Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 06. 16. 11:36
#9360
Az árfolyam vajon beárazta már a hír késést? Szerintem nem......
Törölt felhasználó 2007. 06. 16. 11:26
Előzmény: #9353  Monster
#9359
Monster: kösz az infót, végülis elképzelhető, de elsőre nagy számnak tűnik. Lehet, hogy 1-2 tőkeerős magánszemély is lát benne fantáziát...

gudakes: az én kérdéseimet, aggodalmaimat ne vedd befektetőszámba :D... ismerkedem a spekulánsok életével :DDDD

ilyenkor hétvégén egész követhető még a fórum
Törölt felhasználó 2007. 06. 16. 11:21
Előzmény: #9357  Törölt felhasználó
#9358
Mikor Kolombusz hazaért fikázta mindenki, hogy nem nagy dolog, ezt bárki megcsinálja.
Aztán Kristofunk kért egy tojást mondván, valaki állítsa már meg a végén! Persze minenki lapított.
Ő fogott egy kanalat, beütötte és máris megált.
Erre megin hőzöngtek, hogy ja, így meg lehet csinálni, könnyű, meg ilyenek.
Erre Kolombusz szót kért, hogy igen ám, de elötte senki nem csinálta meg.....

Csak eszembe jut a fikázókról. :)
Törölt felhasználó 2007. 06. 16. 11:10
Előzmény: #9354  Törölt felhasználó
#9357
Kolombusz tojása...

Meg lehet csinálni, lehet okosnak lenni, de miért nem te csinálod meg?
Fikáztok itt mindent, de ha a siker megjön, ti akkor is találtok kifogást.
És azt gondolom itt sok a rosszakaratú ember akik alig várják, a cég befuccsolását, vagy, hogy kiderüljön mekkora csalás van mögötte. csak azért, hogy elmondhassák mennyire okosak, és milyen jól látták a bekövetkezőt.
Nem gondoljátok, esetleg tényleg egy egészséges korrekció van a 2000-es szintre, ami most a papír reális ára, mivel nincs hír a további támogatásokról. Azért azt el kell ismerni, ekkora zuhanás ellenére az 500 Ft-os névérték 4-szeresét éri a papír, és itt megtorpant szépen.
Szánalmasak vagytok ezzel a hozzáálással!

Törölt felhasználó 2007. 06. 16. 11:09
Előzmény: #9355  Törölt felhasználó
#9356
várjatok... gazdagodot kitiltották? :) most veszem csak észre.. szegényke :P
mindig rosszalkodott ;-)
Törölt felhasználó 2007. 06. 16. 10:57
Előzmény: #9354  Törölt felhasználó
#9355
Genesis jó lesz , nyugi....gyomrozos papír, de az alapgondolat miatt szerintem sikerre van itélve.

Ez belso info, pletyka: 2 éve Németországban, hoztak egy stratégiai tervet kormányzati szinten, ami 2020-ra a felhasznált energianak, 20 %osan a megujuló energiából kell származnia. Szélenergia, napenergia elsosörban. Ez volt a kiindulopont, hogy lehet ott kapizsgálni vmit. Már akkor elkezdtek Rényiék mozgolodni, hogy mit is jelent ez pontosan.

Erős Német kapcsolatokkal rendelkeznek, ezt próbálták anno meglovagolni. Vhogy belépett a spanyol vonal, amit nem tudok hogy hogyan,de ahogy látjuk ez mneggyorsította a folyamatokat.

Véleményem: kitaláltak vmit, egy tokeerős csapat mogéjuk állt, elkezdték a projektet.

Megpróbálnak bevonni minden lehetséges állami támogatást és kedvezményt, ami törvényekben garantál a spanyol ás magyar kormány.,ha sikeres és korrekt pályázatot adnak be.
4 oldalról várnak zsét rovidtávon, 3 állami forrás és tokeemelés: ebből az egyik befolyt.

Itt tartunk most. Szerintem nem kamu, szép story lesz, csak gyozzuk kiulni.
Törölt felhasználó 2007. 06. 16. 10:41
#9354
Mi ezt nemtudnánk összehozni?

Szerzünk, csinálunk vmi 0értékü Buxos céget stratégiátváltunk vmi jol hangzora ne napelemre hanem vmi más divatosra, aztán elkezdjük eladni a rveekt amit azonnal meg is veszünk csak drágábban. Közbe nyitunk topicot ittott, irunk be, hogy mennyire megy és kiadunk anyagokat, hogy mekkora jövő van benne....
spekik elöbb utobb rámozdulnak utána a kisbüfik innen meg már trükközni se kell cask adni a rveket a +5%tol bedühödött kisbüfiknek.....

És máris dusgazdagok vagyunk....
Monster 2007. 06. 16. 10:32
Előzmény: #9351  Törölt felhasználó
#9353
attiati:
1. Miért ne lehetne? ha mondjuk 200 kisbüfi vett csak, akkor átlag fejenként 5milláért, már meg is van a milliárd, ha 500 vett, akkor meg már csak 2 milla kellett egynek, márpedig itt a portfolion is vannak jópáran, akik ennél jóval nagyobb összeggel vannak a piacon (saját bevallásuk szerint, de 2 millát még én is be tudnék tolni, pedig nem vagyok valami nagy burzsuj). Az intézmények nem vették, mert azok nem arról híresek, hogy speki papírokkal tömik ki magukat egy ilyen felrántásban. A humet, vagy a csepel ralliban szerinted mennyi intézmény vesz részt?:)
A külföldi intézményi, aki bent van a buliban nagyrészt ismert az 5% feletti tulajok ismertsége folytán, és valszeg a maradékot sem a piacról szedték össze azok, akiknél van.

2. Tőkeemeléssel akkor fog jelentősen nőni a közkézhányad, ha a kisbüfik, illetve az egyéb intézmények (tehát nem a főtulajok) nagy pénzzel részt vesznek benne, a főtulajok meg csak kisebbel. Ez nem tűnik túl valószínűnek, úgyhogy sztem a közkézhányad csökkenni fog tőkeemelés után (a közkézen lévő darabszám persze növekedni fog).
Törölt felhasználó 2007. 06. 16. 10:20
Előzmény: #9351  Törölt felhasználó
#9352
csötök!
kicsikét bele olvastam hagy szadozzam magam :)) hát van itt minden.. sok sok ötletelés rémkép ábrázolás.. van pár jozan gondolkodásu is.. na mindegy a forum már csak ilyen mindenki azt szür le a dolgokbol amit akar :) emlékszem mikor 1375 röl leesett 1000 ft ra akkor volt ilyen a hangulat .. a forumon.. és milyen jo lett volna ha akkor jol bevásárlok :S már most nem csak ennyi hasznom lenne.. na mindegy tulságosan adtam a forumozok véleményére sajnos...
mikor 1575 re bevásároltam azért tetttem mert akkor is pesszimista volt a forum.. utolso fázis.. ( tözsde - pszihologia szerint)
ekkor érdemes vásárolni..
na most is hasonlo lehetöséget látok...
hétfön regggel megyek a bankba van még egy kis zsozsom kiveszem és belenyomom még reggel genesisbe :)))
Ez az 1956 os ár elég nyomott ahoz hogy érdemes legyen feltankolni.. ezt is teszem. :)) Na jo csak gondoltam hátha érdekel valakit.. na jo hétvégét nektek! sziasztok!
Törölt felhasználó 2007. 06. 16. 08:57
Előzmény: #9350  Törölt felhasználó
#9351
nem értek pár dolgot:
1. hogy lehet, hogy belföldi magánszemélyeknek kb 0,8-1,2 Mrd forintjuk volt beszállni 5 hónap alatt, míg hazai intézményi befektetők 30-50 milliót szántak rá. Egy céget nem a kisbüfik kedvéért vezetnek be tőzsdére. (jó persze külföldi intézményi tőke képviselteti magát rendesen, de a hazaiak átaludták????)

2. ugye a tőkeemeléssel jelentősen nőni fog a közkézhányad? (vagy ha maga jegyzi le akkor nem? ha egyáltalán lehet olyan)

köszi a helyreigazítást előre is
Törölt felhasználó 2007. 06. 16. 08:43
Előzmény: #9348  Krumenaker
#9350
Krumenaker: ebből annyi következtetést le lehet vonni, hogy ha egy brókercégnek, banknak abszolút nem volt még kötése a papírra, akkor neki magának sincs egy darab sem belőle ugye? vagy elképzelhető valami kivétel?
Törölt felhasználó 2007. 06. 16. 06:05
Előzmény: #9337  Törölt felhasználó
#9349
Erre annyit írnék hogy én sem hiszem a panamát, mert itt nemcsak a magyar mutyiország hanem az EU , spanyolország is érintett.
Szóval az egész slepp mehetne a börtönbe gazdasági bűnycselekményért, vagy el a világ túlfelére menekülhetne....
és amúgy sincs esélye a tulajnak kidobálni a 90%-nyi papírját sehogyan sem.

Más kérdés, hogy esetleg becsődölhet maga a projekt, de szerintem azon ők többet buknának, mert az hogy most, akár többszörös áron ráöntögettek néhány százalék papírt a kicsikre, nem olyan léptékű mint az ő befektetésük az egész buliban.
Krumenaker 2007. 06. 16. 05:53
Előzmény: #9281  Törölt felhasználó
#9348
Attiati:
az MMTS-rendszerben lehet látni, hogy melyik brókercég mikor, milyen darabszámra melyik másik brókercéggel (vagy saját magával) kötött. Azt, hogy a brókercég kinek a megbízását (magánszemély, intézmény stb) teljesítette, nem lehet látni.
Törölt felhasználó 2007. 06. 16. 05:42
Előzmény: #9346  Törölt felhasználó
#9347
Hát, az tény hogy a komplett projektre nincs pénze, gondolom azért kell neki állami támogatás mindenhonnan, meg tőkeemelés új tulajjal...de ettől mág a szűndék lehet komoly.
Törölt felhasználó 2007. 06. 16. 03:07
Előzmény: #9345  Törölt felhasználó
#9346
magyarázat rengeteg lehet.
vagy csak átcsoportosít, vagy valóban elad.
ha elad, eladhat, mert valóban olyan jótékony, mint amilyennek mutatja magát. szórj a apénzt a nép közé.
vagy pl elad mert kell neki a pénz.

Szummam szummárum, számomra a legvalószínűbb szcenárió, hogy a Genesisnek egyszerűen nincs több pénze erre a projektre, és 2800-on a többieket akarja beültetni. egyelőre csak így áll össze a kép.
Törölt felhasználó 2007. 06. 16. 03:02
Előzmény: #9344  Törölt felhasználó
#9345
laurion, ezekhez nem értek, ezért kérdezgetem. Mindenesetre elég furán hangzik, de hátha van magyarázat. Meg kéne kérdezni Rényi urat...

2 hét múlva sokkal többet fogunk tudni szerintem...

na jó éjszakát!
Törölt felhasználó 2007. 06. 16. 02:56
Előzmény: #9342  Törölt felhasználó
#9344
Mercurius, egy stratégiai befektetőnek változik (csökken) negyedévente a részesedése? ráadásul alacsonyabb árfolyamok mellett, mint ahol ismét jegyezni óhajt? kabaré

Törölt felhasználó 2007. 06. 16. 02:53
Előzmény: #9341  Törölt felhasználó
#9343
Az Aquisition Pro Ltd adott el 9000 db-ot lassan egy hónapja abból a vez tiszt-k növekménye. AP Ltd = Rényi
Törölt felhasználó 2007. 06. 16. 02:50
Előzmény: #9338  Törölt felhasználó
#9342
Egyébként technikai alapon nézve a napis chartot, az indikátorok még csak most kezdenek visszamászni az extrém tartományból, illetve mind a 0 szint felett van jóval. A CCI még meg sem érintette a +100-as szintet. A bollinger közepe még baromi messze van, a mozgóátlagok felett az árfolyam... ráadásul ugyanezt a storyt játszotta el két hete is, aztán a nagy emelkedés még utánna jött... csak az a különbség, hogy most minden nagyobb léptékben történik.

Szóval szerintem ebből még bármi lehet...
Törölt felhasználó 2007. 06. 16. 02:42
Előzmény: #9339  Törölt felhasználó
#9341
laurion, de akkor mitől lett több, ha egymás közt csereberélték a vezető tisztségviselőknek nevezett kategórián belül...

Azt lehet tudni hogy a változások mikor zajlottak le az időszakon belül (jan 1 óta). Főleg a közkéz növekedésre gondolok.

Amúgy meg van akinek az a baja hogy nőtt a közkéz, van akinek meg az, hogy nagyon alacsony. Akkor most helló mi van? Az a gubanc, ha tegnap nőtt meg a közkézhányad, és nem 2 hete?

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek