Topiknyitó: evazeller 2019. 05. 29. 21:11

leves  

most kiderül, mik mennek a levesbe
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Zsimo
Zsimo 2021. 10. 04. 18:54
#17160
Pluszban a SET be bele vettem, azt hittem megtréfál de eddig jó! Elindult és ki tudja hol a vége
https://tvc-invdn-com.investing.com/data/tvc_1a2894da991c728cf622b2e9bfff6d1a.png
Zsimo
Zsimo 2021. 10. 04. 18:50
#17159
Éva! Várunk vissza! 
 már csak pár nap, kitartás.
 Addig DM-KER  meglátásom:  62 kitart és innen illene felfelé kitörni, de persze lefelé fog. :)))
HÉ  :) azaz Hajrá Éva! 
https://tvc-invdn-com.investing.com/data/tvc_953aef88b348c4e48f971c7ed74ff6dc.png
Idea 2021. 09. 25. 13:17
Előzmény: #17138  Törölt felhasználó
#17158
(Valójában mi sem használt bútort, kádat, csapot építettünk be annak idején, bár volt aki a rokonságból igen kapacitált, hogy ha őt 20 évig kiszolgálta a wc-kagyló, nyilván kiszolgálna minket is :) De egy nyaralóba annó tökéletes volt pl a készletkisöpréses szoci kád. Ha nincs pénz ma is ott vannak a kínai szerelvények - igaz esetleg 2 év múlva cserélni kell. A mai napig van két olyan polcom mindennapi használatban amit (új) tetőlécből csavaroztam össze, (új) funérlemez felületekkel, (új csavarokkal) régen vállalkozási dokumentációt nyelt el, ma alkatrészeket - tizedannyiba került mint a boltban, időm meg volt... Mi anno tudatosan választottunk - mert sorban bontották el ezeket - olyan épületet, amit az emberállatok nem használtak lakhatásra. Pl fociöltözőből én nem építenék nyaralót, de akinek sürgős az megteheti. Mi bántja jobban: a havi albérlet+rezsi ahol csúszik lefelé anyagilag, vagy a nem luxus környezet ahol meg tud kapaszkodni.
.
Szakik között egy időben verseny volt, hogy saját részre ki tud olcsóbban építeni, úgy, hogy a funkcionalitás megmaradjon és ne más után kelljen használni a wc-t. Ebbe olyan 2-3 évig láttam bele, ma már nem. Szóval lehet értelmes áron - fillérekből - minimálszínvonalú de nem undorító (más levetett használati tárgyai, berendezései) és nem egészségtelen lakhatást kialakítani. Ehhez a tapasztalat szerintem úgy alakulhat ki legkönnyebben, úgy kezdődik az egész, hogy az embernek fel kell újítania az első lakását amit egyetemistaként szerzett mint romot, olcsón de hitel nélkül! és nyilván a munkálatokra különösebb pénze már nem maradt. Később jön a faház, később a téglaház projekt(ek) :)
.
Nálam a mai napig van egy olyan becsípődés egyébként, hogy elkezdek agyalni vmi combosabb tételen ami elkelne a háznál, hogy azt jobb minőségben, nagyobb teljesítménnyel, tartósabbra, stb, hogy lehet kihozni tized/huszadáron mint a kisker ár. Aztán néha - ritkán - nekiesek és megcsinálom.)
Hathor
Hathor 2021. 09. 24. 17:18
#17157
Esunk tovabb.
OTP havi alj korul 
Bux kisarban is csokkent a sulya.
Richter szenved.
Bux fej-vall meg csak most alakul
bitKain
bitKain 2021. 09. 23. 12:01
#17156
+1
Barátom, 
nincs annál szánalamasbb, mint, ha valaki azért nyit meg egy topikot, hogy a hozzászólás tartalmától függetlenül minuszokat nyomjon rá.
Sok topik van, nem kell midegyiket szeretned, és nem kell olvasnod sem.
Törölt felhasználó 2021. 09. 23. 12:01
Előzmény: #17153  bitKain
#17155
A 30 nap. Ezt azért kapta, mert neki jó példával kell mutatkozni. Kellene!
Tanárnéni létére,ezért a többlet fenyítés! Egy Katona,rendőr is más elbírálásbán részesül.
Végül is nem a parlamentben van.Ott mindent szabad! Büntetlenül! 
 
bitKain
bitKain 2021. 09. 23. 11:55
Előzmény: #17148  casual
#17154
Szerintem Éva nem modellezi le az átlagos kisbefektetőt (lásd lent miért), viszont remekül megmutatja, hogy mely papírokban van pezsgés ...
.
Éva stratégiája (amiért nem átlagos):
1.) Egy-egy vétele általában kis darabszámú, ezért lassan épül(het) ki nála nagy veszteség.
Amikor elindul felfelé egy papír, akkor az olcsóbban vettekből realizál, ami egy hosszan tartó medve piacon is azt eredményezi, hogy a veszteség kisebb mértékben növekszik. 
Egy átlagos kisbüfi, amikor "hígít", akkor emelkedésnél nem adja el az olcsóbban vásároltakat, hanem vár (hátha), így, amikor megint esni kezd a papír, akkor a bukót az olcsóbban vásároltak is növelik.
2.) Évának van egy "érzéke", amivel rá tud érezni, hogy mivel érdemes játszani. Nyilván nem 100%-os, de elég jó.
3.) Ki tudja ülni a veszteséges pozikat is. (És valahogy ráérez, hogy melyik papírban érdemes ülni.) Nyilván ez sem lehet 100%-os, de ez sem rossz.
Kisbüfik közül sokan dobják a veszteséges papírjikat (nagy veszteségben), és elfordulnak a tőzsdétől.
bitKain
bitKain 2021. 09. 23. 11:34
#17153
Szerintem a 30 nap eltiltás kicsit erős. 
Lehet Évát szeretni, vagy nem szeretni, de nélküle szegényebb lenne a pf fórum.
(Ahogy ez igaz másokra pl. Balentumra is.)
.
Kellene egy mozgalom: "Szabadítsuk ki Mrs Zellert"
Törölt felhasználó 2021. 09. 22. 18:36
Előzmény: #17151  Törölt felhasználó
#17152
Törölt felhasználó 2021. 09. 22. 17:17
Előzmény: #17146  Hathor
#17151
láthatja ,fordultak ha nem is nagyot,tul öreg vagyok én már az átverésre koronát is megmondtam pár nap után kamu az egész.
Törölt felhasználó 2021. 09. 22. 17:16
#17150
mizus itt?
Törölt felhasználó 2021. 09. 21. 19:31
#17149
Véletlen belefutottam ebbe a videóba.
Egyből eszembe jutottak a fillérek. Kb. 10m2 teraszról van szó. A többit a videóban látjátok.
Egy ház alap nélkül,fáskamra.Még ha mobilház, akkor is kell alap.
 Viszont egy ház nem 10 m2-ter!  Ház alap és terasz, nem egy kategória. Ár!
Csak most nehogy azzal a marhasággal gyertek,hogy van ingyen beton, csak vigyék el. : ) 
Ördög Nóra és brigádja már keveri a keverőbe? : ) 
Lehet számolni. 50m2 ? 2,5 milla  Filléres tétel. "Nem a gazdagok burkolója"
 
https://fb.watch/89N9kDgi9s/
casual 2021. 09. 20. 12:16
#17148
Azt azért még elmondanám, hogy Évát én nem minősítem, hisz nem is ismerem, amit meg itt előad az az ő dolga.
 
Teljesen meg vagyok győződve arról, hogy amit csinál hová vezet, és nem csak magára, hanem másokra is károsnak tartom, de ennek ellenére én drukkolok neki! Azt kívánom, hogy sikerüljön amit elképzel, sikerüljön mindenből pluszban szabadulnia!
 
Na nem azért, mert szimpatizálok vele és nem is csupán emberbaráti szeretetből. Hanem azért, mert ő, bár egy kicsit túlmozgásos, de elég jól lemodellezi a kisbüfik tömegeit. És ha ő is elbukik (én erre fogadok), akkor az egy olyan piacon fog történni, ahol vele együtt ezrek fognak mindent elveszíteni. Na ezt viszont én nem szeretném.
 
Emberi kvalitásaival meg nem foglalkozok. Engem nem bánt, hisz interakció sincs közöttünk, a többi esetben meg nem fogok igazságot tenni, véleményem persze nekem is van, az mindenkinek van, hisz az a legolcsóbb árucikk...
Törölt felhasználó 2021. 09. 20. 11:41
Előzmény: #17139  NasdaqTrader
#17147
Most ezen mosolygok. Pont tegnap este beszélgettem a párommal. 4 téglaépítésű családi házunk van, olyan helyen, ahova nem adnak Csok-ot. Mert felkapott helyen van. Elég nyüg,de van 3 gyerekem iGondolnom kell rájuk is. Viszont van egy telkem,egyenlőre építési engedélyt nem adnak rá,de előbb utóbb arra is fognak a telek hány miatt.Sarok telek az út másik oldalán már lehet építkezni. A környéken a legszebb helyen van.Kb.mint Pesten a rozsa domb.Ezt biztos ismered ezért a példa.
Na és akkor a kérdésedre a válasz.Mondom a páromnak milyen jó ára lesz a teleknek,kurva jó helyen van,erre ő,hát igen,tők építenék rá egy mobil faházat, ha nem lenne olyan drága.Hu! mondtam,mi van a 4 nem elég!!! : ) 
"Nem lenne olyan drága" vs "Fillérekből" 
 Sajnos semmi nem olcsó. Kinek mi jó,ez egyénfüggő.Le kell ülni és számolni. Viszont egy háznál a nem látszó kiegészítő dolgok viszik a pénzt.Csak egy példa, laminált padló.Számolod a négyzetméter árat,hu de olcsó. Aztán mikor lerakod ,jönnek a kiegészítő dolgok,szegélyléc,sarokelemek,ragasztó,szigetelés.......stb
Na ez lesz drága, nem a padló maga. És ez így van mindennel. 
Mobilház vagy tégla. Villany,fütés,víz,burkolat, mindegyikbe kell. Olcsósága a mobilnak,hogy nem kell számlaképes vállalkozó,igazolások a lakhatáshoz,tervek,tervrajzok. Sok mindent igazolni kell,hogy szakember csinálta.Te magad is sok mindent megcsinálhatsz. 
Viszont a tégla azért csak jobb. Nagyon sok számolás,hogy mi éri meg. 
Vagy ahová nem lehet csak mobilt, muszáj az nagy úr. 
De egy ilyen szétbontott lószarba,bele sem kezdenék az biztos. Még nyaralónak se.
Kolonc a számtalan rejtett gondjaival. Amik szétszedésnél és összerakásnál jönnek elő.
Olcsó húsnak híg a leve! Nem véletlen a mondás. A jót meg kell fizetni.
Milyen karmikus az élet! Amíg itt írtam jöttek,hogy nem e adom el a telket.: ) utoljára 3-4 éve voltak. 
Bocs a sok meséért. Nagyon sokat lehetne mesélni az építkezésről és buktatóiról. 
Vállakózók, anyagárak és sorolhatnám. A lényeg,olcsó egyik sem lesz! 
.
Hathor
Hathor 2021. 09. 20. 11:16
Előzmény: #17145  Törölt felhasználó
#17146
Gyurcsi úr! Maga is javíthatatlan.
Nem baj, a tőzsde ezért működik. Mindenféle nép kell rá
Törölt felhasználó 2021. 09. 20. 11:09
Előzmény: #17140  totoro
#17145
marhaság majd visszamegy ,nincs itt semmi,csak szokásos pánikoltatás,igaz a birkanép megy utána
Hathor
Hathor 2021. 09. 20. 11:07
Előzmény: #17143  treff
#17144
Igen, Zsoltee is írta lomtalanítani fog
treff
treff 2021. 09. 20. 11:05
Előzmény: #17142  Hathor
#17143
futur is visszab@aszva
Hathor
Hathor 2021. 09. 20. 10:16
Előzmény: #17140  totoro
#17142
Táraznak ki mindenből.
Lehman féle csőd, begyűrűző járvány helyzet..
Hathor
Hathor 2021. 09. 20. 10:15
#17141
Esés! Szóltam elsö nap!

Topik gazda

evazeller
evazeller
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek