Topiknyitó: Lolmachine 2024. 02. 26. 12:55

Ezüst  

Hello!
Ha már Beze felhívta a figyelmet párszor az ezüstre - és úgy vettem észre többünket érdekel -, gondoltam nyitok neki egy topikot, ne máshol beszélgessünk róla! :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
olimpia hétfő, 13:45
Előzmény: #15778  olimpia
#15780
Látom valakinek tetszik a kérdés 
Ezen mit lehet??
Kérdeztem?? 
joe001
joe001 hétfő, 13:44
#15779
Brent olaj árának esésének több oka is volt szeptemberben. Az egyik legfontosabb tényező a globális kereslet lassulása, különösen Kína gazdasági kihívásai miatt. Kína, amely a világ második legnagyobb olajfogyasztója, gyengébb gazdasági növekedést mutatott, főleg az ingatlanszektor és a növekvő LNG-kamionok és elektromos járművek elterjedése miatt, ami csökkentette az olaj iránti keresletet. Ezenkívül az elektromos járművek gyorsabb elterjedése is nyomást gyakorol a keresletre, különösen a dízel és a benzin esetében. 
Az OPEC is lefelé módosította az olajkeresletre vonatkozó előrejelzéseit, ami tovább növelte az aggodalmakat. Az OPEC+ országok, köztük Oroszország, elővigyázatosságból elhalasztották a termelés növelésére vonatkozó terveiket, mivel a piaci feltételek bizonytalanok maradtak. Ugyanakkor az USA gazdasági növekedésének lassulása és az infláció elleni küzdelem miatt szintén kevesebb olajat használnak fel, ami további nyomást gyakorolt az árakra.
A brent olaj ára szeptemberben több mint 4%-kal esett, részben az említett keresletcsökkenési okok és a geopolitikai bizonytalanságok következtében. Desszertnek TA alapon havi , hetes és napos tf-n eső trendben van
olimpia hétfő, 13:35
#15778
Most miért esik az olaj?
Colombo
Colombo hétfő, 13:28
Előzmény: #15776  Valiz
#15777
Amikor beleveszek akkor mindig esik, ha shortolok valamit akkor meg emelkedik.
Valiz
Valiz hétfő, 13:03
#15776
Nosztalgikus  a hangulatom: veszek, és pillanatok alatt -100, -150 Ft. 
Valiz
Valiz hétfő, 12:58
Előzmény: #15774  Colombo
#15775
Most már nem csak a hangulat, hanem az chart is. -1,5%
Colombo
Colombo hétfő, 11:20
Előzmény: #15773  Valiz
#15774
Én itt vagyok én is vettem. De elég gyalázatos a hangulat.
Valiz
Valiz hétfő, 11:15
#15773
Hali, hát úgy látom egyre csendesebbek vagyunk. Én vettem egy kevés certit az előbb, bár nem vagyok meggyőződve arról, hogy nem nézzük meg a 30,4 körüli szintet.
joe001
joe001 hétfő, 09:45
Előzmény: #15760  lajhar
#15772
Nem , a youtube dobta fel a csatornát amikor egy két videót kerestem tőzsdepszichológia tárgykörben anno. Azt , hogy az általad keresett  videója van-e nem tudom:
x2029J hétfő, 07:24
Előzmény: #15765  Nedden
#15771

Köszi a részletes választ.Igazad lehet, naná hogy van benne réz, hiszen "csak" 0,9 tisztaságú, én meg 0,986-hoz vagyok szokva. :)
A súlya a mérleg szerint 8,00 gramm:
https://kephost.net/p/MTQyOTAwMQ.jpg
Ugyebár 7,97 lenne a hivatalos érték, de még nem láttam olyan érmét ami pont kiadta volna a "gyári" adatot. A mostani új érmék is eltérnek néhány századot egymástól, és a kínai olcsó mérlegek sem hiszem hogy valóban pontosak század grammra.
Na majd megméricskélem az átmérőjét meg a vastagságát.
Nedden
Nedden hétfő, 07:07
#15770
https://www.xm.com/hu/research/markets/allNews/reuters/chinas-yuan-poised-for-best-quarter-since-2020-state-banks-try-to-slow-gains-53935418
.
Megvan a múlt heti DXY váratlan erősödésének a fő oka. Meg is jegyeztem fordítva mennek a dolgok mint kellene.
Kína elkezdett USD készleteket növelni, hogy lassítsák a jüan (CNH) leértékelődését!
A mai továbbra is recessziós feldolgozóipari adatok után azt gondolom
a tervük az, hogy nem saját pénzüket értékelik le hanem a dollárt kezdték erősíteni.
Ez váratlan húzás, és nem jó az árupiacnak (sem) Kérdés erre USA mit fog lépni?
Ez már kimeríti a Kína-USA kereskedelmi háborút….
Mi a célja Kínának a sok dollárral? Egyszer azt piacra kell dobniuk. Vagy aranyat vesznek belőle vagy megismétlődik a bostoni  teadélután és a tengerbe szórják a dollárt? Hasonlót az ópiumháború idején is megtettek….
.
Ezzel elérik, hogy Kínában lesz a “legtöbb “dollár.  Árupiacon tudnak vásárolni. És USA Kína elleni védővámja kinullázódhat. 
Legnagyobb vesztes EU. Aki továbbra is dollárral fog fizetni mert az az elsőszámú elszámoló deviza az árupiacon, de az EU- ban nincs ebből raklapszám főleg “felesleg”.
Oroszokat meg nem érdekli òk már ki lettek zárva az USD elszámolásból vagyis alaposan csökkentették. 
Hú de kitoltak  a világgal! Főleg a nem dollár és jüan devizásokkal.
.
Az arany az viszont minden helyzetben arany és érték marad! Csak így forintért venni drága lesz.
Nedden
Nedden hétfő, 04:06
Előzmény: #15768  97raglop
#15769
Van benne logika . De ma Kína megint recessziót jelentett a feldolgozóiparban. Látszik némi javulás de ez még nem 50 feletti. Addig óvatosak az olaj vásárlók.
Szeptember 10 OPEC megbeszélés. Addig meg lesz egy USA WTI tározó adat.
Ha az OPEC csökkenti a kitermelést és vagy addig eszkalálódik a helyzet és USA készletek is csökkennek plusz további USD gyengítés a novemberi kamatvágással akkor az olaj ára kitörhet! Ha a felsoroltak közül csak 2 tényező bejön szerintem megindulhat.
Szept.10- ig kiderül. Igaz most kell venni amíg “olcsó”. :)
97raglop
97raglop hétfő, 01:57
Előzmény: #15766  Nedden
#15768
Igen az miatt. Hiába akarják lent tartani az elnök választás miatt az árakat a kialakult helyzet miatt szerintem kénytelenek lesznek elengedni.
Nedden
Nedden hétfő, 01:42
#15767
Ma hétfő van és közepes nehézségű lehet. A java esemény már hajnalban lemegy. 
Pénteken stopom kivágott pedig tágra hagytam így ma 0:10- kor újra nyitottam (arany long). Hosszú távra, hetekre terveztem a tartást. 
A mai nap nehézsége a hétvégi geopolitikai és naptárhatás miatt lehet. 
.
Ázsia:
Japán Nikkei zöldben indult, de mindjárt jönnek a  számunka fontos adatok.
1:50 Japán ipari adatok - mondani sem kell a növekedés a fémeknek jó
3:00 Kínai nyitás
3:30 egyből a képünkbe tolják a legfontosabb kínai adatokat például az ipari PMI.
 - 50 felett bővül alatta folytatódik az eddigi recesszió. 
Majd Kína be is zár így a hónap zárás mellé kapunk egy kínai zárást is ma.
A héten már nem is lesz kínai piac!! ( elvileg) Kisbüfik persze otthonról kereskedhetnek.
.
Európa:
Attól tartok EU a nyitással a hajnali kínai adatokra fog figyelni.
8:00 Anglia GDP - nem lenne baj egy csökkenés az aranynak
10:00 Német tartományonkénti információ ebből már következtethetünk a,
14:00 Német CPI adatra - csökkenés a fémeknek nem ártana (DAX az más)
Ma a DAX érdekes lehet!
Lesz még sok más adat EU- ból de azok a fémek szempontjából nem olyan relevánsak.
.
Amerika:
Sok Brazil adat után ,
15:45 Chicago PMI- ez megelőzi a többi sokkal fontosabb PMI adatot mindig 2 nappal.
19:55 FED Powell beszéd , ami szerintem továbbra is semmitmondó lesz.
.
Holnap október hózárás. USA kampány célegyenes, Kína majd egy hetes szabadsága és már várjuk a szerdai USA adatokat. 
TA ma is hasznos de rövid távon zajos lesz. DXY - ra továbbra is vessünk néha pár pillantást!
Nedden
Nedden hétfő, 01:13
Előzmény: #15759  97raglop
#15766
Csak nem Közel- Kelet miatt ?:) 
Nedden
Nedden hétfő, 01:09
Előzmény: #15763  x2029J
#15765
Aranynál sokkal egyszerűbb az eset. Azt jobban lehet savakkal vizsgálni. Nem támadja meg szinte semmi. De a salétromsav+ sósav az igen. Ez a királyvíz.
Az érme öntött és mintha nem egyenletesen keveredett volna a rézzel. 
Így ránézésre és ha a fotó nem csal ebben viszonylag soka a réz. 
A réz ad zöldes-kékes oxidot. Nem hinném, hogy bevont, mert a kidomborodó részeken jobban kopna az aranyozás így ott jobban oxidálódna.
A leírás szerint 90% arany 10% egyéb fém. Az oxid színe alapján szerintem réz. 
Az aranynak is lehet oxidja de az nagyon ritka eset az barnás színű. Az érmen inkább szennyeződés lehet a barnás folt az apró mélyedésekben.
.
Gravimetriás ellenőrzésem: 
Ha minden igaz az érme sűrűsége 18.28g/cm3 a megadott átmérő szerint ez azt jelentené, hogy kb. 1.15 mm vastagnak kellene lennie 22mm átmérő esetén.
Oka az eltérésnek hogy a képzeletbeli henger nem teljes, hanem bemélyedések vannak benne.  Nyilván a domborulatos.
Így tehát ez egy 90% Au és szerintem 10% Cu ötvözet.
.
Gyakorlati ellenőrzés ékszerésznél, vagy tolómérő és analitikai vagy legalább 0.1 g pontosságú mérleg és a korábban írt S=m/V képlettel :)
.
Ez is egy szép érme. Ha régi az azt is jelenti az olvasztás és tiszta fémötvözet létrehozása sokkal nehezebb volt. Egy 200 éves érmétől nem várnék 99%Vagy 99,9% vagy magasabb értéket. A 90% egész jó.
 
x2029J 2024. 09. 28. 23:46
#15763

Nedden!
Megnéznéd légyszi ennek az aranyérmének az elszíneződéseit.
Jövő héten hozzák megvételre, de jó lenne ha szakértő szemed rávetne addig egy pillantást:
https://kephost.net/p/MTQyNDAyOA.png
https://kephost.net/p/MTQyNDAyOQ.png
---------------------------------
Ez egy másik hasonló, a neten találtam:
https://hu.ucoin.net/coin/german_empire-20-mark-1876/?cid=55140&vid=16797
Colombo
Colombo 2024. 09. 28. 13:30
Előzmény: #15761  Beze
#15762
Tegnap délután nem voltam, de visszaolvastalak benneteket.Amit kivettem az az, hogy jó jel mutatkozik arra, hogy ki fog törni, tehát hétfőn venni kell.
Remélem megvár minket !
Beze
Beze 2024. 09. 28. 13:12
Előzmény: #15758  Nedden
#15761
Én is eladó voltam, mikor nálunk 2 szünnap volt augusztusban! Nem csodálom hogy kiszálltak. Majd októberben szépen visszaszállnak és jöhet a 33 feletti szint!

Topik gazda

Lolmachine
Lolmachine
3 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek