Topiknyitó: Hathor 2022. 12. 08. 14:35

Magyar Állampapír tulajok  

Magyar Állampapír tagoknak
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Hathor
Hathor 2023. 06. 29. 11:17
#8420
Na a MAK alkalmazast ma is feissiteni kell, nem jo a verzio megint
Noobleman 2023. 06. 29. 11:15
Előzmény: #8414  treff
#8419
Nem emlékszem már, hogy itt portfólión vagy máshol (talán Surányitól a Friderikusz podcastban youtubeon) olvastam/hallottam ezt a céges áremelkedést. Egész logikusan le volt vezetve, kezdve a covidos visszaeséssel, az utána szétesett ellátási láncokkal, az emelkedő alapanyag árakkal és szállítási költségekkel, utána a háború és persze a rezsiárak, infláció, ár-bér spirál és a visszamenőleges különadókkal, hogy mi játszhatott le egy boltos/kereskedelmi lánc fejében, amikor emelte az árakat. Azért ha bárki stabil lábakon akar állni és kiszámítható jövőt szeretne, ebben a finoman szólva változékony környezetben nagyobb árréssel (hívhatod biztonsági tartaléknak) dolgozik. Rád sütik a bélyeget hogy batár nagy árréssel dolgozol, aztán kapsz a nyakadba egy fél évre visszamenő árbevétel alapú különadót és kötelező akciózásokat, hát kösz b+, most akkor mennyi is az annyi? Ugyanezt eljátszották a benzin hatósági árazásával is, amivel elérték a nagyobb keresletet, áruhiányt és a magánvállalkozó kiskutasok bezárását. Ezért mondta el kb az összes közgáz tanárom a szakközéptől az egyetemig, hogy a kiszámítható jogi környezet és következetesség a bizalom egyik legfőbb alappillére.
kkv14 2023. 06. 29. 11:12
Előzmény: #8415  Noobleman
#8418
Tavalyi és idei együttes infláció hivatalosan is 35 % körüli.
Ehhez képest a HUF erős, hiszen nem lettünk versenyképesebbek stb.
 Ha innen nézzük 400 Ft simán  reális. Sőt!
Hathor 2023. 06. 29. 11:12
Törölt hozzászólás
#8417
kkv14 2023. 06. 29. 11:06
Előzmény: #8414  treff
#8416
"meredeken emelkedett, nem reklámozták"- így igaz .
 Na ezt látva, érezve kellett kiugrani azonnal a MÁP+-ból  stb, változóba!  
Noobleman 2023. 06. 29. 11:01
Előzmény: #8406  EMAP
#8415
Én sem hiszem, hogy hosszabb távon a devizában tartás nagy megoldás lenne a PMÁP-pal szemben. Magyarország eléggé import igényes gazdaság, láttuk amikor ment a keménykedés és elszállít az EUR 420-ra, akkorát rúgtak a kamatokon hogy az még a "Holdról is látszik". Mivel ilyen negatív a külker mérleg, a gyenge forint sokkal nagyobb kiadás mint az állampapír kamatok, főleg mivel az még az inflációban is belejátszik és tolja felfelé, a kamatkiadást meg el lehet sütni, hogy a lakosságot támogatja vele és tök jó, mert belföldön marad, valamint fogyasztást is növel vele. Szvsz nem gondolom, hogy a 400+ EUR reális lenne a közeljövőben.
treff
treff 2023. 06. 29. 10:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#8414
Szép.
De ha egy céget is fenntartasz, akkor végképp nem értem a kiborulásod Spar témában, hiszen így tudod, mi a fix ktg, változó ktg, hatékonyság, stb-stb, cég működési költsége, de megint más az, amikor alkalmazottak is vannak, nem csak 1 személyes kft/bt.
Félreértés ne essék, én is ki vagyok kezdettől fogva, ahogy drágultak az árak a sparban, elsőként mindig ott mennek, DE ugyanolyan drága a többi bolt is! Sőt nem egyszer futok bele olyanban, hogy az agyonsztárolt lidliben ugyanaz a termék drágább vagy más diszkontban!
Megoldás: több helyre kell járni, figyelni az akciókat és számolni, úgy mint itt, hogy mikor mibe pakolja az ember a megtakarítását. Ennyi.
Az is igaz, hogy tavaly szinte minden cég halálra kereste magát az árak pofátlan égbe tolásával, mert hogy infláció van, emelni kell, drágulás lesz, stb.. Aztán most rosszul esik, hogy változott a világ és újra kisebb árréssel kellene megelégedni, DE közben elszálltak a cégek számára a rezsi ktg-ek, mialatt a dolgozók magasabb fizetéseket kértek és kaptak. Róka fogta csuka.
A diszkontok elképesztő hatékonyak, kis területen sok áru, minden dolgozó csinál mindent. Évek óta ez a versenyelőnyük, ezért növekednek dinamikusan és ez okozza lassan, de biztosan az egész világon a Mall-ok, óriási áruházak elsorvadását.
Én egy több száz fős kereskedő cégnél vagyok, ugyanettől a helyzettől szenved a cégünk a piac 10-20 főt foglalkoztató versenytársaival szemben: döglünk bele az árversenybe és nem is tudunk/akarunk lemenni az árakkal a költségek miatt arra a szintre, mert akkor a dolgozók fele mehetne szélnek.
Közgazdaságtan az egész, amely az elhibázott fidesz gazdpol eredménye (már a háború előtt hónapokkal meredeken elkezdett emelkedni az infláció, csak ugye ezt nem reklámozzák meg lapítanak róla, mindössze 1-2x írtak róla cikkekben korábban!)Erre a frankó magyar unortodox helyzetre tett rá a háború és persze pont kapóra jött, hogy arra fogjanak mindent.
Na inkább állampapír témára vissza.
Csiba 2023. 06. 29. 10:46
Előzmény: #8409  John
#8413
Szerintem devizaszámláról csak Eurós államkötvényt tudsz a kincstárban vásárolni, a kincstár nem vált devizát. Ha a kincstárnál dkj-ét akarsz venni, előtte neked kell megoldani az átváltást.
Bandi_ujonc 2023. 06. 29. 10:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#8412
Ha figyelsz az egészségedre, akkor nem a létező legolcsóbb árstopos lisztből és élesztővel készíted a kenyered.
Augusztustól majd emelkedik, ahogy kivezetik a stopot, de még így is beszerzési ár -15%-ért fogod kapni, eddig ez alatt kaptad.
Munkaidőt, energiát nem számolsz és ezt a 149 forintot hasonlítod kb 250-300 forintos bekerárral, amire munkabér és energia is rakódik.
Hathor 2023. 06. 29. 10:39
Törölt hozzászólás
#8411
Bandi_ujonc 2023. 06. 29. 10:37
Előzmény: #7983  Hathor
#8410
:)
09.20 egy részét múlt héten adtam el (17% hozam időarányos) a maradékot szerintem jövő hét elején fogom. Az is legalább 17% körül lesz, nem jártam rosszul a tartással eddig.
Az hogy utána mibe kerül, Te pmáp én valszeg nem, azt meg kár naponta megítélni, majd kiderül. 
John 2023. 06. 29. 10:34
#8409
Sziasztok!
Tud valaki segíteni abban, hogy állampapírt tudok-e vásárolni euró-ban? Elsődlegesen DKJ lenne a cél. A pénz devizaszámlán van, innen utalnék az állampapír számlámra. A kincstár ezt forintra váltja?? Van ennek díja? Illetve ha lejár az állampapír eurot vagy forintot kapok vissza?? Elnézést ha butaságot kérdeztem. Válaszotokat előre is köszönöm
treff
treff 2023. 06. 29. 10:16
Előzmény: #8384  Hathor
#8408
Erre van a blokkvégösszegi kedvezmény, mint írtam lentebb!!
és persze attól függ, ki mit vásárol. Piát speciál soha.
Hidd el, képben vagyok, mit hogy lehet a sparban venni. Inkább azon csodálkozom, hogy a Te portfólió háttereddel ilyen dolgokkal foglalkozol ilyen mélységben.
Hathor 2023. 06. 29. 10:09
Törölt hozzászólás
#8407
EMAP 2023. 06. 29. 10:05
Előzmény: #8404  EURHUF_goes_to_haven
#8406

Deviza :D
Ha most vennék eurót, akkor 7,5%-ot kellene gyengülnie év végéig, hogy utolérje a PMÁP-ot.Vagyis 370-ről 397-ig. Reális forgatókönyv, hogy 400-ig gyengül az euró év végéig, de korántsem garantált. És 397-nél csak utoléri a PMÁP-ot, ami 0 kockázattal hoz 7,5%-ot év végéig.
Jövőre a 2028/L 19% környékén fog ketyegni, ismét 0 kockázattal. Az a mostani EUR szinthez képest +74 Ft, azon a 27 Ft-on felül, amit év végéig gyengül. Ez 101 forint. Tehát a kövi 18 hónapban 470-ig kell gyengülnie a forintnak az euróval szemben ahhoz, hogy utolérje a (továbbra is) 0 kockázatú PMÁP-ot.
Én Mo-n élek, nem euróval fizetek, szóval még azzal is számolnom kell, hogy megveszem az eurót, majd visszaváltom az eurót, amivel szintén buknék 2x1%-ot. Ez ellensúlyozza is a PMÁP 1%-os visszaváltási költségét.
Írom mindezt úgy, hogy gyűlölöm a fideszt. A PMÁP-ot semmi sem veri meg. Aki szerint pedig a PMÁP kockázata összehasonlítható a devizavételével, merthogy csődbe mehet az állam... az nem tudja miről beszél. Ha igazán elszámolják magukat, akkor is csak behívják az IMF-t, ami mindenkinek fájni fog, de a PMÁP-ot így is ki fogják fizetni.
Én tudom 2028-ig nélkülözni a tőkét, amit belerakok, szóval ha esetleg rontanak a visszaváltási feltételeken, akkor sincs semmi.
Írom mindezt úgy, hogy gyűlölöm a fideszt, a russzofil és EU-ellenes külpolitikájával, a képmutató hazugságaival, a korrupt rendszerével, a rendeleti kormányzásával együtt. Hogy néhány internetes médiumon kívül a csapból is a kormánypropaganda folyik, hogy öntik a pénzt a futballba úgy is, hogy láthatóan semmilyen minőségi javulást nem hoz, és folytathatnám....
Hathor
Hathor 2023. 06. 29. 10:04
Előzmény: #8404  EURHUF_goes_to_haven
#8405
Ne haragudj, de felre beszelunk egymas mellett. Vegyel mas termeket, vagy fizesd a hiteled inkabb, ahogy irod.
Senki fejehez nem tartanak pisztolyt. Hitelem lenne, es nem betetem, biztos en is morognek
EURHUF_goes_to_haven 2023. 06. 29. 09:47
Előzmény: #8401  Hathor
#8404
Tárgyéven belüli inflációt a tavaly lekötött pénzel ?? Ez most komoly??? Ami most 1000Ft addigra lesz 1200.. akkor nyertél ?? nem. 
Akinek nincs devizához gyomra, vagy hitele tény, hogy PMÁP al tudja a legegyszerűbben minimalizálni a veszteségét, de ezt nyereségnek beállítani akkor badarság, mint tárgyávi infláció a tavaly lekötött pénz értkével hasonlítani a infláció nélkül....
Hathor 2023. 06. 29. 09:46
Törölt hozzászólás
#8403
EURHUF_goes_to_haven 2023. 06. 29. 09:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#8402
Csak 2 kérdésem lenne. Mennyi az órabéred ? 3 órára ? Illetve mennyi energiaköltséget/amortizációt számolsz ? 
Továbbra is azt mondom ha valaki otthon süt az az íze , állaga, minősége miatt tegye, mert a fentiek nélkül eléggé ferde az a mérleg nyelve...
Ugyanaz itt mindenki azt mondja, hogy PMÁP a legjobb befektetés... Ami megintcsak akinek pl hitele van egyáltalán nem biztos, hogy igaz. 
Hathor
Hathor 2023. 06. 29. 09:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#8401
Nem èrted ezt sem. 6%os inflanál 18%ot fogok kapni.
Remènytelenek vagytok sajnos.
Csak a Fidesz fosás mindig.
Pont lesz@rom a Fudeszt, meg a vezèrt. A helyzethez alkalmazkodom mindig

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek