Topiknyitó: ecofun 2020. 09. 01. 13:14

KARÁCSONY TAKARODJ !!!  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
signal2
signal2 2020. 09. 02. 13:43
Előzmény: #199  Törölt felhasználó
#200
Ez se rossz cikk! Lássuk:
"Visszataszító, hogy miközben a főpolgármester az átláthatóságról beszél,"
majd
"A nyilvános adatok szerint eddig csaknem 30 millió forintot költött Karácsony Gergely Facebook oldalának hirdetéseire"
"Szintén nyilvános adat, hogy összesen 13 ember dolgozik Karácsony Gergely Facebook posztjain"
Tehát az origo szerint visszataszító, hogy átláthatóságról beszél, és ezt be is tartja, hiszen minden ezzel kapcsolatos információ teljesen nyilvános. Tényleg visszataszító! Az origo.
Törölt felhasználó 2020. 09. 02. 13:38
Előzmény: #198  signal2
#199
Szerintem térjünk vissza az eredeti témához:KARÁCSONY TAKARODJ !!!
https://www.origo.hu/itthon/20200902-karacsony-gergely-bort-iszik-es-vizet-predikal.html
signal2
signal2 2020. 09. 02. 13:20
Előzmény: #197  wolf1981
#198
Ez egy új felvetés. Nem találom hirtelen a rendeletben, hogy az úttesten csak gyalogos közlekedés szabályai szerint lehet áthaladhatni. De, ha beidézed, azt megköszönöm. Az már elég erős érv lenne. A gyalogos közlekedésre vonatkozó szabályok pedig szerintem a gyalogosokra vonatkoznak. Azt írja, hogy gyalogos átkelhet a gyalogosátkelőhelyen, ahol elsőbbsége van, vagy másol, ahol a kanyarodó járművel szemben van csak elsőbbsége. Így fogalmaz, nem tudom, hogyan vonatkozik a kerékpárosokra:
"A gyalogos az úttesten a kijelölt gyalogosátkelőhelyen, ha pedig a közelben kijelölt gyalogosátkelőhely nincs..."
"A kijelölt gyalogosátkelőhelyen áthaladó gyalogosnak a járművekkel szemben elsőbbsége van."
wolf1981 2020. 09. 02. 13:03
Előzmény: #148  signal2
#197
Te magad leírod helyesen a jogszabályt csak értelmezni nem bírod. Úttesten áthaladni a gyalogos közlekedési szabályok szerint kell átkelni. Olvasd el a gyalogos közlekedési szabályokat. Az tartalmazza a zebrán való átkelést, és annak hiánya esetén az úttesten való átkelést. Amúgy ja a kerékpárút kerékpárok közlekedésére való.
signal2
signal2 2020. 09. 02. 12:54
Előzmény: #195  casual
#196
Értem. De azért szerintem kijelenthető, hogy ha egy KRESZ-t oktató következtetése az, hogy Bizonyos esetekben sem tilos áthaladni a zebrán, akkor valahol mégsem egyértelmű a szabályozás.
Mindenesetre szerintem kellően kiveséztük. Majd talán egyszer lesz tényleg egyértelmű, és nem mellesleg életszerű szabályozás, és akkor nem lesz vita.
casual 2020. 09. 02. 12:50
Előzmény: #193  signal2
#195
Nem tetszés kérdése ez. :D Hosszú, logikus, de ettől még helytelen következtetés... 
 
Na, de tényleg elengedtem, nekem mindegy mit csinálsz, ha autóban ülök, rád is fogok figyelni, amennyire tőlem telik és ha kerékpáron ülök, akkor is. :)
casual 2020. 09. 02. 12:47
Előzmény: #184  signal2
#194
Igazad van, nem fogalmaztam jól, itt most kimondottan a KRESZ-re értettem: logikus vagy sem, de ezen a téren egyértelműen fogalmaz. Vannak egyébként benne olyan helyek, ahol inkább lenne keresnivalód, de ez pont nem az. De nem adok ötleteket... Nem szoktam senkit bírálni, de itt most azt kell mondanom, hogy túl messziről indítod a témát, alapvető fogalmakkal és jogi normákkal sem vagy tisztában. 
 
Sorry, hogy ezt írom, mert általában szimpatikus, ahogy logikusan és kitartóan érvelsz a huhogókkal. Jó lenne, ha többen is ezt tennék! Maximális tisztelet ezért! De aki konyít a témához, az jól látja, hogy ez most nem a te asztalod.
signal2
signal2 2020. 09. 02. 12:44
Előzmény: #182  casual
#193
Itt egy kicsit hosszabb levezetés, szerintem neked tetszeni fog
https://kreszklub.hu/jogi-esetek/bicajos--hol-a-helyed-/
Végső következtetés:
"A fent leírtakból jól levezethető a válasz:
Kerékpáros csak akkor kerekezhet át a túloldalra a zebrán keresztül – mint ahogy ezt az úton egyébként bárhol megteheti -, ha olyan járdáról érkezik olyan járdára, ahol a közlekedése megengedett!"
Továbbá:
"A másik, amit szintén ne felejtsünk el, hogy a járdán jogszerűen kerékpározhat főútvonal esettében minden 12. év alatti személy. És így át is tekerhet a túloldalra. Akár a zebrán is."
WLM 2020. 09. 02. 12:41
Előzmény: #189  signal2
#192
Ha éjjel egy kihalt kereszteződésben be van kapcsolva a jelzőlámpa hiába logikus hiába nem zavar senkit ha áthaladsz ugyan úgy szabálysértést követsz el csak a te verziód talán enyhébb.
badsector1
badsector1 2020. 09. 02. 12:40
Előzmény: #190  badsector1
#191
Pontosítok.
Akkor mehetsz kerékpárral a járdán ha az úttest erre alkalmatlan.
badsector1
badsector1 2020. 09. 02. 12:35
Előzmény: #188  signal2
#190
Kerékpárral alapból nem mehetsz a járdán, de nem is lenne logikus
signal2
signal2 2020. 09. 02. 12:34
Előzmény: #186  Törölt felhasználó
#189
Az eddig is tiszta volt, hogy a kerékpáron ülve nincs elsőbbsége a kerékpárosnak a zebrán. A kérdés az volt, hogy ha nem jön autós, és nem zavarja a gyalogost, akkor áttekerhet-e.
És látod, még így is az első és másodfokon eljáró bíróság elmarasztalta az autóst. 
signal2
signal2 2020. 09. 02. 12:31
Előzmény: #182  casual
#188
Akkor egészen biztosan egyértelmű lenne, ha az 54. paragrafus c. pontjaként odaírnék, hogy gyalogosátkelőhelyen való áthaladáskor.
badsector1
badsector1 2020. 09. 02. 12:31
Előzmény: #165  bumm
#187
Beszorult a fejed a netmátrixba?
Menj ki a szabadba, szíjjál friss levegőt, talán utána nem írsz marhaságokat.
Törölt felhasználó 2020. 09. 02. 12:31
Előzmény: #180  signal2
#186
WLM 2020. 09. 02. 12:30
Előzmény: #180  signal2
#185
Nem egy ritka jelenség mostanság,hogy senki nem a saját dolgával foglalkozik vagy csak nem végzi a dolgát de ez ettől még szabálysértés.Ha van elég türelmed és kitartásod és elég sokáig műveled ezt a fétised hidd el meglesz a nem várt eredménye remélhetőleg a legenyhébb.
signal2
signal2 2020. 09. 02. 12:30
Előzmény: #182  casual
#184
"a jog egyértelmű"
Bár így lenne. De gondolom, ezt sem gondolod komolyan.
Ha így lenne, akkor nem születnének ugyanabban az ügyben ellentétes ítéletek a különböző szinteken.
casual 2020. 09. 02. 12:28
Előzmény: #182  casual
#183
Ja, azt nem vitatom, hogy ez logikus-e vagy sem, de nem is ez volt a kérdés...
casual 2020. 09. 02. 12:26
Előzmény: #172  signal2
#182
A gyalogos átkelőhely az úttesten van, azon való haladásról pedig egyértelműen fogalmaz! Odáig eljuthatsz akár szabályosan is, a járdán tekerve, de átkelni az úton keresztben nem tudsz és itt nem a gyalogos átkelőhely a lényeg.  Azért azt tegyük hozzá, hogy a járdán tekerés egy kivételes lehetőség, abból pedig általános szabályt levezetni lehetetlen...
 
A véleményed itt nem számít, mint ahogy a közvélemény sem, a jog egyértelmű, még akkor is, ha amatőr jogászként ezt te nem érted vagy nem értesz vele egyet. (A te itt most legyen általános alany, nem konkrétan rólad állítom ezt, írhatnám magamat is...) 
 
Többet erről nem írnék, mert itt nem jogvita, hanem hitvita van, azzal meg nem lehet mit kezdeni.
signal2
signal2 2020. 09. 02. 12:26
Előzmény: #178  Juvefan
#181
Nem értem ezt a hozzáállást. Tegyük fel ott állok a zebra szélén, és várok az áthaladásra. Miért számít az neked, hogy a nyeregben vagyok, vagy leszállok róla? Értelmezésed szerint akkor járok el helyesen, ha leszállok. Ellenben neked éppen ekkor kell megállnod, és átengedni engem, és ráadásul, mivel tolom, még tovább is tart, mintha tekerném. Így végső soron egy vélt szabályhoz való ragaszkodással magaddal szúrsz ki.

Topik gazda

ecofun
4 1 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek