Topiknyitó: Portfolio 2014. 10. 28. 11:20

Így nyírja ki az internetadó a kisebb cégeket  

Ugrás a cikkhez
Sapkával vagy fedetlen fővel, a kisebb netszolgáltatóknak meg vannak számlálva a napjai, ha megszavazzák a miniforradalmat kirobbantó internetadót. A több szempontból is igencsak vitatott ágazati adó az egyik kisméretű netszolgáltató cégnél is...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=205581
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
CMOTDilbert 2014. 10. 30. 14:58
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#62
Már most kijelentem, hogy csak két láb után vagyok hajlandó a kerékpáradót fizetni, hiába van sokkal több bringám. ;) És visszatérítést kérek, amikor autóval szállítom a bringákat.
Alilou3 2014. 10. 30. 14:46
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#61
A led világítás adót nem kell még egyszer bevezetni, már eleve be van építve az árban !!!
Törölt felhasználó 2014. 10. 30. 14:41
Előzmény: #59  _pampa
#60
2/3-uk van és 4 és fél éve kormányoznak. Kiadáscsökkentés helyett a bevételnövelés irányába mentek.
_pampa 2014. 10. 30. 14:31
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#59
Ezért írtam,hogy nem a bevételt kell növelni hanem a kieső bevételekkel megegyező kiadást kell csökkenteni.

És mivel a kiadáscsökkentés népszerűtlen lépés ott kell kezdeni ahol a legkisebb az ellenállás.

akkoriis 2014. 10. 30. 14:29
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#58
Törölt felhasználó 2014. 10. 30. 14:29
Előzmény: #56  Bekre_Pal
#57
Fú basszzzzzus. Már a kezemre is csaptam. Jelentem, hátha törlik ;-)
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 10. 30. 14:28
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#56
állj, túl jó ötleteket adsz nekik
Törölt felhasználó 2014. 10. 30. 14:17
Előzmény: #52  _pampa
#55
"Arról nem beszélve, hogy aki használja az "okostelefonját" net alapú telefonálásra ennek az összegnek a sokszorosát spórolja meg."

Azt döntse el a szolgáltató, hogy neki megéri e annyiért netet szolgáltatni, amennyiért. Sír a kormány, hogy ő rosszul járt az ingyen netes appokkal, miközben a fogyasztó jól ? Ennyi erővel bevezethetik a kerékpáradót is, mert aki teker, az nem vesz benzint meg bérletet, vagy a LEDvilágítás-adót, mert kevesebb áram fogy, csökken az adóbevétel. Az ember már csak olyan, hogy ahol tudja, az olcsóbbat választja.
_pampa 2014. 10. 30. 14:02
Előzmény: #53  Bekre_Pal
#54
Szerintem a NET-et nem lehet ellenőrzés alá vonni. Mármint Magyarországon.Kínában,Észak-Koreában,Oroszországban stb. talán.

Amit megtehetnek hogy egyes szolgáltatókat "helyzetbe hoznak" a többiekkel szemben.

Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 10. 30. 13:58
Előzmény: #44  _pampa
#53
Lószart nem tudták.

Abban igazad van, hogy a végső cél a net ellenőrzése mellett a piac haverok részére való átjátszása lehet. Nem kevésbé undorító.
_pampa 2014. 10. 30. 13:52
Előzmény: #48  bet4more
#52
Most is van rajta adóteher,talán 27%.

Ezt még hajlandóak fizetni,de már a kb.700 HUF ami lesz rajta amennyiben a szolgáltatója az új szerződését már más összegre köti meg, azt nem.

Valaki jól határozta meg, ez a FIDESZ vizitdíja.
Köze nincsen az adóhoz.

Arról nem beszélve, hogy aki használja az "okostelefonját" net alapú telefonálásra ennek az összegnek a sokszorosát spórolja meg.

Amikor az ÁFA-t felemelték 20%-ról 25%-ra akkor én kb. 370 Ft "interneadót" kaptam a nyakamba.

Ennek ellenére továbbra is azt tartom,hogy hibás döntésvolt az adót betervezni az adó tv.-be.
Magát az adót sem tartom jónak.

szvsz
Törölt felhasználó 2014. 10. 30. 13:52
Előzmény: #50  _pampa
#51
Tegnap, 15:24
"Természetesen ezt az adótis a szolgáltatást igénybe vevő fizeti meg.
_pampa"
_pampa 2014. 10. 30. 13:41
Előzmény: #47  Oszo
#50
Igen. A szolgáltatónak nem a fogyasztónak.
Az utcán a fogyasztók tüntettek.
Tömören.
Törölt felhasználó 2014. 10. 30. 13:31
Előzmény: #44  _pampa
#49
"Szerintem sokan még azt sem tudták miért vannak az utcán."
Ez inkább a birkamenetre igaz. Miért vonulnak? "Békeidő van és demokrácia" EU pénzek csúcson, közmunka csúcson... nem lő senki, hiába nyomja viki, hogy háború van. "
bet4more 2014. 10. 30. 13:29
Előzmény: #44  _pampa
#48
"Szerintem sokan még azt sem tudták miért vannak az utcán."

Dehogynem tudták, azért, hogy abszolút ne legyen internetadó. Teljesen világos, mindenki által érthetö, egyértelmü cél, épp ez az, amiért ennyi embert megmozgatott.
Lényegtelenek a még össze-vissza módosoitgatott részletek, mivel az új adónem bevezetése ellen tiltakoztak.

A békemenetes vonulások során közel sem volt ilyen egyértelmü, hogy miért is vonulgatnak...
Oszo 2014. 10. 30. 13:29
Előzmény: #44  _pampa
#47
Pampa!

Megegyeztünk, hogy értelmesen beszélgetünk!
A kormány álláspontja az, hogy adót k e l l fizetni a net után, a tüntetőké az, hogy nem fizetnek. Nem levonhatóan, nem korlátosan, nem féllábon állva, hanem s e h o g y . Erről a két eshetőségről beszélünk!

Amúgy most el kell mennem, tömören fogalmazzatok, mert majd szeretném végigolvasni! A fölösleges szószaporítást szigorúan megtorlom!
_pampa 2014. 10. 30. 13:28
Előzmény: #34  Oszo
#46
Látod,ennyi volt az értelmes,érdemi beszélgetés. :(
Törölt felhasználó 2014. 10. 30. 13:24
Előzmény: #44  _pampa
#45
"Szerintem sokan még azt sem tudták miért vannak az utcán."

Bezzeg 2006-ban. Akkor hányszor, de hányszor leírtad, hogy az embereknek elegük van, elégedetlenek, elkeseredettek, stb. stb. és ezért vannak az utcán. Akkor persze tudtad te is, hogy miért vannak ott, meg ők is pontosan tudták, mit akarnak.

Most nem.

Jaj pampa, de szánalmas, amit nyomsz...
_pampa 2014. 10. 30. 13:19
Előzmény: #38  Bekre_Pal
#44
Szerintem sokan még azt sem tudták miért vannak az utcán.

Nem ismerünk részleteket, csak szivárogtatás van.

Amennyiben az a rész valós miszerint a TAÓ-ból leírható csak azok kerülnek hátrányba akik "ezt nem tudják elérni".

A nagyok nyernek, a kicsik becsődölnek valószínűleg.

szvsz
Törölt felhasználó 2014. 10. 30. 13:17
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#43
Pontosan.

De szerintem nem teljesen lesz így. Ilyet a vezér sem fog elismerni. Majd kitalálnak valamit, hogy legyen adó, de "ne az emberek fizessék".
Törölt felhasználó 2014. 10. 30. 13:17
Előzmény: #38  Bekre_Pal
#42
Persze hogy nem agyatlanok, csak többsége olyan fiatal, aki eddig köszöni, jól elvolt politika nélkül. A Viktor dologba kóklerkedett aminek a jelentőségét nem mérte fel, a net a fiatalságnak presztízskérdés, lételem. Ami a nyugdíjasoknak a sárga csekk, az a fiataloknak a net.
Törölt felhasználó 2014. 10. 30. 13:16
Előzmény: #39  Oszo
#41
Szerintem ez tuti nem lesz, ezt nem bírja el a vezér.

Orbánék ezt a zsákutcát duplán maguknak okozták. És kijönni is pont azért nem tudnak belőle arcvesztés nélkül, mert olyan a rendszerük, amilyen.
Törölt felhasználó 2014. 10. 30. 13:16
Előzmény: #35  _pampa
#40
Szerintem fordítva lesz, ha engednek, Orbán hazajön és kijelenti, hogy meghajol a népakarat előtt, és nem lesz internetadó, és így ő lesz a jófiú, az emberei a rosszfiúk. Sosem láttam olyan Fideszest, aki kisebb emberért is úgy rajongott volna a Fideszben, mint a Vezérért.
Oszo 2014. 10. 30. 13:13
Előzmény: #35  _pampa
#39
Tehát eljáttszák, hogy OV nem enged, de a fidesz igen? Elbírja ezt a vezér, hogy a két-harmados parlamentje leszavazza? Látod, van aki szerint fidesz =OV (szerintem is egyébként, de ez változhat -igaz, hogy az meg a fidesz végét jelenti)
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 10. 30. 13:12
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#38
Szerintem nem agyatlan nethuszárok megmozdulása ez, még ha sokan annak is szeretnék láttatni.
Törölt felhasználó 2014. 10. 30. 13:09
Előzmény: #29  Oszo
#37
Szvsz az eddig tüntetők 70%-a olyan, aki eddig nem is hallott a fideszmaffia lopásairól és tényleg csak a net miatt ugrottak, de valahol el kell kezdeni. Most egy olyan réteg is jobban figyel majd a belpolitikára, amely eddig elvolt az ájfonján zeneletöltéssel.
Szerintem ha Viktor most teljesen visszavonná a hülyeségét, elhalna az egész. Ha a béna bal erősebben próbálna pózolni, mint tömegeket megértő forradalmárok, akkor is elhalna az egész. Én remélem, inkább viktor fog elhalni a csicskáival, akik agy és gerinc hiányában minden szarra úgy nyomják a gombot, ahogy megmondják nekik.
Törölt felhasználó 2014. 10. 30. 13:06
Előzmény: #29  Oszo
#36
Én válaszolok neked.

- "Vajon enged a Viktor, vagy nem?".

Egyértelműen nem. Az súlyos politikai veszteség lenne. Ez persze nem jelenti azt, hogy biztosan és ilyen formában lesz az adó. Ebben ők ügyesek. Nyilván arra fognak törekedni, hogy Viktor arca megmaradjon, de megússzák a további tiltakozást is (ami szerintem ebben az ügyben magától el is fog csendesedni).

- "Egyáltalán még mindíg csak OV véleménye számít a fideszben, vagy másoknak is van beleszólása a dolgokba? Vajon ha olyan mértékben elszalad a ló Viktorral, hogy a fidesz uralmat komolyan veszélyezteti, akkor a megélhetési fideszesek a biznisz érdekében szembeszállnának-e vele?"

Erre a kérdésre is egyértelmű nem a válasz. Jelenleg Fidesz = Orbán Viktor. Személyi kultusz jellegű az egész a hívek fejében is. Ha Orbán nincs, az megreccsenti a Fideszt. Az persze más kérdés, hogy meddig lesz ez így. Ezt nem tudom, de most még így van. Így van felépítve az egész. (ezért vannak most pláne szar helyzetben, lásd előző pont).

- "Vajon csak a net adó tartja össze a tüntetőket, vagy ebben a megmozdulásban már benne van a fidesz általános elutasítása is?"

Teljesen nyilvánvaló, hogy a netadó az egy hirtelen jött lehetőség a széleskörű tiltakozásra. Messze nem csak a netadóról szól a dolog (szerintem a kitiltás ügy is vastagon benne van, meg minden korábbi Fidesz ügy is). Ez egyben azt is jelzi, hogy elkezdődött valami, ami más, mint amit az elmúlt 4 és fél évben megszokhatunk.

- "Ha a kormány enged és lemond a net adóról, akkor együtt marad-e, és mekkora lesz a tüntetéseken megnyilvánuló tömeg, lesz-e bármilyen politikai folytatása?"

Ez is jó kérdés. Erre az a válaszom, hogy ha a kormány lemond a net adóról, akkor látszólag megszűnt a tűntetés oka. De mivel itt szerintem többről van szó, más ügy is gyorsan ugyanilyen szintű ellenállást válthat ki. Tehát sokat szerintem nem nyernek vele és egyértelmű politikai veszteség.

A kormány ebből az ügyből szerintem már nem jöhet ki jól. Ha meghátrál, az is jelentős politikai veszteség, ha meglépi, akkor ez a tömeg biztosan keresni fogja a következő alkalmat is ennél még erőteljesebben.

_pampa 2014. 10. 30. 13:05
Előzmény: #31  Oszo
#35
Szerintem nem.
Amit el tudok képzelni az, hogy teljesen eljut a folyamat a parlamenti szavazásig és a frakció nem szavazza meg.

Ezután elő áll Orbán és elmondja: volt a Kormánynak egy tv. tervezete amit a Parlament nemtámogatott.Ez a létező demokráciára egy példa.
Így tudna minimális veszteséggel kijönni abból a zsákutcából ahová betévedt.

szvsz
Oszo 2014. 10. 30. 13:01
Előzmény: #32  _pampa
#34
Miért? valaki áll a hátad mögött egy légycsapóval, és ha megpróbálsz értelmes gondolatokat írni ebbe a topikba akkor fejbecsap?

(Most mondjam, hogy az eddigi beírásaid alapján ez hihető? :))
Oszo 2014. 10. 30. 13:01
Előzmény: #32  _pampa
#33
Miért? valaki áll a hátad mögött egy légycsapóval, és ha megpróbálsz értelmes gondolatokat írni ebbe a topikba akkor fejbecsap?

(Most mondjam, hogy az eddigi beírásaid alapján ez hihető? :))
_pampa 2014. 10. 30. 12:59
Előzmény: #29  Oszo
#32
Ezen a felületen fölösleges próbálkozás sajnos.

szvsz
Oszo 2014. 10. 30. 12:57
Előzmény: #30  szivacs
#31
Nekem ez a topik is jó!
Szóval enged a kormány?
Szerintem megpróbálják engedményekkel jelentéktelenné tenni az adót, az, hogy teljesen lemondanak róla, csak akkor fordulhat elő, ha a tüntetők ellenállása változatlan erővel kitart a teljes elvetésig. -Ja, és erről egyedül ov dönt.
szivacs
szivacs 2014. 10. 30. 12:50
Előzmény: #29  Oszo
#30
Jó kérdések. Indíts rá egy topikot!

<kérdés persze, hogy tudod elérni, hogy ne csússzon le 10 perc alatt a "hülye a fidesz! / Orbán takarodj! - "nem is hülye! / a maszop is hülye!" színvonalra?>
Oszo 2014. 10. 30. 12:43
Előzmény: #28  szivacs
#29
Nosza! Vajon enged a Viktor, vagy nem? (Egyáltalán még mindíg csak OV véleménye számít a fideszben, vagy másoknak is van beleszólása a dolgokba? Vajon ha olyan mértékben elszalad a ló Viktorral, hogy a fidesz uralmat komolyan veszélyezteti, akkor a megélhetési fideszesek a biznisz érdekében szembeszállnának-e vele?) Vajon csak a net adó tartja össze a tüntetőket, vagy ebben a megmozdulásban már benne van a fidesz általános elutasítása is? Ha a kormány enged és lemond a net adóról, akkor együtt marad-e, és mekkora lesz a tüntetéseken megnyilvánuló tömeg, lesz-e bármilyen politikai folytatása? ...

Millió érdekes kérdés, amiről én szívesen beszélgetnék értelmes emberekkel!
szivacs
szivacs 2014. 10. 30. 11:33
Előzmény: #22  Oszo
#28
Lehet, hogy igazad van. Akkor viszont nem a netadóról kell irogatni, hanem arról, amit írtál.
szivacs
szivacs 2014. 10. 30. 11:33
Előzmény: #22  Oszo
#27
Lehet, hogy igazad van. Akkor viszont nem a netadóról kell irogatni, hanem arról, amit írtál.
szivacs
szivacs 2014. 10. 30. 11:31
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#26
Nem erről írtam.
Egyébként szerinted kellene ott szabályozni, ahol nincs valós piac és monopolhelyzetek vannak vagy nincs szükség szabályozásra?
<NEM adóról beszélek, hanem szabályozásról - még mielőtt direkt félreértelmeznéd!>
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 10. 30. 10:01
Előzmény: #24  pampa
#25
még akár el is lehetnek zavarva
pampa 2014. 10. 30. 07:54
Előzmény: #23  Bekre_Pal
#24
Még nem szavazták meg, lehet,hogy nem is lesz. 14
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 10. 30. 07:30
Előzmény: #19  szivacs
#23
amit írsz, arra támogatások kellenek, nem terhelések, de mindegy
Oszo 2014. 10. 30. 07:00
Előzmény: #19  szivacs
#22
Ugyan Szivacs, itt már messze nem erről van szó!
A netadó gazdasági jelentősége eltörpül a mellett, hogy a tüntetők és az orbán között beállt "ki enged előbb" játéknak mi lesz a kimenetele.
Törölt felhasználó 2014. 10. 30. 05:39
Előzmény: #19  szivacs
#21
Tehát ha valami esetlen, gyenge, akkor "gyógyítsuk" meg azzal, hogy kinyírjuk... a kormány nem először "gyógyított" már így, eh?!
Törölt felhasználó 2014. 10. 30. 05:37
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#20
Az internetadóval emelik a tiszteletdíjukat 150 Ft-tal gigánként, de maximum csak 700Ft-tal. :D
szivacs
szivacs 2014. 10. 30. 00:18
Előzmény: #17  Bekre_Pal
#19
Amit írsz, az akkor lenne releváns, ha mindenhol valós piaci viszonyok, éles verseny lenne sok szolgáltató között. Csakhogy most nem ez a helyzet hanem az, hogy egyes területeken túl kevés vagy esetleg csak egy szolgáltató érhető el, aki ott lokális monopolhelyzetben van, nincsenek versenytársai.
A monopol/oligopol helyzet kialakulása nem egy jövőbeni veszély, hanem a jelenben meglévő probléma - ezért kellene olyan szabályozás, amely ezt a problémát megfelelően kezelni képes. Szabályozás, amely a piaci viszonyok, a verseny hiányát képes kompenzálni és a lokális monopol helyzetű "szolgáltatók" erőfölényével szemben megvédeni képes a nekik kiszolgáltatott fogyasztókat. Olyan helyzetet teremt, mintha őértük is erős versenyben lévő szolgáltatók versengenének.
Ezen szabályozás feladata kellene legyen, hogy mindenki számára lehetővé tegye, hogy lakóhelyétől függetlenül azonos minőségű és árú szolgáltatásokhoz juthasson és ne szenvedjen amiatt hátrányt, hogy hol lakik.
Ilyen szabályozás megalkotása lenne a törvényhozás feladata, nem pedig lobbi és költségvetési bevételi érdekeket szolgáló ám szakmai célt el nem érő megalapozatlan adótörvények erőltetése.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 10. 29. 23:51
Előzmény: #17  Bekre_Pal
#18
monopop>monopol

ma folyton félreütöm a szavakat
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 10. 29. 23:51
Előzmény: #15  szivacs
#17
hát én ezt úgy látom, hogy ha egy szolgáltatás nyereségességét rontjuk, akkor az egy dolog, hogy szopni fog a fogyasztó a végén, bármit mondanak a narancsos cipollák, de még kevesebb cég is marad versenyben, ami pláne előállítja a monopop helyzeteket

max támogatással tudod a helyzetet katalizálni, de a jelenlegi kormány dilettantizmusát felismerve az lenne az ideális, ha levennék a kezüket egy az egyben a gazdaságról és hagynák működni
Törölt felhasználó 2014. 10. 29. 23:34
Előzmény: #15  szivacs
#16
"Szivacsok törzse – Phylum Porifera

A szivacsok a legegyszerűbb többsejtű állatok, testszerveződésük alacsony szinten áll. Az evolúció vakvágányának is nevezik őket..."
szivacs
szivacs 2014. 10. 29. 23:24
Előzmény: #12  Bekre_Pal
#15
Vannak kétségeim afelől, hogy te butább lennél nálam - legfeljebb más a habitusunk.
Biztos vagyok abban, hogy ha én meg tudtam fogalmazni a véleményemet, akkor te pontosan meg tudod érteni azt, amit írtam és nem látsz bele olyasmit, ami nincs benne. Szándékosan pedig -kettesekkel ellentétben- végképp nem tennél ilyesmit.
Úgyhogy a szabályozás (nem az adó) szükségességéről még egyszer:
"Vagyis nincs mindenhol valós verseny. Monopol/oligopol helyzetek vannak, amivel visszaélnek az abban lévő "szolgáltatók", mivel lokálisan nincsenek valós piaci viszonyok közt.
Emiatt szabályozásra van szükség legalább ezeken a területeken. A szabályozás egyik eleme lehet éppenséggel valamilyen (persze nem ilyen!) adóztatás is, ami a szabályozás céljának elérését -a piac, a valós versenyhelyzet pótlását- és nem pusztán a pénzbeszedést szolgálja. Ez lenne a feladata a törvényhozásnak."
Törölt felhasználó 2014. 10. 29. 23:12
Előzmény: #9  szivacs
#14
"Vagyis nincs mindenhol valós verseny. Monopol/oligopol helyzetek vannak, amivel visszaélnek az abban lévő "szolgáltatók", mivel lokálisan nincsenek valós piaci viszonyok közt."

Tudod ugye, hogy ez az adó a kis cégeket érinti majd rosszabbul? Tehát amit fent írsz, azt csak a leghülyébbek veszik be / vagy terjesztik pénzért, ugyanis kurvára nem igaz.
Törölt felhasználó 2014. 10. 29. 23:10
Előzmény: #11  szivacs
#13
Pampa beégett, lelépett. Megjött szivacs. Ma ő az éjszakás.

Arra azért majd kérdezzetek rá a központban, hogy a bérkommentelőknek jár-e majd kompenzáció az áthárított netadó miatt. Nehogy pofára essetek... Nekiálltok itt védeni a védhetetlen, aztán kevesebb lesz a nettótok. Jobb ha rákérdeztek.

Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 10. 29. 23:09
Előzmény: #11  szivacs
#12
te szivacs, mint okos ember magyarázd meg nekem butának, hogy hogyan segít a netellátottságot és minőséget javítani egy (faszán hatalmas, mint jelen esetben, vagy akár icike-picike) adó?
szivacs
szivacs 2014. 10. 29. 23:02
Előzmény: #10  watson
#11
Romlik a szövegértésed. Az adóztatás jellegéről, céljáról írtam és nem a szolgáltatásról.
Leegyszerüsítem neked:
"A szabályozás egyik eleme lehet valamilyen adóztatás is, ami a szabályozás céljának elérését és nem pusztán a pénzbeszedést szolgálja."
watson
watson 2014. 10. 29. 11:34
Előzmény: #9  szivacs
#10
Az nem pénzbeszedés hogy hátrányos technikai helyzetű térségekben drágábban lehet csak szolgáltatni.

Az tehát nem kérdés köztetek sem, hogy a piaci verseny ellen hat a netadó.

Azt viszont felvetném még a tönkremenésnek örülőknek, hogy rajtatok fog röhögni a fél világ amikor egyetlen szolgáltató sem lesz a körzetetekben :DDD
szivacs
szivacs 2014. 10. 28. 13:18
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#9
Vagyis nincs mindenhol valós verseny. Monopol/oligopol helyzetek vannak, amivel visszaélnek az abban lévő "szolgáltatók", mivel lokálisan nincsenek valós piaci viszonyok közt.
Emiatt szabályozásra van szükség legalább ezeken a területeken. A szabályozás egyik eleme lehet éppenséggel valamilyen (persze nem ilyen!) adóztatás is, ami a szabályozás céljának elérését -a piac, a valós versenyhelyzet pótlását- és nem pusztán a pénzbeszedést szolgálja. Ez lenne a feladata a törvényhozásnak.
Törölt felhasználó 2014. 10. 28. 12:53
Előzmény: #2  mufflinca
#8
Tehát meg is válaszoltad a saját "kérdésedet":

Azért szolgáltat drágán, keveset a szolgáltatód, mert "monopol" helyzetben van és saját bevallásod szerint is várnád a konkurenciát.

Innentől kezdve a következtetésed elég durva önellentmondás.
Törölt felhasználó 2014. 10. 28. 12:46
Előzmény: #3  kukker
#7
Úgy van. Ha az lenne a cél, hogy az ilyen lakhelyeken is normális net legyen, akkor ha már netadót vezetnek be, azt leírhatóvá kellene tenni a csak 1 szolgáltató által lefedett helyeken történő beruházásokkal.
Törölt felhasználó 2014. 10. 28. 12:44
Előzmény: #2  mufflinca
#6
Sőt, valójában éppen te szívod meg sokkal jobban a netadót és annak következményeit, mint én, aki olyan helyen lakik, ahol mind a 3 nagy szolgáltatónak van infrastruktúrája. Nekem majd 700+áfával drágább lesz legrosszabb esetben, de lehet, hogy nem is tudják teljes egészében áthárítani a verseny miatt, nálatok viszont minimum az adó áthárítása, még az azzal kapcsolatos adminisztráció is át lesz hárítva, valamint az előfizetést lemondó ügyfelek miatti kiesés is. Ha meg csődbe megy, akkor aki átveszi, az sem fog olcsóbban szolgáltatni.
Törölt felhasználó 2014. 10. 28. 12:40
Előzmény: #2  mufflinca
#5
Az a probléma, hogy a nagy szolgáltatók is drágán adnak lassú netet ott, ahol monopóliumuk van. Szóval azzal, hogy tönkremennek, nem lesz neked jobb, sőt hosszútávon rosszabb lesz, mert annak az esélye, hogy egyszer piaci verseny lesz a lakhelyeden, tovább csökken, mivel még kevésbé éri meg beruháznia a gyéren lefedett területeken.

Amúgy az a durva, hogy nálunk majdnem a teljes történelmi belvárosban csak (T-s) ADSL van, a szerencsésebbeknek 8 mbit, a kevésbé szerencséseknek ennek töredéke (a helyi központtól mért kábelhossztól függ). Mi meg kicsit odébb lakunk egy szocban épült társasházban, itt meg mind a 3 szolgáltató van, az ottani 8 mbithez képest fele áron van 30 megabites elérés.
Törölt felhasználó 2014. 10. 28. 12:33
Előzmény: #2  mufflinca
#4
"- vagyis én lennék a legboldogabb, ha tönkremennének és lenne egy normális "nagy" szolgáltató!"

Tudod ugye, hogy ha egy szektorban cégek tömegesen mennek tönkre, akkor a szolgáltatás nem a javulás és az olcsóbb árak irányába megy, hanem a rosszabb szolgáltatás és a drágább irányba?

Ez az adó egyértelműen ebbe az irányba visz. Ennek tudatában tapsikoljál hát.
kukker 2014. 10. 28. 12:33
Előzmény: #2  mufflinca
#3
"Én is a netadó ellen vagyok, de..."

Ennek nem ez illetve ez nem a mód arra, hogy ne így legyen.
Hülyeségeket beszélsz, teljesen irreleváns a mondanivalód a helyzethez.
mufflinca 2014. 10. 28. 12:27
Előzmény: #1  portfolio
#2
Én is a netadó ellen vagyok, de...

A szolgáltatóm jelenleg egy 2-3 ezres ügyfélkörű, monopol helyzetben lévő cég.

1,5/0,5 megabites (!) hozzáférést adnak 6.600.- Ft-ért (ebből a TV 2.500.-).

- ehhez még az adót hozzáadva több, mint 7ezer lenne az előfizetés egy nagy semmire!

- vagyis én lennék a legboldogabb, ha tönkremennének és lenne egy normális \"nagy\" szolgáltató!

Lehet szidni az UPS, Digi stb., de ettől kevesebbért nagyságrendekkel nagyobb sávszélességet adnának, ha beengednék őket a körzetünkbe!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek