Nyílt levélben szólította fel az Európai Bizottság elnökét, Jean-Claude Junckert Hans Eichel, volt német pénzügyminiszter, egyben a G20-ak egykori elnöke, hogy ne folyósítson több uniós pénzt Magyarországnak - számolt be exkluzív
Minden ország harcol a kórházi fertőzés ellen! Mivel ott koncentráltam szűk területen a létező összes antibiotikum "bevetésre" kerül ezért sajnos ott a legnagyobb a fertőzés esélye egy olyan baktériummal ami már ellenálló. Kivédhetetlen.
Csakhogy nem feltétlenül műtét során szerzik a delikvensek. Lábtörés, szívinfarktus pedig nem szükségszerűen végződik bakteriális eredetű fertőzés okozta halállal. Jobb helyeken legalábbis nem. Nálunk meg, de...
Csendesen megjegyzem, hogy jelenleg 60ezer manyup tag van, kb. Ez az osszes munkavallalo ~masfel szazaleka. Tovabba, a manyup tagok is minden jarulekukat az allamkasszaba fizetik 2010 ota. Es Dodo apja, epp ugy, mint minden nyugdijas, jogosultsag alapjan kapja, amit Allam bacsi ad nekik. Megis, honnan kene, hogy kapjak? Nem oda fizettek a jarulekukat? Es tudod, most miert nem jarulek van, hanem ado? Mert a jarulekert jar valami cserebe, az adoert meg nem. Tovabba, akik a manyup-ba fizettek anno, azok lemondtak kesobbi nyugdijuk egy reszerol, hogy majd a te gyereked/unokad ne ugyanezt a hitelt kell felvennunk a nyugdijakra suket dumat hallgassak. Ugyanis nem kell ... hanem politikai dontes. Ahogy a manyup megszuntetese is.
Mivel a Fidesz a választási törvénnyel és mással magát leválthatatlanná tette. Kvázi egypártrendszer van, csak például Kínával szemben mivel EU-tag vagyunk és ezért (még) fenn kell tartani a demokrácia látszatát, nálunk van egy megtűrt és kirakatba rakott díszellenzék, amellyel a rezsim fenntartja a szükséges demokratikus látszatot egyrészt saját népének belföldön, másfelől külföldön, elsősorban az USA és EU-s partnereink irányába. Így viszont becsapnak mindenkit. A látszatdemokráciánál nincs mocskosabb rendszer. Egy nyílt diktatúrában legalább tudják a népek, mi merre hány méter. Tudják külföldön is, és eképpen viszonyulnak az illető országhoz. A látszatdemokrácia viszont átver mindenkit. Legfőképpen az ország szavazópolgárait, akik 4 évenként azzal a reménnyel indulnak útnak a szavazókörök felé, hogy lehet változtatni. Pedig nem.
"Ahhoz olyan választási rendszer kellene, ami kifejezi a népakaratot." A tisztán egyéni körzetes rendszerben akár az is előállhat, hogy 51% szavazat minden körzetben 100% mandátumot eredményez a parlamentben. Ugyebár ilyen választási rendszer van a demokrácia egyik hagyományos fáklyavivőénél a britteknél. Akkor ott nem érvényesül a népakarat?
: fagyasszák be a Magyarországnak járó uniós pénzeket!
Ugrás a cikkhez