Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 06. 16. 02:16
Előzmény: #9339  Törölt felhasználó
#9340
azt árulja el nekem valaki, hogy a Genesis Investment Fund Ltd. stratégiai befektetőnek tekinthető-e ebben a játszmában?
Törölt felhasználó 2007. 06. 16. 02:15
Előzmény: #9338  Törölt felhasználó
#9339
Mercurius, a vezető tisztviselőknek történetesen ismert körülmények között nőtt a pakkja, ez nem új infó. (Lényegében az egyik vezető tisztségviselő kínálta meg vele a másikat)
Törölt felhasználó 2007. 06. 16. 02:08
Előzmény: #9335  Törölt felhasználó
#9338
Azért elmondanám, volt olyan ismerősöm aki 3-4x vett és adott el teljes genesis pakkot az elmúlt 10 napban... A fórumot figyelmessen követve hetek óta, elég sok ilyen ember van itt aki ugyaezt megtette...

Deutshe Balaton AG az első pakkját tőzsdén kívül adta el ha jól emlékszem (vevő ismeretlen?). Lehetett a vevő magánszemély? A 2. pakkjáról nincs hírünk, ugye?

Amúgy a vezető tisztségviselőknek nött a pakkja a közlemény szerint. Ez is valami.
Törölt felhasználó 2007. 06. 16. 02:03
Előzmény: #9331  Törölt felhasználó
#9337
Miért, végülis az ECONET-nél mit csináltak??? Egy 0 fogalmú és értékű veszteséges papírból csináltak egy BUX indexes papírt 1-2 hónap alatt, és annak is jól felverték az árát közben, na persze az kismiska volt ehhez képest...

Viszont mivel nem vagyok közgazdász, meg hozzáértő, elmagyaráznátok Nekem hogy tudna gyár nélkül jól kiszállni a buliból a 90,8%-ot birtokló intézményi és nagy tulajdonosok??? Ráöntenék az összeset a maradék magánszemélyre? Mennyit esne a papír? Névérték alá? 100% közkézhányadig mennének? Vagy zsebre raknák az állami támogatásokat, és elmennének Kolumbiába?
A cég veszteséges ugye? Nem a részvény ár és a profit felhajtásában érdekeltek 90,8%-os részesedéssel? Azt pedig csak termeléssel lehet elérni.
Persze itt van a kibocsájtás, ami ha meglenne a túl jegyzés, a részvény szám +50%-t adná. Ennek az értékét is zsebre tudnák rakni elvileg? Hogy működik ez az egész. Sosem értettem ezeket az összeesküvés elméleteket.

Aki ért hozzá, vagy ilyeneket talál ki, igazán elmondhatná technikailag ezt hogyan lehet megvalósítani...

Én természetessen hiszek a gyárépítésben és a termelésben, nomeg a storyban.De azt azért nem gondolom, hogy 3 évig ülnék folyamatossan a papírban...
Törölt felhasználó 2007. 06. 16. 01:52
Előzmény: #9335  Törölt felhasználó
#9336
Pillanatnyilag én is kaszinónak tartom a papírt: vagy bankot robbantasz vele, vagy otthagyod a gatyád :)
De ismételten felhívnám az éves beszámoló/mérleg/eredmény szelektív értelmezésének torzító hatására. Ti. nem 0 volt a bevétel.
Törölt felhasználó 2007. 06. 16. 01:39
Előzmény: #9332  Törölt felhasználó
#9335
A Genesis összesített forgalma az elmúlt 13 kereskedési napon 2.761.430 db részvény, ami a közkézhányad kb 3-4-szerese annak optimista becslése esetén is (kb 800.000 db - DBAG-t is odaszámítva, feltételezve tehát, hogy a pakk további része is eladó volt).

A későbbi kimeneteltől függetlenül is megérne egy pszáf vizsgálatot, hogy hogyan bírt a közkéz 3,5-szer (esetleg 5-6-szor)megfordulni 13 nap alatt anélkül, hogy 5% feletti tulajdonos is beszállt volna az adok-kapokba...

Szerintem a válasz teljesen egyszerü. "Közkézhányadon" a kezedben van 90%. eladod magadnak drágábban. aztán ujra. aztán elkezdenek jönni a beszállok látva a rallyt mégfeljebb megy az árfolyam te persze újra 0pénzböl még pumpálsz rajta, aztán amikor elindul az örület elkezded adni a 90%od és dől a lé.

Mit is csinált ez a cég tavaly? -567misis vesztség? 0bevétel? Miközben egy olyan piacra akar betörni ahol nyüzsögnek a durván tőkeerős nagy pl német cégek és a termelés fele kínába van kihelyezve mer ocsó és már folyik az árverseny és ezcsak durvulni fog?
hát ez a genesis meg az én verzióm....
Törölt felhasználó 2007. 06. 16. 00:39
Előzmény: #9333  Törölt felhasználó
#9334
Lau: Teljesen igazad van, sumák munka megy itt.
Törölt felhasználó 2007. 06. 16. 00:36
Előzmény: #9331  Törölt felhasználó
#9333
"Szóval lesz közkéz, ami a bét forgalmához és a tőzsdei pumpáláshoz kell" Itt nem a jegyzésre gondolok, hanem a mostani tulajdonosi átrendeződésekből elvándorló részvényekre, amik később a tőzsde Blue Chip válását fogják eredményezni. Itt csak örülnek, ha forgatjuk és gazadgodunk a részvényekkel, mert később ez hozza majd a nagy pénzt. Ez olyan, mint a skk-ban az áldozat hozatal. Itt adnak egy-két százaléknak esélyt a gazdagodásra. Aki veszi a lapot, az veszi a lapot:)
Törölt felhasználó 2007. 06. 16. 00:31
Előzmény: #9330  Törölt felhasználó
#9332
A Genesis összesített forgalma az elmúlt 13 kereskedési napon 2.761.430 db részvény, ami a közkézhányad kb 3-4-szerese annak optimista becslése esetén is (kb 800.000 db - DBAG-t is odaszámítva, feltételezve tehát, hogy a pakk további része is eladó volt).

A későbbi kimeneteltől függetlenül is megérne egy pszáf vizsgálatot, hogy hogyan bírt a közkéz 3,5-szer (esetleg 5-6-szor)megfordulni 13 nap alatt anélkül, hogy 5% feletti tulajdonos is beszállt volna az adok-kapokba...
Törölt felhasználó 2007. 06. 16. 00:28
Előzmény: #9330  Törölt felhasználó
#9331
"A tőkeemelést a főtulajdonos Genesis Investment Fund garantálta. A 2800 Forintos ár belső elemzéseken alapult, igazolta a Small Cap decemberben készült elemzése is és a fő tulajdonos ezt a limitet szabta meg, hogy ezen az áron hajlandó hígulni és nem alacsonyabban. A mindenkori ár csak egy indikátor, a hosszútávon elérhető nyereséghez semmilyen köze nincs. Tessék megnézni a hasonló német szolarpaneleket gyártó cégek részvényértékét, P/E hányadosát és egyéb számait és ha azt megizlelték, megértik, hogy csak a hosszú távon gondolkodókra számitunk ( 2-3 év) . Azokba a cégekbe nem lehetett ilyen olcsón (2800 HUF) beszállni. Az IPO-k ára lényegesen magasabb volt. Szeretnénk egy igazi blue chipet a magyar piacon látni, a befektetők megelegedésére. A gyárak megépítéséhez a társaságnak friss tőkére van szüksége, hisz a befektetők egymás közti kereskedéséből a társaság egy fillérrel nem részesül. Ennek a tőkeemelésnek, többek között az is volt az értelme, hogy a kisbefektetők nagyobb mennyiségű papírhoz jussanak, mert attól, hogy másfél milliárdnyi forgalmat generálnak a tőzsdén úgy százezer papír ide-oda tologatásával főleg daytrade-ben nem lesz nagyobb a közkézhányad. A közkézhányad ezzel a jegyzéssel bővülhet és az a pénz amit az új részvényekért fizetnek a befektetők a társasághoz kerül. "

Nos, ha ezek után nem esett le a tantusz valakinek, akkor vessen magára! Mi volt a fintos ebben az irásban?
Small Cap decemberben készült elemzése is és a fő tulajdonos ezt a limitet szabta meg... Most, hogy 10Euronál van a részvény, hiteles lett az elemző cég! Ha legközelebb 40Eurot elemznek, akkor annyi lesz a részvény... Hogy miért?
"Szeretnénk egy igazi blue chipet a magyar piacon látni, a befektetők megelegedésére"
Mivel a forgalom megélénkült és van likviditása a részvénynek, így közeledhet az
" A " kategoria és a BUX kosár. Igy kész a BLUE CHIP!!! Mit jelent ez? Nemzetközi alapokkal lehet felhúzatni később a tőzsdén kerestül a nemzetközi Solar cégek árához, ami 70Euro. Közben jönnek a pályázati pénzek, támogatások a Genesis Investment Fund garantálta 2800 Forintos jegyzést... Szóval lesz közkéz, ami a bét forgalmához és a tőzsdei pumpáláshoz kell. Tulajdonképpen ez az áldozat kell a további emelkedéshez. Mi vagyunk a szenvedő nevető alanyai, akik benne fogunk ülni. Viszont a 2800-as jegyzés aranybánya lesz még így is a jegyzőknek.... Asszem veszek még magamnak egy 5K-t valahol az elkövetkező hetekben... Részemről No para. Jol gondolják sokan, hogy ellehetne huzni ekkora nyereséggel is a Genesisbe fektető csoportnak, de nem snecire hajktanak, hanem bálnát akarnak kifogni, amihez a kormányok még aszisztálnak is rendese. Az is lehet, hogy a kicsinyke politikusok is benne vannak. Ha az olaszoknál lennénk, név szerint mutogatnánk meg, hogy melyik politikus szüleménye lehet egy ilyen projekt.

Törölt felhasználó 2007. 06. 15. 23:36
Előzmény: #9325  Törölt felhasználó
#9330
Asszem ez akkor van, ha 8:30 előtt megnyitod a PETI-t valamennyi idővel, akkor még az előző napit is kirajzolja.
Törölt felhasználó 2007. 06. 15. 23:36
Előzmény: #9327  Törölt felhasználó
#9329
válaszolnátok plíz korábbi kérdéseimre?

Csak 1% tőke van geniben a haza intézményi befektetőktől?

"Egyébként tényleg lehet látni kereskedési rendszerben (MMTS), hogy ki adott és ki vett ma részvényt, meg hogy kinek milyen pakkja van?"
Törölt felhasználó 2007. 06. 15. 23:35
Előzmény: #9327  Törölt felhasználó
#9328
Az meglehet ...
Törölt felhasználó 2007. 06. 15. 23:34
Előzmény: #9326  Törölt felhasználó
#9327
Jobban belegondolva, lehet hogy még az előző nap hagyta nyitva...
Törölt felhasználó 2007. 06. 15. 23:32
Előzmény: #9325  Törölt felhasználó
#9326
Wacher!

A PETI akkor csinál ilyet ha 8,30 előtt nyitod meg.
Hozza az előző napit is ...
Törölt felhasználó 2007. 06. 15. 23:28
Előzmény: #9322  Törölt felhasználó
#9325
Mondjuk a PETI is mókás tud lenni (néha).
Tegnap (14-én) a kollégám tőlem 2 méterre, ugyanazt a verziójú PETI-t használva tök más adatokat látott, sőt két napot egyszerre: látta még a teljes 13-át, majd egy egyenes emelkedő vonalat és folytatódott a 14-ei adatokkal.

Én meg bizonygattam neki, hogy a reggeli nyitó 2500 környékén volt, ő meg bizonygatta, hogy aznap bizony 2057, ott látja a monitorán (zöld csík a PETI-ben) és hogyan mehetett fel 2700 fölé, ha egyszer 20% limit van. Há' mondom megnézem má' mit néz.... És tényleg :)

A kötéslistája meg vagy 2-3 órával le volt maradva. Amúgy a gép, óra, stb rendben volt.

Ha nem látom, nem hiszem. De láttam :)
Törölt felhasználó 2007. 06. 15. 23:11
#9324
Értem.Na én megyek erre rá kell pihenni.Majd remélem beszélünk még.
Jó éjszakát mindenkinek.
tisztelettel: Béla
Törölt felhasználó 2007. 06. 15. 23:09
Előzmény: #9322  Törölt felhasználó
#9323
NEm vagyok pedofil... :-)))

Az IEB-nél van minden számlánk.
De van Markersem real time.
Törölt felhasználó 2007. 06. 15. 23:07
#9322
Mercurius!
Miért nem használsz PETI-t??
szerintem tök jó
Törölt felhasználó 2007. 06. 15. 23:03
Előzmény: #9319  Törölt felhasználó
#9321
Jó lesz Bélám,hát persze.
Kiszálltak akik ki akartak.
Várjuk az emelkedést.
Jó éjt,sziasztok.

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek