Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 06. 01. 19:02
Előzmény: #4598  Törölt felhasználó
#4600
Most azért mert leírtam a véleményenm, s hogy mit gondolok azért engem ne likvidálj légyszi! Nem szóltam egy rossz szót se senkihez. Amúgy, hogy tudsz te ennyit írni? Jó lehetsz a csajoknál!:))
Törölt felhasználó 2007. 06. 01. 19:00
#4599
Légy üdvözölve a fórumban nyenyeC!

Köszi szépen a biztató szavakat!
Egyetértek Veled, pont ezt gondolom én is!
Itt most teljesen mindegy, hogy ki szolgál értelmes hozzászólással. Nem a befektető személye a fontos. Az általam belinkelt cikket más is betehette volna ide, de nem tette meg.
Az összefogás a fontos, egymás segítése - pontosan ilyen infókkal, cikkekkel, tényekel, srb.!!!
Nem a mellédumálás!
Ha az ember a tényekre összpontosít, akkor úgy sem tudják támadni, mivel a TÉNY az tény!
A fekete az fekete, a fehér az fehér!
Hiába mondja, pl. a Kis Pista, hogy a fehér szín az nem is fehér, próbálja cáfolni a magától látható, magától világosan értetődő dolgot, tényt!

Hiába erőlködik izomman a mellébeszélésre alapuló hozzászólásaival, a befektetők úgy is a tények, jövőbeli várakozások alapján döntenek majd!!!
Legalább is a többségük!
A többi meg azt kapja, amit megérdemel, az ő döntésük!

Nyugodtan írj be ide máskor is, várjuk az építő jellgű, értelmes, normális hozzászólásaidat!

Kellemes hétvégét!
Törölt felhasználó 2007. 06. 01. 18:59
Előzmény: #4573  DemonHill
#4598
"Engem egy idő után fáraszt a dolog...de vicces, hogy a pasik mennyire imádják szivatni egymást..."

Kanett! Miért jobb lenne ha csajokat szivatnánk??:)))))
Törölt felhasználó 2007. 06. 01. 18:54
Előzmény: #4596  Törölt felhasználó
#4597
14.54 -es beírasomat azért javaslom mindenkinek, mert a jövőhét az vízválasztó lesz. Jó hétvégét mindenkinek!
Törölt felhasználó 2007. 06. 01. 18:51
Előzmény: #4594  Törölt felhasználó
#4596
Big Broker: Nyugi nyugi ne pörgesd nagyon túl magad, mert árt a szépségednek:) Ülj a papírba egy hetet, és nézd meg mi lesz belőle. A jövőhéten pénteken kiderül, hogy aranyat tartasz a markodban, vagy k@kit...
Törölt felhasználó 2007. 06. 01. 18:46
#4595
Igaza van BigBroker24-nek, sajnos....
Akiktõl igazán lehetne tanulni azok már lassan szóra sem méltatják a fórumot, mert ami itt megy az már szörnyû.

Nem rég kezdtem (kb 1 éve) ezt az egészet, szóval szinte teljesen kezdõnek számítok.
Nem is az ilyekkel lenne a baj, meg nem is azzal hogy ki milyen idõs (én is nagyon fiatalnak számítok), hanem azzal, hogy hogy viselkednek itt egyesek.

Szerintem összetehetnénk a két kezünket,hogy lehetõsegünk lenne tanulni a BB-hez hasonlóktól és most függetlenül attól hogy ki mit gondol a Genesis-rõl. Sokaknak ugyanis ez az egyetlen hely, ahhol találkozni tud a vele hasonló érdeklõdési körõ emberekkel (pl nekem is), és annyira jó lenne ha nem tennénk ezt tönkre.

Nem lenne semmi baj azzal sem, hogy leírja Izom a véleményét, de miért kell minden 2. hozzászólásnak az övének lenni, ha se papírja se építõ jellegõ hozzászólása nincs.

Vannak olyan emberek, akik a valóságban nagyon el vannak nyomva és ehhez hasonló helyeken próbálnak érvényesülni. Még ezzel sincs gond. Nyissanak saját topikot és oda annyit írhatnak amennyit akarnak, akit érdekel az pedig elolvashatja. Persze gondolom ez nem felel meg....

Nem szoktam sokat írni a fórumba, de ezt most fontosnak tartottam. Nem szeretném, ha minden hozzáértõ lassan elszivárogna a fórumról, mert lennének azért olyanok, akik kíváncsiak a véleményükre és tanulni szeretnének belõle.

Jó 7végét mindenkinek.
Törölt felhasználó 2007. 06. 01. 18:46
#4594
Gudakes: Szívesen máskor is. :-)

gog123:
Barátom én is tudom természetesen, hogy nem mai hír, oda is írtam a dátumot, május 30. 23:59!!!!!!
Csak tudod kedves gog itt a fórumon nem csak Te és én vagyok, másokat is érdekelhet a hír! Ezért van a fórum, ha jól tudom, hogy másokkal is megosszunk ilyen infókat!
(Egyébként előfizetéses a cikk, abszolút nem biztos, hogy mindeki fizetett ezért a cikkért 500 Ft-ot)

A fórum ezért van, hiteles infók!

Ja, és, ha olvastad volna délutáni hozzászólásaimat, akkor rájöhettél volna, hogy én is tudok a Deutsche Balaton eladásairól, de ez már egy kibeszélt ügy, erről már leírtam a véleményem délután. jobb is, hogy kiszállnak.. (lásd lentebbi hozzászólásaimat)

Üdv. BB
Törölt felhasználó 2007. 06. 01. 18:40
Előzmény: #4591  Törölt felhasználó
#4593
BigBroker! Ez a hír már nem hír, nézd meg mikor jelent meg... Talán átaludtál két napot? Ez viszont friss infó:

link
Törölt felhasználó 2007. 06. 01. 18:34
Előzmény: #4590  Törölt felhasználó
#4592
Köszönjük BB24!
:)
Törölt felhasználó 2007. 06. 01. 18:24
#4591
A kis négyzetek helyén igaziból kötőjelek vannak, csak így sikerült bemásolni. nem ismeri fel a kötőjelet a rendszer.
Törölt felhasználó 2007. 06. 01. 18:21
#4590
link

2007.5.30 - 23:59


LIMITTEL DRÁGULT A PAPÍR

Tőkeemelés után indulhat a Genesis napelembiznisze

Húszszázalékos limittel emelkedett tegnap a Genesis árfolyama, miután a menedzsment bejelentette a korábban már beharangozott tőkeemelés feltételeit. A befolyó – jó esetben akár 9 milliárd forintnyi – friss pénzt a napelembiznisz elindítására fordítja a társaság.

A tervezett napelemgyártó beruházással kapcsolatos konkrétumokra ugyan még néhány hetet várni ke
ll, de a befektetők láthatóan optimistán ítélték meg, hogy a még be nem indult üzlet reményében milliárdos tőkeemelésről döntött kedden a Genesis Energy igazgatósága. A kiadott közlemény szerint a maximális, 2800 forintos árfolyamon, zárt körben, készpénzért kínálják majd fel az 500 forint névértékű papírokat. Első körben mindez 1 204 657 darab új részvényt jelentene – ez esetben az alaptőke kereken 4 milliárd forintra emelkedik –, de túljegyzés esetén a csomag akár 3,2 millió darabosra is nőhet. A jegyzésre június 14. és 29. között kerül sor, és azok a befektetők vehetnek benne részt, akik június 13-án a részvénykönyvben szerepelnek. A megmaradt részvényeket a Genesis Investment Funds Limited jegyezheti le, ő amely azonban az előbbi határidőt követő 14. napon dönthet mennyiségről. A valahol 3,3 és 9 milliárd forint között alakuló friss pénz sorsáról Rényi Gábor vezérigazgató a NAPI Gazdaságnak úgy nyilatkozott, hogy az a tavalyi 2,4 milliárd forintos tőkejuttatással egyetemben a beruházás elindításához szükséges. Az opcióval lekötött földterületek mellett a gépek beszerzését is el szeretnék kezdeni, különösen mert egy ilyen, 100 MPW kapacitású üzem másfél év alatt épül fel. A cégvezető a maga részéről az árazást nem tartja túlzónak, hiszen a szektorban működő cégek Németországban 40-es P/E szinten mozognak. A Genesisnek ugyan egyelőre még nem termel profitot a szolárbiznisz, de az üzleti tervek alapján 2010-ben mintegy 49 milliárd forintos bevétellel és 14 milliárd forintos eredménnyel számolnak.
Rényi ezért is reméli, hogy minél több magánbefektető veszt majd részt a kibocsátásban. Megfigyelők viszont inkább arra figyelmeztetnek, hogy a sokak szerint irreálisan magas kibocsátási árfolyam mindenképpen óvatosságra int. Csak a közgyűlésen a javaslatot megszavazó nagybefektető és az igazgatóság tudhatja, mi indokolja valójában a részvényenkénti 2800 forintos árat, miközben a tőzsdei kurzus ettől jóval elmarad.
A bejelentést jó ideig emésztette a piac, a spekulánsok által igencsak kedvelt papírok árfolyama a nyitás után beragadni látszott az 1300 forintos szintre, de a délidő már a 20 százalékos limiten, 1482 forinton érte. Mindez ráadásul tetemes, több mint 450 millió forintos forgalommal párosult. (Csak mellékesen: az elmúlt egy hónapban a teljes alaptőkét jelentő, közel 6,8 millió részvényből 1,33 millió darab gazdát cserélt, úgy, hogy a cégnek 70 százaléka, mintegy 4,78 millió részvény egy tulajdonos, a Genesis Capital kezében van.) A megelőlegezett bizalom oka, hogy a magyar és a spanyol kormány hamarosan dönt arról, támogatja-e, és ha igen, milyen mértékben az egyenként 100 millió eurós összegből megvalósuló napelemegyártó üzeme(ke)t. Korábbi becslések szerint ennek mértéke akár a 40 százalékot is elérhette volna, de lapunk értesülései szerint a jelenlegi – egyébként mindkét helyen kedvezően alakuló – tárgyalások fényében ennél kevesebbre lehet számítani. Igaz, ez nem jelent sokat, hiszen a beruházás jelentős részét úgyis hitelből tervezi megvalósítani a Genesis.

Madarász János



Törölt felhasználó 2007. 06. 01. 18:17
#4589
A cikk végéből kiderül, hogy "egyébként mindkét helyen kedvezően alakuló" tárgyalások folynak az állami támogatásokkal kapcsolatban!
Szerintem ezek alapján már nagy baj nem lehet, ha jól haladnak tárgyalások! :-))

Kellemes hétvégét kívánok!
Ennél jobb hír már nem is kéne a hétvégére! :-)
Törölt felhasználó 2007. 06. 01. 18:17
Előzmény: #4587  Törölt felhasználó
#4588
ez elofizeteses hir!!!! Masold Be!!
Törölt felhasználó 2007. 06. 01. 18:11
#4587
Fontos cikk a Genesis-befektetők számára:

link

Jó olvasást!
Törölt felhasználó 2007. 06. 01. 18:02
Előzmény: #4585  Törölt felhasználó
#4586
Ez duplára sikeredett, de duplán igaz:)
Törölt felhasználó 2007. 06. 01. 18:00
Előzmény: #4581  Törölt felhasználó
#4585
Ha Phylaxiában gondolkodtok, akkor azzal kell tisztában lenni, hogy a papír manipulálva van. Apportokkal emelték az alaptőkét és nem biztos, hogy azok az ingatlan vagyonok annyit érnek, amennyiért beszámitották a névértekű részvényekbe. Egyet viszont tudok, hogy az állatgyógyászatból és kiegészítő termékekből nem tudnak pénzt kivenni, így tőzsdei manipulácioba kezdtek. Nos a következő lépésük az lesz, hogy megnegyedelik a részvényeket és 25Ft-rol különböző hirekkel felnyomják a részvényt úgy 45-50Ft os sávba és kidobják a magasan elszámolt ingatlanért kapott részvényeket. Duplán fognak keresni, és nagyivben elfelejtik a Phylaxiát. T. Péter pedig dörzsöli a markát, mert kap egy csomó csuszó pénzt. A részvény értéke pedig annyit fog érni, amennyit benne hagynak a cégben. Szerintem Ha Phylaxiában gondolkodtok, akkor azzal kell tisztában lenni, hogy a papír manipulálva van. Apportokkal emeltek alaptőkét. és nem biztos., hogy azok az ingatlan vagyonok annyit érnek, amennyiért beszámitották a névértekű részvényekbe. Egyet viszont tudok, hogy az állatgyógyászatból és kiegészítő termékekből nem tudnak pénzt kivenni, így tőzsdei manipulácioba kezdtek. Nos a következő lépésük az lesz, hogy megnegyedelik a részvényeket és 25Ft-rol különböző hirekkel felnyomják a részvényt úgy 45-50Ft os sávba és kidobják a magasan elszámolt ingatlanért kapott részvényeket. Duplán fognak keresni, és nagyivben elfelejtik a Phylaxiát. T. Péter pedig dörzsöli a markát, mert kap egy csomó csuszó pénzt. A részvény értéke pedig annyit fog érni, amennyit benne hagynak a cégben. Egy húzásra jó csak a részvény, de azután felejtehtő lesz szerintem. Ennyi a véleményem...
Törölt felhasználó 2007. 06. 01. 17:56
Előzmény: #4583  Törölt felhasználó
#4584
és nem kis csomagom van, ezt hozzáteszem...
Törölt felhasználó 2007. 06. 01. 17:54
Előzmény: #4581  Törölt felhasználó
#4583
gyűjtögettem 1150-1300-ig, utána visszaesett, de nem remegtem meg 1100-nál sem. Tegnap a csúcson (1778)-nem tudtam ellenállni-250 db-ot eladtam, meg lehet nézni a kötéslistát, ma vettem 1600-1610 között, ha korrigál kiülöm...
Törölt felhasználó 2007. 06. 01. 17:54
Előzmény: #4569  Törölt felhasználó
#4582
Kedves BB24!

Én is megmondom az öszintét, fogalmam sem volt, hogy esik-e az árfolyam ma éppen, egyáltalán nem követem. Nem is értem mit szívod fel magad.
Az előbb azt írtad, hogy zavar a sok személyeskedő beírás. Erre most személyeskedsz velem?
Megalapozatlan sértegetéseidet ifjonti hévednek tudom be ezúttal.

Azért nem írtam sokáig, mert (mint már réges rég kifejtettem) nem értek a spekulációhoz, akkor meg nincs mit. De azért lássuk be, hogy ez a topic olvasgatáshoz elég változatos! A többiben nem történik semmi.

Amúgy örülök, hogy a Genesis-ben sokan sokat keresnek mint speki, de én más alapján hozok döntéseket. Ennyi.
Törölt felhasználó 2007. 06. 01. 17:40
#4581
Jó hétvégét nektek.Jó,hogy msn-en még ti akik normálisak vagytok tudtok beszélgetni.
Majd hétfőn visszanézek.
üdv mindenkinek.

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók