Topiknyitó: evazeller 2019. 05. 29. 21:11

leves  

most kiderül, mik mennek a levesbe
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Zsimo
Zsimo 2021. 10. 04. 18:54
#17160
Pluszban a SET be bele vettem, azt hittem megtréfál de eddig jó! Elindult és ki tudja hol a vége
https://tvc-invdn-com.investing.com/data/tvc_1a2894da991c728cf622b2e9bfff6d1a.png
Zsimo
Zsimo 2021. 10. 04. 18:50
#17159
Éva! Várunk vissza! 
 már csak pár nap, kitartás.
 Addig DM-KER  meglátásom:  62 kitart és innen illene felfelé kitörni, de persze lefelé fog. :)))
HÉ  :) azaz Hajrá Éva! 
https://tvc-invdn-com.investing.com/data/tvc_953aef88b348c4e48f971c7ed74ff6dc.png
Idea 2021. 09. 25. 13:17
Előzmény: #17138  Törölt felhasználó
#17158
(Valójában mi sem használt bútort, kádat, csapot építettünk be annak idején, bár volt aki a rokonságból igen kapacitált, hogy ha őt 20 évig kiszolgálta a wc-kagyló, nyilván kiszolgálna minket is :) De egy nyaralóba annó tökéletes volt pl a készletkisöpréses szoci kád. Ha nincs pénz ma is ott vannak a kínai szerelvények - igaz esetleg 2 év múlva cserélni kell. A mai napig van két olyan polcom mindennapi használatban amit (új) tetőlécből csavaroztam össze, (új) funérlemez felületekkel, (új csavarokkal) régen vállalkozási dokumentációt nyelt el, ma alkatrészeket - tizedannyiba került mint a boltban, időm meg volt... Mi anno tudatosan választottunk - mert sorban bontották el ezeket - olyan épületet, amit az emberállatok nem használtak lakhatásra. Pl fociöltözőből én nem építenék nyaralót, de akinek sürgős az megteheti. Mi bántja jobban: a havi albérlet+rezsi ahol csúszik lefelé anyagilag, vagy a nem luxus környezet ahol meg tud kapaszkodni.
.
Szakik között egy időben verseny volt, hogy saját részre ki tud olcsóbban építeni, úgy, hogy a funkcionalitás megmaradjon és ne más után kelljen használni a wc-t. Ebbe olyan 2-3 évig láttam bele, ma már nem. Szóval lehet értelmes áron - fillérekből - minimálszínvonalú de nem undorító (más levetett használati tárgyai, berendezései) és nem egészségtelen lakhatást kialakítani. Ehhez a tapasztalat szerintem úgy alakulhat ki legkönnyebben, úgy kezdődik az egész, hogy az embernek fel kell újítania az első lakását amit egyetemistaként szerzett mint romot, olcsón de hitel nélkül! és nyilván a munkálatokra különösebb pénze már nem maradt. Később jön a faház, később a téglaház projekt(ek) :)
.
Nálam a mai napig van egy olyan becsípődés egyébként, hogy elkezdek agyalni vmi combosabb tételen ami elkelne a háznál, hogy azt jobb minőségben, nagyobb teljesítménnyel, tartósabbra, stb, hogy lehet kihozni tized/huszadáron mint a kisker ár. Aztán néha - ritkán - nekiesek és megcsinálom.)
Hathor
Hathor 2021. 09. 24. 17:18
#17157
Esunk tovabb.
OTP havi alj korul 
Bux kisarban is csokkent a sulya.
Richter szenved.
Bux fej-vall meg csak most alakul
bitKain
bitKain 2021. 09. 23. 12:01
#17156
+1
Barátom, 
nincs annál szánalamasbb, mint, ha valaki azért nyit meg egy topikot, hogy a hozzászólás tartalmától függetlenül minuszokat nyomjon rá.
Sok topik van, nem kell midegyiket szeretned, és nem kell olvasnod sem.
Törölt felhasználó 2021. 09. 23. 12:01
Előzmény: #17153  bitKain
#17155
A 30 nap. Ezt azért kapta, mert neki jó példával kell mutatkozni. Kellene!
Tanárnéni létére,ezért a többlet fenyítés! Egy Katona,rendőr is más elbírálásbán részesül.
Végül is nem a parlamentben van.Ott mindent szabad! Büntetlenül! 
 
bitKain
bitKain 2021. 09. 23. 11:55
Előzmény: #17148  casual
#17154
Szerintem Éva nem modellezi le az átlagos kisbefektetőt (lásd lent miért), viszont remekül megmutatja, hogy mely papírokban van pezsgés ...
.
Éva stratégiája (amiért nem átlagos):
1.) Egy-egy vétele általában kis darabszámú, ezért lassan épül(het) ki nála nagy veszteség.
Amikor elindul felfelé egy papír, akkor az olcsóbban vettekből realizál, ami egy hosszan tartó medve piacon is azt eredményezi, hogy a veszteség kisebb mértékben növekszik. 
Egy átlagos kisbüfi, amikor "hígít", akkor emelkedésnél nem adja el az olcsóbban vásároltakat, hanem vár (hátha), így, amikor megint esni kezd a papír, akkor a bukót az olcsóbban vásároltak is növelik.
2.) Évának van egy "érzéke", amivel rá tud érezni, hogy mivel érdemes játszani. Nyilván nem 100%-os, de elég jó.
3.) Ki tudja ülni a veszteséges pozikat is. (És valahogy ráérez, hogy melyik papírban érdemes ülni.) Nyilván ez sem lehet 100%-os, de ez sem rossz.
Kisbüfik közül sokan dobják a veszteséges papírjikat (nagy veszteségben), és elfordulnak a tőzsdétől.
bitKain
bitKain 2021. 09. 23. 11:34
#17153
Szerintem a 30 nap eltiltás kicsit erős. 
Lehet Évát szeretni, vagy nem szeretni, de nélküle szegényebb lenne a pf fórum.
(Ahogy ez igaz másokra pl. Balentumra is.)
.
Kellene egy mozgalom: "Szabadítsuk ki Mrs Zellert"
Törölt felhasználó 2021. 09. 22. 18:36
Előzmény: #17151  Törölt felhasználó
#17152
Törölt felhasználó 2021. 09. 22. 17:17
Előzmény: #17146  Hathor
#17151
láthatja ,fordultak ha nem is nagyot,tul öreg vagyok én már az átverésre koronát is megmondtam pár nap után kamu az egész.
Törölt felhasználó 2021. 09. 22. 17:16
#17150
mizus itt?
Törölt felhasználó 2021. 09. 21. 19:31
#17149
Véletlen belefutottam ebbe a videóba.
Egyből eszembe jutottak a fillérek. Kb. 10m2 teraszról van szó. A többit a videóban látjátok.
Egy ház alap nélkül,fáskamra.Még ha mobilház, akkor is kell alap.
 Viszont egy ház nem 10 m2-ter!  Ház alap és terasz, nem egy kategória. Ár!
Csak most nehogy azzal a marhasággal gyertek,hogy van ingyen beton, csak vigyék el. : ) 
Ördög Nóra és brigádja már keveri a keverőbe? : ) 
Lehet számolni. 50m2 ? 2,5 milla  Filléres tétel. "Nem a gazdagok burkolója"
 
https://fb.watch/89N9kDgi9s/
casual 2021. 09. 20. 12:16
#17148
Azt azért még elmondanám, hogy Évát én nem minősítem, hisz nem is ismerem, amit meg itt előad az az ő dolga.
 
Teljesen meg vagyok győződve arról, hogy amit csinál hová vezet, és nem csak magára, hanem másokra is károsnak tartom, de ennek ellenére én drukkolok neki! Azt kívánom, hogy sikerüljön amit elképzel, sikerüljön mindenből pluszban szabadulnia!
 
Na nem azért, mert szimpatizálok vele és nem is csupán emberbaráti szeretetből. Hanem azért, mert ő, bár egy kicsit túlmozgásos, de elég jól lemodellezi a kisbüfik tömegeit. És ha ő is elbukik (én erre fogadok), akkor az egy olyan piacon fog történni, ahol vele együtt ezrek fognak mindent elveszíteni. Na ezt viszont én nem szeretném.
 
Emberi kvalitásaival meg nem foglalkozok. Engem nem bánt, hisz interakció sincs közöttünk, a többi esetben meg nem fogok igazságot tenni, véleményem persze nekem is van, az mindenkinek van, hisz az a legolcsóbb árucikk...
Törölt felhasználó 2021. 09. 20. 11:41
Előzmény: #17139  NasdaqTrader
#17147
Most ezen mosolygok. Pont tegnap este beszélgettem a párommal. 4 téglaépítésű családi házunk van, olyan helyen, ahova nem adnak Csok-ot. Mert felkapott helyen van. Elég nyüg,de van 3 gyerekem iGondolnom kell rájuk is. Viszont van egy telkem,egyenlőre építési engedélyt nem adnak rá,de előbb utóbb arra is fognak a telek hány miatt.Sarok telek az út másik oldalán már lehet építkezni. A környéken a legszebb helyen van.Kb.mint Pesten a rozsa domb.Ezt biztos ismered ezért a példa.
Na és akkor a kérdésedre a válasz.Mondom a páromnak milyen jó ára lesz a teleknek,kurva jó helyen van,erre ő,hát igen,tők építenék rá egy mobil faházat, ha nem lenne olyan drága.Hu! mondtam,mi van a 4 nem elég!!! : ) 
"Nem lenne olyan drága" vs "Fillérekből" 
 Sajnos semmi nem olcsó. Kinek mi jó,ez egyénfüggő.Le kell ülni és számolni. Viszont egy háznál a nem látszó kiegészítő dolgok viszik a pénzt.Csak egy példa, laminált padló.Számolod a négyzetméter árat,hu de olcsó. Aztán mikor lerakod ,jönnek a kiegészítő dolgok,szegélyléc,sarokelemek,ragasztó,szigetelés.......stb
Na ez lesz drága, nem a padló maga. És ez így van mindennel. 
Mobilház vagy tégla. Villany,fütés,víz,burkolat, mindegyikbe kell. Olcsósága a mobilnak,hogy nem kell számlaképes vállalkozó,igazolások a lakhatáshoz,tervek,tervrajzok. Sok mindent igazolni kell,hogy szakember csinálta.Te magad is sok mindent megcsinálhatsz. 
Viszont a tégla azért csak jobb. Nagyon sok számolás,hogy mi éri meg. 
Vagy ahová nem lehet csak mobilt, muszáj az nagy úr. 
De egy ilyen szétbontott lószarba,bele sem kezdenék az biztos. Még nyaralónak se.
Kolonc a számtalan rejtett gondjaival. Amik szétszedésnél és összerakásnál jönnek elő.
Olcsó húsnak híg a leve! Nem véletlen a mondás. A jót meg kell fizetni.
Milyen karmikus az élet! Amíg itt írtam jöttek,hogy nem e adom el a telket.: ) utoljára 3-4 éve voltak. 
Bocs a sok meséért. Nagyon sokat lehetne mesélni az építkezésről és buktatóiról. 
Vállakózók, anyagárak és sorolhatnám. A lényeg,olcsó egyik sem lesz! 
.
Hathor
Hathor 2021. 09. 20. 11:16
Előzmény: #17145  Törölt felhasználó
#17146
Gyurcsi úr! Maga is javíthatatlan.
Nem baj, a tőzsde ezért működik. Mindenféle nép kell rá
Törölt felhasználó 2021. 09. 20. 11:09
Előzmény: #17140  totoro
#17145
marhaság majd visszamegy ,nincs itt semmi,csak szokásos pánikoltatás,igaz a birkanép megy utána
Hathor
Hathor 2021. 09. 20. 11:07
Előzmény: #17143  treff
#17144
Igen, Zsoltee is írta lomtalanítani fog
treff
treff 2021. 09. 20. 11:05
Előzmény: #17142  Hathor
#17143
futur is visszab@aszva
Hathor
Hathor 2021. 09. 20. 10:16
Előzmény: #17140  totoro
#17142
Táraznak ki mindenből.
Lehman féle csőd, begyűrűző járvány helyzet..
Hathor
Hathor 2021. 09. 20. 10:15
#17141
Esés! Szóltam elsö nap!
totoro
totoro 2021. 09. 20. 09:29
#17140
Éva, remélem tényleg hallgattál rám, és kiszálltál mindenből. Pár napig nyugton kell maradni, még mindig nagy esély van egy kisebb craschre itt a BÉT-en is akár.
NasdaqTrader 2021. 09. 20. 05:17
Előzmény: #17138  Törölt felhasználó
#17139
A konténer és mobilház jó ötlet?
Törölt felhasználó 2021. 09. 20. 01:09
Előzmény: #17137  Idea
#17138
Igen az ilyenre annyi a jelentkező,hogy sorsolással döntik el. Max füalatt lehet.
Persze ezt is, Éva megnyerte, mint Kikában a főnyereményt.
Nekem meg tollas a hátam és már tudok repülni! : ) Víz,villany,fütés ezt ismerem. 
De mondtam,hogy inkább fejezük be,már nem a kommunizmusban élünk. Ott még ezeket meglehetett csinálni. Ma már ilyen sehol nincs. Raklapra iratkoznak fel és összevesznek rajt, mert annyi a jelentkező.
Számítógép monitorra. Nem LCD és Led ,Tv dobozra a csövesre.Söt még hajlandóak fizetni is sorsolás után.2-5 ezer forintot. És akkor majd Faházat ingyen? Van különbség! Víz,Fütés,villany,szerelvényezés engedélyek. úgy ugranak a milliók,hogy ihaj.Hagyjuk ezt a témát mert ez úgy nonszensz ahogy van. 
Hozám nem járnak szakemberek,egyedül az orvosi szolgáltatást veszem igénybe. Ha kell. Legyen autó a házkörül bármi. Anyagárakat fizetem. 60 m2 -es szigetelt garázst,mühelyt csinálok szigetelt, előgyártott lemezből. ajzat,oldalfalak 5 millió.Nincs tető,szerelvényezés,villany,semmi.Telek adott. Jurtát-se lehet fillérekből építeni.Aztán a másik,hogy igények. Konyhabútor 1-1.5 mill csak egy mosogató 100 ezer. Csap 35-40 ezer. Fürdő! Számoljam? Tudod az ember szeret kényelemben élni,ahol jól érzi magát. Olyan környezetben élsz,olyan tárgyak vesznek körül ahova kívánkozol haza.Nem másoknak a levetett szara. Az életed nagy részét itt töltöd.Nagyon nem mindegy,hogy mi van körülötted. A másik, amikor majd csinálják rájőnek,hogy jobban jártak volna ha egy újat építenek. De ezt már nemesélem el,hogy miért,majd akkor megtudja. Sok sikert kívánok hozzá,de szerintem több lesz benne az üröm mint az öröm.Persze nem vagyunk egyformák. 
Idea 2021. 09. 19. 23:25
Előzmény: #17136  Törölt felhasználó
#17137
Erdészet, bánya, kisvasút, turista-egyesület, horgásztó, vadászház, foci-öltöző, szövetkezeti raktár - ilyeneknél elő szokott fordulni még most is, hogy a 20-30-40 éve felhúzott és vagy bontásra ítélt vagy kell a hely ez új épületnek faházat odaadják akinek kell, a feltétel az szokott lenni, hogy az utolsó szögig el kell vinni mindent. Olcsóbb mint fizetni a bontásért meg takarítani utána. Nekünk is volt ilyen a családban meg egyet el is vittek tőlünk bár a végén oda kellett hatni, hogy SEMMI sem maradhat, úgy egyeztünk meg. Ezek többségét össze lehet rakni később úgy, hogy mondjuk fociöltöző helyett 4 szobás konyhás fürdőszobás, éléskamrás ház legyen belőle - legalábbis alaprajzra. Szállítás, újjáépítés, bekötések, közmű(helyettesítők) egy rendes építkezéshez képest tényleg bagó, az a titka, hogy a szakival közvetlenül kell megállapodni és a munkadíj utólag, anyagot meg együtt vesszük a boltban. Szövetraktárból pl mi csináltunk téliesített nyaralót ezelőtt sok évvel. Külterületen a telek se sok, internet legyen, fúrt kút meg áram és elketyeg minden... Van olyan hely ahol az áramért se kell fizetni - tényleg - mert nem vállalja fel a konfliktusokat a közműcég... (10 évig nekem se kellett, de ha ma is ott laknék ma sem kéne. Se víz. Se fűtés. Se építési engedély. Semmi hatósági görénykedés... Aztán esetleg máshol megadod az árát ha peched van... Vannak ilyen spec helyzetek, keresni se kell, néha szembejöhet.).
.
Ma is nosztalgiával gondolok vissza rá. Nem ismertük a rezsifizetés fogalmát sem. Olyan vizem volt, hogy rá kellett ütni valamilyen kis fémtárggyal a csőre, hogy jöjjön minden reggel egyszer - be kellett rezegnie minimális mértékben. Vizesárok védett a külső vad világtól :) Mínusz 25-ben csupaszon járkáltunk, langyos volt a fal, neki lehetett támaszkodni. Mondjuk a kertben is csupaszon járkáltunk, hétszámra nem járt arra senki. Csend, madarak, mókusok, jó levegő. Kapacitálom máig is a családot :) de idegenkednek :) 
Törölt felhasználó 2021. 09. 19. 12:16
Előzmény: #17133  treff
#17136
Én nem kérem számon a tőzsdei eredményeit.Nem is kritizáltam.
Az enyém gyarapodjon a többi nem érdekel.
A hab a körítés,ingyen ez, ingyen az fillérekből. Mondom milyen állom világban él ez.
De én ezt le is írtam neki.Mint ha nem egy Országról beszélnénk,vagy élnénk.
Hihetetlen és mese,meg ahogy Móricka elképzeli.Aztán ha létezik ilyen az a Hu bazd... kategória. 
Nekem, ezért vetítés és mozi és szerintem másoknak is. Kereskedés és ez a mesevilág ez két dolog.
De ne haragudj,hol adnak egy berendezett faházat ingyen? Nagy a képzelő erőm,de ezt nehéz elhinni.
Viszont inkább, ezt a kérdést hanyagoljuk. Nevetek és mosolygok egyet és ennyi. Téma lezárva.
Ha van ilyen, akkor nézek mint a moziban.0.000000001% az esélye,hogy van.
Vad igenről legyen szó.
seniortrader 2021. 09. 19. 11:39
Előzmény: #17133  treff
#17135
miért, neked megmutatja?  :) 
treff
treff 2021. 09. 19. 10:33
Előzmény: #17132  Törölt felhasználó
#17134
u.i.: na itt, amit a végére írtál már, azzal egyetértek teljesen. üdv.
treff
treff 2021. 09. 19. 10:25
Előzmény: #17098  Törölt felhasználó
#17133
Csak egy első és utolsó mondat a témához: ha egyszer látnád a számlakivonatát, kiváncsi lennék, mennyire moziznál, vetítőznél, stb. utána.
Törölt felhasználó 2021. 09. 19. 10:20
Előzmény: #17130  Törölt felhasználó
#17132
Szerintem is jó amit csinál! Tetszik! Tavaly Zsuzsa csinálta ezt az OTP-vel. Beírta hol vásárólt,honnan shortolta,hol adta el,hol vette vissza.Néhány szerencsétlenek hu de nem tetszett.
"Persze így utólag beírhatsz bármit"ment a szöveg.Csak hát nyítás előtt álltálába megmondta mi várható.
Persze napközben is. Látszott rajt a profizmus és hogy a tőzsdén dolgozott.
Nekem tök jó segítség volt.Szerintem másoknak is.
 Éva már tovább vitte a dolgot,hogy látható a szerződései. Viszont öt nem mondanám profi játékosnak.
De még is oké amit csinál. Persze a negatív elméletgyártás az megy ezerrel, jó Magyar mentalitás,hogy a másik mit csinál.Másokkal foglalkozni azt nagyon szeretnek az emberek. 
Ahelyett,hogy a saját házátáján nézelődne és ott rakna rendet.
A többi sajátos dolgai,meg hab a tortán. Álomvilág,valóság,nagyzolás, nem tudom! Néha leveri a lécet,mosolygok rajt és ennyi.Senkit nem bánt,senkinek nem árt,jó ez így ahogy van! 
Kitiltottaknak biztos fájt, de Ő a góré! 
Zsombéki 2021. 09. 19. 10:01
Előzmény: #17130  Törölt felhasználó
#17131

Szerintem nem ügyes, más szó illene erre!
Amit és ahogy csinál azt nem lehet a napi eredmények alapján megítélni.
Nem zár a nap végén, de úgy értékeli magát, mintha day trader lenne, amit csinál azt  a portfolio aktuális értéke szerint lehet értékelni, de ezt nem teszi!
Írta múltkor, ha mindent lezárna és áttette volna Richterbe, mennyit nyerhetett volna. Aktuális befagyott összeg lehet vagy 40 millió. Napi pár tízezer nyerő, miközben legalább 10-20 millió mínuszon ül. 10 éve bull piac van! Ha bear lesz, ebből sokkal több is lehet!
Törölt felhasználó 2021. 09. 19. 02:51
Előzmény: #17125  casual
#17130
Az nyilván való hogy mindig csak arról írt hogy mit sikerült adnia. Az is nyilvánvaló hogy mellette megannyi beragadt pozija van\lehet. Mivel sok sok pozi, valamik mindig olvadnak ki, és abból kijön a napi beszámoló hogy most ezt most azt és ennyi össz nyerő van. Aztán ha valaki olvassa csak azt látja: ez az Évus mindig nyer. Ami azért árnyaltabb ennél. Igen, ha matávval teszi ezt, akkor nem lenne beszámmoló, nem kérdés, de nem azzal teszi.
- Szerintem ügyes. És amit csinál az tök jól tolja úgy gondolom, de ez csak a saját véleményem. És itt az "egyik lényeg" hogy mindig cselekszik. Nyilván aki olyan játékos hogy vár vár mert majd ott veszek, de ha ottvan akkor még lentebb mert majd ott veszek..azok nem fognak keresni. Évus cselekszik fürgén szaporán, a tőzsde kereke meg forog nap mint nap:D
Idea 2021. 09. 19. 02:41
Előzmény: #17128  Idea
#17129
Mittudomen a 35dik delta kor atlag 1 ft 70 fillerert az mar nem akkora katarzis. Meg jon mas lehetoseg az ember beleun. De mezgerelni a penzt arra teljesen ok. 
Idea 2021. 09. 19. 02:37
Előzmény: #17126  Zsombéki
#17128
Kiserletezgettem a modszerevel. Lehet ezt moneymanagementtel is jatszani. Ugy szerintem jo unalomuzo meg idegnyugtato is ahogy kivasaroljak az embert egyik pozija utan a masikbol. Bele lehet unni egy ido utan. 
Törölt felhasználó 2021. 09. 18. 23:58
#17127
Zsombéki 2021. 09. 18. 17:58
Előzmény: #17116  casual
#17126

Tökéletes példát írtál és bár soha nem tudjuk meg, hogy mi a valóság a "napi győzelmi jelentéseken túl", az évek alatt a napi nyerők a tizedére, huszadára estek vissza, azaz egy halom beragadt veszteségen ül. Nem kell már túl sok a redőny lehúzásáig, amikor az utolsó adag is befagy, akkor majd nem lesz már tőke kereskedni. Valószínűleg egyszer már megtörtént, azért kellett pluszt pénzt betenni. Sokan próbálták már elmagyarázni nekik, jó szándékból, de süket fülekre talált. Csak az tud egy ilyen rendszer mellé állni, aki maga sem érti a kereskedést. Nem más ez, mint egy folyamatos önátverés.
"Ennyit ér mindenem" - ez a lényeg!
casual 2021. 09. 18. 17:50
Előzmény: #17118  Törölt felhasználó
#17125
Ja, eladja 1 hét múlva... Még jó, hogy a matávot annak idején "könyv alapú" kereskedőként nem vette 10-20 forintonként lefelé. :D
Törölt felhasználó 2021. 09. 18. 17:49
#17124
Senki nem tudja,hogy nyert vagy sem. Nem ismeritek,így véleményt alkotni nem lehet.
Senki nincs az ö cípöjében ,ezért itt minden csak találgatás. 
A lényeg!Ha neki jó és jól érzi magát az ő dolga. 
Berakja mit vesz és mit adott el. Aki akarja követheti és számolhat.
 Senki nem csinál ilyet egy topicban sem.Nemértem ezzel mi a gond.
 Ha valaki elemzéseket rak fel,akkor abba kötnek bele."Maciber" Már jobb,hogy nincs igaz?
Építkezik ,ingyen vagy nem,ha hazudik az neki fáj nem nekünk.
Mese,figyelemfelkeltés, színészkedés,viszont szerintem senkit nem zavar. 
Legtöbb topicba az anyázás megy,az jobb? 
Fogadjuk el a másságot. 
smith83
smith83 2021. 09. 18. 17:48
Előzmény: #17122  seniortrader
#17123
Évekkel ezelőtt még a TBSZ-ek előtt én is zártam bukó pozikat adóoptimalizás miatt év végén, átkötést tervezve. De amikor megszabadultam a virtuális bukó okozta fátyoltól, már csak nem akaródzott visszavenni a pozit, teljesen más szemmel kezdtem látni a papírt. Így megmaradt adóoptimalizálásnak, az átkötés pedig elmaradt, miközben a reménytelen reménykedésre sem volt már szükség, nem beszélve a felszabaduló tőkéről. Így utólag milyen jó döntés volt.
Ma már törekszek a bukókat mihamarabb zárni.
Néha benézek ebbe a topicba is, valóban szórakoztató tud lenni egy-egy nap történése. Valahol tényleg bravúros, hogy nap mint nap mennyit keres, még ha tőke arányosan fogalma sincs az eredményről a külső szemlélődőnek. Ugyanakkor ha nincs is veszteséges trade, a nem realizált bukók híján féllábas a történet. De ugyan kik vagyunk mi, hogy a zsebében turkáljunk? Viszont enélkül nem transzparens ahogy kereskedik, ahogy csak a profitot teszi közzé. Ebből nem megítélhető a "kereskedési rendszerének" a sikeressége, nem lehet belőle tanulni és megmarad pusztán dicsekvésnek, amit a közönség többsége mínusszal, kifigurázással, beszólogatással, kioktatással honorál.
seniortrader 2021. 09. 18. 17:22
Előzmény: #17120  Zsimo
#17122
nem leírja.   átköti (adóoptimalizálás).  nem ugyanaz.  
seniortrader 2021. 09. 18. 17:20
Előzmény: #17116  casual
#17121
ez pontosan így van, ahogy írtad. pár hete pont ezt magyaráztam neki, hogy ha esik egy papír, ő meg "hígit", csökkentve az átlagárát, akkor egy emelkedéskor ne szórja már ki a legalacsonyabb vételeit, csak hogy zsebre tegyen nyerőt, hanem várjon, hátha felmegy az ár az átlagáig, és akkor szórjon ki mindent.  
világos, ilyenkor nincs nyerő, de megszabadul a magas vételeitől (ameddig lehet sose megy már fel az ár), és felszabadul a tőkéje, ami legalább olyan fontos (likviditás).     de ő makacsul ragaszkodik a "bukóban nem adok semmit"  kereskedési elvhez.  
Zsimo
Zsimo 2021. 09. 18. 17:18
#17120
Ő maga mondta hogy sokak tanácsára év végén "leirja" a veszteséget és adózásnál számít. Akkora óriási beragadásai nem lehetnek. Évának van egy kereskedési stílusa neki ez jön be. Mindenki keresse meg a saját módszerét abban legyen sikeres. 
Nagy nyerőt mindenkinek.
Hathor
Hathor 2021. 09. 18. 17:10
Előzmény: #17118  Törölt felhasználó
#17119
A fo kerdes, hogy lesz-e meg annyi? 
Tegyuk fel futur vagy set 100as beragadt papirja lesz-e meg annyi?
Törölt felhasználó 2021. 09. 18. 17:07
Előzmény: #17116  casual
#17118
Hát akkor én meg tetézem..az időtáv. Ennyi. Én értem amit Evus csinál. Teljesen oké sztem. Ő ezt tolja. Igen eladja, és lehet a maradék bent maradt 4 rv majd eladja 1 hét mulva. Kész. Időtávon akkor mind a 6 rv lesz 2ft/db az az ennyit ér mindenem. Egyébként meg ez az egesz tőzsde játék egyszer ennyi egyszer annyi...csak az időtáv. Nincs tuti recept.
Hathor
Hathor 2021. 09. 18. 16:51
Előzmény: #17116  casual
#17117
Az igazsagot csak O tudja.
Velemenyem szerint bull trendben mukodhet midcaptol fel ez a tortenet.
Nutex, Nortelekom, Ehep, Futuraqua, SET, Delta es tarsai eleg kockazatosak lefele portfoliot epiteni.
Oreg traderek pozitiv iranyba bovitenek csak. Ha ellentetesen megy a piac az elkepzelesunkkel, akkor ujra kell tervezni, nem raboviteni. Elvileg.
casual 2021. 09. 18. 16:26
Előzmény: #17114  Hathor
#17116
Nem működik neki sem, csak pillanatnyilag úgy néz ki. Bár konkrétan ezt soha nem írja le, de többször elszólta már magát, hogy a tőkéje folyamatosan apad, és nem csak attól, hogy vesz ki belőle.
Ha igaz amiket leír, én ebben nem kételkedem, nincs rá okom, még akkor sem, ha sokan nem hiszik, akkor sem nyer. :D
 
Még mindig fogalma sincs a különböző készletértékelési módokról, ő többnyire a virtuális nyerőit írja. Persze, egy ideális pillanatban, ha mindenből tud szabadulni egyszer, akkor nyerő lenne, de erre egyáltalán nincs garancia, sőt nagyobb esély az ellenkezőjére van.
 
De egy egyszerű példát írok, tényleg utoljára, abból megértheti mindenki, aki valóban akarja. Csak egy virtuális, leegyszerűsített példa:
Mondjuk egyik nap vesz A részvényt 1 db-ot, 100 ft-ért, esik tovább vesz még egyet 98 ft-ért, aztán még 2ft-onként lefelé 1-1 db-ot egészen 90 ig. Ez a nap véget ért, "nem sikerült semmi" ahogy mondaná. Egyenleg, van 6 db részvénye, átlag ára pedig (100+98+96+94+92+90)/6=95 ft. Elköltött összesen 570 ft-ot.
Másnap a részvényünk megindul és felmegy 92-re, ő meg "LOFÓVAL" ad 1 db-ot (tehát könyvelésileg 2 ft plusz van), a részvény száguld tovább, eléri a 94-et is, megint ad "LOFÓVAL" 1 db-ot (tehát megint 2 ft "nyereség, mert a 92-est adta). Nap vége.
Este ujjongás, hogy szuper nap volt, A részvény száguldott, 4 ft nyeresége volt, ez hatalmas pénz, a teljes tőkéjére vetítve 1 nap alatt 4%!
Ezzel szemben a valóság az, hogy még mindig vesztőben ül, mert mindent az átlagár alatt adott, 570 kiadásból visszajött 92+94 ft, már csak 384 a "beragadás" 4 db-bal, amiknek a átlaga már 96ft.
 
És ezzel telnek a napok, folyamatos sikerjelentések, amiknek a legnagyobb része nem más, mint trükközés a készletelszámolással, valójában veszteségek.
 
Pedig csak egy dologra kellene figyelni minden nap, egy sorra a netboonban: ENNYIT ÉR MINDENEM. A többi mese, csak ez számít, ha ezt írná be minden nap, akkor véget is érne a tündérmese. :D
 
Na ezért apad a számla folyamatosan és ezzel párhuzamosan az élettér is romlik, nagy lakás, albérlet, lebontott faház... folytatást nem tudom.
Hathor
Hathor 2021. 09. 18. 16:03
Előzmény: #17113  seniortrader
#17115
Igen, de neki nincs szuksege orvosra, gyogyszertarra.ha szukseges, beilnek kocsiba es fel orat utazik, ha kell..
Sokan elnek ilyen helyeken, Ok is megoldjak.
Mindenre van megoldas
Hathor
Hathor 2021. 09. 18. 15:59
Előzmény: #17112  seniortrader
#17114
Oke, ez is jogos.
Lenyeg mukodik neki :)
Money management nem jatszik nala, de azert a havi milla csak kijon.
Hosszutavon szsmolod tobb a nyero, mint a beragadas, addig havi milla kb. 
Mak, nem mak mukodik neki.
Az mas kerdes, hogy mi maskeppen kereskedunk, de O nem is vonja ketsegbe, hogy jobb a poziciot managelni. Jelenleg ez mukodik neki. Bull piacon mukodo strategia lehet neki, ha jon egy hosszu bessz, akkor szivas. 
Amugy valamit csak lehet tanulni, ha a a masik csapat allandoan be van ragadva, es alig jon ki valami haszon
seniortrader 2021. 09. 18. 14:36
#17113
ja, és még egy gondolat: amit a magán életéről megoszt, az valahogy üti a "százezreket keresek havonta" képet:  először eladja a kényelmes, de talán túl nagy lakását, albérletbe költözik,  most pedig idős korára kiköltözik vidékre egy bontott/újraépített faházba.  pont idős korára, amikor egyre inkább az lenne a preferencia, hogy orvos, gyógyszertár, bevásárlás, tömegközlekedés sétatávra legyen?  neked mint ingatlanosnak ezt nem kell részletznem, ugye? :)
seniortrader 2021. 09. 18. 14:30
#17112
Hathor, vazze, ne fárassz már, mit lehet tanulni Éva kereskedéséből?   van egy tisztességesebb nagyságú  tőkéje,  összevásárol mindent, ami éppen "divatos",  és ha mákja van (mert sokszor van neki, ez kétségtelen), akkor eladja nyerőben, ha meg nincs mákja, akkor beragad.   bocs, de ez nálam a kezdő tőzsdés kategória :)   TA nála nem játszik, céghírek figyelése nagyon mininálisan.   ha szerinte sokat esett valami, akkor abból vesz.  kb ez a taktika.   meg lennél lepve szerintem, ha látnád, hogy a teljes tőkéjének hány %-ával van beragadva, és ezen mennyi a görgetett veszteség...   ezt kérdezték már tőle vagy százan az évek során, hogy ha már nyitott könyv a nyerő oldal, miért hallgat a mérleg másik oldaláról?   de ez már lerágott csont, csak akkor mégegyszer megkérdezem:  szerinted mit lehet tőle eltanulnia mondjuk egy tőzsdével most ismerkedőnek?  
ja, és ő nem daytrader.  daytrader akkor lenne, ha nap végén lezárna mindent, akár nyerő, akár bukó a pozi, úgy mint ahogy te csinálod (és minden nap tiszta lappal indul).  nem mondom, hogy így kell csinálni, itt a daytrader megnevezés az, ami aztán rá pont hogy nem illik.
Törölt felhasználó 2021. 09. 17. 23:44
Előzmény: #17110  Hathor
#17111
Ha az én lovam megdöglött, dögöljön meg a másé is!Ezen a felfogáson nem lehet változtatni.Jó Magyar hozzállás. Nem az fáj,hogy nem nyert,hanem az,hogy a másik igen! 
Mért van neki több,nekem mért nincs? Jobb az ilyeneken átnézni és elmenni melletük.
Az ő irigysége,problémája velem,nem az én problémám.
Hathor
Hathor 2021. 09. 17. 22:51
#17110
Kerdezik tolem nem faj, hogy kimaradtam ebbol, abbol,olcson adtam el.
Persze, hogy nem faj. Ezeknek az embereknek faj.
Olvastam toluk azt is, hogy jobban faj az elmaradt haszon, mint a bukas, vagy buko pozicio.
Itt mentalisan akkor nem jok a versenyzok!
Hathor
Hathor 2021. 09. 17. 22:48
Előzmény: #17108  Törölt felhasználó
#17109
"Ha nyer az főleg gáz. Az emberi irigység ilyen. Villogásnak,dicsekvésnek vélik.
Fölényeskedést,villogást az emberek nem szeretik."
Itt van a kutya elasva.
De minek irigynek lenni?
En tanulok a masok nyeroibol, en mit csinalok rosszul. Van ismerosom milliokat nyer BETen egy nap. Direkt kerem mondja el, hogy tudjam van hova fejlodni
Törölt felhasználó 2021. 09. 17. 22:36
Előzmény: #17107  Hathor
#17108
Nagydobra verem a dolgokat ez nem a megszokott forgatókönyv.
Ha nyer az főleg gáz. Az emberi irigység ilyen. Villogásnak,dicsekvésnek vélik.
Fölényeskedést,villogást az emberek nem szeretik.
Pedig szerintem jó ha megmutatja a kötéseit, mert lehet meríteni belőle.
Már aki merít.Mert aki elemzéseket keres,meg gyertyákat RSI-ket hát az ő papírjaiban keresheti. : ) 
Az "öreglány" meg kiveri a biztosítékot,mi a tökömet akar ez itt. Körítéseivel együtt sok.
Az öreglányt nem bántásként írtam!
 Valami hasónló történik mint a videóban.
https://fb.watch/84I4s66Z4I/
Hathor
Hathor 2021. 09. 17. 22:09
#17107
Ez a masik. Aki Eva partjan van, az azonnal minuszt kap, aki ellene, az pluszt.
Ez is milyen mar? Ebbol latszik Eva "ellenfelei" minuszolnak.
Mondjuk Balentum a:szembe is mondta, hogy O ninuszol engem is allandoan.
Nem semmi.
Nah ez a kulonbseg
Hathor
Hathor 2021. 09. 17. 22:04
Előzmény: #17105  Törölt felhasználó
#17106
Zsuzsat is sajnalom, szerintem is ugyes noci. Engem is mindig kikezdenek, pedig rengeteg chartot osztok meg, otletet.
A hataridos pozijaim, es nyeroim is nyiltan elmondtam. Az is baj volt, meg hogy minden nap ATH a szamla. Mit tudunk tenni? Ez a Daytrade sors. Ha nem menne minden nap ATHra, nem csinalnam. Ingyen mashol is tudok dolgozni. Szerintem ebben semmi rossz nincs. Nalam minden nap pozi zaras. Ma sincs semmim, ma is nyero hati napom volt. Es minden nap amikor tradelek igy megy. Eva is ezt csinalja,minden nap nyerot realizal. Mondjuk nala van par beragadt papir, es O ebbol el, igy penzkivet is van, igy nem biztos minden nap ATHzik, de nekem 5eves TBSZeken nincs kivet, nincs ado.
Mindenki maskeppen csinalja.
En is elvezem, amit csinalok.
BET baromsagain neha bosszankodom, de ezzel mara mar egyutt elek 
Ertem ezt ures konyvek, likviditas hianya, nagy spread, kis erdeklodes.
Jo lenne ha meg tobben szamolnanak be sikerukrol. Lehet az millios nagysagrendu kereswru daytrader, tanulunk tole is, mert szerintem Eva tradei is tanulsagosak a kovetinek
Törölt felhasználó 2021. 09. 17. 21:31
Előzmény: #17103  Hathor
#17105
Nekem Zsuzsára hasonlít akit kikezdtek az OTP topikban. Igaz ő ennyire nem  volt nyitott a dolgaival.Viszont jók voltak a megérzései a papír mozgásról és ez sokaknak nem tetszett. Irigység miatt,vagy mi nem tetszett, nem tudom.Tudása az káprázatos!Kikezdték aztán,DAX-ba átment. Darabig azt is írogatta az OTP topikban,azt megértettem,hogy nem tetszett egyeseknek.Ma már DAX topikban tolja.
Éva egy kicsit mese világban él.Néha ütik a szavai egymást.
Persze ez csak a saját véleményem.
Hazugság,nagyzolás,vetítés,ezt senki nem tudja eldönteni.
Irigységről meg nem is beszélek,amit a papírokkal csinál. Ezt az egészet összegyúrva már sok. 
 Ez viszont kiveri a biztosítékot egyeseknél.
Nekem tetszik a tőzsdei tevékenysége.Megosztás is. A többi "körítés" néha sok. Mosolygok egy jót és ennyi. 
Aztán,hogy igaz vagy nem, nekem se több se kevesebb.
Viszont ő az első aki ilyent csinál és ennyire nyíltan. Mindenképpen újdonság!
 Nekem tetszik! Tőzsdei szereplése oké!A többi muris,néhe mesés és megmosolyogtató. 
Hathor
Hathor 2021. 09. 17. 21:00
#17104
Kulonben pont ez a szep ebben a topikban, hogy meg Evanak is sikerul napi 10-20-40-80-100-200ezret fognia a tozsden, meg ha egy nyugdijas tanarno is, akinek okos telefonja sincs!!
En tudom ezt ertekelni es elismerni, es nem kinevetem!
De nem vagyunk egyformak!
Hathor
Hathor 2021. 09. 17. 20:52
Előzmény: #17101  Törölt felhasználó
#17103
Rendben van korrekt es rendes irasod.
A filleres epitkezes ugy filleres, hogy nem 100mollaert epitkezik. Felajanlottak nekik ket hazat, ez lesz ingyen, igy egy 100millas haz epitesehez kepest filleres tetelu, ugyanis ingyen van a haz. Oke, lesz koltseg, de korant sem annyi,mint amit itt eloepzelnek.
Szerintem igy gondolta. 
Az meg hogy ir maganeletet is, kicsit szemelyesebbe teszi a dolgokat. Jol erzi magat a boreben es ezt elmeseli.
Van aki nevet, hogy hiszen O csak egy tanito neni. Neki is lehetnek almai, vagyai, maganelete.
Szeretne is hozzaszolni a temakhoz, en mondtam neki, hogy uzenetek atadasaba nem folyok bele, de a napi nyereseg listat szivesen bemasolom, ha gondolja, hogy vigyuk tovabb rendben a nyereseg listajat, de forumra felrakhato konkretumot nem kaptam meg erdemben, csak hogy ma jobb, kozepesebb, vagy gyengebb nap volt.
En szivesen kovetem ezzel a daytrade techinikaval mennyit hoz ossze naponta. Nem nezem le a 3000Ft/napot sem, es az egy hetig nulla nyerot sem.
En tudom hogy mukodik a daytrade technika.
Nem vagyunk egyformak, mindenki mas , mas a kozlesi modja.
Mindenkinek mas a stilusa. Ami egyiknek tetszik, masiknak nem.
Ebbol a forumon mindig ellentetek vannak.
Egy hosszu 2-5-10evet ulok egy papirban es majd egyszer ugy is felmegy, es nagyot kaszalok ember nem fogja megerteni a perces tradereket, akik egy ora mulva 1millios  reszveny csomagot elad 10ezer forint haszonert.
A perces trader meg az evekig ucsorgo nyugdijra jo lesz befektetot nem erti meg. El kell fogadni egymast.
A masik kifigurazasa mar mas kerdes.
Gyakorlatilag mindenki tudja, Eva sajat topikjaban irt dolgokat figurazzak ki masok. Mindegy az, hogy par ezer bevetel, vagy 1millio/nap, vagy kisunokas sztori, vagy epitkezes. Mindenre van cikizes.
Nyilvan ez a sertettnek nem tetszik, hogy lejaratjak, es kirohogik.
Tobben ertik itt ezt, aki nem, az tovabbra is csamcsog es kotekszik.
Hathor
Hathor 2021. 09. 17. 20:26
#17102
Evanak ma 4IG es Richter eladasai voltak kozepes nyerovel.
Törölt felhasználó 2021. 09. 17. 18:02
Előzmény: #17100  Hathor
#17101
Én nem kritizáltam. 
Amit megemlítettem a fillérekből építkezni."Van itt pénz dögivel."
Viszont a fillérekből építés a mai világban.Még ha "ingyen" is van. Olcsó szakemberekkel és haverokkal.
Az ember semmit nem kíván ingyen és a mai világban semmi nincs ingyen.
1 millió sem filléres.A másik, ha neki a napi tőzsdézés 10 ezret hoz és más megszólja,hogy ennyiért a gépet sem kapcsolja be.Ezen ő kiakad,mert a 10 ezer is pénz. A másik oldalt meg a filléres építkezés.
 Vizet prédikál bort iszik. Szerintem élvezi,hogy másokat kiakaszt a vetítéssel.  Ennyi blődséget összehozni tanár létére.
Hát nem tudom. Engem nem zavar. Párommal jókat mosolygunk és ennyi.Jó az előadás,mintha nem a földön élne.De,hogy egy másik idősíkban van az biztos. Hogy mások hülyítése a cél,vagy így éli ki magát,ezt nem tudom.Gyerekeinek épít házat,aztán majd magának?Ha az ember beleéli magát, valami nem kerek.
De ezt nem elemzem ki. Élvezettel olvasom a történéseket,ahogy kérdez titeket,na veled mi van és veled?
Most telefonáltam az asztalosnak.Lehet legközelebb bejelenti, pisilni voltam. Már alig várom,hogy leteljen a 30 nap. Jó olvasni mert valami elvont,nemlétező világot  hoz a portfólióra.
"Ördög Nóra lakásfelújítás" Álmok és csodák márpedig vannak. Ezek szerint! Sajnos én hiába várok  angyalokra és csodára,ingyen semmit nem kaptam.Ilyen az élet. Most lehet kritizáltam,de a müsort ő szolgáltatja,aki meg szolgáltat az vállalja a kritikát is. A kritikám csak annyi,hogy valamelyikőnk nem a földön jár.De ha még is létezik valahol az Országban ez a filléres ingyen falva,akkor nagyon félreismertem ezt a világot.De egy biztos, Andersen elbújhat a mi mese mondónk mellett! 

Topik gazda

evazeller
evazeller
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek