Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
BudFox
BudFox 2016. 09. 16. 14:25
Előzmény: #20579  Dodo34
#20580
....legalább a pálinka jó volt :)))

Dodo34
Dodo34 2016. 09. 16. 13:49
Előzmény: #20578  BudFox
#20579
mi legutóbb sajnos ködös, őszi időben voltunk, elég keveset lehetett látni...az út felétől szemetelt az eső is...Velem tényleg szép, jó és rossz időben is....viszont Kőszegről nem jó emlékem maradt, mert a buszon elkezdett fájni a hasam, örültem, hogy végre beértünk, de egyetlen nyilvános wc-t sem találtam...szomat késődélután lévén örültem, hogy egy vendéglőig vissza tudtam tartani a fosást...után aztán több jóféle pálinkával koccintottunk, a gyomrom is rendbe jött :)
BudFox
BudFox 2016. 09. 16. 13:40
Előzmény: #20574  Dodo34
#20578
Hörmann - forrásnál voltatok ? azt is érdemes megnézni.

az az elhagyatott katonai "támaszpont" viszont nagyon rontja az összképet..aki arra téved ...nem jó látni azt az elhanyagolt tábort.

És a Szent-Vid kápolnát megnéztétek ?
onnan szépen el lehet látni egész Dunántúlra...Szombathelyt nagyon jól belátni onnan...._)

Velem meg egyszerűen meseszép :)

csakúgy mint Kőszeg.
BudFox
BudFox 2016. 09. 16. 13:37
Előzmény: #20573  Konzumos
#20577
koncentráljunk a jó hírekre és a Konzumra.

Zalakaros is elég szép hely :
tele túristákkal, de elég sok a belföldi is..
a thermálvíz elég büdös, viszont akinek valamilyen betegségére ez a víz való az örömest ugrik bele

link

Csakúgy mint a Zalakarosi, a Büki víz is elég büdös - kénes szagú, mégis telis-tele van túristákkal .

A Hévízi víz nem büdös, inkább olyan "tó" szagú. Szerintem ez a legjobb, mert természetes tó az egész.

A tóban saját magam is tapasztaltam hogy ott lebegnek szabadon a tavirózsák, ahol pedig a növények megélnek abban a vízben nincsen semmilyen káros anyag.

A Kapuvári víz csak kicsit büdös, a CSornai egy lepusztult "szocreál" fürdő...ezt fejleszteni kéne.

Aztán van még fürdő Szelestén

A fertő tő partjánál Balf -on, és Hegykőn is. a Hegykői sem büdös, én mikor "megnyaltam kicsit olyan sós ízűnek éreztem...

Van még kiváló thermálfürdő Kehidakustyánban is, ez Hévíztől 5 km -re van, nagyon kis aranyos fürdő, a benti rész is elég nagy, a faluban sok apartman - ajánlom mindenkinek.

de van még új Termálfürdő Celldömölk -ön, és Pápán is...
a Celldömölki kis családias hangulatú, mellette egy osztrák hotellel.

A Sárvári is nagyon fejlődik, a városban sok új hotel és rengeteg új apartman lett kialakítva az utóbbi években...
Aztán van még kis falusias fürdő Mesteri -ben és Borgátán is.. ezek kicsit, viszont belsőséges hangulatúak, nincs tömegnyomor nyáron..

Na ennyit a Dunántúli fürdő összefoglalóról...mivel vendéglátásban dolgozom...sok mindent a vendégektől tudok, valamit meg saját tapasztalatból :-)))
Törölt felhasználó 2016. 09. 16. 13:29
Előzmény: #20575  Törölt felhasználó
#20576
A 14 Hunguest-szálloda új tulajdonosa hivatalosan a Konzum PE Magántőkealap lesz, amelyet a pécsi Konzum Befektetési és Vagyonkezelő Nyrt. hozott létre befektetési céllal, a Magyar Nemzeti Bank július végén vette nyilvántartásba. Magánszemélyként Jászai jegyezte le a Konzum PE befektetési jegyeit, a magántőkealap aztán a Konzumtól megvette a 3 millió forintos törzstőkével idén áprilisban alapított KZH Invest Kft.-t, valamint a februárban, ugyancsak 3 millióval gründolt KZBF Invest Kft. egytizedét is. Néhány hete pedig a 3 milliós törzstőkéjű Konzum Management Kft.-ben lévő, 1,5 milliós törzsbetétű üzletrészéből 600 ezer forintnyit értékesített Jászainak, akinek a szavazati joga e kft.-ben így meghaladja az 50 százalékot.
Törölt felhasználó 2016. 09. 16. 13:28
Előzmény: #20574  Dodo34
#20575
Rendkívüli tájékoztatás
Bejelentjük, hogy a KONZUM Befektetési és Vagyonkezelő Nyilvánosan Működő Részvénytársaság
(7621 Pécs, Irgalmasok u. 5.) többségi befolyása alatt működő KONZUM Befektetési Alapkezelő
Zrt. kérelmére az MNB 6122-44 számon nyilvántartásba vette a KONZUM PE Magántőkealapot.
KONZUM Befektetési és Vagyonkezelő
Nyilvánosan Működő Részvénytársaság
Igazgatósága
Dodo34
Dodo34 2016. 09. 16. 13:22
Előzmény: #20568  exmnbs1
#20574
Nem tudom. Mi mindig autókkal, vagy bérelt busszal mentünk. Az autókat átvitték a magyar oldalra azok, akik nem akartak/bírtak túrázni, a buszt meg egyszerűen átrendeltük a magyar oldalra, Velem központjába...osztrák oldalon az indulásánál egy nagy fakilátó van, a határon, a hegy tetején egy terméskőből készült kilátó/torony
Konzumos
Konzumos 2016. 09. 16. 12:59
Előzmény: #20565  Metwolf
#20573
Mindenben egyetértek!
Idén 100 vagy több...
vampire
vampire 2016. 09. 16. 12:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#20572
A jelentgetős embereket nagyon nem bírom.
vampire
vampire 2016. 09. 16. 12:57
Előzmény: #20570  exmnbs1
#20571
Elírta :)
Vagy Nemzetbiztonsági Mimatal :)
exmnbs1 2016. 09. 16. 12:54
Előzmény: törölt hozzászólás
#20570
NBM munkatárs lenne?
mit nem mondasz
exmnbs1 2016. 09. 16. 12:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#20569
semmit? nekem szemet szúrt de nem én nyomtam rád, légy erős
exmnbs1 2016. 09. 16. 12:52
Előzmény: #20564  Dodo34
#20568
az osztrák parkolóhoz van tömegközlekedés?
múltkor Velemből mentünk fel-le
egy lepusztult őrházra emlékszem csak

szerintem ez nem rossz ötlet, most is lennének biztosan rá jelentkezők

Törölt felhasználó 2016. 09. 16. 12:47
Törölt hozzászólás
#20567
exmnbs1 2016. 09. 16. 12:47
Előzmény: #20562  Dodo34
#20566
sok helyen van kint a Kék-túrát népszerűsítő tábla, szintekkel, az régen nem volt

jó pár éve voltunk felétek az erdőben, akkor nem tünt még rendezetlennek
a Kalandpark akkoriban nyílt
Metwolf
Metwolf 2016. 09. 16. 12:47
Előzmény: #20563  Konzumos
#20565
Hát ha 60 alatt vettek akkor tényleg megéri, de ilyen hír után letolni az árfolyamot mikor eladhatnák magasabban is butaság, persze ez nem az első eset. Reméljük vesznek majd az alapok is.
Dodo34
Dodo34 2016. 09. 16. 12:47
Előzmény: #20562  Dodo34
#20564
pát éve rendszeresen vezettem túrákat Ausztriában magyar csoportoknak...igen elégedettek voltak...egyszer megjártuk az Írottkő mindkét oldalát, osztrák indulással velemi érkezéssel...mindenki szóvátette a különbséget amit észleltünk a túra során...
Konzumos
Konzumos 2016. 09. 16. 12:44
Előzmény: #20561  Metwolf
#20563
Kisbüfik pár forint nyerőben kiszállnak!
Majd a bef alapok nem fognak...
Dodo34
Dodo34 2016. 09. 16. 12:43
Előzmény: #20559  exmnbs1
#20562
futja a sok lopott pénzből....én azt tudom, hogy hiába van itt tanulmányi erdőgazdaság, meg erdészeti egyetem, olyan elhanyagolt az erdő, hogy okádék....pár éve fektettek sífutó pályát, másnapra a traktor szétbarmolta a fakitermeléskor...osztrákoknál garancsi kötélbarát kegyenc nélkül is rend van...persze az országhatártól távolabb ez nem opció
Metwolf
Metwolf 2016. 09. 16. 12:40
#20561
Érdekes hogy simán megy a szórás 63-on is, sőt kicsit 62-re is adtak. Aki 65-ön áll gondolom csak madárijesztő. Meglep hogy visszamentünk majdnem oda ahol tegnap voltunk. :)

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek