Igen, az SZDSZ egy hiteles párt volt is és maradt is, komoly választói támogatottsággal. Ez is mutatja, hogy Magyarországon az embereknek szükségüg van egy ilyen erös liberális pártra.
Ez az idézet a Gyurcsány-kormányra is ráillik. A hatalom szereti a hajókürtre engedni a gőzt, amire pedig a gépházban lenne szükség. De kit érdekel, megy-e a hajó?
„Ami a kormány által birtokolt vagy elfoglalt csatornákon keresztül árad, az már nem is elfogultság, hanem gátlástalan propaganda és agymosás, időnként konkrét hazugság. Ha nem lépünk fel ez ellen, akkor a következő választáson olyan emberek fognak szavazni, akik nincsenek tisztában azzal, hogy milyen országban élnek.” (Idézet az eDemokrácia Egyesület felhívásából) Új mozgalom bontakozott ki "Nyomtassteis" néven. Elérhetők a cikkek a http://www.nyomtassteis.hu oldalon.
Én is ezt írtam, csak máshova teszem a hangsúlyt. A kevés liberális lenyelte az utódpártiságot, ami mindent jelentett, ami szöges ellentétben áll a liberalizmussal (egypártrendszer, halálbüntetés, alapvető emberi jogok korlátozása), a jóval több antikommunista szavazó meg jól otthagyta az szdsz-t. A baj az antikommunisták szemszögéből pusztán annyi, hogy az szdsz azonnal átvitte a szavazatokat és a mandátumokat az ősellenséghez, a választók meg csak négy év múlva állhattak bosszút.
milyen "önmagát korlátozandó" -ságról zagyválsz te itt???? a választópolgárok nem egész 33%-a szavazott listán a szocikra, viszont a
rendszer torzításának és persze annak köszönhetően, hogy az SZDSZ
jelöltjei – picikét meghazudtolva önnön antikommunizmusukat –
visszalépegettek a második fordulóra, mindez a parlamenti mandátumok
54%-ára volt elég. a 20%-ot éppen el nem érő SZDSZ beugrott a koalícióba, így kétharmadhoz!!!!! juttatva a kormánypártokat
Másképp emlékszem, pedig nagyon figyelemmel kísértem a folyamatot. Az MDF bukása után az MSZP egymaga is kormányképes volt, de önmagát korlátozandó (még nagyon jelen volt az utódpártiság kompenzációjának kényszere) meghívta a szadeszt. Akik ennek eleget tettek, amit lehet vitatni, de annak idején a liberális szavazók többsége ezt megértéssel fogadta. Ezt már inkább a politikai ellenfél nagyította ekkora tragédiává.
Először úgy volt koalíciós partner, hogy becsapta az antikommunista választóit és átvitte a szavazatukat az ősellenségükhöz. Mármint az antikommunista szavazók ősellenségeihez, akik viszont az szdsz számára elfogadhatók voltak, amikor hatalomról volt szó. Másodszor pedig úgy lett koalíciós partner, hogy törpepárttá töpörödött éppen amiatt, hogy sok antikommunista szavazót elvesztett. Furcsa módon mégis a másodszor volt nagyobb a zsarolási potenciáljuk, mert nélkülük nem lett volna meg a feles többség.
Az antikommunista szólamokat hangoztató, de a hatalomért a szocikkal összebútorozó szdsz-nek az mszp ősellenség vagy koalíciós partner? https://www.youtube.com/watch?v=0k4ov0luuTc Horn Gábor a koalíciós pártok közötti koordinációért felelős miniszterelnökségi politikai államtitkára
Egyszerű hatalomtechnikai kérdés. Az mszp is eljátszotta ugyanezt az szdsz-szel, amikor arra kérte a saját szavazóit, hogy egyéniben az mszp jelöltjére szavazzanak, de listán az szdsz-re. Szerintem még kopogtatócédulákat is gyűjtöttek az szdsz-nek, mert vidéken az szdsz-nek nem nagyon voltak talpasai.
Kövér arról is beszélt, hogy szerinte nem lenne jó, ha az MSZP kiesne a parlamentből a következő választáson, hiszen akkor adódik a kérdés: ki marad? http://www.delmagyar.hu/szeged_hirek/kover_laszlo_nem_orulne_ha_kiesne_a_parlamentbol_az_mszp/2542669/ Kövér doktor arról panaszkodik, hogy az mszp-nek sajnos már nincs elég szavazója. Nem is burkoltan ez azt jelenti, hogy a fidesz számára annyira kívánatos az mszp bennmaradása, hogy arra buzdítja a fidesz híveit egy lakossági fórumon(!), hogy az mszp listájára szavazzanak.
Az ellenzéknek nem osztottak lapot a választók és sajtójuk sincs. Azzal egyetértek, hogy töredékét sem hozzák ki annak, amikhez megvannak az eszközeik. A fidesz kormányzása is olyan, hogy a töredékét sem hozza ki a lehetőségeknek. A netadó és a vasárnapi boltzár bevezetésével, az olimpia rendezésével, majd ezek visszavonásával tartja fenn a kormányzás látszatát.
Ejjej, kell a kiskutya a parlamentbe :)) Pedig pont az MSZP kiesésével felszabadulna a sok szavazó s valódi ellenzéki pártokra szavaznának. Inkább ettől félnek a kis hamisak ;)
Lázár: brutális, háborús, hiperdurva kampány jön - avagy a 2018-as parlamenti választás nyitánya
vajon mire gondol? az elmúlt harminc év legdurvább kampánya?