Topiknyitó: Portfolio 2014. 10. 28. 11:20

Így nyírja ki az internetadó a kisebb cégeket  

Ugrás a cikkhez
Sapkával vagy fedetlen fővel, a kisebb netszolgáltatóknak meg vannak számlálva a napjai, ha megszavazzák a miniforradalmat kirobbantó internetadót. A több szempontból is igencsak vitatott ágazati adó az egyik kisméretű netszolgáltató cégnél is...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=205581
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
CMOTDilbert 2014. 10. 30. 14:58
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#62
Már most kijelentem, hogy csak két láb után vagyok hajlandó a kerékpáradót fizetni, hiába van sokkal több bringám. ;) És visszatérítést kérek, amikor autóval szállítom a bringákat.
Alilou3 2014. 10. 30. 14:46
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#61
A led világítás adót nem kell még egyszer bevezetni, már eleve be van építve az árban !!!
Törölt felhasználó 2014. 10. 30. 14:41
Előzmény: #59  _pampa
#60
2/3-uk van és 4 és fél éve kormányoznak. Kiadáscsökkentés helyett a bevételnövelés irányába mentek.
_pampa 2014. 10. 30. 14:31
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#59
Ezért írtam,hogy nem a bevételt kell növelni hanem a kieső bevételekkel megegyező kiadást kell csökkenteni.

És mivel a kiadáscsökkentés népszerűtlen lépés ott kell kezdeni ahol a legkisebb az ellenállás.

akkoriis 2014. 10. 30. 14:29
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#58
Törölt felhasználó 2014. 10. 30. 14:29
Előzmény: #56  Bekre_Pal
#57
Fú basszzzzzus. Már a kezemre is csaptam. Jelentem, hátha törlik ;-)
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 10. 30. 14:28
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#56
állj, túl jó ötleteket adsz nekik
Törölt felhasználó 2014. 10. 30. 14:17
Előzmény: #52  _pampa
#55
"Arról nem beszélve, hogy aki használja az "okostelefonját" net alapú telefonálásra ennek az összegnek a sokszorosát spórolja meg."

Azt döntse el a szolgáltató, hogy neki megéri e annyiért netet szolgáltatni, amennyiért. Sír a kormány, hogy ő rosszul járt az ingyen netes appokkal, miközben a fogyasztó jól ? Ennyi erővel bevezethetik a kerékpáradót is, mert aki teker, az nem vesz benzint meg bérletet, vagy a LEDvilágítás-adót, mert kevesebb áram fogy, csökken az adóbevétel. Az ember már csak olyan, hogy ahol tudja, az olcsóbbat választja.
_pampa 2014. 10. 30. 14:02
Előzmény: #53  Bekre_Pal
#54
Szerintem a NET-et nem lehet ellenőrzés alá vonni. Mármint Magyarországon.Kínában,Észak-Koreában,Oroszországban stb. talán.

Amit megtehetnek hogy egyes szolgáltatókat "helyzetbe hoznak" a többiekkel szemben.

Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 10. 30. 13:58
Előzmény: #44  _pampa
#53
Lószart nem tudták.

Abban igazad van, hogy a végső cél a net ellenőrzése mellett a piac haverok részére való átjátszása lehet. Nem kevésbé undorító.
_pampa 2014. 10. 30. 13:52
Előzmény: #48  bet4more
#52
Most is van rajta adóteher,talán 27%.

Ezt még hajlandóak fizetni,de már a kb.700 HUF ami lesz rajta amennyiben a szolgáltatója az új szerződését már más összegre köti meg, azt nem.

Valaki jól határozta meg, ez a FIDESZ vizitdíja.
Köze nincsen az adóhoz.

Arról nem beszélve, hogy aki használja az "okostelefonját" net alapú telefonálásra ennek az összegnek a sokszorosát spórolja meg.

Amikor az ÁFA-t felemelték 20%-ról 25%-ra akkor én kb. 370 Ft "interneadót" kaptam a nyakamba.

Ennek ellenére továbbra is azt tartom,hogy hibás döntésvolt az adót betervezni az adó tv.-be.
Magát az adót sem tartom jónak.

szvsz
Törölt felhasználó 2014. 10. 30. 13:52
Előzmény: #50  _pampa
#51
Tegnap, 15:24
"Természetesen ezt az adótis a szolgáltatást igénybe vevő fizeti meg.
_pampa"
_pampa 2014. 10. 30. 13:41
Előzmény: #47  Oszo
#50
Igen. A szolgáltatónak nem a fogyasztónak.
Az utcán a fogyasztók tüntettek.
Tömören.
Törölt felhasználó 2014. 10. 30. 13:31
Előzmény: #44  _pampa
#49
"Szerintem sokan még azt sem tudták miért vannak az utcán."
Ez inkább a birkamenetre igaz. Miért vonulnak? "Békeidő van és demokrácia" EU pénzek csúcson, közmunka csúcson... nem lő senki, hiába nyomja viki, hogy háború van. "
bet4more 2014. 10. 30. 13:29
Előzmény: #44  _pampa
#48
"Szerintem sokan még azt sem tudták miért vannak az utcán."

Dehogynem tudták, azért, hogy abszolút ne legyen internetadó. Teljesen világos, mindenki által érthetö, egyértelmü cél, épp ez az, amiért ennyi embert megmozgatott.
Lényegtelenek a még össze-vissza módosoitgatott részletek, mivel az új adónem bevezetése ellen tiltakoztak.

A békemenetes vonulások során közel sem volt ilyen egyértelmü, hogy miért is vonulgatnak...
Oszo 2014. 10. 30. 13:29
Előzmény: #44  _pampa
#47
Pampa!

Megegyeztünk, hogy értelmesen beszélgetünk!
A kormány álláspontja az, hogy adót k e l l fizetni a net után, a tüntetőké az, hogy nem fizetnek. Nem levonhatóan, nem korlátosan, nem féllábon állva, hanem s e h o g y . Erről a két eshetőségről beszélünk!

Amúgy most el kell mennem, tömören fogalmazzatok, mert majd szeretném végigolvasni! A fölösleges szószaporítást szigorúan megtorlom!
_pampa 2014. 10. 30. 13:28
Előzmény: #34  Oszo
#46
Látod,ennyi volt az értelmes,érdemi beszélgetés. :(
Törölt felhasználó 2014. 10. 30. 13:24
Előzmény: #44  _pampa
#45
"Szerintem sokan még azt sem tudták miért vannak az utcán."

Bezzeg 2006-ban. Akkor hányszor, de hányszor leírtad, hogy az embereknek elegük van, elégedetlenek, elkeseredettek, stb. stb. és ezért vannak az utcán. Akkor persze tudtad te is, hogy miért vannak ott, meg ők is pontosan tudták, mit akarnak.

Most nem.

Jaj pampa, de szánalmas, amit nyomsz...
_pampa 2014. 10. 30. 13:19
Előzmény: #38  Bekre_Pal
#44
Szerintem sokan még azt sem tudták miért vannak az utcán.

Nem ismerünk részleteket, csak szivárogtatás van.

Amennyiben az a rész valós miszerint a TAÓ-ból leírható csak azok kerülnek hátrányba akik "ezt nem tudják elérni".

A nagyok nyernek, a kicsik becsődölnek valószínűleg.

szvsz
Törölt felhasználó 2014. 10. 30. 13:17
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#43
Pontosan.

De szerintem nem teljesen lesz így. Ilyet a vezér sem fog elismerni. Majd kitalálnak valamit, hogy legyen adó, de "ne az emberek fizessék".
Törölt felhasználó 2014. 10. 30. 13:17
Előzmény: #38  Bekre_Pal
#42
Persze hogy nem agyatlanok, csak többsége olyan fiatal, aki eddig köszöni, jól elvolt politika nélkül. A Viktor dologba kóklerkedett aminek a jelentőségét nem mérte fel, a net a fiatalságnak presztízskérdés, lételem. Ami a nyugdíjasoknak a sárga csekk, az a fiataloknak a net.
Törölt felhasználó 2014. 10. 30. 13:16
Előzmény: #39  Oszo
#41
Szerintem ez tuti nem lesz, ezt nem bírja el a vezér.

Orbánék ezt a zsákutcát duplán maguknak okozták. És kijönni is pont azért nem tudnak belőle arcvesztés nélkül, mert olyan a rendszerük, amilyen.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek