Az alaptőkére esetleg lehetne kölcsönszerződést írni. Viszont az árfolyamnyereség / veszteség jó kérdés, hogy kit illett ilyen esetben, ha más nevében kereskedik valaki? Biztos van rá jogi eset.
csak technikai megoldás lett volna, külön mellé képzeltem el vmiféle vagyoni szerződést, de túltárgyaltuk... igen tudom, mert eredetileg náluk voltam... abszolút kényszer megoldás, hogy újra hozzájuk lépnék...
Be kell fizetni az örökösnek. Csak az a gáz, a hozzatartozod elvesztésén kivűl, hogy az önkormanyzatnál hiába intézik viszonylag gyorsan, amig eljutsz a hagyatéki targyalasig, eltelik 4-6 hónap. Ennyi idő utan akármi is történhet a portfolioval es mégsem kezelheted.
akármilyen jó barátom lenne, akkor se nyitnék a nevére számlát. :) Jó lesz az Erste, csak alkudj keményen. Havonta megkérdezik majd, tervezel-e nagyobb összeget elhelyezni, mert vannak ötleteik. :D
Ez így van, egy családtagom már benne van a buliban, de szükségessé vált még egy újabb, amit egy haverral oldanék meg, de mivel nem nehéz a psw-t megszerezni, ezért volt az a kérdés, hogy jogilag milyen szerződés passzolna ide. Új szolgáltatóval viszont magamat lepem meg eme nemes küldetéssel. :D
Jól kell nősülni :))) Amúgy meg nem mind1? Úgyis közös minden. Ez a haláleseti probléma viszont kiakasztó. Mondtam a feleségemnek, ha valami velem történik hirtelen, szépen belép a számlára, elad mindent és kiutalja folyószámlára a szolgáltatónak meg egy szót se. Azt kell még kitalálni, hogyan tud egyedül a tbsz-eken osztalékportfóliót építeni.
Nem tudja a jelszót...oké... de akármikor bemehet a számlavezetőhöz, ott igazolja, hogy ő a tulaj csak jajj elfelejtette a jelszót... ill telefonszáma is új, szóval szeretne egy új jelszót, amit az ügyintéző pikk-pakk el is küld az új számra. Biztos nem lesz ilyen, mert olyannak adod, akiben bízol. De technikailag nem túl bonyolult lássuk be.
Olyan nincs. Sőt haláleseti megbízást se tudsz megadni, hogy ha meghalnál, akkor valaki azonnal tudjon cselekedni. Hanem ez szépen bekerül a hagyatéki tárgyalásba, ahol esetleg nem várt rokonokkal kell osztozkodni. Persze ha van gyerek akkor egyértelmű, mindent ők örökölnek, de mivel kiskorúak, azonnal belép a gyámügy s mindent ellenőriz. Nem egyszerű.
Az OBA kártalanít 30 millióig, pontosabban 100000 euróig. A BEVA szerintem csak 6 millióig (20000 euróig) és ebben is van önrész, vagy ez módosult? Más: szerintem a más nevére nyitott számlán való kereskedés borzasztó kockázatos, én biztosan nem mennék bele.
Jo forum ez koszi Zsoltee! Nem is kell olyan, h mi történt a napon, az a múlt ill priorizalni hasznosabb, elvárásokkal ,megltatasokkal ,ötletekkel egymást segíteni! Csak a + szemlélet! Jo hetveget nektek IS!
Teljesen egyetértek! A szóba jöhető 3-4 itthoni brókernél kell elhelyezni a 30-30M-t. Aztán ha az összes ki lett maxolva, akkor irány külföld! Semmiképp nem javasolnám, hogy több családtaggal ugyanannál a brokinál nyissanak számlát, mert mire a BEVA kártalanítás lezajlik, befonja a haját az ember!
Emlékszem erre a dilemmára. Most is csak azt tudom mondani, amit akkor. A kockázatkezelés része kell legyen az is szerintem, hogy a tőke nem egyetlen szolgáltatónál van. Rendben van, hogy a BEVA vonatkozik az összes számlára külön-külön, de ha neadjisten gond lesz, akkor várhatod, míg lezajlik a folyamat, a papírjaidhoz nem férsz hozzá, nem tudsz kereskedni, stb. Ezért továbbra is úgy gondolom, hogy 2 szolgáltató kell, és ha a saját nevedre is nyitsz mindkettőnél meg asszonyéra is, az már 4x30 milla védelem. Az Erste drága ugyan, de én épp most alkudozok velük, hogy faragjanak itt-ott, mert a Random szinte ingyenes. Tegnap pont akkor nem ment az Erste, amikor a MOL-t cseréltem biztonságos estmédiára, de a Randomnál meg a Mobilbrokit nem képesek fél év alatt stabilra megcsinálni, szóval hibátlan rendszer úgysincs.
Kisbüfik nyílt topicja - itt mindenki mindenről IS írhat :)