a listán a Tiszát támogatja. De ez csak az én véleményem. Ha a kormányváltás a cél egyszer, akkor ennél sokkal nehezebb és megosztóbb kérdések és döntési szituációk lesznek, mint hogy az, hogy el mer-e indítani 3 jelöltet.
vaczak 2024. 05. 02. 22:18
Előzmény: #2919  euler
#2921
A jelenlegi helyzethez képest a politikai váltógazdálkodás bármely formája megjelenése is előrelépést jelent, még akkor is, ha Fidesz és Fidesz-light váltaná egymást. Azért most te is kissé csúsztatsz, mert MP több kérdésben korrigált, illetve az első interjúkhoz képest "ellenzékiesedett" a poziciója ezekben a kérdésekben. 

Topik gazda

badsector1
badsector1
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek