Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 17:49

Fától az erdőt - gazdaságról vegyesen  

Bármilyen gazdasági elemzés, gondolat, kereskedési és befektetési ötlet megosztható személyeskedés nélkül. Az alternatív megközelítések is helyet kapnak.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Placi82 2022. 11. 16. 13:37
Előzmény: #17178  upgrayeddAKS
#17180
Oke! Ertem. Igy lesz.De kicsinek is ilyen voltam, ilyen a termeszetem, igazsagerzetem.:). Amugy annyit meg, hogy tortenelmi idoket elunk most, gazdasagilag, es geopolitikailag is.
 Csak most mivel benne vagyunk, ezert az emberek nem erzekelik. Majd utolag. A digitalis jegybankpenzhez, majd akartam neked irni egy hosszabb elmeletet, de oly hosszu lett, hogy mire elkuldtem volna kileptetett a rendszer, no majd legkozelebb beirom. En nem ertek olyan reszleteibe a kriptolhoz, mint te vagy Goldi. De erdekes osszefugesek, es tortenesek zajlanak, az iranyba, hogy ez lesz a jövő marmint CBDC. De nem.feltetlenul nemzeti lesz, hanem nemzetek feletti. Na majd.
Törölt felhasználó 2022. 11. 16. 13:18
#17179
https://www.portfolio.hu/uzlet/20221116/osszeomlott-a-metaverzum-sztori-lehet-mindent-elolrol-kezdeni-579292
Virtuális földek, országok, pénzek... Kukker beájul, ha olvassa 😁
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2022. 11. 16. 13:03
Előzmény: #17162  Placi82
#17178
1st worl problem :) a 3. világban meg sokan éheznek... ez még csak nem is "cyber-bullying", amikor mindenféle gyűlölködő kommentet küldenek, mondjuk azt is ignorálja, akinek elég esze van... sz..rd már le, hogy ki mikor mit mond, mit mínuszolgat... jobb lesz mindenkinek :)
Törölt felhasználó 2022. 11. 16. 12:58
Előzmény: #17175  upgrayeddAKS
#17177
Nem erről van szó.
Nem hater vagyok, hanem értem, hogy ezeknek lehet társadalmi értéke, de pontosan zéró üzleti értéke van.
Amikor ilyeneket írok azok (is) nagyon jól átgondolt álláspontok.
Ezeket nem írom le, mert 1) sajnálom rá az időt, 2) jönnek a zemberek meg a macskák, és elkezdik mondani, hogy nagy az arcom.
kajli_man
kajli_man 2022. 11. 16. 12:58
Előzmény: #17175  upgrayeddAKS
#17176
"mert ha elfogadjuk, hogy van hozzáadott érték bizonyos algoritmusok esetén, attól még a "mögöttük álló" kriptóknak egyáltalán nem kell szükségszerűen rakétázniuk és/vagy fennmaradniuk akár"
Pontosan. Ez számomra az egyik legfurcsább dolog. A legtöbben azt hiszik, hogy ha mondjuk a CBDC-t ETH alapokra építik, akkor az egyértelműen azt jelentené, hogy ETH to the moon. Örülök, hogy te is így látod.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2022. 11. 16. 12:50
Előzmény: #16989  Törölt felhasználó
#17175
Nem lep meg, hogy ezt a témát (is) ennyire fekete-fehér "színben" látod :) Nemrégiben linkelt pont Laci egy jó kis infót arról, hogy még a norvég jegybank is (elismerve ezzel a csapat kiemelkedő munkáját) az ERC 20 tokenre fogja alapozni a saját jegybanki digitális pénzét. Ugyanis (mint írtam többször is) rengeteg új funkciót tudott a blokklánc (és társai) hozzáadni ezekhez, de ugyebár van olyan is, ami a földhivatalt tenné kvázi avíttá, mert a tulajdoni lap infóit is be lehet vinni, stb. De van még annyiféle felhasználási terület, hogy nem is ragoznám. Nyilván nem kis részükhöz kell egy kis nyitottság, tehát hogy ezeket a társadalom stb. befogadja, de akár az egyén is, mert sokan nem látnak többet a média-hájpnál az egészből. Amúgy szerintem sokan vannak, akik a most kriptókban álló tőkéjük jelentős részét (vagy akár többet is) már pont a kriptós profitból tartják benne, hiszen vagy diverzifikálnak, vagy idejében beszálltak, vagy ezeknek valamilyen kombinációja igaz. (Onnan is sejtem, hogy én is így vagyok ezzel.) Ergo rengetegen fognak csalódni, (pl. mert elvettek tőle egy jó kis instrumentumot, stb.) de nem fognak csőde menni, stb. még 100-as BTC-nél sem :) sőt szerintem akkor sem, ha az ETH, ADA stb. is bukna a BTC-vel együtt... (Feltéve persze, hogy összejön :) mert egyelőre attól még nagyon messze vagyunk :) ...viszont ami TÉNY, hogy a legtöbb okoskodó BÁRMELYIK oldalon, akár "fanboy", akár "hater" :) az esetek kb. 99%-ában semmit nem ért az egészből. Ezért is lehet a fanboy-okat jól beráncigálni mindenfélébe, valamint a hater-ek ezért fanyalognak folyton, mintha ez lenne az egyetlen instrumentum a világon, amihez nem értenek :) - nota bene: az igaz, hogy ez az egyik legkomplexebb termék a jelenlegi spekulációs piacon, már csak azért is, mert ha elfogadjuk, hogy van hozzáadott érték bizonyos algoritmusok esetén, attól még a "mögöttük álló" kriptóknak egyáltalán nem kell szükségszerűen rakétázniuk és/vagy fennmaradniuk akár. Lényegében ezt írtam a múltkor is az ERC 20 token kapcsán, bár a norvég jegybankos hírnek azért örültem. Amúgy ne parázz, a kriptók döntő többségét szerintem senki sem tudja követni, szóval bármiből is maradsz ki, az nem hülyeségi bizonyítvány, és ez sziesztára is vonatkozik, bár ő azért elég nagy lúzer, hogy pár dolcsin beszállhatott volna anno saját bevallása szerint a BTC-be :) még bőven 100 alatt, ha jól emlékszem :) és amúgy én is már 2012-ben is hallottam róla, de nem hittem el szinte semmit az egészből, lusta voltam utánajárni, stb. Szóval félig-meddig én is lúzer vagyok, mondjuk azért igyekeztem valamit ebből lefaragni :) és amúgy értem én, hogy sokan azt gondolják, hogy most már késő beszállni... valószínű amúgy, hogy TANULÁS NÉLKÜL mindig késő, szóval aki nem akar ezen rugózni feleslegesen, az tanuljon, és ha a folyamat végén még mindig érdemes beszállót keresnie, akkor tegye azt. Tazsonak többször is igaza volt abban, hogy ez IS egy spekulatív termék, annak minden pro/con-jával együtt. Plusz itt (mint korábban többször is írtam) nincsenek szabályozott piacok, több "tőzsdén" is jegyzik ezeket, nem ritkán jelentős eltéréssel az egyes tőzsdék között, szóval GYEREKCIPŐ még mindig, 10-en sok évvel az "első" white paper után, amit btw. a témában valamit is magára adóknak el kellene min. 1x olvasni, mivel kb. 8 oldal az egész, és jobban megértenék az "altokat" akkor, ha a BTC white paperét megértik... No egyelőre ennyit szántam erre most :) nem fogom ragozni...) 
Placi82 2022. 11. 16. 12:38
Előzmény: #17166  dexter-atya
#17174
Egyszer es utoljara elmondom, es befejezem a  temat, nem nyivakolok, csak az igazsagerzetemet serti. A sajat szememmel latam, sokszor, hogy 30 oraval ezelotti bejegyzes, ami tartalmazott mondjuk 4minuszt es 2 pluszt, az ejjfel utan 10 perc alatt produkalt kb 20  minuszt, ez.mennyire eletszeru az ukran-orosz topikban ? Ez semmi mas mint a mas velemenyen valók,  elriasztasa, megfelelmitese. Vajon erzodok-e  ezen mentalitasban az regi idok analogiaja?  En valahogy nem erzem demokratanak ezt a stilust. Vaczak,(ukran topikos) az FF topikban gunyolodott rajtam, hogy Laci geopolitikai szakerto, remeli most hallgat nagyon meéyen!! Mivel az orosz raketa becsapodott NATO lengyelorszag teruletere. En akkor tokeletesen leirtam, finoman, rautalo magatartassal. Hogy "se az oroszok, se az amerika nem voltak"  Hanem mas.... Mivel egyiknek se erdeke egy ilyen. Biden se nyilatkozott ilyen gyorsan semmirol?? Vajon miert? Talan mert, most erztek, hogy tul van tolva a bicikli,es ezt a VH-t  nem akarjak. De beleolvasva az ukran topikbe ,es a Facebook kommentekbe, szornyu az emberek lelkivilaga  azon elvezkedtek, es drukkoltak, hogy aztan most a Nato.legyalulja az oroszokat, meg Z is ezt nyilatkozta, hogy ez valaszt kivan? Es en ertetlenul neztem, hogy ezek képesek  felfogni a kovetkezmenyeket. Vagy csak a Viktori utalatuk homalyositotta el az elmejuket, mert allandoan belekeverik a hazai politikat, es az ellentmondokat "fidenyikeknek", es orosz sz.p.knak nevezik, amit sose ertettem miert.
 Es amugy is mikor mindenki bosszuert kialltott felelotlenul, en szerintem jol leirtam a helyzetet, igen jol eltalaltam hogy mi volt! Igaz?  Es masnap reggelere az is lett! :))  Szoval nem kellene degralalni a masikat,ennek fuggvenyeben. Oke? A reszemrol befejeztem, ezt a temat, de megdobbento az emberek egy reszenek gondolkodas módja szamomra. OFF
kajli_man
kajli_man 2022. 11. 16. 12:14
Előzmény: #17172  KrisztinaI
#17173
KrisztinaI 2022. 11. 16. 11:42
Előzmény: #17163  yooio
#17172
Micsoda gavallér vagy. :-)
Bandi_ujonc 2022. 11. 16. 11:42
Előzmény: #17167  dexter-atya
#17171
Jó érzékkel találod meg ezeket:DDD
Törölt felhasználó 2022. 11. 16. 11:39
#17170
Ez az ország tényleg egy viccműsor.
Ezekből csinált valaki valamiért ügyet: https://telex.hu/belfold/2022/11/16/korrupcio-miniszterium-foosztalyvezeto-golf-futopad-26-millio-forint-keszpenz-lefoglalas-vademeles
Itt lopás csak egy üveg bor, egy nayaralás értétéig van! És ebből is 10 évente néhány darab. A norvég állam tanulhatna tőlünk...
dexter-atya
dexter-atya 2022. 11. 16. 11:33
Előzmény: #17168  Törölt felhasználó
#17169
Elnézést én hálás vagyok neki ( bár nem szívesen köptem le a monitort a röhögéstől). Utána néztem az ukrán topikosok rosszabbak mint a szicíliai maffia és a yakuza együtt. Bocsánat ! 
https://www.youtube.com/watch?v=yD2udPF-ZOo
Törölt felhasználó 2022. 11. 16. 11:26
Előzmény: #17167  dexter-atya
#17168
Aki Laci tesó vérét szívja, az Humi vérét is szívja.
Hadd ne mondjam, hogy ennek mik a konzekvenciái.
Rátokküldöm a zs.-ket, és beverik azokat a részvényeket, amik nektek vannak. Még megvan a levlista. :P
dexter-atya
dexter-atya 2022. 11. 16. 11:20
Előzmény: #17163  yooio
#17167
Te könnyen vagy , mert nem üldöznek az ukrán topikosok !
https://coub.com/view/1l6n6h
dexter-atya
dexter-atya 2022. 11. 16. 11:10
Előzmény: #17164  Madeinhungary
#17166
Az oviban is volt ilyen, mikor Pistike rinyált Jenőkének, hogy Marcika lehülyézte Dezsőnek... Persze sokan kinőték (állítólag).
http://keptarhely.eu/view.php?file=20221116v00xrr3iy.jpeg
kajli_man
kajli_man 2022. 11. 16. 11:01
Előzmény: #17162  Placi82
#17165
Összedobjak délután egy userscriptet, ami elrejti a nyilakat? 😀
Madeinhungary 2022. 11. 16. 11:01
Előzmény: #17162  Placi82
#17164
Ne má', hogy ilyennel foglalkoztok. Ki nem tojja le, mennyi fel vagy le nyilat kap az ember. 
yooio 2022. 11. 16. 10:58
Előzmény: #17162  Placi82
#17163
De te neked nem mind1 hogy ratesznek dislikeokat a hozzaszolasodra? 
Mostantol kerem Laci helyett engem dislikeolni. Tessek csak tessek! :D
Placi82 2022. 11. 16. 10:19
Előzmény: #17161  Törölt felhasználó
#17162
Ha en nem.megyek az ukran topikba, akkor ők miert jonnek utanunk szavazgatni ? Klonhadseregrol nem.is beszelve.  Ehh,
Törölt felhasználó 2022. 11. 16. 10:02
#17161
Hali.
Egy határozott kérésem van mindenkihez (magamhoz is!). Mivel most háborús pszichózis van mindkét oldalon, esélytelen hogy az ember tisztán lásson.
Ezek alapján kérek mindenkit, hogy a háború kérdéséről a háborús topicokban beszélgessen, mert itt csak fooldolás lesz belőle.
Maradjunk a gazdaságnál. 

Topik gazda

aktív fórumozók