Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 17:49

Fától az erdőt - gazdaságról vegyesen  

Bármilyen gazdasági elemzés, gondolat, kereskedési és befektetési ötlet megosztható személyeskedés nélkül. Az alternatív megközelítések is helyet kapnak.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 03. 23. 06:40
Előzmény: #852  Fagylaltárus
#860
A munkám leszívja az idegrendszeremet és nincs energiám / mentális megmaradt agyi kapacitásom se a tőzsdére se pókerre se semmire...
Törölt felhasználó 2022. 03. 22. 20:28
Előzmény: #857  Törölt felhasználó
#859
A 14700 nem olyan mint az esőt megmondani?
Törölt felhasználó 2022. 03. 22. 20:25
Előzmény: #857  Törölt felhasználó
#858
De hogy éjszakára beshortolom az NDX-et, az fix.
Még ha holnap emelkedi is, akkor is meg kell próbálnom...
Törölt felhasználó 2022. 03. 22. 20:14
Előzmény: #854  Törölt felhasználó
#857
Cicus, most szivatsz, vagy komolyan kérdezed?
Honnan a rákból tudnám...
Ez kb. olyan, mintha megmondom, hogy zivatar jön nagy valószínűséggel. Te meg azt kérdezed, hogy hány csepp eső fog lehullani egy négyzetméteres sugarú körben a kerted végében...
somebody 2022. 03. 22. 20:13
Előzmény: #851  Törölt felhasználó
#856
Pedig nem kène messze nèzniük elèg csak 2008ra visszanèzni hova jutott a prosti a kiadott lakasaival a hitelbol hitelbe vett lakasaival. 
Same 
Lehet megnezem a big shortot ma este mègegyszer :D 
(Amugy sztem fordult a piac felfelè) 
Nalam tavaly nyar ota korrekcioban volt es most volt meg az alja a haboruval. 
szieszta 2022. 03. 22. 20:08
Előzmény: #851  Törölt felhasználó
#855
Mosonmagyaróváron már ez megy majdnem 10 éve. Ha jól tudom, az egyetem koleszát is kibérelték munkásszállónak. Óriási a kereslet, mert onnan járnak át az osztrákokhoz napszámba. Ráadásul a környéken van több kaszárnya is, amit szintén átalakítottak. Jánossomorján a szezonra az öregek kiköltöztek a melléképületbe és 15 napszámos költözött be a házukba. Tíz évvel ezelőtt volt és ezzel megháromszorozták a nyugdíjukat.
Törölt felhasználó 2022. 03. 22. 20:05
#854
Es ha lefordul 14700 körülről az ndx, egy nap alatt meddig "eshet"?
Törölt felhasználó 2022. 03. 22. 19:40
Előzmény: #798  Fagylaltárus
#853
Szándékosan arcoskodtam, hogy vedd észre, hogy másképpen is lehet nézni a dolgokat. Nem tenném, ha beleszülettem volna a jóba. Mindenért megdolgoztam így egyenes gerinccel vállalom, amiket mondok. Ezzel szembe? Tegnap megosztottam egy infót, amelynél szinte senki sem a lényegre figyelt, hanem mindenki saját történetét kezdte a szituációba vetíteni. 
 
A szomszédom egy nőgyógyász, aki egy neves ügyvédi családból származik. Éppen elxarni készült az életét a gimi után valamelyik büfészakon egy noname egyetemen, amikor az apja megvont tőle minden pénzt. Annyit tudott csinálni mentésnek, hogy Romániába ment orvosi egyetemre, mert ott még meg tudta fizetni és közben leesett neki, hogy tanulni kell. Megtanult hozzá románul. Fogod? Nem onnan származó német, hanem törzsgyökeres itteni. Amikor az apja látta 2 év elvégzése után, hogy megrázta magát és benőtt a feje lágya, ismét a hóna alá nyúlt és itteni egyetemen tudta befejezni. 
A magam példáját nem írom, de rosszabb helyről jövök, mint a környék, ahol laksz és dolgoztam itt az elején 3 műszakban segédmunkásként 2 évet, amíg a nyelv olyan szinten ment, hogy bekerülhettem oda, ahol vagyok. Pedig pénzre nem volt szükségem már akkor sem, mert a házamat kp-ben vettem (jóárasítva) az előző válság tombolásakor. Annyit tudtam, hogy be kell törni a vérkeringésbe. Ehhez minden csatornát megragadtam. A segédmunkát azért vállaltam, hogy pszichésen átvészeljem és fizikailag megerősítsem magam a következő fokozathoz.
Fagylaltárus 2022. 03. 22. 19:39
Előzmény: #848  Törölt felhasználó
#852
Ha van kedved, te is kipróbálhatnád. Ha ennyi pénzt össze tudtál rakni 7 év alatt munkával, nem lehetsz egy hülye gyerek, szerintem a kártya is menne.
Az első pár tíz dolláros profit gyorsan meghozná az étvágyadat. 
A kis tétek farmolásához kezdésnek elég egy 80-90 dolláros bankroll is. 
Törölt felhasználó 2022. 03. 22. 19:39
Előzmény: #849  Fagylaltárus
#851
Általában a buborékokról előre nem fogsz tanulmányt találni. Ugyanis a nagy többségnek mindig az az érdeke, hogy az ingatlanár felfele menjen. A közvetítőnek, tulajdonosnak, államnak, stb. Így senki nem akarja látni, hogy buborék van. És pszichológiailag nem is képes látni. Egyedül, akik shortolják az ingatlanpiacot, azoknak nem érdeke: magyarul, akinek kell, de nem tud venni...
Utólag persze mindenki előre látta.
De csak kevesen merik kimondani, és meglátni.
Garantálom, hogy az ország nagy részében gigantikus ingatlanbuborék van. Nem is az ár miatt, hanem a makroökonómiai tényeket összerakva látszik (államadósság, abból családtámogatás, hitelek felfutása, gazdaságszerkezet, stb). De a legfontosabb mutató mindig: hogy hányan élnek abból, hogy kiadják a lakásukat, házukat. Egész üzletág jött erre létre itt Győrben. Pl.: éttermet nem messze tőlem bezártak --> munkásoknak adják ki.
Közjegyző ismerősöm Bp-n: vett egy harmadik házat, és annak hitelét a másik két kiadott ház albérleti díjából fizeti. És nem érzi ennek veszélyét. Na ez az archetipikus buborék.
Fagylaltárus 2022. 03. 22. 19:34
Előzmény: #848  Törölt felhasználó
#850
Azzal. A vicc az hogy valószínűleg menne is. Legalábbis én kisebb téten nyerő vagyok pedig ott is profi grinderek vannak, legalábbis Pokerstarson. Én heads up tolok főleg, pár száz dolláros bankrollal, aztán utalgatom ki időnként a profitot. 
Fun fact : kitiltották innen is az orosz játékosokat. Ez mondjuk szerintem egy vicc... sajnálom őket.
Fagylaltárus 2022. 03. 22. 19:28
Előzmény: #847  Törölt felhasználó
#849
Arról kéne valami normális tanulmány hogy itthon akkor van e ingatlanlufi, ha van, hol stb. :) MNB szerint pl. csak Budapesten meg a Balaton környékén van house bubble.
Törölt felhasználó 2022. 03. 22. 19:21
Előzmény: #845  Fagylaltárus
#848
Kártyával? Poker? 
Törölt felhasználó 2022. 03. 22. 19:16
Előzmény: #843  Fagylaltárus
#847
Amiért én mindig a fonák oldalt emelem ki az pont amiatt van, hogy mindenhol máshonnan a teljesen eszement optimizmust hallod. És az eszement várakozásokat. Meg a tiszta érdeket. A bróker nem fogja neked azt mondani, hogy be ne szállj a részvényekbe.Kedvenc ábrám (az van rajta, hogy az elemzők mindent buy kategóriának látnak. Minél zöldebb, annál inkább vételre javasolják)
:https://finviz.com/map.ashx?st=rec
Ezzel szemben a realitás (minél pirosabb, annál túlértékeltebb):
https://finviz.com/map.ashx?st=pe
A nap kérdése: miért zöldek a bankok?
Helyes megfejtők között whiskeyt sorsolunk ki :)
Fagylaltárus 2022. 03. 22. 19:08
#846
Nekem az jutott ma eszembe hogy szervált kéne tenyészteni :) Nyugat Európában brutális árakon megveszik, de a budai elit is megvenné valószínűleg jó áron :) Luxuscica otthonra.
2-3 ezer eurós macskák, csak sokkal nagyobb mint egy normál macska és elég szépek is.
Fagylaltárus 2022. 03. 22. 19:06
Előzmény: #837  Törölt felhasználó
#845
Adsz nekem kölcsönt 5 ezer dollárt, 1 hónap alatt csinálok belőle 10 ezret (megforgatom kártyával), ebből kérek egy ezrest :D
kajli_man
kajli_man 2022. 03. 22. 19:06
Előzmény: #843  Fagylaltárus
#844
Mi mást mondanának? 😀Ciklikus az a piac is. Egyik kedvenc "idézetem" a ciklikusságról (mindenki döntse el magának, hogy hol járunk most):
 
"Hard times create strong men.
Strong men create good times.
Good times create weak men. 
And, weak men create hard times."
Fagylaltárus 2022. 03. 22. 19:02
Előzmény: #833  Törölt felhasználó
#843
Az ingatlanbárók szerint szó sem lesz semmiféle ingatlan ár eséstől, az őrület folytatódik tovább! :)
Törölt felhasználó 2022. 03. 22. 18:42
#842
Vagy niot 3-60 ig. Szívem szakad meg 
Törölt felhasználó 2022. 03. 22. 18:39
Előzmény: #839  Törölt felhasználó
#841
Hat, ja... azert nem jutok egyről a kettore ;)
Bar ha vettem volna OTP-t 2020-ban 8000 -es arfolyamon mondjuk ha mar fagyis 50 misit mondott a pelda jedveert es 18000-en eladtam volna most januarban hajajj... hujujujj hajaj jujuj. Meg egy kis tokeattetel is lett volna 

Topik gazda

aktív fórumozók