Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Moony 2018. 09. 30. 09:53
Előzmény: #4958  Törölt felhasználó
#4960
Kisvuk: szerinted egy esetleges újabb válságnál a kriptok hogyan viselkednének?
Moony 2018. 09. 30. 09:17
#4959
BIztosan volt már róla szó, de meg tudná valamelyikőtök írni, hogy a natural gas árfolyamának változása melyik cégeket érinti elsősorban? Az áremelkedés hol csapódhat le leginkább?
Üdv,
M
Törölt felhasználó 2018. 09. 30. 08:33
Előzmény: #4956  Boole
#4958
Nem akarlak se ra se lebeszelni az aranyra ill. banyaszokra, en csak a sajat velemenyemet irom le; es a tevedes jogat fenntartom.En 2014 ota foglalkozom jobban ezzel (nemesfem piaccal) addig csak mint 1 kereskedesi instrumentre tekintettem.1700$-nal es shortoltam az aranyat es 1695$-nal bovitettem a shortomat.( Ha megvizsgalom hogy milyen informaciok birtokaban vagyok es mit tanultam az elmult 4 evben a nemesfem piacrol akkor mar nem shortolnam 1700$-nal az aranyat).Ha valaki rovidtavu kereskedesre pillanatnyi momentumot ill. rovidebb tavu trendeket kereskedik akkor szoba johet az ETF-ek;de egyebkent nem latom ertelmet.Sajnos mo-on nem elerhetok az angol nyelven megjelent konyvek ebben a temaban.Nekem szemelyes tokem tobb mint 5%-a fizikai aranyban van; picivel tobb mint 20% pedig fizikai ezustben (es igen a tarolas korulmenyes meg a vaultokban is); ezen kivul meg van kereskedesre tobb millios poziciom ezustben amit nehany napja nyitottam.En nagyobb eselyt adok (tobbszorosen) arra hogy az ezust ara 20-21$ legyen a kovetkezo 6-18honapban mint hogy 10$ legyen.En felelotlen penzugyi magatartasnak tartom aki nem rendelkezik fizikai nemesfemmel (sajat velemeny).Persze ha valaki csak 50-100eft megtakaritassal rendelkezik nyilvan nem ez lesz az elso dolga,de 5-10millioft megtakaritas folott erre mar szukseg van; ennel nagyobb megtakaritasoknal en elengedhetetlennek tartom!Ha a sentimentet nezed es esetleg szoktal contrarian alapon befektetni akkor erted mirol beszelek.
The New Case for Gold (Jim Rickards)-tol New York Times best selling author ajanlanam mert o vegig megy az aranyra epult pletykak es felre ertelmezeseken (sajnos ha jol tudom csak angolul elerheto).
Törölt felhasználó 2018. 09. 30. 08:16
Előzmény: #4955  Boole
#4957
Nem kell Lehman csod, sot ugy gondolom hogy a vilag nagyobb gazdasagaiban ha hasonlo helyzet alakulna ki akkor a jegybank ill. jegybankok egyszerre lepnenek.
Ha viszont megvizsgalod hogy miert is ment uj csucsra az arany arfolyama 2011-ben az europai hitel valsag miatt, akkor arra a kovetkeztetesre jutsz; hogy valojaban semmi nem valtozott sot az adossagok tovabb nottek.
Az igazi kulobseg hogy most nem eppen 1 gazdasagi valsag utan vagyunk hanem egy ugynevezett gazdasagi boom-ban.(csak a sentiment valtozott, a hangulat; a fundamentalis feltetelek tovabb erosodtek az arany javara).
Az arany "kiment a divatbol" velemenyem szerint nem mas mint a vegso kapitulaciohoz vezeto ut (az emberek hangulataban).
Iden a jegybankok 8%-al tobb aranyat vasaroltak mint tavaly, ez 1 teny!
A Debt/GDP arany tovabb romlik mar 325-330% korul van, az olaszok pedig nehez idok ele neznek; az olasz kotveny piac azert jelentos piac ha a kotvenypiacokat nezzuk.
Boole 2018. 09. 29. 23:31
Előzmény: #4953  Törölt felhasználó
#4956
Gondolkozom azon, hogy egyes bányászokat átforgatom más instrumentumokba, azért, ha netán tévednék a bányászok jelentős felfutását illetően. Elméletem a következő. Az ETF-ek által viszonylag egy átlag részvényekhez hasonló kockázat mellett lehet emelkedő és eső piacon ezekkel fogadni. Tehát már felesleges közvetlenül aranyba tenni pl. válság esetén a zsetont, mivel akár 1:1-es arányú ETF-ekkel, amelyek bányászokat képeznek le, lehet venni. Így azonban ezek a pénzmennyiségek és kereslet az arany árát nem fogják megtámasztani és felemelni. Lehet, hogy tévedek, de nem lehetetlen, hogy az így létrehozott ETF-ek miatt egyszerűen az arany kiment a divatból. Feltehetően az aranyat is valahogy fel kell manipulálni, mert egyébként a bányászok sem fognak jelentősen emelkedni. Kíváncsi vagyok, hogy a pénzt az arany és az ETF-ek között milyen arányban fogják megosztani. 
Boole 2018. 09. 29. 22:38
Előzmény: #4952  Törölt felhasználó
#4955
Az arany jövőbeni kimenetelével kapcsolatban arra leszek kíváncsi, hogy ha legközelebb lesz egy összeomlásszerű hirtelen információ (történés), mint pl. a Lehman csőd, akkor az arany hogyan fog viselkedni. Ha hirtelen emelkedik majd, vagy hosszas trendbe is áll, mert egy válság alakul ki, akkor elvetem az arany kiment a divatból elgondolást.  
Törölt felhasználó 2018. 09. 29. 21:23
#4954
Törölt felhasználó 2018. 09. 29. 21:13
Előzmény: #4943  pomperj
#4953
Teljesen egyetertek pomperj-el.Ha a likviditas szukossege veget er es a vilag tozsdein lenne 1 komolyabb eses.Utana az EEM piacokon kell vasarolni.Lasd Orosz, torok, brazil, esetleg indonez, kina es indiai piacokon.Ha egy atlagos visszaesest nezzunk az EEM piacokon az minimum 40%; de sokszor 50-60%; na ha ehez hozza vesszuk hogy az devizajuk is ertektelenedik min. 20-40%-ot akkor nem nehez latni, hogy 60-80%-ra a csucstol is lehet majd vasarolni, raadasul jo nehany orszagban a demografia, az alacsonyabb berek es sok mas tenyezo is az EEM piacok mellett szol.Meg nem!!! Viszont en ugy gondolom hogy a kovetkezo 6-24 honapban ez konyeden elofordulhat.Az amcsi piacokon, viszont a valsag utan csak technologia,biotech es nasdaq cegekben latnek fantaziat,de minimum 30-40%-al lejjebb.Azt viszont be kell vallanom, hogy olyan jol sikerult a junius-szeptemberi momentum kereskedesem a nasdaq rv-ekben hogy ez jelentosen csokkentette a vesztesegeimet a nemesfem szektorban levo pozicioimon, es nehany amazon rv-t (ami mar ingyen van a profitbol azt megtartottam a kis csajoknak).
Pomperj ha van kedved nezz ra a realvisontv-re (ingyen is lehet regisztralni 1-2 hetre talan); Staney Druckenmiller-el van 1 masfel oras interju!Egy igazi csemege azoknak akiknek a befektetesek, kereskedesek a hobbija, szenvedelye, elete.
Jo szorakozast hozza!
https://www.youtube.com/watch?v=BcrFzL5bOqM
Törölt felhasználó 2018. 09. 29. 20:56
Előzmény: #4885  Törölt felhasználó
#4952
Szeptember kozepe ota a platina es ezust is emelkedik.Persze nehany napos emelkedest nem jelenti azt hogy a rovid tavu trend ill. sentiment megvaltozott, mert lehet ez akar korrekcio is.Azonban linkeltem a silver/gold topikban (nehany napja) videot, ahol is a legnagyobb ezust banyaszok koltsegeit vizsgaljak meg.Mondjuk a video nem foglalkozik kulonosebben a CDE-vel ill. koltsegeivel, de osszehasonlitja a Fresnillo Plc  [FRES], a Pan American Siver [PAAS] es a First Majestic [AG] koltsegeit AISC es felhivja a figyelmet a GAAP es NON GAAP earnings kozotti kulonbsegre ill. hogy a kitermelok altal kozolt (AISC) bizonyos koltsegeket nem tartalmaz ami a cegek mukodesehez elengedhetetlen.En korabban irtam arrol hogy a legnagyobb arany kitermelok koltsegei 1050$ folott vannak, persze nehanyan ezt megkerdojeleztek, mert csak feluletesen vizsgaltak meg a penzugyi jelenteseket, mint ahogy a legnagyobb elsodleges ezust termelok koltsegeirol is irtam hogy az minimum 12,5 korul van.Sot arrol is irtam hogy ezekben a szamokban sincs minden koltseg benne.Arrol az aprosagrol nem beszelve, hogy a korabbi adatok es koltsegek 50-60$ koruli olajarnal voltak.Na most az olaj ar a februari melypont ota 60$-rol szepen emelkedik, (nyilvan az olaj aranak alakulasaval en az elmult 6-12honapban tevedtem; es nem is szenteltem elegendo figyelmet).A te elorejelzesed bizonyult helyesnek megint.Viszont a banyaszoknal az extra 20%-al dragabb olaj ar komoly koltseg novekedest jelent, mivel a koltsegek kozel ill. nemelyik cegnel tobb mint 30%-ban az olaj ar adja.Hiaba hoztam fel erveket az arany es ezust banyaszokkal kapcsolatban, hiaba irtam hogy nem valoszinu 10$-os ezust ar mivel a PAAS-nal ahol is 8,5-10$-os AISCSOS (non-GAAP) es 2019-re 9,5-11,5$-os arral szamolnak, ill. 16,5$-os ezust arra epitettek fel, terveztek a ceg mukodeset a 2018-as evben. Ha pedig a 10$-os ezust arnak olyan valoszinuseget adok mintha a legnagyobb indexek esnenek 60-70%-ot akkor a DUHOS jelzot kapom ill. a fejemhez vagjak:"#4883Érdekes amit írsz, holott én megindokoltam, hogy miért várom hosszabb távon továbbra is lefelé az ezüstöt, míg te lazán beírtál egy dühös tippet 5000 pontos DJIA-ra. Most akkor melyikünk tippelget?"amikor pedig rakerdeztem az indokra akkor nem kaptam valaszt!!! Persze sokkal egyszerubb 1 gazdasagi forumra hangulatkelto hsz-kat irni, meg bemondani 5$-os vagy 10$-os ezust arat, arra alapozva hogy valaki megkeverte a zaccot vagy tea leveleket a reggeli italaban. Viszont nem szabadna elfelejteni, hogy nem mindenki demozik, ill. nem mindenki pozicio nelkul foglal allast ill. velemenyt, vannak akik komoly poziciokat nyitottak ill. poziciobol beszelnek. Szoval akkor most MELYIKUNK TIPPELGET? Gondolom a tobbseg elcsodalkozna azon ha azt mondanam hogy tobbszor akkora esely van arra hogy az ezust ara 20$ folott lesz a kovetkezo 12-18honapban mint hogy 10$ alatt lesz. Ez pedig nem 1 duhos velemeny, es semmifele erzelem nincs benne, de sajnos az emberek nem logikusan es megfelelo informaciokra alapozva hoznak penzugyi donteseket a piacon, hanem erzelmi, hangulati alapon a csordat es az eppen fennallo sentiment alapjan. Ettol fuggetlenul sok sikert a shortosoknak es az ezust longoloknak is!
eurocent 2018. 09. 29. 20:39
Előzmény: #4947  gugig
#4951
https://invst.ly/8qyfx
TA alapon az ilyen chart általában azt sugallja, hogy az árfolyam valamikor a tüske fölé (13,7) fog emelkedni.
Boole 2018. 09. 29. 20:20
Előzmény: #4942  Boole
#4950
Aranyban szerintem végső kapituláció, egy piactisztítás még nagyon hiányozna. Ehhez jó lenne, ha még 1110-1125 közé lejönne, és utána indulhatna egy nagyobb rally. 
Boole 2018. 09. 29. 20:15
Előzmény: #4947  gugig
#4949
Autógyártókat egyelőre most hanyagolnám.
Jockey-Bacsi
Jockey-Bacsi 2018. 09. 29. 20:14
Előzmény: #4947  gugig
#4948
Én is pont a NIO nézegettem ! 6,5 Dolcsin vezették be, és a rákövetkező héten már 12 nél járt :)
gugig 2018. 09. 29. 19:55
#4947
NIO autogyártoról mi a véleményetek? Mekkora potenciált láttok benne?
.
Jelenleg 7,3 milliárd USD-re van értékelve, majdnem visszaesett az IPO árhoz.
A report alapján 2018 H1-ben 500 millio USD veszteség van, de már az értékesítésen túl elindult a kiszállítás.
.
https://ir.nio.com/static-files/084dd816-0c9e-40b1-ae48-2b9aeddc3bb8
Boole 2018. 09. 29. 19:49
Előzmény: #4943  pomperj
#4946
Nagyon kíváncsi vagyok, hogy ebben az eső környezetben majd az aranybányászok hogyan fognak teljesíteni. Ezek is esnek majd tovább? Goldcorpot is kíváncsi leszek, hogy meddig esik.
Boole 2018. 09. 29. 19:45
Előzmény: #4944  Jockey-Bacsi
#4945
fejlődő (feltörekvő) piac
Jockey-Bacsi
Jockey-Bacsi 2018. 09. 29. 19:42
Előzmény: #4943  pomperj
#4944
Mi az az EEM piac ?
pomperj
pomperj 2018. 09. 29. 19:33
Előzmény: #4940  kvantitativ
#4943

Rosszul veszeltem at a valsagot. 2007-2009 kozott kb. 60%-ban cash es 20% ingatlanban voltam. Nem volt nehez rajonni 2007 nyaran, hogy ebbol nagy zuhanas lesz. (ahogy most is nagyon gyanus) De ami poziciokat meghagytam, arra szamitva hogy azok valsag-allok lesznek (tudod, a konyvek szerint az utility, gyogyszer stb.) , na azokban pozicionkent  70-80.000 USD bukas volt. Es azokbol harmat kenytelen is voltam realizalni. Sokkal elobb be kellett volna latnom, hogy ez rossz idea volt, es sokkal korabban el kellett volna adnom. 
.
Es bar valamennyit kompenzalni tudtam menetkozben shortokkal, de kozel se birtam kiegyenliteni a lejtmeneti  bukast. Emlekszem, volt 50% koruli virtualis bukasban is a tozsdei portfoliom. Viszont veletlenul pont 2009 legelejen,  a tozsde aljan adtam el egy hotelt (eleg olcson) , de amit legjobbkor a tozsdebe tettem at. 
.
Ma mar nem celom az, hogy agressziv poziciokkal magas hozam legyen. Konzervativ vagyok, sokkal inkabb a riziko kerules es a megorzes a cel. Ettol fuggetlenul, biztos vagyok abban, hogy a kovetkezo 2-4 even belul fantasztikusan jo veteli lehetoseg fog adodni. Sokkal alacsonyabb arakon. Valoszinuleg Europaban es EEM piacokon jobb lehetosegek lesznek az aljan,  mint az USA-ban. (mert ezek nagyobbat tudnak esni, az adossag problemajuk sokkal rosszabb mar most). En jo korszakban voltam invesztor, siman mazlim volt, mert a tozsde ebben a 30 evben messze  tulnyomoan sokat bull piacban volt. 
De, egyetertek kisvuk-al, hogy a kovetkezo 10 ev a legnehezebb lesz egesz palyafutasom alatt. Ilyen tulertekeltseg utan kovetkezo 10-12 evben az atlagos hozam jo ha 0-3%/ev lesz a vegen. Szoval, a cel most megorizni. Hamar be fogom latni, ha nem kepesek a pozicioim ellenallani, es idoben eladom. Es cash-ben kivarom a kovetkezo nagy lehetoseget. 
Boole 2018. 09. 29. 18:45
Előzmény: #4939  pomperj
#4942
Úgy látom, hogy az oroszok az elmúlt időszakban szépen vágták a kamatokat, de feltehetően az oroszokra ránehezedő szankciók miatt június óta a gazdasági növekedés is 1,8%-ról 1% körülire visszaesett. Mi a véleményed az orosz piac alakulásáról? Ha tudsz egy szokásos ábrát, akkor köszönöm.
Oroszország 147,3 millió tonna kőolajat exportált az idei első hét hónapban, 1,3 százalékkal kevesebbet a tavalyi azonos időszakhoz képest - közölte az orosz statisztikai hivatal.
A Roszsztat adatai szerint az olajkivitel júliusban 20,9 millió tonna volt. Ez 3,5 százalékkal kisebb éves szinten, ugyanakkor 4,2 százalékkal felülmúlta a júniusi exportot. Oroszországban a július végén záródott idei első hét hónapban 318,9 millió tonna kőolajat bányásztak, ami 0,2 százalékkal több az egy évvel korábbinál. Júliusban az olajtermelés napi 10,912 millió hordót tett ki, többet a júniusi 10,374 millió hordónál. Oroszország 256,787 millió tonna kőolajat exportált tavaly, 1 százalékkal többet a 2016. évinél. A tavaly kibányászott kőolaj mennyisége 546,8 millió tonna volt, 0,1 százalékkal kevesebb az egy évvel korábbihoz képest.
Boole 2018. 09. 29. 18:32
Előzmény: #4933  pomperj
#4941
Én egyszerűen úgy számoltam, hogy a kezdeti és a mostani tőkét vettem alapul. Az inflációt nem számoltam, és nekem azért ebben a teljesítményben az ingatlan spekuláció is benne van kb. fele arányban. Csak a tőzsdei pénzt vettem alapul, a menet közben megkeresett zsetont és felhalmozott vagyont, megélhetési költségeket nem vettem bele. Ez tisztán a mobilizálható készpénz és tőzsdei befektetés összegéről végzett számítás. Szóval az Én teljesítményemre egy előember is képes lehetne. Ha úgy számolok, mint Te, akkor az Én teljesítményem nem olyan nagy durranás. Az elmúlt 10 évben már lényegesen nagyobb diverzifikációt értem el, amely a teljesítményt jelentősen visszafogta, valamint sokkal óvatosabb duhaj lettem. A portfólióm kb. harmada mindig alul teljesít. Ez a harmad mindig általában olyan kockázatos vállalkozások, amelyeknél a funda adatokat finoman szólva is jelentősen torzítják, Én meg talán nem fordítok elegendő időt ezek mély vizsgálatára. Az elmúlt két évben 20 cégből volt 4 nagy tévedésem. 

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek