Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 06. 17. 17:17
Előzmény: #9419  Törölt felhasználó
#9420
link

szia montika! ebbe a cikkbe benne van hogy tözsdén keresztül értékesitették ... innen vettem az infot..

"A társaság egy hónap leforgása alatt így közel 5%-os paketett értékesített a tőzsdén kerezstül"

most hogy ezt a portfolio honnan tudja azt viszont nem tudom..
Törölt felhasználó 2007. 06. 17. 16:58
Előzmény: #9417  Törölt felhasználó
#9419
Üdv Mindenkinek!

Néhány szó a tulajdonosi struktúrához.

1. A Deutsche Balaton a bejelentése szerint 2007. május 9-én értékesített 329.000 db Genesis részvényt, így tulajdonosi részesedése 5% alá csökkent, maradt neki 301.000 db (4,44%).

Ha szó szerint értelmezzük, akkor ezt a csomagot ezen a napon adta el, vagyis tőzsdén kívül, mivel ezen a napon kb 40.000 forgott mindösszesen. Sehol nem láttam leírva, hogy a tőzsdén értékesített volna 1 darabot is. Tehát, ha 9-én adta el, akkor az csak is OTC lehetett. Fontos azonban, hogy nem tudni kinek és mennyiért adták el.

2. A jelenlegi tulajdonosi struktúrából az is kiolvasható, hogy az 5%-nál kisebb tulajdonnal rendelkező külföldi(ek) kezében 216.844 db van. Ebből az a következtetés vonható le, hogy a Deutsche Balaton biztosan eladott a maradék csomagjából, mivel, ha ő az egyetlen külföldi, akkor jelenleg legfeljebb 216.844 db részvénye van. Úgy is fogalmazhatnánk, hogy a Deutsche Balaton minimum további 84.156 db részvényt adott el az elmúlt napokban.
3. A másik változat szerint a DB teljesen kiszállt, az említett 216.844 db részvény 1 vagy több újonnan beszálló külföldi kezében van.
4. A DB tranzakciói számomra nem megnyugtatók. Az elején még nem zavart, mivel nem tudni kinek és mennyiért adta el, milyen mögöttes szándék vezérelte. Azonban gyakorlatilag továbbra is eladott és lehet, hogy teljesen kiszállt a buliból, vagy továbbra is eladóként jelentkezik a piacon.
5. Kétségtelen, hogy a két kisebb tulaj részesedése növekedett, azonban nem tudni, hogy ez a növekmény tőzsdei vásárlásokból keletkezett, vagy OTC-n vették, esetleg a DB-től. Az ár ismeretlen. Mindenesetre a növekedés tényét inkább pozitívnak értékelhetjük, mintsem negatívnak. (Bár, ha pl. piaci ár alatt vették meg a DB-től mondjuk 1100-ért, akkor az megint más fényben tüntetné fel az ügyletet, hiszen nem tudjuk mit akar vele, esetleg eladni 2000-ért stb.)
6. Tény, hogy a Genesis Technologie Fund eladott a részvénycsomagjából 236.730 db-ot, ami a csomag 5%-a. Ami nem tűnik soknak, de mi a garancia arra, hogy nem ad tovább. A tőzsdén, ha megjelenik 100-200 ezer darab a jelenlegi helyzetben, nos ez okozhat problémát (csökkenés) az árfolyamban szvsz. És ami a legidegesítőbb az egészben, hogy az a főtulajdonos adogat a csomagjából, aki egyébként – elméletileg – 2800-on le fogja jegyezni a szükséges csomag egy részét vagy az egészet.

Namost, ha valaki el kezdi magyarázni, hogy mindez azért történt, mert növelni kell a közkézhányadot, akkor azt minimum a melegebb éghajlatokra küldeném, pedig nálunk is jó idő van…)

Összességében érdemes elgondolkodni a fentieken, és ezeket is figyelembe véve meghozni a rövid-és hosszútávú befektetési döntéseket.
Törölt felhasználó 2007. 06. 17. 16:54
Előzmény: #9417  Törölt felhasználó
#9418
Egy régi zsidó mondás szerint, ha már lúd legyen kövér. Itt egy ta oldalt ajánlani egy zsír szűz kezdőnek a kispapírjai mellé, hát az egy elég elveteműlt tett.
Törölt felhasználó 2007. 06. 17. 16:51
Előzmény: #9416  Törölt felhasználó
#9417
Sajnálom. nem tudom világosan elmagyarázni. Alapokra nincs kedvem lenyúlni, de aki már tőzsdézésre adja a fejét jó ha tudja, hogy itt egy fontos cél van csak. EGYSZER EGY TRENDET ELKAPNI... Egy régi zsidó
Törölt felhasználó 2007. 06. 17. 16:19
Előzmény: #9415  Törölt felhasználó
#9416
hm.. nagyon érdekes :)))
Törölt felhasználó 2007. 06. 17. 14:11
Előzmény: #9414  Törölt felhasználó
#9415
link

nézd meg és felejtsd el!!!

ellenben: link

ez már hasít!! ez olvasható!
Törölt felhasználó 2007. 06. 17. 14:07
Előzmény: #9413  Törölt felhasználó
#9414
"2007. június 15. Az utóbbi időben sokat nyilatkoztam a MOL részvénnyel kapcsolatos gondolataimról. Tettem ezt azért is, mert tényleg a vezető értékpapírok közé tartozik. Azonban nem kell olyan sokat visszamennünk az időben, hogy a Richter részvényről is úgy beszéljünk mint a BUX egyik húzó tényezőjéről. A helyzet nem kedvez a Richter -nek, de más lehetőségei is vannak, nem csak Magyarország! Vajon meddig eshet még? Ha a névértékből indulunk ki, akkor nagyon de nagyon sokat. Reális esély lehet rá, hogy akár 30,000 Ft alá is beessen? Ezek a kérdések foglalkoztatják most a befektetőket (természetesen a hoszabb távban gondolkodókat). Előző blogbejegyzéseim valamelyikében, párhuzamot húztam a tőzsde és a hitel között, s leírtam, hogy a tőzsdei profit milyen nagy segítség lehet a havi hiteltörlesztésekben. A visszajelzések alapján láttam, hogy nagyon sok embernek tetszett az írás, s egyetértetek a gondolatokkal. Egyre többen gondolják úgy, hogy a Richter részvény, most nagyon is alkalmas lehet a beinvesztálásra. Vegyünk alapnak akár egy olyan hitelt, amelyet 4 évre vettünk fel! Hogy segíthet bennünket a Richter részvény 4 éven át? Aki pl. most beszáll 35,000 - 36,000 Ft -os szinten, annak legalább 2 évig mindkét irányzék meg fog felelni a részvénnyel kapcsolatban: mehet lefele is, meg felfele is ;) Kell ennél jobb helyzet egy befektetőnek? Ha 2 évig nyílegyenesen lefele megy a részvény, az sem baj hiszen lehet vásárolgatni! Sőt ez lenne az ideális helyzet! Ha meg felfele megy, apránként akkor is lehet belőle vásárolni. De akár, hogy is nézzük a 4. év végére már jelentős részvénycsomag lehet a birtokunkban, amely után jelentős profittal adhatunk túl rajta. S ha ezt a profitot levonjuk abból az összegből, amelyet hitelként vissza kell fizetni, pl. bármire - kocsi, lakás, stb. - akkor máris kicsit rózsásabban fogjuk látni a helyzetet. A komoly kérdés csak az, hogy melyek legyenek azok a pontok (mélypontok), ahol érdemes a Richter részvényből mindig bevásárolni. Ezekben a döntésekben egy pénzügyi tanácsadó, sokat segíthet Önnek!

A MOL részvény hozta a várakozásokat, kicsit előbb is mint ahogy magam számítottam rá, illetve ahogy sokan elképzelték. A MOL részvény a mai nap folyamán 14:53:48 időpontban elérte a 25,000 Ft -os várt elsődleges célárfolyamot! Sőt további pozitívumra ad okot, hogy 14:54:31 időpontban elérte a 25,080 Ft-os vélhetőleg (15:30 időpontban levő analizálás alapján) a napi csúcsot! Reményteljes lehet a 24,800 Ft - 24,900 Ft közötti zárás. Ha a befektetők továbbra is ilyen jó hangulatban lesznek (s az eddigi jelek szerint ilyen folyamatok játszódtak le), akkor a másodlagos 25,500 Ft -os célár már nem is tünik olyan távolinak"

JUJJ DE PONTOS A FIÚ:14:53:48 ,14:54:31

beach, pl. ezt az oldalt kerüld, mint a leprát!!
nagyon szívből jövő jótanács!!!

a drawdown - bepötyögöd egy keresőbe egy magyar tőzsdés szóval együtt, és kiad egy csomó találatot
Törölt felhasználó 2007. 06. 17. 13:48
Előzmény: #9411  Törölt felhasználó
#9413
Mondok egy sokak álltal hasznát olcsó finanszirozott tőkenövelő példát. A pénze feléből vesz otp ktávra, a másik felét meg dt-re használja ugyanabban az instrumentummban. Itt az áttétel kölcsége az olcsó dt jutalék csupán. Kamatot persze nem kapsz addig persze rá.
Törölt felhasználó 2007. 06. 17. 13:41
Előzmény: #9411  Törölt felhasználó
#9412
hát igen.. de itt hitel nélkül tudok nagyot nyerni és nagyot veszteni... hosszu távon mindig azt mondom jo lehet a genesis... biztosabb ugy...
de kicsit én is elgondolkodtam pár profi irta hogy tökéjének kis százalékával játszadozik a többi hosszabb távon megy...
mármint pár % al lehet el kezdek majd játszani hogy meglegyen a mámor a kaszino filing.. de a nagyát meghagyom hagy mennyen tovább :))
Törölt felhasználó 2007. 06. 17. 13:37
Előzmény: #9409  Törölt felhasználó
#9411
Nem érted, senki nem mondta, hogy kötelező felvenni hitelt. Csak, hogyha kevesled a biztos nyerőt... Kispapírnál nincs semmi választási lehetőséged, vagy nyersz vagy vesztesz egy emlékezeteset.
Törölt felhasználó 2007. 06. 17. 13:34
Előzmény: #9408  Törölt felhasználó
#9410
biztos hogy minden napra számitanak kamatot.. azért a bank se ingyé adja 1 napra se.. ;-) kezelési dij egyébb van rajta? ezek is lehetnek..
Törölt felhasználó 2007. 06. 17. 13:31
Előzmény: #9408  Törölt felhasználó
#9409
A Tözsde -pszihologiába van benne hogy ilyen lombard hitelt nem szabad felvenni mert fél lábbal már a hitel csapdába vagy ha felveszed.. föleg ne kezdök vegyék fel.. nagyon profiknak ajánlják .. akik már évek évtizedek ota tözsdéznek.. és akkor is jobb a jelzálog alapu hitel...
ugye a tökéd 4-5 szörösét megkaphatod ilyen hitelböl.. ha esik otp 4-5 ször jobban megérzed.. ha nö 4-5 ször jobban keresel.. hát igen.. plusz erre rájön a kamat éves szinten nem kevés a 20 % ék.. 4-5 szörös pénzre... számold ki micsoda összeg.. micsoda adosság csapda.. jo persze nyerhetsz is.. ha bejön.. vagy pár napra kell felvenni? :) hát igen.. vagy bejön vagy nem.. de ez már a kaszino filing stilus már megint.. :P
Törölt felhasználó 2007. 06. 17. 13:11
Előzmény: #9406  Törölt felhasználó
#9408
Értem, tehát befektetési hitel.
Nézd, ha pl reggel veszel, OTP-t, és a nap végére sikerül 1%ot elcsípned, akkor megéri, mert a 19% egy évre van. :)
1milliónál a hozam cca. 50.000 Ft
Nem tudom egy napon belül számolnak-e kamatot. Én kipróbáltam a FOTEX-el egy napon belüli akcióra, (sajnos gyorsan ki kellet vennem a pánzemet, mert épp zuhanóba indult a papír), nem láttam az elszámolásban kamattételt.
Törölt felhasználó 2007. 06. 17. 13:10
#9407
Nagyon aranyosak vagytok ,hogy próbáltok tanácsokat adni - de ha kérhetném, ne túl sok szakzsargonnal tegyétek, mert ugye abszolut KEZDŐ vagyok :)))
Egyébiránt a tőkeáttétes talán a legrizikósabb, nem?
Mi az a drawdown?
Törölt felhasználó 2007. 06. 17. 13:01
Előzmény: #9405  Törölt felhasználó
#9406
drawdown...
Törölt felhasználó 2007. 06. 17. 12:52
Előzmény: #9404  Törölt felhasználó
#9405
ugyanakkor növelheted igy van a nyereséged a hitellel a blue chipeknél.. de a veszteséged is ugyanugy megnöhet...
Törölt felhasználó 2007. 06. 17. 12:48
Előzmény: #9403  Törölt felhasználó
#9404
mivel a részvényre utalt hitel kamata olyan 20 % körül van..! ;-) akkor már inkább házamra vennék fel hitelt ott a thm csak 8-9 % ék.. de azt se teszem..
Törölt felhasználó 2007. 06. 17. 12:47
Előzmény: #9402  Törölt felhasználó
#9403
a töke áttétel a lombard hitel.. nem? na az még egy rizikos dolog szerintem... dd t azt én se tudom..
Törölt felhasználó 2007. 06. 17. 12:30
Előzmény: #9401  Törölt felhasználó
#9402
Bocsánat, kifejtenéd mi az a dd, és a szolíd tőkeáttétel?
Törölt felhasználó 2007. 06. 17. 12:12
Előzmény: #9400  Törölt felhasználó
#9401
Izommen... Ne tanitsd a srácot téves dolgokra. A blue-nál a viszonylagos biztonság miatt szolid tőkeáttétellel nővelheti a nyereséget. Itt használhatsz dd vizsgálatot a belépési szinteknél.

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek