Az a jó kaja szerintem - illetve a testednek, szubjektíve és személyes - hogy amikor elmész a nagyvécére, akkor amit kitolsz macit, az szilárd, könnyen kicsusszan - érzed is - és amikor megtörlöd a sejhajod, akkor talán éppen hogy csak van valami a papíron. Ez nálam olyan észrevétel volt - nem röhög - hogy vagy a párizsis/trapsitasajtos zsömle vagy a rántott csirkemellfilé/trapsitasajtos zsömle képes kiváltani. Most melyik a kettő közül nem tudom, mert ennek ennyire célirányos megfigyelését nem tettem meg, viszont átéltem már sokszor ezt a fajta ürítését a végterméknek illetve erről írnak is és ha belegondol az ember, ez a leglogikusabb visszajelzés. Mert mondhatják neked azt, hogy ezt a zöldet meg azt edd és hígfosásod lesz. Vélhetőleg van egy alap baktérium meg toleranciakészletünk mindenkinek és utána jön a személyre szabott. Szerintem. És tartom, hogy a megoldás ott van, hogy hogyan jön ki a végtermék, az mutatja meg, hogy jót és jól eszel-e, nem pedig a mindenféle szakirodalom a tuti.
Amúgy az élekmiszerkémia és a táplálkozástudomány a biokémiának egy alkalmazott része. Az alkalmazott tudományok mindig kevésbé egzaktak at alaptudományoknál (pl. fizika vs gépészet)
Ebben igazad van. Bevallom, az egészséges táplálkozás tekintetében magam is tanácstalan vagyok, nincsenek biztos pontjaim. Egyik héten kijön egy kutatás, rá két hétre megcáfolják Aztán meg a cáfolatot cáfolják. Én arra jutottam, legjobb változatosan étkezni, mindenbôl keveset, abból nem lehet gond. Itt is van azért biztos pont is, pl. növényi rostok mindenképpen hasznosak. De valójában ez a tudomány lényege, az állandó kételkedés, szkepticizmus, ami újabb és újabb kutatásokra késztet, aztán vagy jutnak egy konszenzusra vagy nem, de általában közelítenek az igazsághoz. Ez egy állandóan fortyogó, változó valami, mindig alakul formálódik, főleg a felszínen, az újdonságok területén. Ezért is dühít, amikor azt mondják, a tudomány egy kinyilatkoztatás. Nagyon nem az. Viszont az alapok, amiben egyhangú konszenzus van, azok fixek (pl. Pitagorasz-tétel DNS szerkezet stb). Erre jönnek az újdondágok, bővítések, kiegészítések, pontosítások, amikről ha kialakul a konszenzus, bekerülnek a fix alapelvek közé. Persze néha ezeket is felülvizsgáljàk kiegészítik, akár meg is döntik. Ezt így kell elfogadni, ahogy az egész világot is. Soha nincs teljes bizonyosság, mindig csak közelítjük az igazságot.
Nekem a tudománnyal az a gondom, hogy annyi mindent megcáfoltak már, hogy az ember soha nem tudja, mi az igazság. Az egészséges étrend évente változik. Régebben azt mondták, a tojás az koleszterin bomba, az erek ellensége, most naponta egyet meg kellene enni. A kávé a szív gyilkosa, most mindenkinek ajánlják a napi 1-2 csészényit. A zsír halálos méreg, olaj a gyógyír ?
A biológia Orbán propaganda??? Ezt gondold át egy kicsit! Az általam linkelt Suilinet program bőven Orbán rendszere előtt indult, ő inkább jegelte, leépítette. A 70-es években már javában tanítottak algákról, moszatokról, általánosban is. Amúgy egyetlen szaktudás sem az iskolapadban ér véget, aki aktívan műveli, kénytelen fejlődni, mert különben kiesik belőle. Ráadásul a természettudományokban nemigen dőlt meg semmi, legfeljebb kiegészül, fejlődik, ahogy Eistein sem döntötte meg Newton fizikáját, hanem kiegészítette, általánosította. Azért küldtem neked Sulinetes linket, mert a tudományokat az alapoktól kell kezdeni, hogy tudd, mit is akarsz megcáfolni. Aztán, ha kicsit belemélyedsz, talán már nem is akarod majd megcáfolni. Persze az áltudományok, összeeskülés elméletek mindig egyszerű, gyors, könnyen emészthető válaszokat kínálnak, de hamisak A tudomány nehéz, fárasztó, hosszú, de megéri, mert objektív módszerekkel dolgozik, nagy a kontrolla, és általában igaz.
Ez csak elmélet a gyakorlat más.ez nem labor ami élettelen ez a Főld elő bolygó.amit lények nepesitik be és alakítják a sorsát.tűzi,vízi,légi,és földi.lenyek és vannak vezetök is.stb ők foglalatoskodnak azUr akarataban,hatalmas szeretettel.es pontosan.az ember ebbe nem tud beleszolni.az ember csak aljas indokbol szólhat bele,de az sem elég olyan befolyásolás ami itt bármi történne.csak próbálkozások vannak,amik mindig máshogy sülnek el.nincsenek időjárás gépek és sosem lesznek.tehat oxigén kevés van.es co2 is.nem ez a baj.hanem az hogy tettétek követnek minket,ez egy nagyobb előadást igényel.viszont nem én vagyok az Igazság úgyhogy ezt èn nem fogom itt ecsetelni.minden kérdésre megvan a válasz.az Igazság Fényében cimü,üzenetben,ha úgy tetszik.Evangêlium,amelyet utoljára hirdet ki a Teremtő
Ja látom Orbán propaganda. 70 és években .ilyenről nem tanult senki.anugy az algák termelik az oxigén és co2.tőbbsêgêt.90% ot a többit a többi növény.az ember kicsi hogy befolyásolja a természetet.vagy éghajlatra.magszimum,elferditi,de a természet aztán megy a maga útján.vannak természeti lények akik az Úr akaratát teljesítik és azt ember sem satanfajok nem tudják befolyásolni.max ideig elteritenie,de visszater az eredeti akarat kiegyenesedik.a természet az Úr akarata ez a mèrvado.az emberiség.nem oszt nem szoroz.befolyasolni akár de csak pici a befolyásoló tényező.a sok hangya esete,akiket eltaposnak
Ez egy biológiai kísérlet volt laboratóriumi körülmények között. Viszont ezek a többszörös CO2 szintek a teljes légkörben hatalmas üvegházhatást generálnának. A növények talán valóban jól éreznék magukat, de az emberiség és az állatvilág nagy része pár éven belül kinyiffanna.
- A jövő hét első
napjai sem
ígérnek még érdemi változást.Országszerte az évszakos átlagnál jelentősen magasabb, 34-41 fok körüli
maximum, illetve 28-31 fok körüli középhőmérsékletekkel számolhatunk. Erős napsugárzás, délutánonként
gomolyfelhősödés marad a jellemző elszórtan heves zivatargócokkal, de
jellemzőbb marad a csapadékmentes időjárás. Kedd estére egy hidegfront érkezése
körvonalazódik szélerősödéssel és növekvő zivatarveszéllyel.
Miért érdemes dúsítani a CO2-t? A
légkörben lévő CO2 szint (átlagos szint kb 300-400 ppm) elegendő a
növények megfelelő fejlődéséhez, viszont ha extra CO2-t juttatunk a
növényeinknek, úgy kiemelkedő fejlődést és virágzást érhetünk el.
Ahogyan növeljük a CO2 szintet, a növény annál erőteljesebben fejlődik,
1100 ppm-es szintnél a eléri a csúcsot, 1400 ppm fölött már lassul a
fejlődés, így érdemes 900 ppm és 1100 ppm között tartani a CO2 szintet.
idöjárás topik