Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 06. 17. 12:07
Előzmény: #9399  Törölt felhasználó
#9400
igen a blue chipek... sokkalta biztonságosabbak.. ! csak nekem kevés volt az ott elérhetö haszon mennyisége.. és más jo sztorit jo lehetöséget nemláttam itt a magyar piacon csak a genesist....
én most kockáztatok :)) de hosszu távon mintha nem is tünne kockázatosnak.... csak rövid távon volt mindig baromira kockázatos ez a papir.... igy vissza tekintve.. bár ki tudja mit hoz a jövö ugye :) mindent egybe vetve ez a 40 % os korrekcio nem probléma szerintem.. ( persze az akinek a tetön van a bekerülési ára) de nézzétek vissza az elmult 1 hétbe 70 % ot emelkedett most visszesett 40 et... majd megy ujra 70 et :) egyszer majd.. lehet nem is olyan sokára.. de abba is biztos vagyok hogy legközelebb nem áll meg a papir 2750 nél... azt tul fogja vinni.. onnan persze megint korrekciozni fog....ne várja senki hogy nem fog.. fog.. mindig korrekciozott a papir..
Törölt felhasználó 2007. 06. 17. 11:51
Előzmény: #9398  Törölt felhasználó
#9399
Tiszteletem!

Beach:
Valóban, az ember a tözsdére a haszon reményében megy, sőt, a kockázatosabbat vállalja a nagyobb hozam reményében, a állampapírok biztonságos, alacsony nyereségességével szemben.
A részvények között vannak is vannak biztonságosabb papirok, amik igaz alacsonyabb hozammal jönnek, ilyenek az OTP, MOL, Richter, stb, és vannak a kezdő, vagy kissebb cégek, mint a Genesis, mert nem látjuk, csak sejthetjük a végkimenetelüket. A kockázat miatt nagyobb nyereség is várható, de benne van a bukás lehetésége is. Ez is kétségtelen.
A napokban, olvastam, hogy mint kezdőnek azt javasplták neked kezd a tanulást biztonságosabb papírral. Hacsak nem vagy kötélidegzetű, és nagyon bátor. :)
Én hiszek a Genesis story sikerében, de mégis azt javaslom, ha a megtakarított pénzedet viszed vásárra gondold át jól.
Lehet valóban a blue chipekkel kellene tanuénod.
Törölt felhasználó 2007. 06. 17. 11:10
#9398
Köszi a megnyugtató gondolataidat.
A Deutsch.B-al kapcs-ban az nekem a bajom, hogy 2007.01,01-n nem volt feltüntetve a többiek között, mint 10% körüli tulaj, akkor miből adta el májusban a rv-eit és maradt még mindig 4.44%-ban tulajdonos? Egyszerűen csak szeretném ,ha tisztább lenne egy kicsit a kép.
Nekem tényleg gőzöm nem volt erről a cégről sem, meg a tőzsdéről sem igazán. De érdekel és szertnék beletanulni.Ekkora nyd. mellé nem ártana....:))
Koit meg kérdezném, hogy az emberek vajon minek van a tőzsdén, ha nem a pénzért?
Törölt felhasználó 2007. 06. 17. 10:37
Előzmény: #9396  Törölt felhasználó
#9397
régebben az volt itt a riadalom emlékszem hogy mi lesz ha nem kap támogatást a genesis .. hogy minden összeomlik... most meg kap.... kijött erre még jobban félnek az emberek.. én ezt nem értem.. bár a forum sajátossága hogy.. a félelem uralja néha a sziveket.. utána meg rájönnek milyen jo a genesis mámor :))
Törölt felhasználó 2007. 06. 17. 10:23
Előzmény: #9393  Törölt felhasználó
#9396
a büntetés témát már megbeszéltük... régebben.. jaj lenne rényiéknek ha ... :))
tulajdonosi struktura.. szerintem semmi különös nincs benne.. egy uj tulaj jött a képbe Deuche balaton helyére.. ennyi... ja és! lehet hogy még a deusche balatonnak van része.. csak! 5 % alatt.. és ezt már nem kell feltüntetni.. ennyi.. hogy a fötulajnak csökkent egy kis százalékja 3 % ék.. az szerintem nem jelent semmit.. mert!
deusche balaton töszdén adta el anno a 4,4 % át.. mondták! Ez az uj tulaj.. most hirtelen nem ugrik be a neve.. nagyon valoszinü hogy nem a tözsdén vette meg a pakkját.. tölünk.. hanem az anyacég adta el neki azt a pakkot...neki.. (vagy még a fenmarado részböl is kaphatott pakkot.. amit a deusche balaton birtokol) nagytulajok kezébe tehát megnyugtatoan nagy hányad van... nagyon nem valoszinü hogy ki akarnak magukkal cseszni.. hogy ne érjen semmit a részvényük..! ök is hosszu távon játszanak! és már állami támogatás is van spanyolba! nem hiszem hogy a több millio euros támogatást hagynák a kutba veszni.. hisz oriási munka van benne hogy elnyerték.... és az is nagyon valoszinü hogy magyarba is kap támogatást mert a példa adott ... spanyolok adtak jonak tünik a beruházás akkor hülye lesz a magyar állam nem adni? vagy hülyek a spanyolok? nem hinném.. most is azért késik sajnos az eredmény mert átalakitás van a kormányba és miniszter nem tudja még aláirni a papirokat... ha nem kapna támogatást akkor már kijöhetne a hir... de nem jön mert fog kapni.. de kész aranybánya hosszu távon ez a cég ha " csak " spanyolba is épül gyár.. 1,5 év 2 év és termel! :) spanyol napelemet kell minden házra szerelni spanyolországba ez a törvény.. stb.. innentöl kezdve nem tudom miröl beszélünk.... meg a cég stratégiájába van hogy más országokba is fog probálkozni 1-2 gyárnál nem akarnak megálni.. ha spanyolnál kaphattak támogatást máshol is kaphatnak.. nagy esélyel. és a megtérülési ideje egy ilyen beruházásnak elég jo... ez se egy utolso szempont....
Törölt felhasználó 2007. 06. 17. 10:22
#9395
És hát még olvastam az MTI_s közleményben, hg a tőzsdei hangulatok mindenütt túlfűtöttek és ennek csak esés lesz a vége. No ehhez nem kell profnak lenni,...ez a dolgok természete (errenézve vannak jó tapasztalataink)
No és még vmi:A Genes.Inv. honlapján a "pénzügy"-re klikkelve üres lap fogadott. Egyszerűen semmi infó....Jobban örültem volna, ha nem így van.
Mindezekkel a kétségekkel együtt a most kis szőrös kukacból úgy érzem, lesz még szép pillangó - csak nehogy elröppenjen!!!
Kérlek benneteket, hogy ha vki úgy gondolja, hogy tudna a kérdéseimmel kapcs-ban (mégha kicsit bugyuták is )segíteni, írjon, mert azért elég nagy zűrzavar van a kezdős fejemben.
Köszi előre is. Szép napot mára - holnapra meg méginkább!!!!!
Törölt felhasználó 2007. 06. 17. 10:13
Előzmény: #9393  Törölt felhasználó
#9394
te a sok pénz miatt, ugrotál bele!

ugy gondoltad na majd most megmutatod hogy nem fogsz te itt gyurcsánynak szenvedni majd te ezek után gazdag leszel és a szomszédpk is a csodádra fognak járni!:)
Törölt felhasználó 2007. 06. 17. 10:09
#9393
Genes. Inv. F Ltd. 66.91%
Acqisiton Pro Ltd 10.58%
Clearstream Banking 7.36%
Na és akkor hol volt a Detsche B.? ha májusban meg a 10%-ából tudott eladni???
Elég fura a tulajdonosi struktura is, miszerint:
Belföldi Int.ézm. 1.54%
Külf. Intézm 97.35%
Belf. magánszem. 0.22%
Munkavállalók, vezetők 0.68%
Saját tulajdon: 0.11%
Ennyi saját tulajdonnal lehet komolyan ekkora nemzetközi projektet indítani? ( Akkor ennek én is nekiveselkedek az 55e-es nyugdíjammal.....:)))
Az altern. energiákkalkapcs-ban meg az az érzésem, hogy jobban preferálják az olcsóbb szélenergiat. Térképznek is itthon szélcsatorna ügyben egy ideje. A magy. korm. szerintetek a rétsági gyár mellett tákolna még egy másik napelemeset is? Ha pl. Szingapúrban épül majd.....?
MÁS:Asszem a Trendlines elemzésében(2007.05.22-ig ) 1250-es áron buzdít még vételre, azzal a kitétellel,hg a "megnövekedett kockázati tényezőkkel legyünk tisztában..." No, ekkor még sehol sem volt a 2800-as jegyzés. Remélem, ezt a zárat hozzáértő szakemberek hozták össze, nem akármi alapján, de azért mások szerint néhány héttel korábban még az 1250is megfontolandó lett volna???Itt vmi nem kerek. Vajion melyik "szakértő" gárdának kéne most vmi közmunkán szorgoskodnia?
De tényleg! Mi van, ha ezt a 2800-at valóban vmi buggyant fejek hozták össze? ( Szándékosságot fel sem merek tételezni....Vagy ez is belefér a pakliba? Büntetlenül ???)

Törölt felhasználó 2007. 06. 17. 09:45
#9392
Sziasztok!
Abszolut új,tapasztalatlan tőzsdés létemre, máris a legrázósabb rally közepén próbálok "hozzáérteni"...
Szimpatikus lett nekem a Geni, mert altern. energia,környbarát projekt, meg némi "megérzés" talán,hogy lehet benne fantázia...Fejest ugrottam bele 2000 felett kicsivel.
Két nap alatt megjártam vele a mennyországot és a poklot is(jó bemelegítés volt nekem!) és próbáltam némi infót is gyűjteni-amit talán előbb kellett volna.
Mivel Ti sokkal tapasztaltabbak vagytok,talán tudnátok kicsit segíteni és néhány dolgot világosabban látni. Ezért írok.
Bostonnak köszi a klassz összefoglalót,de időrendbeni kérdések merültek fel bennem. "...2éve No-ban...strat. terv>20%-os arányú megújuló enrgiákra..." Tehát 2 éve lovagolhatták meg a jó kapcs-kat a németekkel. OK.
Gondolomén, hogy itt lett részvényes a Deutsche Balaton /gőzöm sincs, hogy kik ezek/Annyit tudok, hg 2007.05.09-n fele rv-t eladták , ami kb. a részesedésük fele. MIÉRT?
Továbbá: találtam a Cég honlapján egy táblázatot, miszerint az 5%-nál nagyobb tulajok:2007. jan 01-n:
(Folyt. köv.)

Törölt felhasználó 2007. 06. 17. 09:00
Előzmény: #9389  Nemmondodhogy
#9391
Gazdagodó, ne rontsd itt a légkört! Sokak nagy megelégedésére kiebrudaltak innen te meg visszapofátlakodsz álnéven. Pápá
Törölt felhasználó 2007. 06. 17. 08:14
Előzmény: #9389  Nemmondodhogy
#9390
Gazdi... Pontosabban, itt már a Miniszterelnők úr sem tud segíteni? :-)
Nemmondodhogy 2007. 06. 17. 08:03
#9389
Gyurcsányék miatt esik a genesis!
Törölt felhasználó 2007. 06. 17. 01:26
Előzmény: #9372  Törölt felhasználó
#9388


Szerintem meg hagyjuk a hülye párhuzamokat, nem szeretnék hétfőn Mohácsi vész (1526 Ft), kedden Tatár járás (1241 F), szerdán meg Honfoglalás (896 Ft) emléknapot látni a Genesis részvény záró árában visszatükröződni!!!

Persze valószínűleg én is nagyon el tudnék érzékenyülni ezektől...

Nézzünk mostmár a jövő felé! 2800, meg ilyenek...
Törölt felhasználó 2007. 06. 16. 23:41
Előzmény: #9386  Törölt felhasználó
#9387
ehez a genesis szövetséghez én is csatlakoznék ! :)) ha lehet :P
hát igen.. jobban viseli az ember ha pluszba van.. de ne keseredjen az se aki negativba..
már millioszor leirtam..
én is megjártam anno a poklot a genesisel.. volt hogy 1 mft os bukoba voltam! de visszajött nem is olyan sokára! söt mára már olyan szép a genesises élet hogy +30 % ba vagyok.. csak várni kell .(otp vel egy év alatt lennék itt ahol vagyok).. ennyi.. innen fordulni fog.. de ha még megy kicsit le az se érdekel.. hamarosan tippem szerint emelkedni fog.. 2 nap minuszos nap után.. esetleg még egy nap minusz jöhet .. de nem valoszinü.. ezért veszek hétfön ujra.. (még egy kis lovém van )
Törölt felhasználó 2007. 06. 16. 23:03
Előzmény: #9385  Törölt felhasználó
#9386
Okos beszéd, attiati! :)

Jól mondja BB, pihenjetek, azt próbálom én is! :)

Kellemes hétvégét a szövetségeseknek, az azonkívülieknek, és a hitetleneknek is! :)
Mert ha valaki nem ért velem egyet, a más véleményével együtt tisztelnem kell, még akkoris, ha azt mondom rá, te egy akkora nagy barom vagy! :)
Szóval, megkérlek benneteket, ha az indulat elragadna, és valakit lehurrogok, lebolondozok, azért hát elnézést előre is! :)
Törölt felhasználó 2007. 06. 16. 22:16
Előzmény: #9382  Törölt felhasználó
#9385
türelem attól lesz, hyog az ember sokat tapasztal, és bízik a tudásában, illetve a "korábban már átéltem hasonló helyzetet" érzésében. Tőzsdepszichó írja ezt, nem a saját véleményem, de azonosulok vele :D

De a türelemhez a legjobb lökést az adja, ha pozitívban van az ember :)
Törölt felhasználó 2007. 06. 16. 22:06
Előzmény: #9372  Törölt felhasználó
#9384
BigBroker24!

Ez szep volt.

Oszinte tisztelod:

Törölt felhasználó 2007. 06. 16. 21:55
Előzmény: #9382  Törölt felhasználó
#9383
Törölt felhasználó 2007. 06. 16. 20:08
Előzmény: #9380  Törölt felhasználó
#9382
ez donáld kacsa mentalitás.. :)) mindenkinek javaslom hogy olvassa el a tözsdepszihologia nevü könyvet..
árfolyamok csucsát és alját szinte majdnem lehetetlen megtalálni.. az erre szánt idö tejjesen elfecsérelt energia...... legfeljebb a brokereket bankokat gazdagitjátok a sok jutalékért... én is igy kezdtem.. de rájöttem igy semmit se keresek.. türelem ez a kulcsszo.. igy már van szép hasznom :))
Törölt felhasználó 2007. 06. 16. 20:05
Előzmény: #9379  Törölt felhasználó
#9381
Senki saját helyzetén nem tud javítani, amig a másik helyzetén közben nem ront. Közgazdasági alapszabály... Tehát a tőzsde valakinek jó és valakinek rossz. Hiába rendelkezik valaki nagy tapasztalattal, nem biztos, hogy az keresi belőle a legnagyobb pénzeket. Tudjátok mennyi tudatlan lett milliomos a tőzsdéken világszerte? És tudjátok mennyi profi szállt el benne? Nos, jol mondják, hogy a tőzsdéhez kell egy nagy adag szerencse, de inkább azt mondom, hogy a tapasztalat a legfontosabb! Genesis-re én pozitívan voksolok. Részemről ennyi mára a hozzáfüznivalóm...

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek